Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγαπημενα μέρη στην Ελλάδα


ilonka19

Recommended Posts

Ποια μέρη που έχετε πάει σας αφησαν με το στόμα ανοιχτο.

Από νησιά με εντυπωσίασε πολύ η Σαντορίνη. Ενιωσα τρομερό δέος που είχα μπροστά μου ένα ηφαίστειο, επίσης η Σαμοθράκη νομίζω οτι έχει κάτι το μυστηριακό, οτι καποια νυμφη θα ξεπεταχτει πίσω από κάποιο δέντρο.

Από μουσεια αντριχιάζω όποτε βρίσκομαι στη Βεργίνα γιατί νομίζω οτι "ακουμπάω" την ιστορία. Οτι εχω διαβάσει βρίσκεται μπροστά μου.

Τέλος με εντυπωσιάζουν οι Δελφοι-νομίζω οτι δεν ειναι τυχαιο που οι αρχαιοι το θεωρούσαν ομφαλό της γης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λήμνος, όσο κι αν είναι κουρστικό το ταξίδι. Από τότε που πρωτοπήγαμε, πηγαίνουμε με την πρώτη ευκαιρία! Φολέγανδρος για λίγα χρόνια ακόμη, μέχρι να γεμίσει ξενοδοχεία (καλαίσθητα ομολογώ). Χίος for ever, γιατί κάθε φορά είναι διαφορετική.....

Link to comment
Share on other sites

Η λακωνική Μάνη, με την αγριάδα και τους πύργους της,

Η Αστυπάλαια, στο σημείο που μια λωρίδα άμμου ενώνει τα δύο "κομμάτια" του νησιού,

Οι Πρέσπες με τα αγριοπούλια τους και το νησάκι του Αγίου Αχιλλείου,

Ο Ομαλός στην Κρήτη, εκεί που ξεκινά η κατάβαση για το φαράγγι της Σαμαριάς, με το τεράστιο πέτρινο βουνό (δεν θυμάμαι τ' όνομά του)...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαντορινη, το αγαπημενο μου νησι

Φολεγανδρος, ηρεμια, γαληνη πισω απο τον κοσμο (με την καλη εννοια)

Παραλια Ρωσογκρεμμος στην Θασο, καπως απομερα με τελεια θαλασσα

Παραλια στους Αντιπαξους, τελεια πριν απο χρονια, τωρα φανταζομαι θα εχει γεμισει ξαπλωστρες.

Καμπινγκ Καλαμιτσι στην Χαλκιδικη,πολυ αγαπημενος προορισμος.

 

Βεργινα, δεος.

Σπηλαιο Δηρρου, τελειο.

Νυμφαιο, προστατευομενο παρκο "Αρκτουρος", μοναδικη εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Από τις καλύτερες παραλίες που έχω δει τελευταία εντυπωσιακή και με διαφορά στα Λουτρά Κυλλήνης, επίσης η παραλία στο Κερί της Ζακύνθου και το χωριό Αβλέμονας στα Κύθηρα.

Καταπληκτική και η παραλία της Μεθώνης όπως και η βόλτα στο κάστρο, την συστήνω ανεπιφύλακτα.

:D

a40Vp3.pngGchMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...