Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

++++Σίδερα Μαλλιών Ισιωτικά++++


kalamaraki

Recommended Posts

Λοιπόν επειδή έχω βαρεθεί την κατάσταση με το πιστολάκι, το χρονοβόρο του όλου θέματος λέω να πάρω ενα σίδερο μαλλιών αλλα΄το μονο που ξέρω οτι πρέπει να προσέξω ειναι να έχει κεραμικές πλάκες....

Πρέπει να ξέρω κατι αλλο? Η να πάρω το πρώτο που θα δω και τελειωσα?

Τα μαλλιά μου είναι από του φυσικού τους χαζά...δηλαδή σπαστά ουτε καν σγουρά ουτε καν ολα σπαστά....μισα κ μισά και από τα αυτιά μου και κάτω σπάνε σε χοντρά δαχτυλίδια...με αποτέλεσμα μονίμως να μοιάζω απεριποιητη και ατημέλητη και να τα πιάνω με κοτσιδάκι και εως εκει...Να σημειώσω οτι δεν πολυτρελλάινομαι στην ιδέα να ασχολούμαι πάνω από ένα δεκάλεπτο... Δεν αντέχω παραπάνω βαριέμαι!

Τι λετε θα μου κάνει δουλειά το ισιωτικό ή θα μοιάζω σαν γλυμένος ποντικος? Δηλαδή εγώ αυτο που θέλω ειναι το ίσιωμα από το πιστολάκι χωρίς τη βούρτσα και οχι να τα κάνω καρφιά γιατί δεν θα μου πηγαίνει καθώς τα έχω τα κιλάκια μου τα λίγα και θα είμαι σαν φούσκα στο πρόσωπο με γλυμένα κολλημένα καρφιά μαλλιά....

Σας κούρασα το ξέρω αλλά ετοιμάζομαι για αλλαγές και θελω να κάνω σωστή αγορα για να μην καταλήξει στο συρτάρι ....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα.. Κι εγώ μια από τα ίδια όπως εσύ. Πήρα ένα σετ της Philips με διάφορες κεφαλές για ίσιωμα, μπούκλες κλπ. Τα χρησιμοποίησα όλα. Δεν ενθουσιάστηκα, αλλά τα μαλλιά μου δεν δείχνουν τουλάχιστο αχτένιστα. Έχει διάφορες μάρκες πάντως.Στις οδηγίες λέει ότι τα μαλλιά δεν πρέπει να έχουν προϊόντα επάνω. Προφανώς εννοεί τον αφρό κλπ. Έτσι όμως δεν στέκεται καλά το μαλλί. Προφανώς πρέπει να τα "ψήσεις" καλά, αλλά εγώ το αποφεύγω γιατί δεν νομίζω ότι είναι καλό για την τρίχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω ήδη 2 ισιωτικά μαλλιών και ισιώνω τα μαλλια μου με το... πιστολάκι!! Προσωπικά, δεν το συνιστώ. Καταρχάς τα μαλλιά δεν γίνονται και τόσο καρφια,ειδικά εάν έχεις έστω και λίγο σπαστά μαλλιά.Και δυστυχώς κατακαίνε την τρίχα... σε 3 φορές χρήσης σε χαμηλή θερμοκρασία 160 βαθμών δηλαδή, θες μισή ώρα να τα ισιώσεις.Εμένα γέμισαν τα μαλλάκια μου ψαλίδα.Πριν δεν είχα καθόλου γιατί ότι υπάρχει για προστασια μαλλιών το βάζω στο κεφάλι μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ τα ίδια θα σου έλεγα.εγώ το χρησιμοποιώ στο τέλος απ το πιστόλακι αν κάπου δεν τα έκανα καλά.

Για ισιωτικη το σκεφτικεσ

;

Εγώ θέλω νά κάνω κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki εχω ψαλιδι ισιωματος και ειμαι ευχαριστημενη,δεν το χρησιμοποιω καθημερινα ομως και ετσι δεν εχω προβλημα στα μαλλια.

 

υ.γ και καπου αλλου υπαρχει το σχετικο θεμα με ισιωτικα μαλλιων στο φορουμ:wink: θα το ψαξω και θα το παραθεσω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki εχω ψαλιδι ισιωματος και ειμαι ευχαριστημενη,δεν το χρησιμοποιω καθημερινα ομως και ετσι δεν εχω προβλημα στα μαλλια.

 

υ.γ και καπου αλλου υπαρχει το σχετικο θεμα με ισιωτικα μαλλιων στο φορουμ:wink: θα το ψαξω και θα το παραθεσω.

 

Να και μια που είναι ευχαριστημένη! Ναι αλλά δεν μου λετε τι πρέπει να προσέξω στην αγορά....

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω μαλλια σαν τα δικα σου

Βαριεμαι τρελλα την αναμονη στο κομμωτηριο ασε που καθε εβδομαδα 15 ευρω δεν ειναι λιγα

Ετσι πριν 10 μηνες αγορασα μια πρεσσα σαν αυτη http://www.beautymark.gr/product_info.php?manufacturers_id=39&products_id=176 αλλα η δικια μου δεν εχει επιλογη θερμοκρασιας(δεν μπορω να καταλαβω εαν αυτη εχει)

Ειναι με κεραμικες πλακες σχεδον 3,5 δαχτυλα στο φαρδος και εχει και πλακες για να κανεις την τοστιερα (ακομα στο κουτι τους ειναι)

Εδωσα 60 ευρω και δεν μετανοιωσα στιγμη ασε που εκανα αποσβεση των χρηματων της σε ενα μηνα(15*4=60)

Μου την αγορασε χονδρικη φιλη που εχει κομμωτηριο απο μαγαζι με επαγγελματικα ειδη

Μια αλλη φιλη του επαγγελματος μου ειχε πει οτι στη Θεσσαλονικη υπαρχει ενα καταστημα που τις δινει πολυ οικονομικοτερες(καπου εχω διευθυνση,θα ψαξω και θα σου πω)

Α και να συμπληρωσω οτι δεν εχω καν πιστολακι στο σπιτι δεν ασχολουμε με τα μαλλια μου και ομως με αυτη σωθηκα σε 20 λεπτα το πολυ εχω ξεμπερδεψει και με παααρα πολυ μαλλι και μακρυ μεχρι τη μεση της πλατης και γινονται ολοισια

Αν τελικα αποφασισεις να παρεις να παρεις επαγγελματικη ολες οι αλλες ειναι απλες οδοντοκρεμες(η αδελφη μου εχει παρει μια philips και μια viddal sasoun και παλι την δικια μου της δανειζω)

 

 

οχι οχι δεν θα παρω ποσοστα απο καμια εταιρεια....:mrgreen:

4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια που ξεκινησα με πολυλογια και κοιμουνται τα θηρια να πω ακομα οτι πρεπει τα μαλλια να ειναι τελειως στεγνα και εγω μολις λουστω βαζω το παρακατω προιον κι ειναι πουλ απαλα τα μαλλια μου και δεν εχει παρουσιαστει σχεδον καθολου ψαλιδα και καθολου φθορα

4

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάντως μετά από χρόνια αγοράζοντας μούφες σεσουάρ αγόρασα πριν από δυο χρονια ένα επαγγελματικό σεσουάρ , μου το παρήγγειλε ο κομμωτής μου από αυτά που βάζει στο μαγαζί του, και την έχω καταβρει! Ουτε υπερθερμαίνεται ούτε κολλάει ούτε τίποτα! Εδωσα βέβαια 70ευρώ αλλά χαλάλι γιατί με τα αλλα έδινα 50ευρώ κάθε δυο χρόνια!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαρακι έχεις πολλά ή λίγα μαλλιά;Γιατί 2 φίλες μου που είχαν λίγα τους βόλεψε.

Εγώ εχω 2.

Το ένα είναι αυτό Που έχει κ τις τοστιερες.

ΣTO άλλο βάζεις κ νερό!

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki εψαξα αλλα δεν βρηκα τη διευθυνση...:(μονο οτι ειναι Καλαμαρια

Θα στειλω μνμ στο fb στην κοπελα που σου ειπα και μολις μου απαντησει θα σου πω

mariantinος εγω εχω παρα πολλα μαλλια:-P

 

αν θελεις ριξε μια ματια κι εδω http://www.nextag.com/gama-flat-iron/products-html

4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalamaraki εψαξα αλλα δεν βρηκα τη διευθυνση...:(μονο οτι ειναι Καλαμαρια

Θα στειλω μνμ στο fb στην κοπελα που σου ειπα και μολις μου απαντησει θα σου πω

mariantinος εγω εχω παρα πολλα μαλλια:-P

 

αν θελεις ριξε μια ματια κι εδω http://www.nextag.com/gama-flat-iron/products-html

 

ααααααχ και εγώ καλαμαριά είμαιιιιιιιιι!!!!!!!

αντε αντε ξεσηκώθηκα!

και εγώ εχω πυκνά πολύ μαλλιά αλλά μέχρι τον ώμο και σκέφτομαι να τα βάψω μάυρα και να κάνω μια μακριά φραντζούλα!

 

Link to comment
Share on other sites

χα...ήμουν σχεδόν σίγουρη οτι θα πεις αυτό το μαγαζί αλλά είπα να μην μιλήσω!

Τελεια! Δηλαδη μπορώ να πάω από εκει να χαζέψω κ να πάρω?

Και ποιο να του ζητήσω?

 

Link to comment
Share on other sites

τώρα διάβαζα το άλλο θεμα...

αρα εγώ που έχω μαλλιά ως τον ώμο...να μην πάρω το φαρδύ?

να πάρω το λεπτό σωστά? Δεν σκοπεύω ποτέ να περάσω αυτο το μήκος

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εκει θα σε γελασω...δεν κανεις ενα τηλεφωνημα πριν;;;

Να φανταστεις την κοπελα αυτην την ξερω απο ενα αλλο φορουμ και μας εδινε συμβουλες ομορφιας και μια κοπελα ανεφερε οτι πηγε απο εκει και αγορασε ισιωτικο και ειπε η κομμωτρια οτι μορεις να πας και να ψωνισεις εισαι δεν εισαι επαγγελματιας(φανταζομαι λιγο πιο ακριβα απο το να ησουν)

Αυτο που ειχε πει τοτε οταν τη ρωτησα για την δικια μου πρεσσα μου ειπε οτι αν ειχα παρει στενοτερη θα ξεμπερδευα γρηγοροτερα γιατι ειναι πιο ελαφρυα και δεν κουραζει το χερι(εμενα ευτυχως με βολεψε)

Το πιθανοτερο ειναι οτι θα υπαρχει εκει καποιος που θα σσε βοηθησει

 

Kalamaraki ελπιζω να μη σε στελνω που θενα που θα σου πιασουν τον κ$#ο....ετσι μου ειπαν ετσι σου ειπα,η αλλη κοπελα παντως ηταν ευχαριστημενη απο τις τιμες

4

Link to comment
Share on other sites

καλέ σιγά...με τα μάτια κλειστά δεν πάω!

παω να χαζέψω και βλέπουμε!

Σε ευχαριστώ πάντως πολύ πολύ, άυριο θα πάω κοτσώβολο για τα Μπελίσιμα και την παρασκευή στον σαραφίδη που λεει οτι δινει σε τιμε΄ς αποθήκης τα πάντα και θα παω και στο μαγαζι που μου έιπες!

 

Link to comment
Share on other sites

Το προιον που σου ειπα οτι βαζω μολις λουστω ειναι το http://www.ciao.co.uk/Chihtsai_Instant_Treatment__6744380 και φαντασου οτι εχω 10 μηνες το βαζακι των 150μλ και δεν εχει απει ακομα στη μεση(καπου 20 ευρω το ειχα παρει)

4

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με το bellissime imetec είμαι πολύ ευχαριστημένη και τώρα έχει βγάλει και πιο καινούργιο μοντέλο. Φτιάχνω τα μαλλιά μου πολύ γρήγορα, το χρησιμοποιώ κάθε 2 μέρες περίπου και δεν έχω δει κάποια φθορά στα μαλλιά μου...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εγω εχω εδω και 10 χρονια ενα "σιδερο"ισιωτικο μαλλιων,ειναι multi iron της parlux,ειναι επαγγελματικο,τμη δε θυμαμαι,κανει πολυ καλη δουλεια και εχει 4 διαφορετικες λαμες,για να τα κανεις "αφρω λουκ",λιγι πιο σπαστα,πολυ σπαστα και τελειως ισια!τα μαλλια δενε χουν παθει τιποτα!απλα πρεπει τα μαλλια σου να ειναι ολοστεγνα πριν χρησιμοποιεις σιδερο μαλλιων!

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ είχα ωραία κατσαρά μαλλιά αλλά δεν μου άρεσαν και αποφάσισα να τα ισιώνω. Στην αρχή χάλαγα του κόσμου τα χρήματα στα κομμωτήρια και μετά αγόρασα επαγγελματικό πιστολάκι και άρχισα να τα ισιώνω μόνη μου. Φανταστείτε ότι τα ισιώνω τόσο καλά που πλέον δεν ικανοποιούμαι από το ίσιωμα στο κομμωτήριο.

Όμως μετά από 12 χρόνια ισιώματος (δεν τα αφήνω κατσαρά ούτε το καλοκαίρι) χάλασε η μπούκλα και τώρα δεν γίνονται κατσαρά με τίποτε. Είναι μονίμως αφάνα και πολύ απαίσια.

Κάποια στιγμή αποφάσισα να πάρω σίδερο ισιώματος. Πήρα το καλύτερο που υπήρχε από κατάστημα με επαγγελματικά προϊόντα κομμωτηρίου (από εκεί είχα πάρει και το πιστολάκι). Το σίδερο το πήρα 110 ευρώ πριν από 3-4 χρόνια. Έχει κεραμικές πλάκες, τις στενές (γιατί μου είπαν ότι οι φαρδιές δεν θα με βολέψουν) και έχει ψηφιακή ένδειξη θερμοκρασίας, την οποία μπορώ με κάποια πλήκτρα να αυξομειώνω.

Πήγα να τα ισιώσω και δεν ίσιωναν. Μετά μου είπαν σε 3 διαφορετικά κομμωτήρια ότι αυτό το χρησιμοποιούμε όχι για να ισιώνουμε τα μαλλιά αλλά για να κάνουμε τέλειο το ίσιωμα με το πιστολάκι και να κρατάει περισσότερο και πρέπει να περνάμε την κάθε τούφα πολύ γρήγορα, για να μην καεί. Έτσι άρχισα να τα ισιώνω με το πιστολάκι και μετά να τα περνάω με το σίδερο. Πράγματι το αποτέλεσμα ήταν καλό αλλά μου τρώει πολύ χρόνο κι έτσι τα παράτησα και τα κάνω πλέον μόνο με το πιστολάκι. Το ίσιωμα με το πιστολάκι μου παίρνει 20 λεπτά (πιο γρήγορα απ' ότι στο κομμωτήριο) και τα μαλλιά μου είναι μια χαρά.

Η πρεσσούλα δυστυχώς έχει μείνει στο ντουλάπι μου και είναι ζήτημα αν την έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 10 φορές.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...