Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τριχοπτωση :(


Recommended Posts

καλησπερα ειμαι 31χρ μαμα (οχι προσφατη )και εχω εδω και 2 μηνες τριχοπτωση..θελω να πιστευω οτι ειναι εποχιακη,το ειχα αντιμετωπισει πριν 5-6 χρονια περιπου και σταματησε μονο του δεν θυμαμαι ακριβως μετα απο ποσο καιρο.αραιωση δεν εχω ..στο στεφανι των μαλλιων μου βλεπω φυτρες αλλα εχω αγχωθει τρελα.μου πεφτουν 130-150 τριχες την ημερα μεσο ορο..λουζομαι καθε δευτερη μερα και απογοητευομαι απο την τουφα που συγκεντρωνετε.εξετασεις δεν εχω κανει.μιλησα με τον δερματολογο μου μου εδωσε frezyderm hair loss women sampoo kai frezyderm hair loss καψουλες τις οποιες παιρνω τωρα μια εβδομαδα..εχει καμια σας αντιμετωπισει κατι αντιστοιχο?ποσο κρατησε?πιστευετε οτι η κατασταση μου ειναι ανησυχητικη?θα ηθελα να μου προτεινετε κατι δραστικο πχ αμπουλες να δρασουν αμεσα..sos καθε αποψη επι του θεματος πολυτιμη ...:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Είμαι παθούσα σε μια κάπως χειρότερη κατάσταση από εσένα. Αυτά που λες με φαίνονται όλα φυσιολογικά, αφού έχεις φύτρες και δεν έχεις αραίωση, δεν βλέπω κανένα πρόβλημα. Τώρα για την αντιμετώπιση να πω πως έχω κάνει μεγάλο τουρνέ σε γιατρούς (πάσης φύσεως - γιατί το πρόβλημα μπορεί να είναι ορμονικό και όχι επιδερμικό π.χ.) και κατάλαβα πως η τριχόπτωση δεν είναι κάτι που κατέχουν και δεν έχουν ασχοληθεί εκτενώς, ο καθένας έλεγε τα δικά του. Δεύτερον η όποια πάθηση του τριχωτού είναι της υπομονής, δηλαδή δεν υπάρχει άμεση λύση. Θα πρέπει να κάνεις την θεραπεία για καιρό για να δεις αποτελέσματα. Και τέλος, τα σαμπουάν και οι αμπούλες δίνουν μια λύση επιδερμική. Αν θες να ενισχύσεις τον οργανισμό σου, πάρε βιταμίνες που προορίζονται για αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

To ειχα παθει περυσι το επαθα και φετος (αυτη την περιοδο που διανυουμε) . Αραιωση δεν ειχα/εχω οποτε ελπιζω πως και φετος θα περασει. Αυτο που εχω παρει εγω ειναι συμπληρωμα (καψουλες) με βιταμινες του συμπλεγματος Β που κανουν καλο στο δερμα και στα μαλλια. Α, και ενα σαμπουαν (απο φαρμακειο) αλλα μου φαινεται λιγο της πλακας..

 

Οταν πηγα πριν λιγες μερες στην κομμωτρια μου εοιπε κι εμενα πως εχω φυτρες, οποτε αυτο με ηρεμησε καπως διοτι σημαινει πως βγαινουν καινουρια μαλλια...κατα τ αλλα...υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις..θυμαστε ποσο περιπου σας κρατησε ?βιταμινες παιρνω και σαμπουαν επισης,,απλα ανησυχω γιατι ΟΤΑΝ φανει αραιωση θα ειναι αργα μετα να κανω κατι.γι αυτο θελω απο τωρα να βρω λυση μηπως και σταματησει..σημερα θα λουστω κι εχει να γινει χαμος παλι...

Link to comment
Share on other sites

Αχ κ εγώ μια απο τα ίδια τριχοπτωση λογο θυροειδη κ κατάθλιψης !

Εξετάσεις θυροειδη να δείτε κ πολυκιστικων εμένα άρχισε να φαίνεται κ η αραιωση σιγά σιγά !:-(

Έχει καμία απο σας θυροειδη κ ακολουθεί κάποια αγωγή;;;

Παίρνω θυροξινη κ διαβάζω ότι προκαλει τριχοπτωση θα κλάψω δεν αντέχω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...