Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να μείνουμε έγκυες: μικρά μυστικά..!!


Nadine

Recommended Posts

Καλησπέρα, κορίτσια..!

Θα ήταν καλό, εάν συμφωνούσατε, να παρατεθούν κάποια "μικρα μυστικά" σχετικά με τη διευκόλυνση της φυσιολογικής σύλληψης. Ειδικά, όσες έχετε ήδη παιδάκια ή εγκυμονείτε, δώστε τα φώτα σας σ΄εμάς, που προσπαθούμε..!

Οποιαδήποτε πληροφορία θα μας χρειαστεί, όσο απλή κι αν φαίνεται..!

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 929
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πλακωθειτε στα σφηνακια,κρασια,ουισκι,βοτκα, οτι σας βρισκετε τελος παντων, και καντε Ανασταση Δεκεμβρη μηνα... (η Σεπτεμβρη,Ιουνη, Φλεβαρη κλπ)

 

ή που θα ξυπνησετε με χανγκ οβερ, ή που θα ξυπνησετε με καθυστερηση!! (ή και τα δυο!! :) )

Link to comment
Share on other sites

πλακωθειτε στα σφηνακια,κρασια,ουισκι,βοτκα, οτι σας βρισκετε τελος παντων, και καντε Ανασταση Δεκεμβρη μηνα... (η Σεπτεμβρη,Ιουνη, Φλεβαρη κλπ)

 

ή που θα ξυπνησετε με χανγκ οβερ, ή που θα ξυπνησετε με καθυστερηση!! (ή και τα δυο!! :) )

 

Πιανει πιανει με μικρο κινδυνο να γινετε αλκοολικες!!! :lol::lol::lol: Σε μενα τουλαχιστον επιασε αν και εφτασα σε σημειο να λεω "ειμαι η μαρια και ειμαι καλα!" :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πλακωθειτε στα σφηνακια,κρασια,ουισκι,βοτκα, οτι σας βρισκετε τελος παντων, και καντε Ανασταση Δεκεμβρη μηνα... (η Σεπτεμβρη,Ιουνη, Φλεβαρη κλπ)

 

ή που θα ξυπνησετε με χανγκ οβερ, ή που θα ξυπνησετε με καθυστερηση!! (ή και τα δυο!! :) )

 

ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΠΙΩ ΣΦΗΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΡΑΣΙΑ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΚΑΝΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.............. :D:D:D:D:D:D:D

line_line_typew12_beg_d_typew11_time_1195880400_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"βοηθατε συγγενεις κια φιλοι να γινει το παιδι"

 

αντε εγκυμονουσες κ μανουλες ριχτε και καμια συμβουλη

 

και σε μας τις κακομοιρες που προσπαθουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

τσαμπα παντως εγινα αλκοολικη 15 μερες στις διακοπες :lol:

 

παντως ξερω πολλες περιπτωσεις που εχουν ¨πιασει" πανω σε μεθυσι

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, δεν ξέρω αν ισχύουν αλλα έχω ακούσει διαφορες συμβουλές:

1) Οτι καλό είναι να μην υπάρχουν πολύ συχνές επαφές γιατί αδυνατίζει το σπέρμα.

2) Οτι βοηθάει μια στάση κατα την οποία "εκμεταλεύεσαι" την βαρύτητα :P (βλ. σκυλάκια).

3) Οτι μετά την πράξη πρέπει να μείνεις ξαπλωμένη λίγο χωρίς να σηκωθείς (και μαλιστα κάποιοι λένε με τα πόδια πιο ψηλά από το σώμα πάλι για να "εκμεταλευτείς" την δύναμη της βαρύτητας).

4) Μην πλυθείς κατευθείαν μετά την πράξη..

Πραγματικά δεν ξέρω αν ισχύουν αλλά αν δεν έχεις να χάσεις και τίποτα γιατί να μην τα δοκιμάσεις.. Αντε και καλή επιτυχία.. :wink:

phzU.jpgwddf.jpg

Link to comment
Share on other sites

εννοειται!!!!!!!!!!!!!

 

βρε sugarmama αυτο οτι αδυνατιζει το σπερμα ισχυει όντως?

 

πως γινεται να αδυνατιζει?????????????

 

αρα στην ουσια δεν λεει να γινεται η επαφη 2 φορες τη μερα?

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3) Οτι μετά την πράξη πρέπει να μείνεις ξαπλωμένη λίγο χωρίς να σηκωθείς (και μαλιστα κάποιοι λένε με τα πόδια πιο ψηλά από το σώμα πάλι για να "εκμεταλευτείς" την δύναμη της βαρύτητας).

4) Μην πλυθείς κατευθείαν μετά την πράξη..

Πραγματικά δεν ξέρω αν ισχύουν αλλά αν δεν έχεις να χάσεις και τίποτα γιατί να μην τα δοκιμάσεις.. Αντε και καλή επιτυχία.. :wink:

 

Την πρώτη φορά έμεινα έγκυος με την πρώτη (απέβαλλα μετά αλλά δεν έχει σημασία) κάνοντας ακριβώς το αντίθετο: Επειδή ήμασταν 'πρωινοί' τύποι (εμείς και αυτοί που πήγαιναν στη φάμπρικα ένα πράγμα), μετά την 'τέλεση του μυστηρίου' :lol: σηκωνόμουν αμέσως και πήγαινα στο μπάνιο για ντους για να φύγω γρήγορα για τη δουλειά...άντε να βγάλεις άκρη.

 

Συμπέρασμα? Αφήσου και άσε τη φύση να κάνει ό,τι θέλει. Αν θέλει να 'κάτσει' θα κάτσει δε μπα να χαλάσει ο κόσμος όλος!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω βρε κορίτσια αν ισχύουν ολα αυτά, απλά τα έχω ακούσει.. Υπάρχουν πάρα πολλές απόψεις. Εδώ δεν συμφωνούν και οι ίδιοι οι γυναικολόγοι σε αυτά.. Διαβαζα εδώ μεσα στο forum που κάποιοι γιατροί έλεγαν στις κοπέλες μέρα παρα μέρα επαφές και άλλοι ότι δεν παίζει ρόλο.. Τι να σας πω και γω..

phzU.jpgwddf.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχω το ηλιθιο κολημα

 

και πηγαινω για τσισα μου μετα, ε κ ριχνω κ ενα σκουπισματακι

 

οσες εχετε προσπαθησει ξερετε........

 

μπλιαχχχχχχχχχ "τρεχουν τα ζουμια" ενα πραγμα

 

μονο αυτο δε μπορω

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

εχω το ηλιθιο κολημα

 

και πηγαινω για τσισα μου μετα, ε κ ριχνω κ ενα σκουπισματακι

 

οσες εχετε προσπαθησει ξερετε........

 

μπλιαχχχχχχχχχ "τρεχουν τα ζουμια" ενα πραγμα

 

μονο αυτο δε μπορω

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Σα να βλέπω τον εαυτό μου....μέχρι και η έκφραση ίδια είναι, να'σαι καλά μου έφτιαξες το απόγευμα!!

 

Καλή τύχη γλυκειά μου, σου εύχομαι από την ψυχή μου του χρόνου τέτοια εποχή να'σαι και συ μανούλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

[ :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Σα να βλέπω τον εαυτό μου....μέχρι και η έκφραση ίδια είναι, να'σαι καλά μου έφτιαξες το απόγευμα!!

 

Καλή τύχη γλυκειά μου, σου εύχομαι από την ψυχή μου του χρόνου τέτοια εποχή να'σαι και συ μανούλα...

 

επισης καλη μου κ γω στο ευχομαι ολοψυχα

 

οσο για το παραπανω......

ε μαααααα , τι πραγμα ειναι αυτο βαρεθηκα ,

πιο νυκοκυρεμενο ειναι οταν φυλαγεσαι :lol::lol::lol:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω ακουσει οτι βοηθαει πολυ να κανεις πριν την επαφη πλησεις με μαγειρικη σοδα γιατι βοηθαει στη μειωσει της οξυτητας των υγρων του κολπου.Ετσι επιζουν περισσοτερα στρατιωτακια στην αιωνια αναζητηση του αυγου...Εγω μια φορα το εχω κανει γιατι απλα το ξεχναω και ετσι κι αλλιως στη περιπτωση μου δεν θα βοηθουσε.Οσες ομως δεν εχετε αλλα προβληματα και προσπαθειτε μονο με τη βοηθεια της φυσης δεν εχετε να χασετε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια στο στόμα σου, Sabrina, ακριβώς την ίδια αντίδραση έχω με τα "ζουμια"..!! :mad: Αυτό με τη μαγειρική σόδα, tsarli5, μου φαίνεται καλή ιδέα, πλάκα θα έχει..!! :P

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια εγω στα δοντια την βαζω καμια φορα γιατι ασπριζουν(κ οντως)

 

κ καπως με τσουζει πως θα την βαλω εκει κατω????

 

πω πω σε λιγο θα το κανουμε σαν αυτη που διεκδικουσε τη πατροτητα ενος μπασκεμπολιστα

του εκλεψε το σπερμα απο το προφυλακτικο που πεταξε στην τουαλετα

 

θα κανουμε αποθεσεις σπερματος για να μην ταλαιπωρουμε όλη την ωρα

τους αντουληδες μας και αγχωνονται κ να ειμαστε κ παντα καβατζωμενες!!!

 

θεε μου τι λεω??? :oops:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Για να αφήσουμε τώρα τις διαφορες "πρακτικες" οι οποίες μπορεί να είναι και αρκούδες, αυτό που σίγουρα βοηθάει είναι η σωστή και ισσοροπημένη διατροφή.. Διατροφή τόσο για σας όσο και για τους συντρόφους σας.. Το είχα γράψει σε κάποιο άλλο thread και θα το επαναλάβω: Στην μικρή μου προσπαθούσαμε ενάμιση χρόνο για παιδάκι. Εγώ είχα κάτι μήνες που είχα κόψει το κάπνισμα και είχα φορτωθεί με επτά υπέροχα κιλάκια.. Μια και ο αντρούλης μου είχε κάποια παραπανίσια πήγαμε και οι δύο σε διαιτολόγο για να ακολουθήσουμε πρόγραμμα διατροφής και να τα χάσουμε.. Ξεκίνησα την δίαιτα αρχές Σεπτεμβρίου και Οκτωβριο έμεινα έγκυος.. Αρχές Νοεμβρίου που πήγαμε στην διαιτολόγο για το καινούργιο πρόγραμμα, της λέω: Εχω κάτι να σου πώ.. Μου λέει: Είσαι έγκυος.. Κοκάλωσα. Της λέω που το κατάλαβες και μου είπε ότι πάρα πολλές κοπέλες (πελάτισσές της) που ακολουθούν σωστό και ισσοροπημένο πρόγραμμα διατροφής έχουν μείνει έγκυες.. Σε συζήτηση που είχα αργότερα με τον γυναικολόγο μου μου επαλήθευσε (κατα την γνώμη του πάντα) ότι πράγματι η σωστή διατροφή τόσο στην γυναίκα αλλά και στον άντρα βοηθούν μια πιθανή εγκυμοσύνη.. Ελπίζω να σας βοήθησα κοριτσάκια μου..

phzU.jpgwddf.jpg

Link to comment
Share on other sites

κ μεις το ελπιζουμε

 

δε μπορω να πω να πω οτι κανω την καλυτερη διατροφη

 

τρωω μονο 2 φορες την ημερα πρωι κ μεσημερι αλλα τουλαχιστον ολα απο το σπιτι

 

εχω ψιχολογικα απο το παχος κ φοβαμαι να φαω

αλλα κ στις 20 μερες διακοπες που ειχα κ ετρωγα καλα(τι καλα σα γουρουνα) κ σπιτικα δεν ειδα να ερχεται το πολυποθητο αποτελεσμα

 

τι να πω???

 

παντως οποια συμβουλη κ να μας δινεις παντα βοηθαει κ μας κανει να σκεφτομαστε αλλιως

ευχαριστουμε πολυ!!!!!!!!!!!!!!

:):):)

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ.. ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ "ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΑ" (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ) ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η sabrina ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΑΣΚΕΤΜΠΟΛΙΣΤΑ.

 

ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΗΤΑΝ ΦΡΕΣΚΟΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΙ..ΑΥΤΗ ΛΟΙΠΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΚΟΒΕ ΑΥΤΑ.

ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΣΚΟΠΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΚΕΙΝΗ ΩΡΑΙΑ ΩΡΑΙΑ ... "ΡΟΥΦΟΥΣΕ" ΜΕ ΣΥΡΙΓΓΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΑΖΕ ΜΕΣΑ ΤΗΣ!!!

ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΕ ΑΠΟΡΡΗΜΕΝΟΣ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΠΩΣ ΕΜΕΙΝΕ ΑΦΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΥΓΡΑ ΤΟΥ..

ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ 3 ΠΑΙΔΙΑ (ΚΑΙ ΤΑ 3 ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ!) ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΧΑΖΟΜΠΑΜΠΑΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ!

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

μηπως η συριγγα κανει καλη δουλεια????????????? :lol:

 

αν ειναι να το δοκιμασουμε βρε παιδι μου........λογο ωθησης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...