Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαφτιση στο ματι


madim

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Είδαμε τελικά τα ξενοδοχεία για τη δεξίωση στο Μάτι. Το ένα έχει ωραία αίθουσα και περιλαμβάνει στην τιμή τη διακόσμηση ενώ το άλλο έχει πιο ωραίο μπουφέ αλλά δεν μας άρεσε τόσο η αίθουσα. Πρέπει επίσης να φροντίσουμε για τη διακόσμηση της. Δεν μας έδειξε επίσης καμιά φωτογραφία της αίθουσας με ροτόντες για να ξέρω πως θα είναι περίπου εκείνη τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν,

στο μεγάλο μου γιο έκανα δεξίωση στο Ξενοδοχείο Μάτι και στο μικρό στο Aquamarina.

το κάθε ένα έχει τα θετικά και τα αρνητικά του.

 

Ξενοδοχείο Μάτι

θετικά

Πολύ ωραία θέα (θάλασσα)

 

Πολύ ωραίο φαγητό, σκάσαμε κυριολεκτικα!

 

τέλεια διακόσμηση (περιλαμβάνεται στην τιμή)

 

Η Νατάσσα - ιδιοκτήτρια και υπεύθυνη δεξιώσεων - είναι απλά εκπληκτική. Σου λεέι ότι θα κάνει 10 και κάνει 20

 

Εκπληκτικό service

 

αρνητικά

Σχετικά ακριβό (σερβιριστό από 35 ? μπουφές από 45 ?)

 

Συνεργάζεται μόνο με δύο dj αποκλειστικά

 

έχει πισίνα..... νομίζω ότι όλοι μας καταλαβαίνουμε τι σημαίνει αυτό

 

Αν έχει κακό καιρό, ο εσωτερικός χώρος δεν είναι ιδιαίτερα ωραίος

 

Το μενού δεν περιλαμβάνει γλυκό, οπότε το επιβαρύνεσαι

 

Τα παιδιά πληρώνουν το ίδιο με τους ενήλικες, είτε είναι 1,5 ετών είτε 12 ετ'ων

 

aquamarina

θετικά

πολύ ωραία θέα (θάλασσα)

Εχει χώρο με γκαζόν για τα πιτσιρίκια, τον οποίο περιορίζει ώστε να μην έχουν πρόσβαση στην πισίνα. Δε θα ασχοληθείτε με τα παιδιά καθόλου

Πολύ καλη τιμη (μπουφές 34 ? και τα πιτσιρίκια από 3 ετών και πάνω πληρώνουν, ως 12 ετών η τιμή για τα παιδιά είναι 20 ?)

Εχει ηχοσύστημα δικό του, οπότε αν δε θες, δε χρυσοπληρώνεις dj

η κλειστή αίθουσα είναι μεγάλη και φωτεινή

σου διαθέτει δωμάτιο αν θες να αλλάξεις το μωρό ή να το κοιμίσεις μακριά από την πολυκοσμία

Σου φτιάχνει χώρο με καρέκλες για τα πιτσιρίκια - μας βόλεψε γιατί είχαμε κλόουν

Στην τιμή περιλαμβάνει γλυκό (παγωτό) οπότε γλιτώνεις κάποια χρήματα κ από εκεί

 

Αρνητικά

Διακόσμηση δε διαθέτει, αλλά να του πας κάποια πράγματα, στα τοποθετούν αυτοί όπως τους πεις - η νύφη μου τους πήγε κουβαδάκια με χρυσάνθεμα και ράνερ, καθώς και γυάλες για το τραπέζι ευχών

 

Δεν έχει ομπρέλες ώστε όλος ο κόσμος να κάτσει στο χώρο με το γκαζόν που είναι τέλειος - αν έχεις πολύ κόσμο κάποιοι κάθονται έξω, αλλά είναι ανοικτές οι τζαμένιες πόρτες οπότε δεν χτυπάει άσχημα

 

δεν είναι πολύ οργανωμένοι στο θέμα δεξίωση, εννοώ ότι όπως είπε η κοπέλα παραπάνω, δεν έχουν αν σου δείξουν φωτό από ροτόντες του χώρου κτλ.Βάζεις τη φαντασία οσυ να δουλέψει!!

 

Ο,τι πληροφορια θέλετε, στη διάθεση σας!

επειδή μένω στην περιοχή και έιχα τρελό ψώνιο με τις βαφτίσεις των παιδιών μου, τα έχω ψάξει όλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

στο μεγάλο μου γιο έκανα δεξίωση στο Ξενοδοχείο Μάτι και στο μικρό στο Aquamarina.

το κάθε ένα έχει τα θετικά και τα αρνητικά του.

 

Ξενοδοχείο Μάτι

θετικά

Πολύ ωραία θέα (θάλασσα)

 

Πολύ ωραίο φαγητό, σκάσαμε κυριολεκτικα!

 

τέλεια διακόσμηση (περιλαμβάνεται στην τιμή)

 

Η Νατάσσα - ιδιοκτήτρια και υπεύθυνη δεξιώσεων - είναι απλά εκπληκτική. Σου λεέι ότι θα κάνει 10 και κάνει 20

 

Εκπληκτικό service

 

αρνητικά

Σχετικά ακριβό (σερβιριστό από 35 ? μπουφές από 45 ?)

 

Συνεργάζεται μόνο με δύο dj αποκλειστικά

 

έχει πισίνα..... νομίζω ότι όλοι μας καταλαβαίνουμε τι σημαίνει αυτό

 

Αν έχει κακό καιρό, ο εσωτερικός χώρος δεν είναι ιδιαίτερα ωραίος

 

Το μενού δεν περιλαμβάνει γλυκό, οπότε το επιβαρύνεσαι

 

Τα παιδιά πληρώνουν το ίδιο με τους ενήλικες, είτε είναι 1,5 ετών είτε 12 ετ'ων

 

Kαλησπερα, εμεις καναμε το τραπεζι του γαμου στην περιοχη.

στο mati hotel ρωτησαμε....δεν κλεισαμε τελικα εκει...ομως πηγαμε σε μια αλλη εκδηλωση (τραπεζι) και το φαγητο ηταν το ''τυποποιημενο''....η διακοσμηση μου φανηκε υπερβολικη....και παρατηρησαμε καποια μειον :

*σκισμενα τραπεζομαντηλα

*σερβις...στον κοσμο τους

*με το που τελειωνε καποιο φαγητο δεν ανανεωνοταν

*μαζεψαν στο πι και φι το μπουφε...αν ηθελε καποιος συμπληρωμα...δεν ειχε...

*το εξω πολυ ομορφο...μεσα ομως τα τραπεζια εφταναν μεχρι και το λομπυ....τραγικο....να κανεις τραπεζι και να κανουν check in αυτοι που διαμενουν στο ξενοδοχειο με βαλιτσες..παιδια κτλ...

* η υπευθυνη πολυ αγχωδης σε σημειο εγκεφαλικου...αυτο το ειχα διαπιστωσει και οταν πηγαμε να παρουμε προσφορα....βεβαια πολυ λεπτολογα...αλλα εμενα προσωπικα με αγχωσε ΠΟΛΥ!!!

 

 

aquamarina

θετικά

πολύ ωραία θέα (θάλασσα)

Εχει χώρο με γκαζόν για τα πιτσιρίκια, τον οποίο περιορίζει ώστε να μην έχουν πρόσβαση στην πισίνα. Δε θα ασχοληθείτε με τα παιδιά καθόλου

Πολύ καλη τιμη (μπουφές 34 ? και τα πιτσιρίκια από 3 ετών και πάνω πληρώνουν, ως 12 ετών η τιμή για τα παιδιά είναι 20 ?)

Εχει ηχοσύστημα δικό του, οπότε αν δε θες, δε χρυσοπληρώνεις dj

η κλειστή αίθουσα είναι μεγάλη και φωτεινή

σου διαθέτει δωμάτιο αν θες να αλλάξεις το μωρό ή να το κοιμίσεις μακριά από την πολυκοσμία

Σου φτιάχνει χώρο με καρέκλες για τα πιτσιρίκια - μας βόλεψε γιατί είχαμε κλόουν

Στην τιμή περιλαμβάνει γλυκό (παγωτό) οπότε γλιτώνεις κάποια χρήματα κ από εκεί

 

Αρνητικά

Διακόσμηση δε διαθέτει, αλλά να του πας κάποια πράγματα, στα τοποθετούν αυτοί όπως τους πεις - η νύφη μου τους πήγε κουβαδάκια με χρυσάνθεμα και ράνερ, καθώς και γυάλες για το τραπέζι ευχών

 

Δεν έχει ομπρέλες ώστε όλος ο κόσμος να κάτσει στο χώρο με το γκαζόν που είναι τέλειος - αν έχεις πολύ κόσμο κάποιοι κάθονται έξω, αλλά είναι ανοικτές οι τζαμένιες πόρτες οπότε δεν χτυπάει άσχημα

 

δεν είναι πολύ οργανωμένοι στο θέμα δεξίωση, εννοώ ότι όπως είπε η κοπέλα παραπάνω, δεν έχουν αν σου δείξουν φωτό από ροτόντες του χώρου κτλ.Βάζεις τη φαντασία οσυ να δουλέψει!!

 

Ο,τι πληροφορια θέλετε, στη διάθεση σας!

επειδή μένω στην περιοχή και έιχα τρελό ψώνιο με τις βαφτίσεις των παιδιών μου, τα έχω ψάξει όλα!!!!!

 

τελικα το τραπεζι το καναμε στο aquamarina

ο σεφ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ !!!!

ολοι οι καλεσμενοι έκανα τα καλυτερα σχολια....και οντως ηταν το καλυτερο φαγητο που εχω φαει κ εγω σε τραπεζι γαμου

 

* το σερβις???/...ΑΠΙΘΑΝΟΙ!!! ευγενεστατοι !!!!....δεν υπηρχε περιπτωση να τελειωσει κατι στο τραπεζι (νερο-κρασι κτλ) και μεχρι να βαλει ο τελευταιος την τελευταια σταγονα ανανεονοταν αμεσως!!!!

 

το φαγητο εμεινε στο μπουφε ολο το βραδυ σε περιπτωση που ερχοταν καποιος καθυστερημενα ή καποιος να ηθελε αργοτερα και συμπληρωμα!!!

 

στολισμο οντως δεν παρεχουν...ομως ειναι αρκετα ευελικτοι !

εγω τους πηγα το στολισμο μια μερα πριν....και τα τοποθετησαν καλυτερα και απο μενα στα τραπεζια....συν οτι ξεχασα να παω τα κερια....και εβαλαν δικα τους!!!!

 

εχουν ενα φανταστικο dj που συνεργαζονται .

οταν κλεισαμε μαζι του ραντεβου στο ξενοδοχειο το πρωτο 20λεπτο δεν μπορεσαμε να κανουμε μια ολοκληρωμενη συζητηση...μας διεκοπταν συνεχως οι καλεσμενοι της προηγουμενης βραδιας για να του δινουν συγχαρητηρια !!!...ΠΟΛΥ καλος :mrgreen:

 

 

Υπαρχει ακομα ενα το cavo verde....

δεν μας ενθουσιασε....εχει ιταλικο φαγητο μεν...αλλα πολυ φτωχο για τις τιμες του δε...

εγινε ο γαμος μιας γνωστης εκει....ολοι μετα το τραπεζι πηγαν για σουβλακια....σερβις ανυπαρκτο...καμια οργανωση...περιμενε ο κοσμος ουρα σαν σε συσιτιο για να φαει....απαραδεκτο!!!!....μουσικη πολυ δυνατα λες και ησουν σε κλαμπ...ουτε να μιλησεις με το διπλανο σου δεν μπορουσες....

 

αυταααα :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

επισης να συμπληρωσω οτι στα παιδια κατω των 6 ετων ή δεν τα υπολογισαν ή ενα πολυ μικρο ποσο μας χρεωσαν στο aquamarina....αλλα λογικα επειδη θα εχεις παιδακια στη βαφτηση ...θα δεις ειναι μικρο το ποσο ανα ατομο ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και κατά τη δική μου άποψη το aquamarina είναι το καλύτερο, είμαι ξαδέρφη της mariaeva και ήμουν και στις δύο εκδηλώσεις της, όλα πολύ όμορφα.

Το cavo verde δε μου αρέσει

Link to comment
Share on other sites

επισης να συμπληρωσω οτι στα παιδια κατω των 6 ετων ή δεν τα υπολογισαν ή ενα πολυ μικρο ποσο μας χρεωσαν στο aquamarina....αλλα λογικα επειδη θα εχεις παιδακια στη βαφτηση ...θα δεις ειναι μικρο το ποσο ανα ατομο ;)

 

καλή μου mpap , δεν ήξερα ότι παντρεύτηκες και μάλιστα στα μέρη μου!!!

ΝΑ ΖΗΣΕΤΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!

 

Madim, επειδή ξέρω προσωπικά τον υπεύθυνο δεξιώσεων στο aquamarin,a αν θες στείλε μου πμ να σου δώσω τα στοιχεία μου να του πεις ότι είσαι από εμένα (δεν έχω προσωπικό όφελος, ειλικρινά...)

αλλά έτσι κ αλλιώς θα σας προσέξει σίγουρα!!!

 

Βάφτισε κ ο αδερφός μου εκεί και είχαν όλοι να πουν τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

καλή μου mpap , δεν ήξερα ότι παντρεύτηκες και μάλιστα στα μέρη μου!!!

ΝΑ ΖΗΣΕΤΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!

 

Madim, επειδή ξέρω προσωπικά τον υπεύθυνο δεξιώσεων στο aquamarin,a αν θες στείλε μου πμ να σου δώσω τα στοιχεία μου να του πεις ότι είσαι από εμένα (δεν έχω προσωπικό όφελος, ειλικρινά...)

αλλά έτσι κ αλλιώς θα σας προσέξει σίγουρα!!!

 

Βάφτισε κ ο αδερφός μου εκεί και είχαν όλοι να πουν τα καλύτερα!

 

 

ευχαριστωωωωωω κοριτσι!!! (9/11 -στο fb εχω αφθονες φωτο... ;) )

 

και μενα ο αδερφος μου εκει εκανε τα βαφτησια του μικρου...και μαλιστα την πρωτη χρονια που λειτουργησε το aquamarina...τις καλυτερες εντυπωσεις ειχαμε και τελικα γι αυτο κλεισαμε εκει.

το τραπεζι ηταν να γινει εξω....υπεροχος χόρος....αλλα μας τα χαλασε η βροχη και τελικα εγινε μεσα . Οκ ο μεσα χόρος δεν ειναι σαν το εξω....αλλα αν δεν βρεχει και ειναι ο καιρος ντεμι...με ανοιχτες τις πορτες ειναι σα να εισαι εξω ;)

 

γενικα εχω τις καλυτερες εντυπωσεις....και αυτο που μου εκανε την καλυτερη εντυπωση ειναι η ευγενεια , η οργανωση και φυσικα το φαγητο!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 4 χρόνια μετά...
Ο υπευθυνος του aquamarina και το προσωπικο ειναι ολα τα λεφτα! Μας βοηθησανε πολυ!

 

 

Κορίτσια καλησπέρα σας! Εχετε μήπως κάποια πρόσφατη εμπειρία από το παραπάνω ξενοδοχείο ;; Ενδιαφέρομαι για δεξίωση γάμου το φθινόπωρο κ θα θελα τις απόψεις σας γενικά. Η και για το άλλο το διπλανό του το Μάτι αν έχετε πάει τώρα τελευταία θα με ενδιέφερε..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...