Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πολυμιξερ


Recommended Posts

κοριτσια θα ηθελα την βοηθεια σας θελω να παρω ενα καλο μιξερ πολυμηχανιμα πιο πολυ για ζημες και βλεπω διαφορα αλλα ειμαι ασχετη απο w kai tetoia εχει καμια και εαν ειναι ευχαριστημενη ακομα εαν ξερει τι διαφορα εχουν αυτα με ανοικτο καδο και τα αλλα μεολα τα εξαρτηματα μαζι πια ειναι καλυτερα..θα βαλω φωτο για να καταλαβαιτε εαν μπορεσω ευχαριστω περιμενω βοηθεια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και το δευτερο αυτο τι ειναι καλυτερα να παρω ασχετο απο μαρκα εχει καμια σας απλα μην δωσω τα λεφτα και μετα το μετανιωσω..βοηθεια http://www.electroworld.gr/site/products.jsp?catid=10535

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα με κλειστό κάδο. Είμαι ευχαριστημένη καθώς δεν έχω προβλήματα να λερώνω/σκονίζω την κουζίνα όταν π.χ. ρίχνω αλεύρι ή κακάο. Δεν με βολεύει όταν θέλω να ελέγχω τη ζύμη καθώς πρέπει να σταματήσω για να το ανοίξω. Επίσης στη μέση του κάδου έχει τη βάση για το χτυπητήρι και μερικές φορές με δυσκολεύει να βγάλω τη ζύμη απο τον κάδο:(. Αυτά όταν φτιάχνω γλυκά. Τα υπόλοιπα σκεύη (πολυκόφτης - μπλέντερ) με έχουν βολέψει αφάνταστα.

Είσαι όλη μου η ζωή!!!!!

line_m122_beg_17_time_1168750800_text_cf20c1ebe5eee1ede4f1dceaeff220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω της bosch το mum 7200 700w (κάνε αναζήτηση στο google να το δεις). Το πήρα πριν από 5 χρόνια 300ευρώ. Η μαμά μου έχει ένα παρόμοιο 30 χρόνια τώρα και δεν της έπαθε τίποτα.

 

Διάλεξα αυτό γιατί έχει μεγάλο κάδο σε σύγκριση με ό,τι είχα δει στην αγορά σε άλλες μάρκες και με βοηθά στη ζύμη του ψωμιού. Η μαμά μου κάνει 4 κιλά σχεδόν ψωμί.

 

Αν το θες αποκλειστικά πχ για ένα κεκ ίσως αυτό να σου είναι μεγάλο, αν και το χρησιμοποιώ για όλα όσα κάνω. Δε λερώνω την κουζίνα και μερικές φορές (ανάλογα) βάζω το προστατευτικό για το αλεύρι.

 

Το μπλέντερ δε το έχω πολυχρησιμοποιήσει. Μόνο για σάλτσες ντομάτες όταν έχω ποσότητα αλλιώς το multi είναι πιο βολικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω εχω αυτο http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10417 και δειτε εδω προσφορα σχεδον μιση τιμη http://www.aldi-greece.gr/gr/html/offers/2867_13431.htm, εχει πολυ δυνατο μοτερ και πολλους κοφτες αλλα εχει και μειον: 1) το μπλεντερ του δεν θρυματιζει παγο, ενω το κανει το απλο μουλτι που εχω, 2) στον καδο δεν μπορεις να βαλεις μεγαλη ποσοτητα ζυμης ή κεικ γιατι λερωνονται ο αναδευτηρας ζυμης και ενας ανταπτορας για τον αναδευτηρα κεικ, μια δοση μονο κεικ και ζυμη για τσουρεκι που εφτιαχνα την εκανα σε δυο δοσεις απο μισο κιλο αλευρι η καθε μια. Τον συγκεκριμενο ανταπτορα που εχει λεει οτι δεν πλένεται στο πλυντηριο πιατων και την πρώτη φορά που τον επλυνα στο χερι, τον έριξα και μετα στο μπολ με τη σαπουναδα έμπασε νερα και δεν εφευγαν με τιποτα. Πηρα την εταιρεια και μου ελεγαν οτι δεν έπρεπε να τον πλυνω και τους ειπα οτι οι οδηγιες σας λενε να μην πλυθει στο πλυντηριο, οχι να μην πλυθει καθολου και αν θελω να μου δωσουν νεο στη μιση τιμη, ενω ισχυε η εγγυηση, βεβαια δεν ηταν και πολυ ακριβος. Τελικα μου τον αντικατέστησαν δωρεαν αφου τους τα εσουρα λιγακι.

Κατα τη γνωμη μου τα μιξερ που έχουν τον αναδευτηρα απο πανω μπορουν να χωρεσουν περισσότερη ποσοτητα ζυμης και ειδικα οι kenwood chef χωρανε πολυ ποσοτητα, αλλα παιρνεις μονο μιξερ, δεν εχουν και πολυκοφτες.

0b8bfa6eaf.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτο της Braun,και μπορω να πω οτι ειναι απο τις πιο καλες συσκευες που εχω αγορασει! Το εχω καταβολευτει,και χρησιμοποιω ολα τα εξαρτηματα του.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτο της Braun,και μπορω να πω οτι ειναι απο τις πιο καλες συσκευες που εχω αγορασει! Το εχω καταβολευτει,και χρησιμοποιω ολα τα εξαρτηματα του.

Το ιδιο εχουμε? φτιαχνεις ποτε μεγαλη ποσοτητα ζυμης ή κεικ?

0b8bfa6eaf.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...