Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβόλια και καρκίνος


Ιβαννάκι

Recommended Posts

Πραγματικά είμαι τόσο αναστατωμένη που δεν ξερω καν αν γράφω στην σωστη στήλη. Πριν 2 μήνες πέθανε η εγγονή του νονού του άντρα μου, ένα υπέροχο κοριτσάκι μολις 4 ετων! Γεννήθηκε υγιέστατη και στα 3 της διαγνώστηκε με όγκο στον εγκεφαλο! Σήμερα μίλαγα με την γιαγιά της και μου είπε πως οι ογκολόγοι μαγκωμένοι μεν εμμεσα δε τους είχαν πει πως ο όγκος προκλήθηκε απο εμβόλιο που δεν θυμόταν το όνομα. Πως λίγο πολύ ρίχνουν απο τις πολυεθνικές μια παρτίδα σκάρτη κτλ. Δεν ξέρω έχω σοκαριστεί. Το κοριτσάκι εντωμετάξυ είχε κ ίδια παιδίατρο με την δικιά μου που έλεγε πως το παιδί είχε απλά γαστρεντερίτιδα, πάλι καλά που το πήγαν αμέσως παίδων! Δεν ξέρω εσας ποια είναι η γνώμη σας. Απο την μια δεν γίνεται να μην κάνεις εμβόλια από την άλλη τι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κριμα στο παιδακι και κουραγιο στην οικογενεια.

Τι θα εκανα τωρα...Σαν μαμα πανικοβαλομε, Προσπαθω να μαθω πιο ακριβως εμβολιο ηταν και πια παρτιδα ειδικα αν το μωρακι ειναι στην ιδια ηλικια με το δικο μου οποτε ισως υπαρχει πιθανοτητα να εχουν εμβολιαστει με την ιδια παρτιδα. θα εκανα ενα πληρη ελεγχο και ενδεχομενος θα αλλαζα παιδιατρο.

Απο εκει και περα δυστυχως τιποτα δεν ειναι σιγουρο,,, Στα 20μας πεθανε μια συμμαθητρια μας απο γυναικολογικο καρκινο. Ολες ψαχτηκαμε τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια... Σορυ αλλα δεν ειναι δυνατον ενα εμβολιο να ΄δημιουργησει ΄ καρκινικο ογκο.... Προφανως θα συνεβαινε ετσι και αλλιως.... Το πυροδοτησε ισως αλλα δεν το δημιουργησε. Βεβαια οσες εχετε ηδη πειστει οτι μπορει να συμβει σαφως και θα θελετε αποδειξεις... Εγω για τον εαυτο μου διαβαζοντας σχετικα και εχοντας ασχοληθει με το θεμα εκει εχω καταλληξει. Αποδειξεις δεν εχω να σας δειξω :) .... Αλλα ουτε και αποδειξεις για το αντιθετο εχω βρει ;)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σχετικα με τους παιδιατρους...εκει πιστευω βρισκεται μεγαλο μερος του προβληματος. Πολλοι δεν εχουν ερθει σε επαφη με δυσκολα περιστατικα, κανουν ενα εμβολιο, ακροαζονται, δινουν μια αντιβιωση, οποτε δεν ψιλιαζονται καποια υπουλη ασθενεια εγκαιρως. Δυστυχως εχω ακουσει για πολλες τετοιου ειδους αμελειες...εκει θα προτεινα να ριξουμε το βαρος ως γονεις...στην ποιοτητα και την αξια του παιδιατρου που επιλεγουμε. Εμας η κορη μας νοσησε απο κακοηθη νοσο και ο παιδιατρος ηταν εκεινος που ΕΓΚΑΙΡΩΣ καυταλαβε πως υπαρχει προβλημα και μας εστειλε το νωριτερο δυνατο στο νοσοκομειο. Αν δεν ειχαμε το συγκεκριμενο γιατρο, τα πραγματα θα ειχαν εξελιχθει σιγουρα πολυ χειροτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

love4 σιδερενιο και υγιες το παιδακι σου να ναι παντα!!! :) Εμεις οι γονεις σ εμια τετοια δυσκολη στιγμη ψάχνουμε να βρουμε το ποιος φταιει....σε μια τετοια κατασταση θα θεωρησαν και οι ανθρωποι ότι φταιει ένα εμβολιο....

Είναι πολυπαραγοντικο το πρόβλημα. Για αυτό και δυσκολη η λυση του....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...