Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

la redoute


Recommended Posts

Μου έχουν στείλει έναν κατάλογο la redoute με βρεφηκά και παιδικά, θέλω να παραγγήλω κάπια ρουχαλάκια αλλά φοβάμαι για την ποιότητα και το αν είναι όπως φαίνονται. Αν κάποια έχει παράγγείλει ας με ενημερώσει.

http://as1ce6u0g410010MzQzfDAwMDY0MjJsfHdlIGFyZSB0b2dldGhlcg.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω παραγγείλει από την La Redoute, αλλά για εμένα και όχι παιδικά. Αυτά που έχω πάρει έχω μείνει ευχαριστημένη. Τα υφάσματα είναι πολύ καλα!!! Τώρα στα παιδικά δεν μπορώ να σου πώ, αλλά αν κρίνω από τα δικά μου, πιστεύω είναι πολύ καλά. Επίσης υπάρχει και Stock κατάστημα στο μετρό της Δάφνης. Πρέπει να είναι στην Αβέρωφ και Μιλτιάδου. Δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη για την διεύθυνση γιατί πέρσι πήγα που έμενα Ηλιούπολη.

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα βρεφικά της la redoute είναι φανταστικά!

 

Της είχα πάρει 3 φορμάκια για νεογέννητο και ένα κοτλέ παντελόνι σετ με λιλά πουκάμισο και τα καταευχαριστήθηκα! Όλοι λέγανε τι ωραία ρούχα είναι αυτά!

 

Και η ποιότητα... πολύ καλή!Στα συστήνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πάρει ρούχα και για μένα και για την Ζέτα. Ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα με την ποιότητα ούτε στο πλύσιμο ούτε πουθενά. Απλά θα πρέπει να προσέξεις λίγο τα νούμερα.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ψωνίσει!!

Περισσότερο για τα παιδιά και λιγότερο για μένα.

Συμφωνώ με την jtse, προσοχή στα νούμερα. Πάντα μεγαλύτερο για τα παιδιά, ίσως και 2 νούμερα!

Σε γενικές γραμμές πάντως, είναι ωραία ρούχα και καλή ποιότητα, δεν μπορώ να πω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε αφου ειστε τοσο ευχαριστημενες καλυτερα να μην πω τις δικες μου εμπειριες με την συγκεκριμενη εταιρια...

 

πες γιατί σκεφτόμουν να παραγγείλω κι εγώ για μένα!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όντως τα νούμερα 2 μεγέθη παραπάνω τουλάχιστον. Κατα τ αλλα, μια χαρά ήταν τα ρουχαλάκια. Εγώ ψώνισα και από qwelle. Έχει καλύτερες προσφορές

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Ψωνίζω 3 χρόνια απο τη la redoute πολύ συχνά και για μένα, και για τον άντρα μου και για την μικρή και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Μια χαρά είναι η ποιότητα, απλά θέλει λίγο ψάξιμο στην αρχή μέχρι να μάθεις τα σωστά νούμερα. Εκτός απο μένα ψωνίζουν και αρκετές φίλες μου. Μάλιστα έχω κάνει και μια τελευταία παραγγελία πριν 2-3 μέρες για παιδικά.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαρίστω πολύ, δεν έχω παραγγείλει ποτέ απο foto, λέω να σας εμπιστευτώ, η αλήθεια είναι οτι είμαι λίγο περίεργη με την άποψη της elachl.

floraM να' σαι καλά αλλά είμαι απο Θεσσαλονίκη.

http://as1ce6u0g410010MzQzfDAwMDY0MjJsfHdlIGFyZSB0b2dldGhlcg.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μιας και εχω τωρα λιγο χρονο θα σας πω..παλια ειχα παραγκειλει κατι πραγματα οταν ημουν μικρη ηρθανε αλλα ηταν λαθοςμ τα νουμερα.υποτιθεται οτι θα μου τα αλλαζανε.τα εστειλα και δεν ελαβα ποτε πισω τιποτα.μετα μια αλλη κοπελα παρηγκειλε σαγιοναρες στιλ δερματινες και μετα παρηγκειλε ακομα μια απο τη δουλεια μου τα κοριτσια.τελικα οι σαγιοναρες τις ενοχλουσανε τοσο σε βαθμο να κανουνε φουσκαλες τα ποδια,.και καλα η μια κοπελα αλλα και οι δυο?ας ερθουμε ξανα σε μενα.γραφω και λιγο βιαστικα τωρα..στελνουν κατα καιρους εκτοτε τον καταλογο κατι προσφορες πχ παρε αυτο και θα λαβεις δωρο ενα πιστολακι...ητανε πχ να αγορασεις 3 πραγματα αν θυμαμαι για να παρω δωρο πιστολακι βουρτσες κ.α!ηρθαν τα πραγματα αφαντο το πιστολακι.πηρα 100 τηλ μεχρι τελικα να το παραλαβω...εκ τοτε τους απαγορευσα να μου ξαναστειλουνε οτιδηποτε διαφημιστικο τους...το χαβα τους αυτοι..συνεχιζανε...οταν κοντευα να γεννησω επεσε στα χερια μου παλι φυλαδιο τους μου ξαναστειλανε οι αθεοφοβοι.ειχε σουτιεν θηλασμου.νομιζα θα θηλασω λεω και δεν παιρνω 2,υποτιθεται θα μου στελνανε δωρο ενα παπλωμα...ειχα αδεια και ενημερωσα οτι αν ερθουν στη δουλεια να τα παραλαβουν.δεν ειπα για το παπλωμα γιατι νομιζα θα ειναι στην παραγκελια μεσα...καλα που ετυχε να περασω εντελως τυχαια σας λεω την ωρα που ηρθε ο κουριερ και ειδα για ακομα μια φορα αφαντο το δωρο..ουτε παπλωμα ουτε τιποτα...τα εδωσα πισω και τους ειπα αν μου ξαναστειλουνε διαφιμιστικα δεν ξερω και γω τι θα γινει..καταλαβατε τωρα?ουτε να τους βλεπω..δεν ξερω για ποιοτητα ...αλλα το μαρκετινγκ ειναι σκετο μπαχαλο.μια χαρα βολευομαι με τα πραγματα του λιντιλ...

Link to comment
Share on other sites

elachl όταν έκανες τότε την παραγγελία είχες βάλει και τον κωδικό του δώρου; Εγώ έτσι έκανα και πήρα τα δώρα μου κανονικά.

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και βεβαια..ειχα κανει τηλεφωνικη παραγκελια και τις 2 φορες τον ειπα...ακομα και αν καταλαθος δεν τον γραψανε την μια φορα ε μα και τη δευτερη?ποσα λαθη πια?δεν τους θεωρω αξιοπιστους.ακομα και ετσι να ειναι θεμα λαθος γιατι δεν αποκαταστησανε αμεσως το λαθος και γιατι παλαιοτερα δεν μου επιστρεψαν τα πραγματα μου που ειχα ηδη πληρωσει και ηταν λαθος τα νουμερα?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ δούλεψα για λίγο στην πιο πάνω εταιρεία το 1998. Τότε δεν είχε βρεφικά/παιδικά αλλά ρούχα για ενήλικες. Το εμπόρευμα, έτσι όπως το είδα εγώ, ήταν άθλιο. Τα ρούχα ήταν φτηνιάρικα και τελευταίας ποιότητας. Τότε η εταιρεία πρωτοξεκινούσε και είχαμε μέχρι και επώνυμους πελάτες, όλοι παραμυθιασμένοι από τα προσπέκτους. Πολύ λίγοι έκαναν δεύτερη φορά παραγγελία... Για βρεφικά είδη δεν γνωρίζω κάτι αλλά εγώ ποτέ δεν θα παρήγγελνα.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εκαναν δωρο απο κει ενα μπλουζακι του μικρου.

το επλυνα απειρες φορες και μου φανηκε καλη ποιοτητα.

εχω ακουσει κι εγω παραπονα παντως εδω στο Ηρακλειο απο φιλες μου οτι δεν στελνουν ολα οσα παραγγελνεις...

yls εχουν περασει 11 χρονια απο τοτε που δουλεψες εκει ,δεν ξερω αλλα σαν ποιοτητα ηταν πολυ καλη,καμια σχεση δηλ. με τζαμπο κλπ.

ρουχα για ενηλικες που εχει παρει μια φιλη μου εμεινε πολυ ευχαριστημενη και ξαναεκανε παραγγελια απλα δεν πηρε ποτε το δωρο της,αλλα δεν την ενοιαζε γιατι στα καταστηματα μας δινουν δωρα?

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

α οκ κατερινα μου δηλαδη το να στελνουν ολη τη χαρτουρα και καλα παρτε αυτο και θα σας στειλουμε το ταδε δωρο και να μην το λαμβανουμε ποτε αυτο τι σημαινει για σενα?για μενα σημαινει την απολυτη ψευτια..αρα το κανουνε επιτηδες για να πουλανε τα πραγματα και απλα μετα κανουνε την παλαβη.αισχος!δεν ξερω για το τζαμπο δεν εχουμε εδω...οσα μου εχουν φερει μια χαρα ποιοτητα ητανε.εξαλου λιγο τα φοραμε.μικραινουν γρηγορα.του λιντλ παντως τα πραγματα εχουν πολυ καλες ποιοτητες...αυτο που δεν εχει καθολου καλη ποιοτητα ειναι το σπριντερ..και τα μακο τους ειναι σαν πατσαβουρια.σορυ για το οφ τοπικ...αλλα να λεγεται η αληθεια.(γνωμη μου)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκεφτόμουν να παραγγείλω....αλλά μου φαίνεται θα εμπιστευτω΄την κρίση της προέδρου μας Ελενη!

 

Tα ιδια και΄γω...Μου εστειλαν τον καταλογο με τις προσφορες τους και το σκεφτομουν...Αστο καλυτερα!;)

 

Γλυκιές μου πεταλουδίτσες...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εχω παρει αρκετα πραγματα( απο παιδικα μονο βρακακια) περισσοτερο για μενα.Τα πιο πολλα ειναι καλα σε ποιοτητα.Δυο φορες χρειαστηκε να επιστρεψω κατι γιατι δεν μου βγηκε σωστο το νουμερο,και τις δυο φορες μου εστειλαν σε δεκα μερες επιταγη με τα χρηματα που μου οφειλαν.Και τα δωρα ολα κανονικα,εχω παρει: εκπτωση στα προϊόντα,δωρο τα μεταφορικα,τσαντα για τη θαλασσα,ρολόι,μικρο ριχταρι,δυο πετσετες προσωπου και δυο χεριων,ολα μια χαρα.Ελενη,μηπως εχει να κανει με το κουριερ που τα φερνει; μηπως δεν φερνουν ολα τα δεματα ή τα πηγαινουν πουθενα αλλου; καποιες φορες η εταιρεια μπορει να στελνει τμηματικα την παραγγελια,δηλ για καποιο λογο να σου εστειλαν καποια απο αυτα που παρηγγειλες και το δωρο να ηρθε ξεχωριστα και να μην το παρελαβες

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, τί λέτε? Απο ποιότητα είναι πολύ καλά τα προιόντα , όλο το δικηγορικό γραφείο που δούλευα ψωνιζε απο εκεί και μιλάμε για ανθρώπους που θέλουν να είναι καλοντυμένοι για τη δουλειά που κάνουν. Εντάξει, συμβαίνουν και αναποδιές, έχω και εγώ κάνει παραγγελία περιμένοντας το δώρο που μου είχαν υποσχεθεί και δεν το έλαβα ποτέ αλλά αυτό έγινε 1 φορά, τις υπόλοιπες 25 φορές που έχω παραγγείλει έχουν έρθει κανονικά τα προιόντα και αν δεν μου άρεσε κάτι το γυρνούσα πίσω και μου έστελναν σε 2-3 εβδομάδες τα χρήματά μου πίσω σε επιταγή της Γενικής Τράπεζας. Με αυτούς που είχα πρόβλημα ήταν με τους υπαλλήλους της Γενικής Ταχυδρομικής (κούριερ) Πειραιά που όποτε περνούσαν απο το σπίτι και δεν με έβρισκαν, ούτε σημείωμα άφηναν, ούτε τηλέφωνο έπαιρναν με αποτέλεσμα τα προιόντα ορισμένες φορές να τα ψάχνω σαν τρελλή μην τυχόν και γυρίσουν πίσω.

Εχει πάρα πολύ ωραία παλτό και ζακέτες (έχω αγοράσει τουλάχιστον 3 ζακέτες), οι τιμές του όμως κυμαίνονται , αν θες κάτι πιο φτηνό , ε, δεν θα είναι και τόσο καλό ποιοτικά(χωρίς να είναι χάλια) όσο το πιο ακριβό. Τώρα έχω παραγγείλει κάποια ρούχα για το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, τί λέτε? Απο ποιότητα είναι πολύ καλά τα προιόντα , όλο το δικηγορικό γραφείο που δούλευα ψωνιζε απο εκεί και μιλάμε για ανθρώπους που θέλουν να είναι καλοντυμένοι για τη δουλειά που κάνουν. Εντάξει, συμβαίνουν και αναποδιές, έχω και εγώ κάνει παραγγελία περιμένοντας το δώρο που μου είχαν υποσχεθεί και δεν το έλαβα ποτέ αλλά αυτό έγινε 1 φορά, τις υπόλοιπες 25 φορές που έχω παραγγείλει έχουν έρθει κανονικά τα προιόντα και αν δεν μου άρεσε κάτι το γυρνούσα πίσω και μου έστελναν σε 2-3 εβδομάδες τα χρήματά μου πίσω σε επιταγή της Γενικής Τράπεζας. Με αυτούς που είχα πρόβλημα ήταν με τους υπαλλήλους της Γενικής Ταχυδρομικής (κούριερ) Πειραιά που όποτε περνούσαν απο το σπίτι και δεν με έβρισκαν, ούτε σημείωμα άφηναν, ούτε τηλέφωνο έπαιρναν με αποτέλεσμα τα προιόντα ορισμένες φορές να τα ψάχνω σαν τρελλή μην τυχόν και γυρίσουν πίσω.

Εχει πάρα πολύ ωραία παλτό και ζακέτες (έχω αγοράσει τουλάχιστον 3 ζακέτες), οι τιμές του όμως κυμαίνονται , αν θες κάτι πιο φτηνό , ε, δεν θα είναι και τόσο καλό ποιοτικά(χωρίς να είναι χάλια) όσο το πιο ακριβό. Τώρα έχω παραγγείλει κάποια ρούχα για το παιδί.

 

 

συγνωμη βρε λιανα αλλα οταν λες τι λεω τι εννοεις?λες να κανω πλακα για ολα οσα λεω?ακομα και λαθος να εγινε προσπαθεις την επομενη φορα να κερδισεις τον πελατη,οι επιταγη που λετε κοριτσια ειναι για επομενες αγορες,και οχι για να σου αφερεσουν το δωρο.οχι δεν ηρθε τιποτα τμηματικα.αφου εκανα 1500 τηλεφωνα το στειλανε...και οταν αποφασισα να τους εμπιστευτω ξανα παλι σ@@@τα τα κανανε.αυτη ειναι η αποψη μου και βασιζεται σε εμπειρια και οχι σε αερολογια...δεν θελω να με ενοχλησουν ποτε ξανα...δεν ειναι αξιοπιστοι για μενα!:evil:

Link to comment
Share on other sites

Λιάνα μου για να το λένε, έτσι θα ναι. Σε κάποιες γίνονται λάθη, σε κάποιες άλλες όχι. Εσυ είσαι απ τις τυχερές φαίνεται! Και εγώ έχω κατάλογο και αυτή τη φορά το σκεφτόμουν σοβαρά αλλά γράψατε για τα νουμερα (που είναι εξ αρχης ο φόβος μου) και με φρενάρατε

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...