Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2 ΚΟΥΚΙΔΕΣ ΣΤΟΝ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΣΑΚΟ???? ΔΙΔΥΜΑ;


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

την τριτη πηγα για υπερηχο περιπου 4,5 εβδομαδων. ογιατρος ειπε οτι ολα ειναι καλα και οτι η εμφυτευση εγινε σε πολυ καλη θεση.

στο σπιτι που κοιτουσα την εικονα ειδα μεσα στο μαυρο 'κυκλακι' (ενδομητριο σακο) 2 'ασπρακια'. εμβρυο ουσιαστικα ακομα δε φαινεται αλλα μονο λεκιθικος σακος. Αυτο που βλεπω λετε να ειναι 2 λεκιθικοι σακοι;

ή μπορεινα ειναι 1 λεκ. σακος και 1 εμβρυο. παντως εχουν ιδιο μεγεθος

 

λετε να ειναι διδυμα, ογιατρος παντως δεν ειπε τιποτα

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν έχω ιδέα....εγώ όταν είχα πάει για υπέρυχο στην αρχή αν θυμάμαι καλά μια άσπρη κουκίδα είχαμε δει....αλλά δεν ξέρω κάτι για να σε βοηθήσω παραπάνω.μακάρι πάντως να είναι δύδιμα!θα είναι τέλεια!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

την τριτη πηγα για υπερηχο περιπου 4,5 εβδομαδων. ογιατρος ειπε οτι ολα ειναι καλα και οτι η εμφυτευση εγινε σε πολυ καλη θεση.

στο σπιτι που κοιτουσα την εικονα ειδα μεσα στο μαυρο 'κυκλακι' (ενδομητριο σακο) 2 'ασπρακια'. εμβρυο ουσιαστικα ακομα δε φαινεται αλλα μονο λεκιθικος σακος. Αυτο που βλεπω λετε να ειναι 2 λεκιθικοι σακοι;

ή μπορεινα ειναι 1 λεκ. σακος και 1 εμβρυο. παντως εχουν ιδιο μεγεθος

 

λετε να ειναι διδυμα, ογιατρος παντως δεν ειπε τιποτα

 

 

 

εγω οταν ειχα παει για πρωτη φορα στον γιατρο ειχε δει 2 κουκιδες η μια ηταν πιο εμφανες απο την αλλη ο γιατρος μου μου ειχε πει ( στην αρχη ) να κατσω 2-3 εβδομαδες να ξεκουραζομαι να τρωω καλα και να ξανα παω μετα

Οταν ξανα πηγα μας ανακοινωσε οτι ειχα διδυμα

Μας ειπε οτι δεν ηθελε να μας το πει α πο την αρχη γιατι πολλες φορες το ενα αποροφαται απο τον οργανισμο και δεν ηθελε να μας αγχωσει

 

με το καλο

καλα αποτελεσματα και μακαρι να ειναι και διδυμα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις να σας ζησουν τα παιδακια σας

κι εγω αυτο λεω οτι κατι θα ελεγε ο γιατρος, απλα το ειδα μετα και δεν τον ρωτησα

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω οταν ειχα παει για πρωτη φορα στον γιατρο ειχε δει 2 κουκιδες η μια ηταν πιο εμφανες απο την αλλη ο γιατρος μου μου ειχε πει ( στην αρχη ) να κατσω 2-3 εβδομαδες να ξεκουραζομαι να τρωω καλα και να ξανα παω μετα

Οταν ξανα πηγα μας ανακοινωσε οτι ειχα διδυμα

Μας ειπε οτι δεν ηθελε να μας το πει α πο την αρχη γιατι πολλες φορες το ενα αποροφαται απο τον οργανισμο και δεν ηθελε να μας αγχωσει

 

με το καλο

καλα αποτελεσματα και μακαρι να ειναι και διδυμα[/quote

 

αχ λες;

θα το ηθελα αν και παω για τριτο

απο την αλλη με φοβιζει λογω μεγαλυτερης επικινδυνοτητας

να χαιρεσαι τα διδυμακια σου, ειναι ομοζυγωτικα η οχι;

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν ειχα παει για πρωτη φορα στον γιατρο ειχε δει 2 κουκιδες η μια ηταν πιο εμφανες απο την αλλη ο γιατρος μου μου ειχε πει ( στην αρχη ) να κατσω 2-3 εβδομαδες να ξεκουραζομαι να τρωω καλα και να ξανα παω μετα

Οταν ξανα πηγα μας ανακοινωσε οτι ειχα διδυμα

Μας ειπε οτι δεν ηθελε να μας το πει α πο την αρχη γιατι πολλες φορες το ενα αποροφαται απο τον οργανισμο και δεν ηθελε να μας αγχωσει

 

με το καλο

καλα αποτελεσματα και μακαρι να ειναι και διδυμα[/quote

 

αχ λες;

θα το ηθελα αν και παω για τριτο

απο την αλλη με φοβιζει λογω μεγαλυτερης επικινδυνοτητας

να χαιρεσαι τα διδυμακια σου, ειναι ομοζυγωτικα η οχι;

 

 

ειναι διζυγωτικα αγορακι και κοριτσακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...