Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κιρσοκήλη ( χειρουργείο , θεραπεία )


Recommended Posts

o 1os εκανε υπερηχο και διεγνωσε κιρσοκιλη.ΜΑς εβαλε και κανεμ και αναλυσεις για να δει οτι ηταν ολα οκ για το χειρουργειο.Ο συζυγος επεμενε να παει και σε 2ο ουρολογο.Αυτος στη συζητηση,του ζητησε τα αποτελεσματα του υπερηχου,τα οποια αποτελεσματα ο 1οσ ουρολογος δε μας ειχε παραδωσει.Εκει αρχισαν οι υποψιεσ οι οποιες αυξυθηκαν κατα την φυσικη εξεταση,αφου δε μπορουσε να βρει κατι.Ακολουθησε υπερηχος triplex που δε βρηκε καμια κιρσοκιλη.Του σθνεστισε αγωγη για 3 μηνες me nolvadex,foliko kai vitamin E.

ακολουθειστε τη θεραπεια που σας εδωσε ο γιατρος και χαλαρωστε!Εγω καταλαβα οτι με το αγχος δεν γινεται τιποτα!Κι εμεις αυτο θα κανουμε για 4 μηνες...μετα βλεπουμε!Μην μπαινετε ομως σε διαδικασιες εγχειρησης χωρις λογο προς το παρον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 182
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να μην αγχώνεσαι καθόλου και να μη κάνετε εξωσωματική πριν κλείσει ένας χρόνος!!Είμαστε ακριβώς ίδια περίπτωση και μένα ο σύζυγος κιρσοκήλη 2ου βαθμού με χάλια σπερμοδιάγραμμα λίγο καλύτερο από το δικό σας (5.500.000/ml) 10 % φυσιολογικές μορφές μα με καλή κινητικότητα αλλά οι γιατροί μας λέγανε τα ίδια αδύνατη η σύλληψη εκτός από έναν εξωσωματικό τον κο. Μαντούδη που είπε να κάνουμε ένα χρόνο προσπάθειες....στην αρχή είχα πάθει πανικό έχω μάθει τα πάντα για τις εξωσωματικές !!!

 

Εγώ είμαι 29 και ο σύζυγος 33.Προσπαθήσαμε δυο μήνες πέρυσι αλλά τζίφος και μετά έμαθα ότι έχω CMV και σταματήσαμε για έξι μήνες ξαναρχίσαμε τον Ιούνιο έπαιρνα εγώ τα τεστ ωορηξίας τζίφος κλάματα κακό....όσο το σκεφτόμουν τόσο δε γινόταν ώσπου το Σεπτέμβριο ρίχνουμε ένα γερό τσακωμό μεταξύ μας και μια μέρα θυμάμαι μόνο είχαμε κάνει έρωτα ούτε που θυμάμαι αν ήταν γόνιμη ή όχι ούτε καν σκεφτόμουν για παιδί ούτε και ήθελα εκείνο το διάστημα...

 

Τέσπα έμαθα πρόσφατα ότι είμαι έγκυος!!!Στο 5ο μήνα προσπαθειών ουσιαστικά από τον Ιούνιο που προσπαθούμε ξανά και δε το περίμενα με τίποτα..γι αυτό μην απελπίζεσαι ψάξτο όμως αν δεις ότι από τον 6ο μήνα και μετά δε πιάνεις για να πάρεις μια ιδέα τι γίνεται με τις εξωσωματικές και να θυμάσαι ειδικά αν το έχει ο σύζυγος το πρόβλημα και όχι εσύ τα πράγματα είναι πολύ θετικά και η εξωσωματική συνήθως πετυχαίνει εύκολα..

 

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά να μη χρειαστεί καν εξωσωματική και να ξέρεις ότι μια γυναίκα που θέλει στις μέρες μας παιδί αποκλείεται να μη τα καταφέρει!

 

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. η κιρσοκιλη σαφως και μειωνει την ποιοτητα του σπερματος αλλα δεν βελτιωνεται με την επεμβαση. εχει και ο αντρας μου και μας ειπε ο γυναικολογος μου οτι δεν ειναι 100% οτι θα βελτιωθει αλλα μπορει και να μειωθει. οσον αφορα την εξωσωματικη εκενα περσυσι με μικρογονιμοποιηση και στοιχισε 4000 περιπου. κανονικα το διαστημα που θελουν οι γιατροι να κανεις προισπαθειες ειναι τουλαχιστον 1 χρονος.

:);)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Σοφη μου καλησπερα!Ο γιατρος που παρακολουθουσε και τελικα εκανε την επεμβαση ο αντρας μου ηταν ενας στο κεντρο!Ηταν ομως καλος μονο για να μας κανει την επεμβαση και τιποτε παραπανω!Ο γιατρος Χειρουργος Ουρολογος-Ανδρολογος που πηγαμε για δευτερη γνωμη και κυριολεκτικα μας "ανοιξε τα ματια" ηταν ο Δημητριαδης Γεωργιος στην Βασ.Ολγας 151 & Μαυροκορδατου γωνια!Δεν εχω λογια για τον ανθρωπο αυτο , πραγματικα!Ηταν πρωτα φιλος απεναντι στο προβλημα μας και μετα γιατρος!Να φανταστεις δεν τον γνωριζαμε νωριτερα!Αν θελετε , πηγαινετε κι εσεις!Δεν ξερω ποιον γυναικολογο εχεις , εγω παντως ειναι ο τριτος που αλλαζω αυτη τη στιγμη!Ειναι ενας στην Καλαμαρια και λεγεται Παλαπελας! Τον εχεις ακουστα?

o Basilis palapelas einai enas apo tous kaluterous giatrous ston tomea tou kai ston sinisto anepifilakta ego apektisa ena paidaki me tin voi8ia tou kai to deutero mou ir8e fisiologika.:Dprospa8iste mazi tou kai 8a me 8imi8eis!filakia;-)

Link to comment
Share on other sites

o Basilis palapelas einai enas apo tous kaluterous giatrous ston tomea tou kai ston sinisto anepifilakta ego apektisa ena paidaki me tin voi8ia tou kai to deutero mou ir8e fisiologika.:Dprospa8iste mazi tou kai 8a me 8imi8eis!filakia;-)emena o antras mou exei kirsokilis kai 8a kenei in epemvasi telika.alla i ilikia tou einai 39.xerete kati gia to poso pezei rolo i ilikia?kai episis gnorizete an meta tin epemvasi mporoume na er8oume se epafi eleu8era kateu8eian?
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μετά την επέμβαση αν θυμάμαι καλά (γιατί πέρασαν και κάτι χρόνια) δίνει ένα περιθώριο 3 μηνών χωρίς επαφή. Δίνει μια αγωγή και μετά αφού κάνεις τον έλεγχο να δείς τα αποτελέσματα βαράς αλύπητα! Απλά στη δική μας περίπτωση αποκτήσαμε μετά την επέμβαση και μικρόβια (πιθανόν απο το νοσοκομείο) και ταλαιπωρήθηκε ο άντρας μου με διάφορες αντιβιώσεις. Επίσης να σου πώ οτι υπάρχει μια μικρή πιθανότητα εμφάνισης υδροκήλης μετά. Ο δικός μου άντρας την εμφάνισε. Ξέρω πολλούς που έκαναν την επέμβαση και δεν εμφάνισαν. Βέβαια η υδροκήλη δεν είναι ανησυχητική ούτε και προκαλεί πρόβλημα στην ποιότητα του σπέρματος και επομένως σε ενδεχόμενη εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα!

Να σας ρωτήσω, μήπως ξέρετε κανέναν καλο ανδρολογο- ουρολογο στην Αθηνα. Ψάχνουμε κάποιον για μια δεύτερη γνώμη!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα, ειμαι 23 ετων και εχω κανει επεμβαση κιρσοκηλης πριν ενα μηνα και εχω τρομερο αγχος για τον αν αποκατασταθει η κατασταση που αντικρυσα στα σπερμοδιαγραμματα που εκανα πριν την διαγνωση της. Αυτο ειναι το σπερμοδιαγραμμα που αναφερω. Πιστευετε πως ειναι δυνατον να εχω αποκατασταση; Εχω τοση αγωνια που δεν μπορω να περιμενω τρεις μηνες που ειπε ο γιατρος για να κανω το σπερμοδιαγραμμα που θα δειξει και σκεφτομαι να κανω ενα τωρα κ ισως φανει καποια βελτιωση. Τι λετε;

 

ΟΓΚΟΣ 3,8

ΡΗ 8,5

ΡΕΥΣΤΟΤΗΤΑ 55'

ΑΡΙΘΜΟΣ 8εκατ/ml

ΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 30.4 εκατ

 

 

ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ 35%

 

 

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

 

1η Ωρα Ταχ εμπρ. 25 καλη εμπρ 10 Νωθρη 5 Ακινητα 60

2η Ωρα Ταχ εμπρ 15 καλη εμπρ 5 Νωθρη 5 Ακινητα 75

3η Ωρα Ταχ εμπρ - καλη εμπρ 5 Νωθρη 5 Ακινητα 90

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας,παρακολουθώ αρκετό καιρό τώρα το φορουμ σας,καθώς ειμαστε με τον σύζηγό μου στην ίδια δυσάρεστη θέση όπου διαγνώσθηκε κυρσοκίλη 2ου βαθμού στον αριστερό όρχη.Το ερώτημά μου είναι το εξής.Μπορείτε να με ενημερώσετε στο περίπου το κόστος της επέμβασης?Γνωρίζω οτι φυσικά θα υπάρχει διαφορά ανάλογα με ιδιωτικές κλινικές ή δημόσια νοσοκομεία,και φυσικα οτι θα υπάρχει διαφορά ανάλογα με κάθε γιατρό.Απλα επειδή είμαστε και οι δύο ανασφάλιστοι και άνεργοι (δυστυχώς) αλλα πέρα απο το θέμα της σύλληψης θέλουμε να κάνει το χειρουργείο και για να σταματήσουν οι πόνοι,(τον ενοχλεί).Θα ήθελα στο περίπου να έχουμε μία εικόνα έστω απο τι ποσό και πάνω.Ευχαριστώ και εύχομαι σε όλα τα ζευγάρια να νόιώσουν την ολοκλήρωση του γονέα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ειμαι 42 ετων και προχτες, 5/9/2012 απο μια τυχαια εξεταση σε ουρολογο της Λαρισας λογω εμφανισης σμηγματογονων κυστεων στο οσχεο (ορχεις) ο ουρολογος διεγνωσε και κιρσοκηλη.

Μαλιστα μου ειπε πως την εχω πολλα χρονια!!! :shock:

Το κοστος συνολικα για την αποκατασταση + ασφαλεια ΙΚΑ μου ειπε πως ειναι 1400 ευρω σε κλινικη εξω.

Το κωμικοτραγικο ομως ειναι το εξης:

 

Το 2001 απεκτησα μια κορη με εξωσωματικη γονιμοποιηση στην ομαδα του ιατρου κ.Παντου.

Και ενω ειχα επισκεπτει ΠΡΩΤΟΚΛΑΣΑΤΟΥΣ γεννετιστες οπως την Κοντογιαννη στην Αθηνα, τον Γεωργιου στα Ιωαννινα, και οχι μονο,ουδεις δεν μου ειπε να κανω μια ΑΠΛΗ εξεταση !!! στους ορχεις μου.Για τυχον κιρσοκηλη..:oops:

 

Οπως τελικα αποδεικνυεται εστω και μετα απο τοσα χρονια,η κιρσοκηλη ηταν ο κυριαρχος λογος που το σπερμοδιαγραμμα μου ηταν τοσο χαλια ως προς την ποιοτητα του σπερματος μου..

Και αναγκαστηκα να μπω στην διαδικασια της εξωσωματικης.

Τοσο καλα..:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγγνώμη γιατί δεν κατάλαβα καλά, έκανες σπερμοδιάγραμμα, δεν βγήκε καλό, δεν έκανες άλλη εξέταση>???δεν ακολούθησες κάποια φαρμακευτική αγωγή??δεν σου είπαν να κάνεις ένα τρίπλεξ οσχέου??? απλά κάνατε κατευθείαν εξωσωματική χωρίς να ψάξετε να βρείτε το γιατί υπάρχει το πρόβλημα?

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 42 ετων και προχτες, 5/9/2012 απο μια τυχαια εξεταση σε ουρολογο της Λαρισας λογω εμφανισης σμηγματογονων κυστεων στο οσχεο (ορχεις) ο ουρολογος διεγνωσε και κιρσοκηλη.

Μαλιστα μου ειπε πως την εχω πολλα χρονια!!! Το κοστος συνολικα για την αποκατασταση + ασφαλεια ΙΚΑ μου ειπε πως ειναι 1400 ευρω σε κλινικη εξω.

Το κωμικοτραγικο ομως ειναι το εξης:

 

Το 2001 απεκτησα μια κορη με εξωσωματικη γονιμοποιηση στην ομαδα του ιατρου κ.Παντου.

Και ενω ειχα επισκεπτει ΠΡΩΤΟΚΛΑΣΑΤΟΥΣ γεννετιστες οπως την Κοντογιαννη στην Αθηνα, τον Γεωργιου στα Ιωαννινα, και οχι μονο,ουδεις δεν μου ειπε να κανω μια ΑΠΛΗ εξεταση !!! στους ορχεις μου.Για τυχον κιρσοκηλη..

 

Για να διαπιστωθει, γιατι το σπερμοδιαγραμμα μου ηταν τοσο χαλια ως προς την ποιοτητα του σπερματος μου..

Τοσο καλα..

 

Απαράδεκτο! δυστυχώς συμβαίνει όμως. Θα προχωρήσεις σε επέμβαση;Τι θα κάνεις; Από το 2001 και μετά δεν θέλατε άλλο παιδάκι;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη γιατί δεν κατάλαβα καλά, έκανες σπερμοδιάγραμμα, δεν βγήκε καλό, δεν έκανες άλλη εξέταση>???δεν ακολούθησες κάποια φαρμακευτική αγωγή??δεν σου είπαν να κάνεις ένα τρίπλεξ οσχέου??? απλά κάνατε κατευθείαν εξωσωματική χωρίς να ψάξετε να βρείτε το γιατί υπάρχει το πρόβλημα?

 

 

Λογου του οτι μικρος ειχα περασει αφιδατωση, το απεδωσαν εκει.

Δεν εκανα ΚΑΜΙΑ απολυτως εξεταση,δεν μου εδωσαν καμια φαρμακευτικη αγωγη.Οπως μου ειπαν και αγωγη να μου εδιναν,τα αποτελεσματα θα ηταν και παλι αποθαρυντικα.Οποτε παμε κατευθεια σε εξωσωματικη.

οι μονες εξετασεις που εκανα ηταν αιμματολογικες, στιγμα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο! δυστυχώς συμβαίνει όμως. Θα προχωρήσεις σε επέμβαση;Τι θα κάνεις; Από το 2001 και μετά δεν θέλατε άλλο παιδάκι;

 

θα προχωρησω ναι.Φυσικα..

Βασικα να αποκατασταθει η υγεια μου.

Το θεμα του 2ο παιδιου δεν το εχω καν στο μυαλο μου.Προς το παρων.

Link to comment
Share on other sites

Λογου του οτι μικρος ειχα περασει αφιδατωση, το απεδωσαν εκει.

Δεν εκανα ΚΑΜΙΑ απολυτως εξεταση,δεν μου εδωσαν καμια φαρμακευτικη αγωγη.Οπως μου ειπαν και αγωγη να μου εδιναν,τα αποτελεσματα θα ηταν και παλι αποθαρυντικα.Οποτε παμε κατευθεια σε εξωσωματικη.

οι μονες εξετασεις που εκανα ηταν αιμματολογικες, στιγμα κλπ.

 

Μάλιστα......α ρε ελληνικό σύστημα υγείας!

Τι να πείς!!! Καλό είναι να την κάνεις την επέμβαση, μην το αφήσεις εφόσον και ο γιατρός που σε είδε τώρα σε συμβούλεψε να κάνεις αυτό.

Έυχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγγνώμη γιατί δεν κατάλαβα καλά, έκανες σπερμοδιάγραμμα, δεν βγήκε καλό, δεν έκανες άλλη εξέταση>???δεν ακολούθησες κάποια φαρμακευτική αγωγή??δεν σου είπαν να κάνεις ένα τρίπλεξ οσχέου??? απλά κάνατε κατευθείαν εξωσωματική χωρίς να ψάξετε να βρείτε το γιατί υπάρχει το πρόβλημα?

 

 

τρίπλεξ οσχέου??? Τι ειναι αυτο? Ποτε δεν μου ανεφερε κανεις κατι τετοιο.

Το καπνισμα μου ειπαν μονο να σταματησω,γιατι επηρεαζει ταχα το σπερμα.

Link to comment
Share on other sites

θα προχωρησω ναι.Φυσικα..

Βασικα να αποκατασταθει η υγεια μου.

Το θεμα του 2ο παιδιου δεν το εχω καν στο μυαλο μου.Προς το παρων.

 

Στον σύζυγό μου διαγνώστηκε προχθές κιρσοκήλη και για αρχή κάνει θεραπεία και μετά βλέπουμε. Αλλά πιστεύω ότι θα χρειαστεί επέμβαση. Αποκαθίσταται πάντως. Δεν ανησυχούμε.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα......α ρε ελληνικό σύστημα υγείας!

Τι να πείς!!! Καλό είναι να την κάνεις την επέμβαση, μην το αφήσεις εφόσον και ο γιατρός που σε είδε τώρα σε συμβούλεψε να κάνεις αυτό.

Έυχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

 

Ε ναι..

Πως αλλιως θα μου παιρνανε τοτε 2.000.000 δρχ + 800.000 δρχ για τις πουρεγκον αν θυμαμαι καλα ορμονες.

Σ ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

τρίπλεξ οσχέου??? Τι ειναι αυτο? Ποτε δεν μου ανεφερε κανεις κατι τετοιο.

Το καπνισμα μου ειπαν μονο να σταματησω,γιατι επηρεαζει ταχα το σπερμα.

 

Υπέρηχος στους όρχεις. Μέσω αυτού του υπερήχου φαίνεται αν υπάρχει κιρσοκήλη.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έλεος κάποιοι γιατροί πραγματικά είναι απαράδεχτοι.....

Εμάς μετά από ένα όχι και τόσο καλό σπερμοδιάγραμμα, μας έδωσε eviol για 2 βδομάδες και μας είπε να ξανακάνουμε σπερμοδιάγραμμα την Δευτέρα....Το ερώτημα είναι πως παντού λένε πως σπερμοδιάγραμμα πρέπει να κάνεις ανά 3 μήνες και όχι ανά 3 βδομάδες..... ??????????????????

Μας είπε βέβαια ο γιατρός (ανδρολόγος), ότι υπάρχει πιθανότητα να έχει κιρσοκήλη γι' αυτό έπειτα από συμβουλές που μας έδωσε μια φίλη (να' ναι καλά που μου είπε την γνώμη της), του ζητήσαμε να κάνουμε υπέρηχο για να δούμε αν είναι κιρσοκήλη για να μην χάνουμε άδικα χρόνο......!

Αντί να μας ξεσκονίσει αυτός τον κυνηγάμε εμείς...Μπορεί να μην θέλει να μας αγχώσει δεν ξέρω....Σαν γιατρός είναι άριστος (για' μας τουλάχιστον), με τον χρόνο και την βιασύνη έχει ένα θεματάκι......

Link to comment
Share on other sites

.Μπορεί να μην θέλει να μας αγχώσει δεν ξέρω....Σαν γιατρός είναι άριστος (για' μας τουλάχιστον), με τον χρόνο και την βιασύνη έχει ένα θεματάκι......

 

Παιδιά τι λέτε να μην θέλει να σας αγχώσει???ο γιατρός πρέπει να σας καθοδηγεί όχι εσείς εκείνον!!!

πως είναι δυνατόν εφόσον βλέπει ένα σπερμοδιάγραμμα όχι καλό να μην σε παραπέμπει σε εξετάσεις ορμονικές και σε τρίπλεξ οσχέου??

αν ήταν μικρόβιο θα φαίνονταν στο σπερμοδιάγραμμα, εφόσον δεν φάνηκε εκεί κάτι άλλο είναι...μην χάνεται χρόνο άδικα, εγώ τουλάχιστον πιο πολύ άγχος έχω όσο ο γιατρός με έχει στο περίμενε απο ότι όταν μας δίνει εξετάσεις να κάνουμε.

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε να μην θέλει να σας αγχώσει???ο γιατρός πρέπει να σας καθοδηγεί όχι εσείς εκείνον!!!

πως είναι δυνατόν εφόσον βλέπει ένα σπερμοδιάγραμμα όχι καλό να μην σε παραπέμπει σε εξετάσεις ορμονικές και σε τρίπλεξ οσχέου??

αν ήταν μικρόβιο θα φαίνονταν στο σπερμοδιάγραμμα, εφόσον δεν φάνηκε εκεί κάτι άλλο είναι...μην χάνεται χρόνο άδικα, εγώ τουλάχιστον πιο πολύ άγχος έχω όσο ο γιατρός με έχει στο περίμενε απο ότι όταν μας δίνει εξετάσεις να κάνουμε.

 

Μας είπε να κάνουμε σπερμοδιάγραμμα την Δευτέρα και μέχρι Τετάρτη-Πέμπτη που θα βγούν τ'αποτελέσματα θα μας δεί και θα μας πει τι και πως...

Το θέμα είναι μετά από 3 βδομάδες όπως στις 2 απ'αυτές έχουμε πάρει βιταμίνες α φανεί διαφορά στο σπερμοδιάγραμμα;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φανεί διαφορά, ίσως να το είπε ο γιατρός με την υποψία ότι δεν ήταν η μέρα η κατάλληλη, ή ίσως μετά το δεύτερο σπερμοδιάγραμμα σας δώσει άλλες εξετάσεις. Μην το αφήσετε, αν και αυτό το σπερμοδιάγραμμα δεν είναι καλό και ο γιατρός σας δεν κάνει κάτι, συμβουλευτείτε άλλον γιατρό. (εύχομαι ειλικρινά να μην χρειαστεί).

Που θα το κάνετε και θα καθυστερήσουν τόσο τα αποτελέσματα?

Εμείς τα παίρνουμε την ίδια μέρα.

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φανεί διαφορά, ίσως να το είπε ο γιατρός με την υποψία ότι δεν ήταν η μέρα η κατάλληλη, ή ίσως μετά το δεύτερο σπερμοδιάγραμμα σας δώσει άλλες εξετάσεις. Μην το αφήσετε, αν και αυτό το σπερμοδιάγραμμα δεν είναι καλό και ο γιατρός σας δεν κάνει κάτι, συμβουλευτείτε άλλον γιατρό. (εύχομαι ειλικρινά να μην χρειαστεί).

Που θα το κάνετε και θα καθυστερήσουν τόσο τα αποτελέσματα?

Εμείς τα παίρνουμε την ίδια μέρα.

 

Αλήθεια;; ίσως κάνω λάθος εγώ γιατί το πρώτο το είχαμε κάνει την εβδομάδα του 15 Αύγουστου κ ίσως γι'αυτό τους πήρε λίγο παραπάνο...Στην Αθήνα το κάνουμε, θα τους πάρω τηλέφωνο να μάθω... Ευχαριστώ για τη πληροφορία πάντως...

Ήδη έχουμε καλέσει τον γιατρό και κανονίσαμε ραντεβού την Δευτέρα και του είπαμε ότι έλουμε να κάνουμε υπέρηχο για να δούμε αν υπάρχει κιρσοκήλη.....Από βδομάδα θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια;; ίσως κάνω λάθος εγώ γιατί το πρώτο το είχαμε κάνει την εβδομάδα του 15 Αύγουστου κ ίσως γι'αυτό τους πήρε λίγο παραπάνο...Στην Αθήνα το κάνουμε, θα τους πάρω τηλέφωνο να μάθω... Ευχαριστώ για τη πληροφορία πάντως...

Ήδη έχουμε καλέσει τον γιατρό και κανονίσαμε ραντεβού την Δευτέρα και του είπαμε ότι έλουμε να κάνουμε υπέρηχο για να δούμε αν υπάρχει κιρσοκήλη.....Από βδομάδα θα δούμε...

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...