Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΣ ΚΕΦΑΛΗΣ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΜΕΤΡΟ ΚΕΦΑΛΗΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ;ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ (κοιλια μηροσ)ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ...(ειναι στη μεση της γραμμης απο το μεσο ορο ως τα ανωτερα φυσιολογικα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και μενα στη δικια μου... μας ειπε η γιατρος οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο, αφου ειναι μεσα στη καμπυλη... απλα ειναι κεφαλας!! μαλλον κληρονομικο... :D

 

το παρακολουθουμε ομως....

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΡΥΟ ΑΚΟΜΗ 30 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ...ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΤΑΣΗ ΚΟΙΛΙΑς ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΕΠΙΦΕΡΕΙ (ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΙΠΟΤΕ!!!!).Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΛΙ....Η ΜΑΝΑ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΑΓΩΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Μαρια αφου ειναι συμμετρικη η αναπτυξη του παιδιου και συμβαδιζουν ολα γιατι ανησυχεις; Να πω οτι ξεφυγαν οι μετρησεις στο κεφαλι να ανησυχησεις (και παλι ειναι κατι που διορθωνεται)

Διαταση στις κοιλιες του εγκεφαλου ειχε κι εμενα (μεθαιμορραγικη) αλλα το ξεπερασε... Μην σκας κοπελα μου δεν ειναι κατι σπανιο στην εμβρυϊκη φαση. Χαλαρωσε να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου, ειναι κριμα...σε βλεπω ποσες εβδομαδες να ταλαιπωρεισαι απο σκεψεις... ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μεγαλύτερη ανάπτυξη του κεφαλιού, της κοιλιάς και του μηρού (συμμετρικά) απλά δείχνουν ότι το μωρό είναι μεγαλύτερο, τίποτα άλλο. Αν υπήρχε κάτι κακό θα σε ενημέρωνε ο γιατρός σχετικά.

 

Στον γιο μου και στα δίδυμα, μόνιμα είναι μεγαλύτερα άρα μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

JEAN EXEIS ΔΙΚΑΙΟ ΠΕΡΝΑΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΔΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ .ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΦΙΛΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΟΙ.ΕΣΥ ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 χρόνια μετά...

μηπως εχει συμβει σε καμια μανουλα να εχει το εμβρυο μικρη περιμετρο κεφαλης? στο ντοπλερ βρεθηκε οτι το βαρος του εμβρυου (στις 32+2 εβδομαδες κυησης) ειναι στη 10η εκατοστιαια θεση, ενω η αναπτυξη της κεφαλης μολις στην 1η εκατοστιαια θεση! κοντευω να τρελαθω. Το παραξενο ειναι οτι σε ολους μου τους υπερηχους οι μετρησεις της κεφαλης ακολουθουν την καμυλη, κατω βεβαια απο τα φυσιολιγικα ορια αλλα δεν μου αναφερθηκε τιποτα το ανησυχητικο μεχρι και τη β επιπεδου! εχω κανει και αμνιο για κυστικη ινωση και καρυοτυπο κλασσικο κ ολα καλα! τι αλλο μπορει να ειναι???? τα φωτα σας κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας, αν και παλιά η ανάρτηση σας, επειδή μου συνεβει το ίδιο, ήθελα να ρωτήσω αν δεν γίνομαι αδιάκριτη αν πήγαν όλα καλά με το μωράκι σας:) @cabezon

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lovehappy είπε:

Καλησπέρα σας, αν και παλιά η ανάρτηση σας, επειδή μου συνεβει το ίδιο, ήθελα να ρωτήσω αν δεν γίνομαι αδιάκριτη αν πήγαν όλα καλά με το μωράκι σας:)

@cabezon

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Lovehappy είπε:

Καλησπέρα σας, αν και παλιά η ανάρτηση σας, επειδή μου συνεβει το ίδιο, ήθελα να ρωτήσω αν δεν γίνομαι αδιάκριτη αν πήγαν όλα καλά με το μωράκι σας:) @cabezon

Δεν ξέρω αν μπαίνει η κοπέλα για να σου απαντήσει αλλά αν πατήσεις πάνω στο όνομα της και μπεις στο προφίλ της μπορείς να δεις τις δημοσιεύσεις της. Απ' ότι είδα πήγαν καλά όλα για το παιδάκι της. Σου εύχομαι κ σε σένα όλα να είναι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...