Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αληθεια με αγαπαει???????


IOKASTH

Recommended Posts

θελω τα φωτα σας οι μεγαλυτερες μανουλες...το μωρο μου ειναι σχεδον 8 μηνων κι ακομα συμπεριφερεται σε ολους το ιδιο,δηλαδη δεν νιωθω να τρεφει καμμια ιδιαιτερη προτιμηση σε μενα δεν μου απλωνει τα χερακια να με αγκαλιασει ακομα..ενω σε αλλους το κανει αραια και που..ειμαι ιδιαιτερα ανασφαλης και θελω να με αγαπαει ο γιος μου...μην με κοροιδευετε :(:(:roll: ειμαι ευαισθητουλα :roll: .ειναι νωρις ακομα η απλα με αγνοει?

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλέ μην αγχώνεσαι... Φυσικά και σε αγαπάει.... Ίσως απλά σε θεωρεί δεδομένη και νιώθει ασφαλής. Ενώ κάποιον ξένο μπορεί να θέλει να κάνει χαρές για να του γίνει αγαπητός....

Πάντως, να ξέρεις ότι σύντομα θα αντιστραφούν τα πράγματα και δε θα μπορείς να κάνεις ρούπι χωρίς το μωρό σου.... Δε θα σε αφήνει δευτερόλεπτο. Οπότε, μη βιάζεσαι.... Όλα στην ώρα τους.... :)

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μην αγχώνεσαι... Φυσικά και σε αγαπάει.... Ίσως απλά σε θεωρεί δεδομένη και νιώθει ασφαλής. Ενώ κάποιον ξένο μπορεί να θέλει να κάνει χαρές για να του γίνει αγαπητός....

Πάντως, να ξέρεις ότι σύντομα θα αντιστραφούν τα πράγματα και δε θα μπορείς να κάνεις ρούπι χωρίς το μωρό σου.... Δε θα σε αφήνει δευτερόλεπτο. Οπότε, μη βιάζεσαι.... Όλα στην ώρα τους.... :)

 

 

 

ειπες την μαγικη λεξη :lol: μην αγχωνομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: εγω μονο αγχωνομαι!

ενταξει απλα θελω να με αγαπαει και να ξερω πανω κατω αν ειναι νωρις για ολα αυτα...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι και από τη δική μου, μέχρι 8-9 μηνών δεν είχα πρόβλημα με το να την αφήνω και σε καμιά άλλη αγκαλιά.... Από 10 μηνών περίπου και μετά "κόλλησε" επάνω μου και ακόμα δεν την ξεκολλάς με τίποτα. Όχι ότι δεν μου αρέσει που με προτιμάει και νιώθει ασφαλής και ήρεμη στην αγκαλιά μου αλλά είναι στιγμές που θα ήθελα να έχω κάποιες στιγμές ανεξαρτησίας (π.χ. όταν πάω τουαλέτα).

 

Κάνε λίγη υπομονή, θάρθει η ώρα που θα σε παίρνει αγκαλιά, θα σε χαϊδεύει (εμένα με χτυπάει και φιλικά στην πλάτη και λέει όλο γλύκα "μαμά") θα λέει 24 ώρες το 24ωρο τη λέξη "μαμά"... Θα σε βλέπει και θα φωτίζει όλο το πρόσωπό της..... θα δεις..... υπομονή.....

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

:roll: ειμαι ευαισθητουλα :roll: .ειναι νωρις ακομα η απλα με αγνοει?

Μα ΙΟΚΑΣΤΗ μας και βέβαια Δε σ'αγαπάει ο γιός σου.....Άκου ερώτηση!!!!! Σε λατρέυει βρε !!!!! :D:D:D:D

 

894916vvtei500bn.gif

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

IOKASTH σταμάτα να αγχώνεσαι για όλααααααααααααα :lol::lol::lol: , το λοιπόν για να σου δώσω να καταλάβεις, η Δανάη μέχρι 8-9 μηνών μπορούσα να βγώ από το δωμάτιο και να την έχω αφήσει σε κάποιον άλλον άνετα, απο εκεί και μετά με το που κάνω να βγω έξω από το χώρο που είναι, μας ακούει όοοοοοοολο το τετράγωνο!!!!!!!!!

Φυσικά και σε λατρεύει το μωρό σου, είσαι όλος του ο κόσμος, και μην ξεχνάς ότι επειδή είναι αγόρι έχει μια άλλη σχέση με την μανούλα του :wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Bρε Ιοκάστη!!!!!!!!!!!!!Υπάρχει παιδάκι που να μην αγαπάει τη μαμά του;;;;;;Κι εμένα έτσι αδιάφορη ήταν για ένα διάστημα και τώρα έχει κολλήσει τόσο πολύ επάνω μου-ειδικά όταν είμαστε μέσα στο σπίτι,γιατί έξω ξεκολλάει και λίγο-που δεν μπορώ να κάνω βήμα...χτυπιέται κανονικότατα,με τραβάει από δω με τραβάει από κει,σκαρφαλώνει πάνω μου,κι αν κάνω ότι σηκώνομαι α φύγω αρχίζει τα κλάματα...ετοιμάσου,όπου να ναι κοντοζυγώνει και σένα η σειρά σου... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κανε λιγο υπομονη και δεν θα σε αφηνει να πας ουτε για κατουρημα..εμενα ιδιως τωρα που λειπει ο πατερας του κολλησε παρα πολυ επανω μου και εγω μαζι του ..κανουμε συνεχεια αγαπε ςκαι μου λεει ...μανουλα...καπω (δηλ σαγαπω)

α και οι καινουργιες λεξεις μας...καραμελα =καπεκελα

καμηλοπαρδαλη =καπαλή ολα τα αλλα τα λεει καλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Ιοκάστη περιμένω να δω αυτή τη φάση της προσκόλλησης γιατί μέχρι τώρα δίνει χέρια για να τον πάρω μόνο άμα βαριέται ή αν τον πάρει κάποιος φίλος μας άντρας, άγνωστος σε αυτόν. Στις γυναίκες πάει σε όλες ανεξαιρέτως. Που να δεις δε τι γίνεται μόλις δει τον πατέρα του. Όλη μέρα εγώ κάνω τον καραγκιόζη και μόλις μπει ο πατέρας του στο σπίτι κρεμιέται να τον πάρει και μένα με έχει στο φτύσιμο όση ώρα είναι μαζί.

Link to comment
Share on other sites

θελω τα φωτα σας οι μεγαλυτερες μανουλες...το μωρο μου ειναι σχεδον 8 μηνων κι ακομα συμπεριφερεται σε ολους το ιδιο,δηλαδη δεν νιωθω να τρεφει καμμια ιδιαιτερη προτιμηση σε μενα δεν μου απλωνει τα χερακια να με αγκαλιασει ακομα..ενω σε αλλους το κανει αραια και που..ειμαι ιδιαιτερα ανασφαλης και θελω να με αγαπαει ο γιος μου...μην με κοροιδευετε :(:(:roll: ειμαι ευαισθητουλα :roll: .ειναι νωρις ακομα η απλα με αγνοει?

Εγω καλη μου Ιοκαστη το ενοιωσα αυτο , οταν ο μικρος μας πηγε 9 μηνων και κατι αρχησε να διχνει απιστευτη ομως αγαπη σε μενα , τολμοθσα να φυγω απο το δωματιο εκλαιγε , οταν γυρνουσα ηθελε μονο εγω να τον εχω αγκαλια και να παιζει μονο μαζι μου ,τοτε πραγματικα ενοιωσα μαμα ομως οτι εχω δοσει κατι σε αυτο το παιδακι . Τωρα ποθ κλεινει το χρονο ειναι αρκετα κοινωνικος , παιζει και με το μπαμπα του πολυ , καθε απογευμα περνανε 1 ωρα μονο μαζι παιζοντας στο δωματιο του μικρου μας , μολις με δει ομως να παω μεσα τα παραταει ολα και ερχεται σε μενα , ειναι απιστευτο συναισθημα και θα το νοιωσεις γρηγορα και εσυ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η κόρη μου δείχνει σαφή προτίμηση στον πατέρα της! :D Όταν είναι στο σπίτι δε θέλει κανένας άλλος να την αγγίζει! Όλη την ώρα μπαμπά και μπαμπά είνια κια κολλάει το στόμα της.Ώρες ώρες ζηλεύω γιατι με εμένα δε δείχνει τέτοια λατρεία. Είναι ώρες που με αγκαλιάζει και με φιλάει αλλά πολύ λιγότερες απο τον πατέρα της. Τι να κάνουμε?του έχει αδυναμία.Δε με ενοχλεί ίσα ίσα που με βολέυει κιόλας γιατί δεν την έχω συνέχεια υπο την επίβλεψή μου. :D Όπως και να έχει την λατρεύω και μου αρκούν και οι μικρες εκδηλώσεις αγάπης που μου δείχνει! Εξάλλου τα παιδιά αλλάζουν καθώς μεγαλώνουν και στρέφουν το ενδιαφέρον τους σε νέα πρόσωπα ,πολλές φορές ανάλογα με ποιον περνάνε καλύτερα και διασκεδάζουν. Και κάτι άλλο..είναι το πρώτο μάθημα που πέρνουμε απο τα παιδιά μας σε αυτη την ηλικία ότι σε αυτή τη ζωή θα τους δίνουμε και θα τους δίνουμε και θα τους δίνουμε ανεξάρτητα απο το τι θα μας δώσουν ! :)

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα η κόρη μου δείχνει σαφή προτίμηση στον πατέρα της! :D Όταν είναι στο σπίτι δε θέλει κανένας άλλος να την αγγίζει! Όλη την ώρα μπαμπά και μπαμπά είνια κια κολλάει το στόμα της.Ώρες ώρες ζηλεύω γιατι με εμένα δε δείχνει τέτοια λατρεία. Είναι ώρες που με αγκαλιάζει και με φιλάει αλλά πολύ λιγότερες απο τον πατέρα της. Τι να κάνουμε?του έχει αδυναμία.Δε με ενοχλεί ίσα ίσα που με βολέυει κιόλας γιατί δεν την έχω συνέχεια υπο την επίβλεψή μου. :D Όπως και να έχει την λατρεύω και μου αρκούν και οι μικρες εκδηλώσεις αγάπης που μου δείχνει! Εξάλλου τα παιδιά αλλάζουν καθώς μεγαλώνουν και στρέφουν το ενδιαφέρον τους σε νέα πρόσωπα ,πολλές φορές ανάλογα με ποιον περνάνε καλύτερα και διασκεδάζουν. Και κάτι άλλο..είναι το πρώτο μάθημα που πέρνουμε απο τα παιδιά μας σε αυτη την ηλικία ότι σε αυτή τη ζωή θα τους δίνουμε και θα τους δίνουμε και θα τους δίνουμε ανεξάρτητα απο το τι θα μας δώσουν ! :)

 

 

 

 

εχεις απολυτο δικιο!!!!!!!!!!!να ειστε παντα καλα!

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια ειμαι πολυ υπερηφανη το μωρο μου με αγαπαει !!!!!!!!!!!!!!!!με κανει αγκαλιες εδω και 2 μερες και χτυπαει παλαμακιαααααααα εχω τρελαθει απο την χαρα μου..

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια ειμαι πολυ υπερηφανη το μωρο μου με αγαπαει !!!!!!!!!!!!!!!!με κανει αγκαλιες εδω και 2 μερες και χτυπαει παλαμακιαααααααα εχω τρελαθει απο την χαρα μου..

Ειδες που ανησυχουσες, μπραβο !!!

Εγω εχω ξετρελαθει αυτες τις μερες γιατι βαζει τα χειλακια του στο μαγουλο μου για να με φιλησει!! Αυτο και αν ειναι υπεροχο συναισθημα!

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια ειμαι πολυ υπερηφανη το μωρο μου με αγαπαει !!!!!!!!!!!!!!!!με κανει αγκαλιες εδω και 2 μερες και χτυπαει παλαμακιαααααααα εχω τρελαθει απο την χαρα μου..

Ειδες που ανησυχουσες, μπραβο !!!

Εγω εχω ξετρελαθει αυτες τις μερες γιατι βαζει τα χειλακια του στο μαγουλο μου για να με φιλησει!! Αυτο και αν ειναι υπεροχο συναισθημα!

 

 

 

αχ μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!θα μας τρελανουν τα μωρα μας!!!

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ειδες που ανησυχουσες??μα και βεβαια σε αγαπαει το μωρο σου!!κατσε να μεγαλωσει λιγο ακομα να σου λεει και λογακια για το ποσο πολυ σαγαπαει και θα δεις ποσο πολυ ομορφα ειναι. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε παιδιά να σας πω κι εγώ σήμερα τι μου συνέβει; Μπορει να το θεωρήσετε λίγο χαζό αλλά για μένα ήταν μια από τις ομορφότερες στιγμές που έχω μοιραστεί με την κόρη μου! Την πήρα αγκαλίτσα και ακούγαμε μουσική και την χόρευα στην αγκαλιά μου και της τραγουδούσα. Εκείνη είχε καρφώσει το βλέμμα της μια στα μάτια μου και μια στο στόμα μου που της τραγουδούσε και ξαφνικά άρχισε να μου χαμογελάει - με εκείνο το χαμόγελο χωρίς δόντια :D - και να βγάζει κάτι ήχους σαν να προσπαθούσε να μου τραγουδήσει και εκείνη.Και μετά από λίγο κουρασμένη από το τραγούδι και τις αγκαλιές την πήρε ο ύπνος σαν αγγελούδι στην αγκαλιά μου!

Εκείνη τη στιγμή ένιωσα πραγματικά την αγάπη της, ότι ένιωθε πως είμαι η μαμά της και πόσο τη λατρεύω και θέλησε να μου επιστρέψει λίγη από αυτήν την αγάπη.

Ήταν πραγματικά μια από τις πιο ευτυχισμένες στιγμές της ζωής μου!!!

Είναι φοβερό...εμείς τους δείχνουμε διαρκώς την αγάπη μας και εκείνα σε μια στιγμή μόνο με μια κίνηση ή ένα χαμόγελο ή έναν ήχο μας κάνουν να νιώθουμε απίστευτα συναισθήματα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ιοκάστη πάλι καλά που άρχισε ο δικός σου τις αγκαλίτσες από τώρα.

Εμένα είναι 1 κι ακόμα είναι ώρες που νιώθω ότι δεν ξέχωρίζει ότι είμαι η μαμά του :cry:

Καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθεις!

Είναι φοβερά κοινωνικό παιδί το δικό μου. Μπορείς να τον αφήσεις όπου θέλεις χωρίς να αναζητήσει μαμά ή μπαμπά.

Τελικά αυτό είναι και καλό και κακό!

Κι εμένα ο δικός μου έχει φοβερή αδυναμία στον πατέρα του. Με το που θα γυρίσει το μεσημέρι από τη δουλειά κάνει σαν τρελό. Πολλοί μου λένε ότι εμένα με έχει δεδομένη επειδή με έχει όλη τη μέρα όποτε θέλει.....τί να πώ....θα δώ πώς θα κάνει σε 2 μήνες που θα πάω για δουλειά!

Ώρες ώρες σκέφτομαι μήπως κάνω κάτι λάθος? Βλέπω αλλα παιδάκια που είναι κολλημένα στη μαμά τους και λέω τί γίνεται? Δε με θέλει ο δικός μου?

as1cA0h04b-0010MTYzZHwwMDA1MjVkOXxNaWtyb3VsYWtpIGtpIE9tb3Jmb3VsYWtpIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Ιοκάστη πάλι καλά που άρχισε ο δικός σου τις αγκαλίτσες από τώρα.

Εμένα είναι 1 κι ακόμα είναι ώρες που νιώθω ότι δεν ξέχωρίζει ότι είμαι η μαμά του :cry:

Καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθεις!

Είναι φοβερά κοινωνικό παιδί το δικό μου. Μπορείς να τον αφήσεις όπου θέλεις χωρίς να αναζητήσει μαμά ή μπαμπά.

Τελικά αυτό είναι και καλό και κακό!

Κι εμένα ο δικός μου έχει φοβερή αδυναμία στον πατέρα του. Με το που θα γυρίσει το μεσημέρι από τη δουλειά κάνει σαν τρελό. Πολλοί μου λένε ότι εμένα με έχει δεδομένη επειδή με έχει όλη τη μέρα όποτε θέλει.....τί να πώ....θα δώ πώς θα κάνει σε 2 μήνες που θα πάω για δουλειά!

Ώρες ώρες σκέφτομαι μήπως κάνω κάτι λάθος? Βλέπω αλλα παιδάκια που είναι κολλημένα στη μαμά τους και λέω τί γίνεται? Δε με θέλει ο δικός μου?

 

Καλημερα κουκλα ,

γιατι βρε σε πειραζει που διχνει αδυναμια και στον μπαμπα ? και ο δικος μας ετσι ειναι , εντελως κοινωνικος και μεσα στην καλη χαρα παντου .Τον μπαμπα του τον αγαπαει ακριβως οπως εμενα και ειλικρεινα το χαιρομαι οσο τιποτα αλλο, ειναι υπεροχο το παιδακι να εχει τοσο καλες σχεσεις και με τους 2 γονεις του και να ειναι κολλημενο και με τους 2 . Εμας κλαιει οταν φυγω εγω απο το δωματιο αλλα οταν φυγει και ο πανος , επειδη τον φροντιζουμε ακριβως το ιδιο πιστευω οτι μας εχει σχεδον ιδια στο μυαλλουδακι του και εχει απολυτη αναγκη και απο τους 2 μας . Και εγω εχω δει παιδακια που ειναι τελειως κολλημενα στη μαμα τους , ε δεν μου πολυαρεσε το θεαμα διοτι ο μπαμπας ηταν λιγακι στην απεξω και μαλλον ενοιωθε ασχημα , βεβαια αυτο εξαρταται και απο το ποσο ο καθε γονιος ασχολειτε με το παιδι του . Παντως δεν νομιζω οτι πρεπει να σε ανυσηχει που λατρευει και θελει και το μπαμπα του , ειναι κατι πολυ φυσιολογικο και ομορφο , ενοειτε οτι τιποτα δεν κανεις λαθος , ολα καλα λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Ιοκάστη πάλι καλά που άρχισε ο δικός σου τις αγκαλίτσες από τώρα.

Εμένα είναι 1 κι ακόμα είναι ώρες που νιώθω ότι δεν ξέχωρίζει ότι είμαι η μαμά του :cry:

Καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθεις!

Είναι φοβερά κοινωνικό παιδί το δικό μου. Μπορείς να τον αφήσεις όπου θέλεις χωρίς να αναζητήσει μαμά ή μπαμπά.

Τελικά αυτό είναι και καλό και κακό!

Κι εμένα ο δικός μου έχει φοβερή αδυναμία στον πατέρα του. Με το που θα γυρίσει το μεσημέρι από τη δουλειά κάνει σαν τρελό. Πολλοί μου λένε ότι εμένα με έχει δεδομένη επειδή με έχει όλη τη μέρα όποτε θέλει.....τί να πώ....θα δώ πώς θα κάνει σε 2 μήνες που θα πάω για δουλειά!

Ώρες ώρες σκέφτομαι μήπως κάνω κάτι λάθος? Βλέπω αλλα παιδάκια που είναι κολλημένα στη μαμά τους και λέω τί γίνεται? Δε με θέλει ο δικός μου?

 

Καλημερα κουκλα ,

γιατι βρε σε πειραζει που διχνει αδυναμια και στον μπαμπα ? και ο δικος μας ετσι ειναι , εντελως κοινωνικος και μεσα στην καλη χαρα παντου .Τον μπαμπα του τον αγαπαει ακριβως οπως εμενα και ειλικρεινα το χαιρομαι οσο τιποτα αλλο, ειναι υπεροχο το παιδακι να εχει τοσο καλες σχεσεις και με τους 2 γονεις του και να ειναι κολλημενο και με τους 2 . Εμας κλαιει οταν φυγω εγω απο το δωματιο αλλα οταν φυγει και ο πανος , επειδη τον φροντιζουμε ακριβως το ιδιο πιστευω οτι μας εχει σχεδον ιδια στο μυαλλουδακι του και εχει απολυτη αναγκη και απο τους 2 μας . Και εγω εχω δει παιδακια που ειναι τελειως κολλημενα στη μαμα τους , ε δεν μου πολυαρεσε το θεαμα διοτι ο μπαμπας ηταν λιγακι στην απεξω και μαλλον ενοιωθε ασχημα , βεβαια αυτο εξαρταται και απο το ποσο ο καθε γονιος ασχολειτε με το παιδι του . Παντως δεν νομιζω οτι πρεπει να σε ανυσηχει που λατρευει και θελει και το μπαμπα του , ειναι κατι πολυ φυσιολογικο και ομορφο , ενοειτε οτι τιποτα δεν κανεις λαθος , ολα καλα λοιπον.

 

Μάλλον δεν το έθεσα καλά.

Καθόλου δε μ' ενοχλεί που θέλει το μπαμπά του. Μου αρέσει πολύ και πολλές φορές με βολεύει κιόλας.

Απλά ήθελα να τονίσω κι εγώ όπως και η Ιοκάστη ότι συμπεριφέρεται σχεοδόν σε όλους το ίδιο.Ότι δηλαδή δεν δείχνει ιδιαίτερη προτίμηση ούτε σε μένα ούτε στον πατέρα του όταν είμαστε με κόσμο.

Ότι δεν θα κλάψει π.χ. αν φύγουμε, ότι δε θα μας αναζητήσει αν είναι με άλλους για αρκετή ώρα.

Κι εγώ δυστυχώς έιμαι ανασφαλής και περιμένω πώς και πώς την ηλικία που θα μου κάνει αγκαλίτσες και θα μου δίνει φιλάκια (γιατί ακόμα αυτό εμένα δεν το κάνει σε κανέναν).

as1cA0h04b-0010MTYzZHwwMDA1MjVkOXxNaWtyb3VsYWtpIGtpIE9tb3Jmb3VsYWtpIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...