Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι μπορω να κανω?


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια! χρειαζομαι τη βοηθεια σας.θυλαζω αποκλειστικα την κορουλα μου κ ολα μια χαρα.ομως τον τελαιυταιο καιρο ζοριζεται πολυ πριν κανει κακα και εχει πολλα αερια.επισης οι κενωσεις της ειναι υδαρεις και λερωνει σχεδων ολες τις πανες της απο λιγο.το χρωμα ειναι μουσταρδι με κοκκους δηλ.το κανονικο σωστα?γιατι να εχει τοσα αερια ομως? ειναι απο κατι που τρωω?δεν κλαιει αλλα ζοριζεται πολυ.τι να κανω?καπου διαβασα για υπερπαραγωγη,μπορει να ειναι αυτο?

 

δινω σε καθε γευμα ενα στηθως και τρωει περιπου για 15-20 λεπτα.τη μερα τρωει περιπου καθε 1 η 2 ωρες.σπανια καθε 3,ενω τη νυχτα καθε 3-4.βοηθειστε με παρακαλω γιατι αρχισα να αγχωνομαι

odFi.jpgK9qbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα ηθελα πραγματικα να μου πειτε τι μπορω να κανω.την πεμπτη παμε στον παιδιατρο ομως θα ηθελα κ τη δικη σας γνωμη.να δινω το ιδιο στηθος για καποιες ωρες?

odFi.jpgK9qbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεννηθηκε 2.890 και μετα απο 15 μερες ζυγιζε 3.500.

στο σπιτι δεν την ζυγιζω,μονο στον παιδιατρο κ θα παμε αυριο.

πανες βρεγμενες περιπου 5-6 κ λερωνει 2-4.βεβαια τωρα τελευταια λερωνει απο λιγο σχεδων ολες τις πανες.οι κενωσεις ειναι μεν μουσταρδι ομως εχουν βλεννες.

odFi.jpgK9qbp3.png
Link to comment
Share on other sites

το χρωμα των κενωσεων και οι λερωμενες πανες οπως και το βαρος ειναι μια χαρα..και εμενα η κορη μου υπεφερε απο κολλικους μεχρι προσφατα, καποιες απο τις τροφες που παιρνεις την ενοχλουν..συνηθως λενε οτι ειναι τα γαλακτομικα και γενικα οτι προερχεται απο αγελαδινα προιοντα..εμενα παλι την ενοχλουσαν οι χυμοι πορτοκαλι που επινα η κατι πικαντικο που ετρωγα η καποιο λαχανικο..με πειραματισμους θα φθασεις να καταλαβεις τι την ενοχλει και τι οχι..προσωπικα πιστευω οτι καμια φορα δεν εχει απολυτη σημασια οτι την ενοχλει ντε και καλα επειδη εγω εχω φαει κατι διοτι δεν παυει το συστημα της να ειναι υπο προσαρμογη..θελει υπομονη..

αν και δεν τα προτιμω, σε περιπτωση που θελεις να χρησιμοποιησεις καποιο σκευασμα που ισως την ανακουφισει ζητα το απο την παιδιατρο σου η απο ενα καλο φαρμακειο..εγω ελαχιστες φορες της ειχα δωσει grape water αν και μεταξυ μας δεν εκανε και πολλα..

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσουν η amarreto και η pipi βεβαία, το χρώμα των κενώσεων είναι το σωστό οι βλέννες όμως ίσως είναι δείγμα αλλεργίας σε κάτι.

Ρώτησες την παιδίατρο σας για τις βλέννες?

Όπως σου γράφει και η pipi κόψε τα γαλακτοκομικά για λίγο μπας και δείς διαφορά είτε στους κολικούς είτε στις βλέννες.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αποχή και θα δεις σίγουρα διαφορά, πρόσεχε μόνο τα κρυμμένα γάλακτοκομικά που υπάρχουν παντού, ακόμα και σε μπισκότα και ψωμιά.

 

Πολλές φορές ενώ η αλλεργία είναι στα γαλακτοκομικά, παρουσιάζεται μια ψευδοαλλεργία σε άλλες τροφές. Αν κοπούν τα γαλακτοκομικά τότε εκείνες οι τροφές σταματάνε να παρουσιάζουν την αλλεργία.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

credo83 έχει και η κορούλα μου τα ίδια συμπτώματα με εσάς και όταν το συζήτησα με τον παιδίατρο μου είπε να συνεχίσω να τρώω τα πάντα εκτός από κρεμμύδι, μπρόκολο, πικάντικα και γενικά ότι περιέχει καφείνη...

kEF5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι δεν κρατας για καμμια βδομαδα σημειωσεις του τι τρως να δεις τι επαναλαμβανεται στη διαιτα σου που ενοχλει το μωρο; καθε μωρο ειναι διαφορετικο εγω ετσι καταλαβα οτι τα μακαρονια και ο χαλβας ο σιμιγδαλενιος του δημιουργουσαν πολυ προβλημα με πονο στη κοιλια και κλαμα μολις κρατησα σημειωσεις τα εκοψα και ηταν μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
γιατι δεν κρατας για καμμια βδομαδα σημειωσεις του τι τρως να δεις τι επαναλαμβανεται στη διαιτα σου που ενοχλει το μωρο; καθε μωρο ειναι διαφορετικο εγω ετσι καταλαβα οτι τα μακαρονια και ο χαλβας ο σιμιγδαλενιος του δημιουργουσαν πολυ προβλημα με πονο στη κοιλια και κλαμα μολις κρατησα σημειωσεις τα εκοψα και ηταν μια χαρα

 

credo83 έχει και η κορούλα μου τα ίδια συμπτώματα με εσάς και όταν το συζήτησα με τον παιδίατρο μου είπε να συνεχίσω να τρώω τα πάντα εκτός από κρεμμύδι, μπρόκολο, πικάντικα και γενικά ότι περιέχει καφείνη...

 

κοριτσια ευχαριστω που απαντησατε! μαρια ακριβως αυτα αποφευγω.εδω κ καιρο η κατασταση εχει βελτιωθει! δεν ζοριζεται καθολου.τωρα πια δεν μας ενοχλει τιποτα!

odFi.jpgK9qbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...