Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΛΟΜΙΦΑΙΝ !!!


Recommended Posts

ΕΠΕΙΔΗ οι μερες περνανε και εγω,για αλλη μια φορα εχασα τις ελπιδες μου οτι μπορει να ειμαι εγκυος,θελω να λυσω μια απορια που εχω σχετικα με αυτο που με περιμενει(μετα το πασχα..)

Εαν ερθει η ακατονομαστη,ειπε ο ντοκτορ να παρω κλομιφαιν,για να δουμε τι θα γινει στον επομενο κυκλο.

Και θελω να ρωτησω το εξης=αξιζει τον κοπο να παω να μου τα γραψει(δημοσιο εχω) η δεν αξιζει ?(αν ειναι φθηνα,να μην παω μεχρι εκει-ειναι και μακρια,γαμωτο!)

Ρωταω,γιατι ακουω συνεχεια οτι αυτα τα φαρμακα ειναι ακριβα και ετσι μου ηρθε να σας ρωτησω.Να παω να τα παρω απο τωρα,λεω,γιατι την ημερα του πασχα δεν θα βρω φαρμακειο....

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι.

οχι οτι δεν κανω ωορηξια ,αλλα ετσι μου ειπε οτι πρεπει να το παρω,

Αχ,και να'ξερα και για ποιο λογο πρεπει να το παρω...δεν θα ειχα τοσες αποριες. Πηγα στο google,και μου εβγαλε τις οδηγιες,αλλα ΓΙΑΤΙ,ΕΓΩ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ,....δεν μου το ειπε ο ιατρος(δεν μιλαει και πολυ).

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

πολλα κοριτσια το εχουνε παρει απο την 2η μερα εως την 9η.και θα ξερουν.

Παντος το δινουνε και να μην εχεις προβλημα υγειας,εμενα το μονο που μου ειπε ηταν "εσυ ,φετος πρεπει να γεννησεις,οπωςδηποτε".

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα michel.Τον Γεναρη εκανα μια αποτυχημενη σπερματεγχυση και πηρα τα φαρμακα αυτα, serpafar λεγοταν και κανανε 1,50 με 2 ευρω.Αν σου συνεχισει με αλλα φαρμακα οπως ενεσεις ειναι πιο ακριβα ομως.Με αυτα τα χαπια θα ωριμασουν περισσοτερα ωαρια για να εχετε περισσοτερες πιθανοτητες εγκυμοσυνης.Επρεπε να στα πει πιο αναλυτικα ο γιατρος για να μην εισαι τοσο αγχωμενη,αλλα δυστηχως ορισμενοι βαριουνται να δινουν κι εξηγησεις. :evil:

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ,για την πληροφορια.Ενταξει,δεν αξιζει τον κοπο να κατεβω στην αλλη ακρη της πολης,στο ιατρειο του για να μου τα γραψει.

Θελω να πιστευω πως θα μεινω στην θεραπεια με κλομιφαιν,και δεν θα χρειαστουν ενεσεις.Οχι,γιατι ειναι ακριβες,αλλα,γιατι φοβαμαι πολυ τις ενεσεις...

καλο βραδυ,και ευχαριστω,.....

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

clomiphene citrate - διεγερτικό της ωορρηξίας, αντίστοιχο με το serpafar και τα δύο έχουν περίπου 2 ευρω το κουτί

 

Με αυτα τα χαπια θα ωριμασουν περισσοτερα ωαρια για να εχετε περισσοτερες πιθανοτητες εγκυμοσυνης.Επρεπε να στα πει πιο αναλυτικα ο γιατρος για να μην εισαι τοσο αγχωμενη,αλλα δυστηχως ορισμενοι βαριουνται να δινουν κι εξηγησεις. :evil:

 

Θα συμφωνήσω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη. Ας μας πει κάποια φἰλη περισσότερα πράγματα γιαυτό το φάρμακο!! Χρειάζεται συνταγή γιατρού;; Αν είναι να το πάρουμε και εμείς!!!

TINA

Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι, αυτα τα φάρμακα δυστυχως, οσο καλο κανουν οταν πρεπει, τοσο κακο κανουν σε εναν υγιη οργανισμο.... Ξερω πως ακουγεται πολυ...δελεαστικο (πιστεψε με αν μπορουσαμε να τα παρουμε ελευθερα, θα τα επαιρνα με τους...τονους!) αλλα δυστυχως, πρέπει οπωσδηποτε να τα γράψει γιατρος, και μονο μετα απο συγκεκριμενα προβληματα!! Αν ψαξεις λιγο σ ενα αλλο τοπικ που λεγεται "χαπια seprafar" (παρομοιο χαπι) θα δεις παρενεργειες που δημιουργηθηκαν σε κοπελες που τα πηραν απο λαθος!! Δυστυχως πρέπει να κανουμε υπομονη.. :?

Link to comment
Share on other sites

Πολυκυστικές έχεις? Επειδή είχα κι εγώ χρόνια και όλοι οι γυναικολόγοι μου λέγαμε θα είναι δύσκολο να μείνεις έγκυοςείχα απογοητευτεί πολύ... Όμως ο καλός Θεούλης μου έστειλε να συναντήσω έναν γυναικολόγο που μου είπε τα εξής: όποτε θες θα μείνεις έγκυος... φυσικά δεν τον πίστεψα. Η ιστορία είναι μεγάλη και δε θα σε κουράσω. Το αποτέλεσμα είναι όμως ότι όντως έμεινα έγκυος τον μήνα που έκανα ακριβώς αυτά που μου είπε. Το φάρμακο που πήρα δεν είναι γνωστό στους περισσότερους γυναικολόγους, αλλά είναι παρόμιο με αυτό που σου είπε ο δικός σου. Πήρα 2 από τη δεύτερη μέχρι την 5 μέρα και μετά ακολούθησα κάποιες άλλες οδηγίες. Γιαυτό σου λέω ΄να το ψάξεις καλύτερα και με άλλους γυναικολόγους για να μην ταλαιπορήσαι και αγχώνεσαι άδικα.... Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά :)

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριαχ. ξερεις κατι για τισ ενεσεις ποσο κανουν αν εχουν αποτελεσμα κτλ γιατι εμενα ο γιατρος μετα την θεραπεια με τα χαπια σερπαφαρ μου ειπε να περασουμε στις ενεσεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Εγω πειρα το clomiphene citrate τον Ιανουαριο-Φεβρουαριο-Μαρτιο

(3 μηνες) απο 2η μερα εως την 7η.

Τελευταια π.....δος 24/3/08

και εχθες εμαθα οτι ειμαι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!! :lol:

Αρα τα χαπια κανανε την δουλεια τους. :D

Link to comment
Share on other sites

fa31,συγχαρητηρια,καλη μου,ευχομαι να εχεις μια πολυ ,πολυ καλη εγκυμοσυνη,Οπως ειδες,εδω στο φορουμ,και εγω ειμαι μια απο τα ιδια με ΤΕΡ.29/03/2008.ΠΕριπου ειμαστε στις ιδιες μερες.Ξερεις κατι?οταν οας στο ιατρο για υπερηχο ,η για χοριακη,ελα εδω στο φορουμ να μας πεις τι ειδες μαζι με τον δικο σου ιατρο.

Εχω ανοιξει ενα θεμα(ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ,ΠΑΛΙ-michel),που λεω για τους υπερηχους,αν θες ελα εκει,να πεις η ανοιξε ενα δικο σου θεμα,οπως θελεις...

Εχω τρελαθει απο την αγωνια μου(σχετικα με το διαμετρο του σακου...)

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις

εχω αγχωθει βεβαια λιγακι..αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι, γιατι βαω τα κλαματα κ σταναχωριεμαι πολυ... ελπιζω με αυτα τα χαπια να καταφερω κατι.. :?: εδω κ 2 χρονια κανω ελευθερο σεξ με το συντροφο μου, αλλα τιποτα κ ετσι εμαθα οτι εχω πολυκυστικες.θα παρω τα κλομιφεν οταν ξανα εχω περιοδο..πολυ αγχος κοριτσια.!!απαντηστε μου, ευχαριστω!!!!!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

ελι μου εννοειται αυτο αλλα ειναι οι μερικες φορες που λες κανω το σωστο η ειναι λαθος κ θα τα κανω χειροτερα??αλλα σιγουρα θα τα παρω γιατι απο οτι εχω ακουσει εμειναν αρκετες εγκυες μετα απο αυτη τη θεραπεια!!εσυ ξερεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ακριβώς έχω κάνει κι εγώ αυτό το μήνα,clomiphene,υπέρηχους και pregnyl και περιμένω στο τέλος του μήνα να κάνω το τεστ!!

Ελπίζω να έχουμε όλες καλά αποτελέσματα!!

Link to comment
Share on other sites

doraki αυτα τα χαπια ειναι προγεστερονη,αν τελικα λειτουργησαν ολα (μακαρι...ααχχ...ααχχ....) βοηθουν στην εμφυτευση του γονιμοποιημενου ωαριου.ο γιατρος μου τα εδωσε.

φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλώς σας βρήκα.Είμαι νέα κι αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα.Εγώ από τα 12 μου δεν είχα ποτέ περίοδο χωρίς χάπια.Έχω πιεί κυριολεκτικά τα πάντα.Όταν μπήκα σε διαδικασία να μείνω έγκυος πίστευα ότι θα καταλήξω σε εξωσωματική.Μετά από 1,5 χρόνο ελεύθερες επαφές και χωρίς αποτέλεσμα ο ενδοκρινολόγος που με παρακολουθούσε μου είπε για τα κλομιφέν.Αποτέλεσμα:έγκυος τον πρώτο μήνα που τα πήρα.Τύχη;Ίσως.Πάντως τώρα σκοπεύω να κάνω το τρίτο.Θα προσπαθήσω 2-3 μήνες χωρίς φάρμακα και μετά... κλομιφέν.Γι αυτό μην διστάζετε όταν τα συστήνουν οι γιατροί.Κάτι ξέρουν παραπάνω.

Εύχομαι σε όλες που προσπαθούν σύντομα να κρατούν τα αγγελούδια τους.

Σοφία 7-10-2003

Γιώτα 20-9-2004

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...