Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

6,000,000 σπερματοζωάρια... μετα???


Recommended Posts

Γεια σας, ειμαι καινούρια στο φόρουμ. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζει κάποιος. Μετα απο 2 χρονια προσπαθειών έκανε εξέταση ο άντρας μου και αντί 20,000,000 σπερματοζωάρια έχει 6,000,000. κινητικότητα υπάρχει.

Η γιατρός του έδωσε κάποιες βιταμίνες που ίσως βοηθήσουν. Ποιες είναι οι πιθανότητες φυσικής σύλληψης. Υπάρχει πιθανότητα ή πάμε κατευθείαν στην εξωσωματική? Με τη σπερματέχυση μπορεί να υπάρξει αποτέλεσμα αφού υπάρχει κινητικότητα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν αναφερεις κατι για τα υπολοιπα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος οπως πχ μορφολογια,τιμες κινητηκοτητας κτλ...η γιατρος που σας εδωσε τις βιταμινες,τι ειδικοτητας ηταν?? αν ηταν ουρολογος οκ,αν δεν ηταν,ξεκινατε απο ουρολογο να αξιολογησει το σπερμοδιαγραμμα και να διερευνησει τα αιτια...φυσιολογικη συλληψη δεν αποκλειεται εφοσον υπαρχουν ζωντανα σπερματοζωαρια,αλλα μην μεινεις σε αυτο...ο αριθμος θελει επιπλεον ψαξιμο

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ειμαι καινούρια στο φόρουμ. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζει κάποιος. Μετα απο 2 χρονια προσπαθειών έκανε εξέταση ο άντρας μου και αντί 20,000,000 σπερματοζωάρια έχει 6,000,000. κινητικότητα υπάρχει.

Η γιατρός του έδωσε κάποιες βιταμίνες που ίσως βοηθήσουν. Ποιες είναι οι πιθανότητες φυσικής σύλληψης. Υπάρχει πιθανότητα ή πάμε κατευθείαν στην εξωσωματική? Με τη σπερματέχυση μπορεί να υπάρξει αποτέλεσμα αφού υπάρχει κινητικότητα?

silver μου γεια σου!εκανε και ο δικος σπερμοδιαγραμμα και ο αριθμος σπερματοζωαριων ειναι ακριβως ο ιδιος με του δικου σου..κινητικοτητα υπαρχει και σε εμας.καλα κανατε και επισκεφθηκατε ουρολογο αυτο θα κανουμε και εμεις τωρα!θα σου πω ομως ενα πραγμα και μονο.μην τρελαινεσαι!!!!δεν θελει αγχος!τα πραγματα δεν ειναι τραγικα αλλα δεν ειναι και τελεια..μην σκεφτεσαι απο τωρα σπερματεγχυσεις και εξωσωματικες!χαλαρωσε.θελω να καταληξω στο εξης: οτι ολα θα πανε καλα!θα διορθωθουν ολα...αλλοι αντρες εχουν πολυ λιγοτερα με σχεδον καθολου κινητικοτητα και ομως καταφεραν να κανουν παιδια.υπαρχουν αθρωποι που δεν το γνωριζουν καν και εχουν παιδια απλα επειδη συνεβη τη καταλληλη ωρα και στιγμη.στην αρχη αγχωθηκα παρα πολυ και εγω και πιστευα πως δεν θα γινω ποτε μανα..ξερεις κατι?ΜΑΛΑΚΙΕΣ! παιδια θα κανουμε!!!αυτο ειναι σιγουρο!στο 2012 ζουμε.ο ανθρωπος καταφερε να παει στο φεγγαρι και εμεις που θελουμε να γινουμε μανουλες δεν θα γινουμε???δεν νομιζω καλη μου...εγω παιρνω κλομιφαινη και ειμαι ηδη στο δευτερο μηνα..αν ο θεος θελει να μας δωσει παιδια θα μας δωσει ακομα και με μιδενικο σπερμα!αρκει να προσπαθησουμε και να το κηνυγησουμε οσο μπορουμε.ολα φτειαχνουν τιποτα δεν μενει ιδιο.στα λεω εγω που νομιζα οτι ηρθε το τελος του κοσμου!να δεις που συντομα θα γιμεις μανουλα!οτι χρειαστεις ειμαι εδω..σε φιλω

Link to comment
Share on other sites

Η γιατρός του έδωσε κάποιες βιταμίνες που ίσως βοηθήσουν.

 

 

Ποιες βιταμίνες?

 

Της ξαδέλφης μου του άντρα του έδωσαν αργινίνη και είδε θεαματικά αποτελέσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιες βιταμίνες?

 

Της ξαδέλφης μου του άντρα του έδωσαν αργινίνη και είδε θεαματικά αποτελέσματα!!!

 

Πέρνει τις VolumePills έτσι είναι η ονομασία τους

 

Μπορεις να μου πεις ακριβως το όνομα σε παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βανέσα μου σε ευχαριστώ για την απάντηση μου έδωσες αρκετή δύναμη.

και γω πιστεύω πως θα κάνουμε μωράκι! το νιώθω όμως ξέρεις υπάρχει μια διαδικασία.... και δυστυχώς ειναι δαπανηρή :? δεν είδαμε ουρολόγο αλλα το έβαλα μπρος μόλις τώρα. μίλησα χτες με τη γυναικολόγο μου και ρώτησα ποιες είναι οι πιθανότητες για φυσική σύλληψη και μου είπε πολύ πολύ λίγες........ και καλύτερα να προχωρήσουμε σε σπερματέχυση. η αλήθεια θα πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη γιατί δυστυχώς όλοι σκέφτονται το χρήμα και ποτέ δεν ξέρεις.... απλα αυτό που ήθελα να μάθως εαν υπάρχει πιθανότητα φυσικής σύλληψης αλλιώς να μην αγχώνομαι κάθε μήνα αν είναι ή όχι έγκυος...

 

 

silver μου γεια σου!εκανε και ο δικος σπερμοδιαγραμμα και ο αριθμος σπερματοζωαριων ειναι ακριβως ο ιδιος με του δικου σου..κινητικοτητα υπαρχει και σε εμας.καλα κανατε και επισκεφθηκατε ουρολογο αυτο θα κανουμε και εμεις τωρα!θα σου πω ομως ενα πραγμα και μονο.μην τρελαινεσαι!!!!δεν θελει αγχος!τα πραγματα δεν ειναι τραγικα αλλα δεν ειναι και τελεια..μην σκεφτεσαι απο τωρα σπερματεγχυσεις και εξωσωματικες!χαλαρωσε.θελω να καταληξω στο εξης: οτι ολα θα πανε καλα!θα διορθωθουν ολα...αλλοι αντρες εχουν πολυ λιγοτερα με σχεδον καθολου κινητικοτητα και ομως καταφεραν να κανουν παιδια.υπαρχουν αθρωποι που δεν το γνωριζουν καν και εχουν παιδια απλα επειδη συνεβη τη καταλληλη ωρα και στιγμη.στην αρχη αγχωθηκα παρα πολυ και εγω και πιστευα πως δεν θα γινω ποτε μανα..ξερεις κατι?ΜΑΛΑΚΙΕΣ! παιδια θα κανουμε!!!αυτο ειναι σιγουρο!στο 2012 ζουμε.ο ανθρωπος καταφερε να παει στο φεγγαρι και εμεις που θελουμε να γινουμε μανουλες δεν θα γινουμε???δεν νομιζω καλη μου...εγω παιρνω κλομιφαινη και ειμαι ηδη στο δευτερο μηνα..αν ο θεος θελει να μας δωσει παιδια θα μας δωσει ακομα και με μιδενικο σπερμα!αρκει να προσπαθησουμε και να το κηνυγησουμε οσο μπορουμε.ολα φτειαχνουν τιποτα δεν μενει ιδιο.στα λεω εγω που νομιζα οτι ηρθε το τελος του κοσμου!να δεις που συντομα θα γιμεις μανουλα!οτι χρειαστεις ειμαι εδω..σε φιλω
Link to comment
Share on other sites

κινητικότητα είναι 20% η καλή όπως μου είπε η γυναικολόγος και 33% σύνολο. θα διευθετήσω τώρα ένα ραντεβού με ουρολόγο. τις βιταμίνες μας τις έδωσε η γυναικολόγος μου.

 

 

δεν αναφερεις κατι για τα υπολοιπα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος οπως πχ μορφολογια,τιμες κινητηκοτητας κτλ...η γιατρος που σας εδωσε τις βιταμινες,τι ειδικοτητας ηταν?? αν ηταν ουρολογος οκ,αν δεν ηταν,ξεκινατε απο ουρολογο να αξιολογησει το σπερμοδιαγραμμα και να διερευνησει τα αιτια...φυσιολογικη συλληψη δεν αποκλειεται εφοσον υπαρχουν ζωντανα σπερματοζωαρια,αλλα μην μεινεις σε αυτο...ο αριθμος θελει επιπλεον ψαξιμο
Link to comment
Share on other sites

Πέρνει τις VolumePills έτσι είναι η ονομασία τους

 

Μπορεις να μου πεις ακριβως το όνομα σε παρακαλώ

 

Κάτσε κορίτσι μου να πάρω σε λίγο τηλέφωνο την ξαδέρφη μου να μου τις πει και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Λόιπον την πήρα και μου είπε οτι ειναι αυτό:

http://www.souka.gr/product_info.php?products_id=951&ref=bestprice.gr

 

Το γράφει και μέσα "Επιδιόρθωση ιστών-αύξηση σπέρματος-στύση. Προστατεύει το ανοσοποιητικό σύστημα και αυξάνει την ποσότητα και την κινητικότητα του σπέρματος."

 

Εύχομαι να σε βοήθησα, όμως πριν την παρει να ρωτήσετε τον γιατρο σας!!! γιατί κοίτα τι λέει "Να μη χορηγείται σε περιπτώσεις ενεργού έρπητα ή σχιζοφρένειας ή από άτομα με ευαισθησία στομάχου" και γενικά ως γνωστόν τίποτα δεν είναι αθώο...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Η ξαδέλφη σου έκανε μωρό ή ακόμα? Θέλω να πώ βοήθησε?

 

 

 

 

 

Λόιπον την πήρα και μου είπε οτι ειναι αυτό:

http://www.souka.gr/product_info.php?products_id=951&ref=bestprice.gr

 

Το γράφει και μέσα "Επιδιόρθωση ιστών-αύξηση σπέρματος-στύση. Προστατεύει το ανοσοποιητικό σύστημα και αυξάνει την ποσότητα και την κινητικότητα του σπέρματος."

 

Εύχομαι να σε βοήθησα, όμως πριν την παρει να ρωτήσετε τον γιατρο σας!!! γιατί κοίτα τι λέει "Να μη χορηγείται σε περιπτώσεις ενεργού έρπητα ή σχιζοφρένειας ή από άτομα με ευαισθησία στομάχου" και γενικά ως γνωστόν τίποτα δεν είναι αθώο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Η ξαδέλφη σου έκανε μωρό ή ακόμα? Θέλω να πώ βοήθησε?

 

 

H ξαδέλφη μου έχει και άλλα θέματα να φροντίσει... ο άντρας της πάντως στο επόμενο σπερμοδιάγραμμα που έκανε είδε τα αποτελέσματα βελιωμένα!!!!!! επίσης του είπαν τα κλασικα για κάπνισμα, παχυσαρκία, τσιγάρο και να παίρνει αντιοξειδωτικές τροφές.

Link to comment
Share on other sites

παντως σε εμας το προβλημα ηταν στην μορφολογια,,,δηλαδη ειχε περιπου 30,000,000, κινητικοτητες μαζι γυρω στο 50% και μορφολογια φυσιολογικες 10% ,,δεν τα καταφερναμε και καναμε εξωσωματικη οπου και τα καταφεραμε

 

σε αλλες περιπτωσεις με χειροτερο σπερμα και τα καταφεραν φυσιολογικα

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια περα απο τον αριθμο ειναι η κινητικοτητα, η μορφολογια εδω τωρα τελευταια συζητουνται και οι ωρες αποχης πανω απο το 3ημερο και αυτες δινουν αλλα αποτελεσματα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλο μηνα!

λοιπον ο αντρας μου εκανε σπερμοδιαγραμμα αρχες νοεμβριου οπου τα αποτελεσματα του ηταν απλα τραγικα....οταν το εδειξα στο γυναικολογο μου ειπε οτι μονο εξωσωματικη θα μπορουσαμε να κανουμε για να αποκτησουμε ενα μωρακι....πηγαινοντας σε ειδικο ουρολογο μας ειπε οτι για να υπαρχει μια πληρη εικονα για τα αποτελεσματα θα επρεπε να επαναλαβει 3 φορες το σπερμοδιαγραμμα!(συνηθως το πρωτο δεν δειχνει τα ακριβη αποτελεσματα λογω αγχους κ πιεσης του αντρα).δεν προλαβε να ξανακανει την εξεταση γιατι τον επομενο μηνα εμεινα εγκυος κι αυτην τη στιγμη ειμαι στον 5ο μηνα περιμενοντας το αγορακι μας!!!

θελω να πω οτι απο την ωρα που βγηκαν τα ασχημα αποτελεσματα τα οποια ηταν πιο κατω απο του αντρα σου,σταματησαμε να σκεφτομαστε την ιδεα του μωρου κ πολυ απλα χαλαρωσαμε κ ηρεμησαμε!Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου,πολυ γρηγορα να αποκτησετε το θαυματακι που τοσο πολυ επιθυμειτε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αυτο με το αγχος ειναι αληθεια.

ο αντρας μου στο πρωτο σπερμοδιαγραμμα ειχε χαλια ποσοτητα αφου μας λεγανε να τα καταψυξουμε χαλια κινητικοτητα και ποιοτητα.μας εδειχναν σαν δρομο μονο την εξωσωματικη.

επειδη ομως δεν εχω μεινει ακομη εγκυος ισως χαλαρωσε εχουμε κανει 4 σπερμοδιαγραμματα γιατι κανουμε και σπερματεγχυση και ξαφνικα χωρις τιποτα εγινε το σπερμα 40 εκ με τελεια ποιοτητα και κινητικοτητα.τι να πω?θαυμα?με κοροιδευει κανεις?παντως εγκυος δεν εχω μεινει και δεν εχω κανενα προβλημα αυτη την στιγμη.εκανα την τελευταια μου σπερματεγχυση και βλεπουμε.....μαλλον εξωσωματικη να τελειωνω ομως το σκεφτομαι ακομη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις ξεκινησαμε με 7.000.000. μετα την επεμβαση κιρσοκηλης εφτασε τα 20.000.000 αλλα χωρις ιδιαιτερη κινητικοτητα και χωρις πολλα ζωντανα. (δε θυμαμαι λεπτομερειες σε αυτα). ο γυναικολογος (απο τους γνωστους στις υποβοηθουμενες) ηταν απολυτος: 3 σπερματεγχυσεις και μετα εξωσωματικη. καναμε την πρωτη... αποτυχια. μετα μεσολαβησαν ενα διαστημα που για ασχετους λογους σταματησαμε να ασχολουμαστε με το θεμα. οταν το ξαναπιασαμε ξεκινησαμε με ουρολογο. του εγραψε ορμονικη αγωγη για 3 μηνες και για να μη σας ζαλιζω τωρα ειμαι ηδη στη 18η εβδομαδα με φυσιολογικη συλληψη. μην απελπιζεστε και ψαξτε ολες τις δυνατοτητες που δινει η ιατρικη.

καλα αποτελεσματα σε ολες σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες! Εμεις σημερα πηραμε μεγαλη ανασα καθοτι τα αποτελεσματα του εξειδικευμενου σπερμοδιαγραμματος επιβεβαιωθηκαν πολυ καλα σε αντιθεση με το πρωτο απλο. Επειδη ταλαιπωρηθηκαμε πολυ συνιστω σε ολους να μην εμπιστευεστε τα σπερμοδιαγραμματα απλων μικροβιολογικων εργαστηριων αλλα να κανετε τετοιες εξετασεις σε εξειδικευμενα κεντρα. Εμεις αφου πηραμε 2 σπερμοδιαγραμματα απο μικροβιολογους με αποκαρδιωτικα αποτελεσματα , 5.000.000 και μετρια κινητικοτητα, απευθυνθηκαμε σε ειδικο εμβρυοβιολογο στην Θεσσαλονικη και προς μεγαλη μας εκπληξη η ποσοτητα ηταν 65.000.000 και 86% κινητικοτητα. Δεν το πιστευαμε και επαναλαβαμε την εξεταση με ακριβως τα ιδια αποτελεσματα. Ψαχτειτε γιατι τελικα σε αυτο το κρατος ολοι τα κανουν ολα και δεν εχουν παρει χαμπαρι τι ειναι η εξειδικευση!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...