Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νεα μεθοδος σπερματεγχυσης


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Ενδιαφερον θεμα......δεν το ειχα ξανακουσει!

Αν γνωριζει καποια ας μας ενημερωσει...

Ναι ας μας πουν την εμπειρια τους η την γνωμη τους.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
:confused:Εχει κανει καποια κοπελα με την νεα μεθοδο σπερματεγχυσης του γιατρου Λεωνιδα Μαμα????????

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ λουκια 79,ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠ'ΤΙΣ 2 ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ (ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙΠΟΤΑ).

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΝΕΑ ΜΕΘΟΔΟΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ?ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 2007

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ λουκια 79,ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΧΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ.ΕΜΕΙΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ!!!(ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙΠΟΤΑ).ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΝΕΑ ΜΕΘΟΔΟΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ?ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 2007 ΑΡΧΕΣ ΣΤΟ ΙΑΣΩ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ λουκια 79,ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΧΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ.ΕΜΕΙΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ!!!(ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙΠΟΤΑ).ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΝΕΑ ΜΕΘΟΔΟΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ?ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 2007 ΑΡΧΕΣ ΣΤΟ ΙΑΣΩ

καλημερα!!!σε αυτη την σελιδα λιγο πιο πανω εχω γραψει μια ηλ.διευθηνση πατα για να διαβασεις για την νεα μεθοδο που λεω.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που διάβασα το λινκ δε λέει και πολλά. Αντί για 4ml σπέρματος που χρησιμοποιόύν στην παραδοσιακή σπερματέγχυση, στη νέα μέθοδο χρησιμοποιούν 10ml. Σιγά τη νέα μέθοδο!

Link to comment
Share on other sites

εγω έκανα εκει τις σπερματεγχύσεις μου και έχω ακουσει ότι έχει μεγάλο ποσοστό επιτυχίας,έχει βρεί ένα έργαλείο ευρεσιτεχνία του και απλα τα ml σπέρματος είναι περισσοτερα και ο τρόπος τις τοποθέτησεις στην μήτρα διαφορετικός. Σε εμενα οι προσπάθειες οι οποιες έκανα δεν πέτυχαν (πετυχα με την τρίτη εξωσωματική σε άλλο κέντρο). Παρόλο που θα μπορουσε να μας πει ότι η αναλυση σπερματος δεν ήταν καθόλου καλή και θα έπρεπε να κάνουμε εξωσωματική μας έλεγε΄άντε να κανουμε άλλη μία σπερματεγχυση και θα τα καταφέρουμε.... ,καθυστερείς παρα πολύ στην αναμονή σε εκνευριστικό σημείο.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω βρε κοριτσια πρωτη φορα πηγα και τον ειδα λιγο φλου στις απαντησεις του....Δεν μπορω να πω οτι με επεισε...Δηλαδη μου ειπε να παρω χαπια,αν κι εχω σταθεροτατο κυκλο,μετα μου ειπε οτι μπορω και να μην παρω, καθως εγω δεν ηθελα..Το να σας πω; παντως σκεφτομαι να το επιχειρησω, μια και φυσιολογικα δε βλεπω φως στο τουνελ!!!Καμια αλλη κοπελα εχει προσωπικη εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου έλεγα να το επιχειρήσεις μία φορα στο συγκεκριμενο κέντρο(οντως έχει μεγαλο ποσοστο επιτυχίας,το είχα ψαξει),αν και δεν στο ευχομαι φυσικ αν,δεν πετύχει τοτε ψαξε το γιατι,ρωτα τον αναλυτικα. Εγω δεν είχα προβλημα αλλα είχε το σπερμα του συζυγου,στις ερωτησεις απλα ελεγε έχουμε καποιο προβλημα με το σπερμα αλλα θα το ενδυναμώσουμε.Ενω κανονικά θα επρεπε να μας εξηγησει το μεγεθος του προβληματος,να μας προτεινει με το συγκεκριμενο προβλημα που είχαμε να παμε να κανουμε εξωσωματικη και να επισκεφτουμε ανδρολογο.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Mακριά θα έλεγα.

Κι εγώ έκανα την εν λόγω σπερματέγχυση χωρίς αποτέλεσμα.

Το κακό είναι ότι παίρνεις αρκετά φάρμακα και είναι πολύ ακριβή σε σχέση με τις άλλες.

Εμάς μας έβαλε για σπερματεγχύσεις, στη συνέχεια για εξωσωματική που άλλα έμβρυα μας έλεγε ότι έχουμε τη μια μέρα άλλα την άλλη και στο τέλος αφού απέτυχαν όλα έμεινα μόνη μου έγκυος και τώρα έχω 3 παιδιά με φυσιολογική σύλληψη.

Μέχρι τελευταία στιγμή ο εν λόγω γιατρός μας εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο.

όσο καιρό πήγαινα εκεί δεν είχα γνωρίσει καμία που να είχε μείνει έγκυος με αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

:confused:Εχει κανει καποια κοπελα με την νεα μεθοδο σπερματεγχυσης του γιατρου Λεωνιδα Μαμα????????

 

καλημερα,δεν εχω ακουσει και εγω τα καλυτερα..!με τον γιατρο μου που το συζητησα μου ειπε οτι οταν ετοιμαζεται ενα ωαριο η και περισσοτερα και εχουμε ενα καλα εμπλουτισμενο σπερμα,τοτε τι 4μλ τι 10 μλ.πολλοι αντρες δεν εχουν αυτα τα 10 μλ που μας υποσχεται ο μαμας.η μεθοδος παντως ειναι η ιδια.και εγω με αυτο το κολποδιαστολεα το εκανα το Σαββατο και με αυτην την ενεσουλα που παει βαθια στην μητρα.και ειναι και πολυ ακριβος απο οτι εχω μαθει.οτι και να κανεις,ωπου και να πας καλη επιτυχια σου ευχομαι;)

:P
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια, ευχαριστώ πολύ που μου απαντήσατε! έκανα μια αποτυχημένη σπερματέγχυση και έχω αγχωθεί αρκετά, είμαι και 35 και ο χρόνος περνάει πολύ γρήγορα!

xoH6p3.png

 

 

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...