Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανακοίνωση εγκυμοσύνης στον εργασιακό χώρο


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια...τελικα το ειπα...πριν προλαβω καν να τελειωσω μου ειπε πως αν ηταν στην θεση μου θα πηγαινε αμεσως στην λογιστρια να παραιτηθει...οτι ειχαμε κανει συμφωνια ν αμην μεινω εγκυος(ψεμματα)οτι ηταν να με διωξει αλλα με κρατουσε (απο λυπηση??)και σε αλλη φαση οτι του την εφερα γιατι με ηθελε για κανα 2 χρονια.Οτι αυτα δεν τυχαινουν απλως(αλλα του την εφερα με δολο)και αλαλ τετοια χαζα...οταν του ειπα τελιακνα μου κανει μια απολυση να χω ταμειο τουλαχιστον μου ειπ εοχι γιατι δεν με εμπιστευται μην το κανω καμια καταγγελια αυριο μεθαυριο.Ειμαι πολυ στεναχωρηρμενη γιατι ειχα ολητ ην καλη διαθεση να συζητησουμε για να μην τον επιβαρυνω και ακουσα ολα αυτα.Δεν παω στην δουλεια αυτεςτι ςμερες δηλωσα ασθενεια κανα 2 μερες για να δω τι θ ακανω...:((((

 

Kαλησπέρα!ο νόμος λεει πως σε περίπτωση εγκυμοσύνης δεν ειναι λόγος για να σε απολύση ο εργοδότης σου!δεν έχει το δικαίωμα να κάνει κάτι τέτοιο!μα τι άνθρωποι υπάρχουν!μη στεναχωριέσαι γι αυτόν, το μόνο που πρέπει να σκέφτεσαι τώρα ειναι η υγεία σου και η υγεία του παιδίου σου!!;)

Δεν υπάρχει ασχήμια στην εγκυμοσύνη διότι, δεν υπάρχει ασχήμια στη μητρότητα.!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν υπάρχει ανθρωπιά ρε γμτ...

 

Κι εγώ παρόμοιο θέμα, δεν τό'χω πει ακόμα...

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=123373

 

Εύχομαι τελειόμηνη και καλή εγκυμοσύνη.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

το σίγουρο είναι ότι ο εργοδοτης σου είναι βλάκας και καλά που έμεινες έγκυος για να δεις που έμπλεξες! ακούς εκεί, σε έγκυο κοπέλα να λέει τέτοια πράγματα για να τη συγχύσει! μη δίνεις καμμία σημασία!!! και αν βρεις και κανέναν γιατρό να σου γράφει αναρρωτικές όποτε σου σπάει τα νεύρα ακόμα καλύτερα, να του τα σπάς εσύ όχι αυτός!

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε τη λέει και ο ΝΟΜΟΣ:

Απόλυση

Σύμφωνα με το Ν. 1082/80 ο εργοδότης δεν έχει το δικαίωμα να σας απολύσει κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σας και για ένα χρόνο μετά τον τοκετό ή για μεγαλύτερο διάστημα, αν τυχόν αρρωστήσετε και η ασθένειά σας οφείλεται στην εγκυμοσύνη ή τον τοκετό. Ωστόσο, ο εργοδότης μπορεί να σας απολύσει, αν συντρέχει σπουδαίος λόγος, όπως για παράδειγμα το κλείσιμο της επιχείρησης, ένα πειθαρχικό παράπτωμα ή η πλημμελής και μειωμένη εκπλήρωση των καθηκόντων σας. Δεν έχει όμως το δικαίωμα να σας απολύσει, επειδή μειώθηκε η απόδοσή σας στη δουλειά εξαιτίας της εγκυμοσύνης σας. Άλλωστε, ο εργοδότης σας δεν μπορεί να σας διώξει, ακόμα κι αν δεν γνώριζε ότι είστε έγκυος και πληροφορηθεί το γεγονός με αφορμή την απόφασή του να σας απολύσει.

ΕΚΤΥΠΩΣΕ ΤΟ ΝΟΜΟ ΚΑΙ ΔΕΙΞΤΩ ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΣΟΥ!!!!!!:lol:

Δεν υπάρχει ασχήμια στην εγκυμοσύνη διότι, δεν υπάρχει ασχήμια στη μητρότητα.!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην ντραπείς! Η δουλειά δεν είναι τίποτα. Η οικογένεια μετράει και η υγεία η δικιά σου και του μωρού.

Μην ανησυχείς για τον εργοδότη. Το ΙΚΑ θα σε πληρώσει όχι αυτός! Μπορώ να σου πω ότι θα καθυσυχαστεί που θα σε πληρώνει μόνο για 5 μήνες ακόμα.

Και για το διάστημα που θα λείπεις, ο ΟΑΕΔ τον επιδοτεί πλήρως για άλλο άτομο!

ΕΛΕΟΣ πια με τις δουλειές!!!

Τραβάμε το άγχος του αιώνα για τα αυτονόητα!

 

 

 

bebe Aggelina είσαι σίγουρη ότι επιδοτεί τον εργοδότη ο ΟΑΕΔ για άλλο άτομο μέχρι να γυρίσουμε πίσω;;;Ξέρεις αν για να παρουμε το εξάμηνο του ΟΑΕΔ πρέπει να έχουμε την σύμφωνη γνώμη του εργοδότη;;ή το παίρνουμε και δεν τον ρωτάμε καν;;;Είμαι κι εγώ στην όγδοη εβδομάδα και μόλις του το είπα έπαθε διπλό εγκεφαλικό!!!Τον τάισα υπογλώσια και είναι και καρδιολόγος!!!!!!Δεν με νοιάζει όμως-πλήρης αναισθησία εκ μέρους μου!!!Ας χτυπιέται κάτω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

aurorina με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι!!!Μην του δίνεις καμία σημσία και γράφτον κανονικά εκει που δεν πιανει το μελάνι!!! Αυτός εχει σκυλιάσει και θελει να υποβάλλεις παραίτηση αλλά μην του κάνεις την χάρη!!Τελικά χάθηκε η ανθρωπιά βρε παιδιά.Δεν ξέραμε να ρωτήσουμε πρώτα τον κάθε εργοδότη για να κάνουμε τα παιδάκια μας!!Ντροπή τους!!Και να σκεφτείτε ότι οι περισσότεροι εργοδότες έχουν κόρες της παντρειάς και εγγόνια!!!Αίσχος!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια ..ειμαι να σκασω..κατοπιν συννενοησης ειπαμενα κανουμε απολυση για ν απιρνω και ταμειο.τελικα ομως δεν μπορω να απολυθω(οτι ειμαι εγκυος το κρυβουμε)αλλα γιατι το μικροτερο παιδακι που δεν εκλεισε τους 18 μηνες ακομα.Τους προτεινα να με απολυσει σε 2 μηνες που συμπληρωνει τους 18 μηνες το μικρο (εγω βεβαια θα ειμαι 4 μηνων)αλλα φυσικα δεν θ απροβω σε καταγγελιες και τετοια.Μου ειπαν οτι δενγινεται γιατι δεν με εμπιστευονται οτι δεν θατο κανω.Σαν μονη λυση .....να παραιτηθω και για να μην χασω και γω να βρω καποιον να μου κανει μια προσληψη για αμια βδομαδα αι μετα απολυση για να βγω ταμειο(δεν θα δηλωσω το παιδι εκει)Μα μπορω να δηλωσω οτι δνε εχω παιδι στην προσληψη και μετα να το δει ο οαεδ οταν παω για ταμειο???ουυυφφ ουφφφ κοριτσακια το ποσο θελω να τελειωνω με αυτα και να χαλαρωσωωωωωωωω

RN1Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια ..ειμαι να σκασω..κατοπιν συννενοησης ειπαμενα κανουμε απολυση για ν απιρνω και ταμειο.τελικα ομως δεν μπορω να απολυθω(οτι ειμαι εγκυος το κρυβουμε)αλλα γιατι το μικροτερο παιδακι που δεν εκλεισε τους 18 μηνες ακομα.Τους προτεινα να με απολυσει σε 2 μηνες που συμπληρωνει τους 18 μηνες το μικρο (εγω βεβαια θα ειμαι 4 μηνων)αλλα φυσικα δεν θ απροβω σε καταγγελιες και τετοια.Μου ειπαν οτι δενγινεται γιατι δεν με εμπιστευονται οτι δεν θατο κανω.Σαν μονη λυση .....να παραιτηθω και για να μην χασω και γω να βρω καποιον να μου κανει μια προσληψη για αμια βδομαδα αι μετα απολυση για να βγω ταμειο(δεν θα δηλωσω το παιδι εκει)Μα μπορω να δηλωσω οτι δνε εχω παιδι στην προσληψη και μετα να το δει ο οαεδ οταν παω για ταμειο???ουυυφφ ουφφφ κοριτσακια το ποσο θελω να τελειωνω με αυτα και να χαλαρωσωωωωωωωω

 

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μετά απο όλα αυτά δεν του τραβάς μια καταγγελία.. τι είναι συγγενής σου ή μήπως τον έχεις ανάγκη?? ή μηπως φοβάσαι μήπως εξαιτίας αυτού του γεγονότος δεν βρεις άλλη δουλειά επειδή θα μιλήσει αυτός.. δηλαδή έλεος.. μην τον λυπασαι μόνο για λύπηση δεν είναι .. πρόσεξε μην κάνεις την βλακεία και παραιτηθείς.. κοίτα πρωτα τον εαυτό σου και μετά τους εργοδότες που δεν έχουν καμια ανάγκη στην ουσία

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
koritsia ego gennisa kai gyrisa stin douleia se mia ebdomada den mporo na katalabo gia poion logo paraponieste opoia thelei adeies mporei na paraitithei kai na kathete sto spiti tis na megalonei to moro tis kai giati aporeite an allaze symperifora o ergodotis sas afou prota exete allaksei simperifora eseis arxizete anarotikes den thelete na kanete tipota argeite stin douleia..min blepoume mono oti mas symferei.....

ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΤΩΡΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ.ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΕΡΓΟΔΟΤΩΝ ΞΙΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ;;;ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΩΛΟΣΚΑΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΕΝΑ..ΠΩΣ ΘΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ.. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΝΤΙΑ! ΚΑΙ ΤΗ ΣΗΜΕΡΩΝ ΗΜΕΡΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΚΑΙ ΛΕΣ ΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΩ ΠΟΥ ΣΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΗ ΠΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ 20 ΕΥΡΟ!ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΑΠ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΟ;ΟΙ ΑΔΕΙΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ!ΚΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΠΑΡΟΥΜΕ.ΟΣΕΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ!ΕΙΤΕ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΑΥΤΟΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕ ΧΑΙΡΟΝΤΕ ΜΕ ΤΗ ΧΑΡΑ ΣΟΥ ΟΣΟ ΕΣΥ.ΑΥΤΟΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΠΡΩΤΟΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΣΑΝ ''ΚΙΝΗΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ'' ΗΜΑΡΤΩΝ ΔΗΛΑΔΗ!ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΤΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΑΠΟΛΥΣΟΥΝ ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΠΑΙΔΙ ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ!ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ,ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ 8ΩΡΟ(ΠΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΛΕΟΝ)ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΗΛΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΙΚΑ 3 Η 4 ΜΕΡΕΣ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ 3 Η 4 ΩΡΕΣ...ΚΙ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ,ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΒΑΣΗ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ @.ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΣΜΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΕΣ;ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΠΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.Ε ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ!ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΜΟΥ ΑΝΑΨΑΝ ΤΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΧΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ(Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ) ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΤΑ.ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΤΕ ΤΟ.ΚΑΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΤΣΙ;ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.

Link to comment
Share on other sites

Νοοτροπια δημοσιου υπαλληλου εχουν οι δημοσιοι υπαλληλοι και μονο αυτοι!Οι αλλοι θα καταληξουν σε απολυση,σιγουρια στον ιδιωτικο τομεα δεν υπαρχει,α,απο την αλλη ακουω συνεχεια τον αντρα μου που ειναι δημοσιος υπαλληλος να μου κανει συνεχως κηρυγμα για το ποσο τυπικη και καλη πρεπει να ειμαι στη δουλεια μου και φριτω που εξακολουθω να τηρω ωραριο και υποχρεωσεις μου εδω μεσα ενω ειμαι απληρωτη τοσο καιρο!!!!Ποιος δεν ειναι τυπικος τωρα και σε ποιανου τη μουρη θα επρεπε να τριψω μια επαπειλλουμενη?Αλλα δεν πηρα ουτε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και μαλιστα κανονιζω τις εξετασεις μου σαββατο μην λειψω!Αλλα θα με φαει το φιλοτιμο!Γιάυτο οταν ζητησα χθες τους καθυστερημενους μισθους μου ελαβα 20 ολοκληρα ευρω!!!!!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΜΑΣ ΦΑΕΙ...ΤΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εκανα τεστ και είμαι έγκυος στο 3ο.Γέννα υπολογίζω το Φεβρουάριο.Αν το πω και θέλει να με απολύσει,με συμφέρει να κάνει την απόλυση το Σεπτέμβριο ας πουμε,να πάρω ταμείο ανεργίας για ένα χρόνο και όλα καλά;Η καλύτερα να γίνει απόλυση το Δεκέμβριο;Θα πάρω επιδόματα από το ΙΚΑ έτσι;Τα έχω σκεφτεί όλα πια...δεν πληρώνομαι στην ώρα μου,μου χρωστάει αρκετά,έχει γίνει μεταξύ μας συμφωνία παρόλο που είμαι μισθωτή να παίρνω ένα μεροκάματο τις ημέρες που έρχομαι στη δουλειά στο οποίο είναι ενσωματωμένα τα δώρα,επιδόματα,άδειες...τί με συμφέρει τελικά;Κάθομαι μόνο και μόνο για τα ένσημα αλλά έτσι που πάει ούτε αυτά βλέπω να μπορεί να τα πληρώνει.

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τεστ και είμαι έγκυος στο 3ο.Γέννα υπολογίζω το Φεβρουάριο.Αν το πω και θέλει να με απολύσει,με συμφέρει να κάνει την απόλυση το Σεπτέμβριο ας πουμε,να πάρω ταμείο ανεργίας για ένα χρόνο και όλα καλά;Η καλύτερα να γίνει απόλυση το Δεκέμβριο;Θα πάρω επιδόματα από το ΙΚΑ έτσι;Τα έχω σκεφτεί όλα πια...δεν πληρώνομαι στην ώρα μου,μου χρωστάει αρκετά,έχει γίνει μεταξύ μας συμφωνία παρόλο που είμαι μισθωτή να παίρνω ένα μεροκάματο τις ημέρες που έρχομαι στη δουλειά στο οποίο είναι ενσωματωμένα τα δώρα,επιδόματα,άδειες...τί με συμφέρει τελικά;Κάθομαι μόνο και μόνο για τα ένσημα αλλά έτσι που πάει ούτε αυτά βλέπω να μπορεί να τα πληρώνει.

 

Δεν μπορεί να απολύσει εγκυο εργαζομενη!!! Ισως να το κανει να φαινεται παραιτηση με αποζημιωση στα κρυφά!

Πόσο μικτό μισθό φαινεται στο ΙΚΑ ότι σου δινει; εισαι 8ωρη; αν εχεις 200ενσημα μεσα στη τελευταία διετία μεχρι την πιθανη ημερομηνια τοκετου, δικαιουσαι τα επιδοματα από ικα ειτε δουλευεις ειτε εισαι ανεργη...Τα επιδοματα θα προκύψουν αναλόγως του μικτου μισθού του Δεκεμβριου 2013, αν ακομη δουλευεις ή αν σε εχει απολυσει, με βαση το τελευταίο μισθό σου...

Ψαξε τι σε συμφέρει!

 

Με το καλό!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να απολύσει εγκυο εργαζομενη!!! Ισως να το κανει να φαινεται παραιτηση με αποζημιωση στα κρυφά!

Πόσο μικτό μισθό φαινεται στο ΙΚΑ ότι σου δινει; εισαι 8ωρη; αν εχεις 200ενσημα μεσα στη τελευταία διετία μεχρι την πιθανη ημερομηνια τοκετου, δικαιουσαι τα επιδοματα από ικα ειτε δουλευεις ειτε εισαι ανεργη...Τα επιδοματα θα προκύψουν αναλόγως του μικτου μισθού του Δεκεμβριου 2013, αν ακομη δουλευεις ή αν σε εχει απολυσει, με βαση το τελευταίο μισθό σου...

Ψαξε τι σε συμφέρει!

 

Με το καλό!!!

 

Δουλεύω στην ίδια επιχείρηση 9,5 χρόνια ως υπάλληλος γραφείου με 8ωρη σύμβαση η οποία εδώ και 2 χρόνια είναι τροποποιημένη σε 6ωρη αορίστου με διατήρηση των δικαιωμάτων της αρχικής.

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

Κ τοτε αφου εισαι αοριστου γιατι να σε απολυσει; Παντως δεν εχει δικαιωμα...

 

Γιατί η δουλειά δεν πάει καλά και φοβάται το μετά τους 18 μήνες από τον τοκετό.Είχε ήδη κάνει νύξη πριν 9 μήνες να με απολύσει και να δουλεύω μαύρα,αλλά εγώ του είπα πως δεν θα έχω πια κανένα όφελος να έρχομαι όποτε θέλει αυτός και ότι αν με απολύσει θα κάτσω 1 χρόνο με το ταμείο και με τα λεφτά που με χρωστάει και μετά βλέπουμε. Το ξέρω ότι δεν έχει δικαίωμα...Τη γκρίνια δεν αντέχω...

url]

url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...