Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιδέες διακόσμησης για βαζάκι με γλυκό?!


bourboulithra

Recommended Posts

Μήπως μπορείτε να μου πείτε καμιά ιδέα για το πώς να διακοσμήσω βαζάκια με γλυκό του κουταλιού. Στην βάφτιση της μικρής μου αντί κεράσματος θα δώσω βαζάκια με γλυκό που φτιάχνουν τα παιδιά του Ψυχολογικού Κέντρου Ξάνθης και θέλω ιδέες. Μου άρεσε η ιδέα που σας δείχνω παρακάτω τι λέτε? Έχετε κάτι να προτείνετε? http://www.sintagigiagias.gr/photo.asp?photo=722.jpg

4ITZp3.png

kRczp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατά κύριο λόγο το φουξ έχουμε διαλέξει. Οι μπομπονιέρες θα έχουν διάφορα χρώματα αλλά τα λουλούδια θα είναι φουξ. Δεν θα έχουμε ιδιαίτερο στολισμό γιατί η βάφτιση θα γίνει σε μοναστήρι και δεν επιτρέπετε να στολίσουμε τίποτα άλλο πλην της κολυμπήθρας και της εικόνας της Παναγίας. Οι μπομπονιέρες θα μοιράζονται έξω από το μοναστήρι σε ένα ειδικά διαμορφωμένο τραπέζι.

4ITZp3.png

kRczp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΙΔΕΑ ΣΑΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΣΤΟ ΒΑΖΑΚΙ ΘΑ ΤΣΑΛΑΚΩΘΟΥΝ Η ΑΚΡΕΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΑΡΟ

ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΗ Η ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ

ΚΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

 

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΒΑΖΑΚΙ ΣΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΟΛΛΗΣΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΞΥΛΟ ΚΑΝΕΛΑ ΕΡΙΞΑ ΚΑΙ ΑΣΗΜΟΣΚΟΝΗ ΚΟΥΚΛΙΣΤΙΚΑ ΈΓΙΝΑΝ

ΗΤΑΝ ΣΕ λ ΛΑΧΑΝΙ ΜΕ ΤΟΥΡΚΟΥΑΖ

 

Φιλικά πάντα η μαμά του Λευτεράκι

.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να αγορασεις χρωματιστη γαζα (ενας ωραιος συνδυασμος ειναι το φουξ με το λαχανι ή με το πορτοκαλι) να την κοψεις σε τετραγωνα κομματια και να την βαλεις πανω στο καπακι του γλυκου δενοντας την με λεπτη σατεν κορδελα.Αν θες μπορεις να αγορασεις και εναν μαρκαδορο σε εντονο χρωμα και να γραψεις και το ονομα του παιδιου πανω στη γαζα.Το αποτελεσμα δειχνει πολυ ομορφο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμένα θα μου άρεσε η ιδέα να βάλεις πάνω απο το καπάκι γάζα στα χρώματα που θα έχεις. μπορεις να δέσεις και το κουταλάκι με ποντικοουρά (πχ φουξ γάζα, λαχανί κορδελακι) και στις άκρες να κρέμονται πέρλες ή κάποιο διακοσμητικό....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης να πάρεις τούλι σε διάφορα χρώματα και να βάλεις μέσα τα βαζάκια και να το δέσεις με κορδέλα και να είναι σαν πουγκί. Εγώ προσωπικά εκεί που έκανα τις μπομπονιέρες του μικρού παρήγγειλα και τα γλυκά που ήταν επίσης σε βαζάκια και η κοπέλα μου πρότεινε για να μην έχω πολλά καλάθια να βάλουμε μέσα στις μπομπονιέρες και τα γλυκά. Οι μπομπονιέρες για τους μεγάλους ήταν σε σιέλ και μπλε αποχρώσεις σε στυλ πουγκί μεγάλο , μέσα σε τούλι υπήρχαν κουφέτα και μέσα σε τούλι επίσης τυλιγμένο μέσα στην μπομπονιέρα ήταν και τα βαζάκια με τα κουταλάκια. Για τους μικρούς καλεσμένους το γλυκό ήταν γλυφυτζούρια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Η ανάσα της ζωής μου, το μωρό μου!

:P

Link to comment
Share on other sites

Εμάς τα βαζάκια μας ήταν τυλιγμένα με τούλι σαν μικρή μπομπονιέρα. Δηλαδή το δέσιμο επάνω όπως και στις μπομπονιέρες, οπότε δεν τσαλακώνονταν.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

στα δικα μας βαζάκια επειδή έτσι κι αλλιώς δεν είναι τελειως απλά θα κολλήσω αστερίες στο καπακακι. Ειναι το θέμα μου θαλασσινο. Γιατί δεν ψάχνεις για λουλουδάκια στο μέγεθος αυτό;;;

80ffc6ceff.png[/url]59b611aa66.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά θα βάλλουμε λινάτσα και δέσιμο με σπάγκο για να γίνει οικολογικό και ουδέτερο. Τα βαζάκια θα γεμίσουν με διάφορα γλυκά οπότε δεν θα ήταν ωραίο ναα είναι πολύχρωμο το γλυκό και πολύχρωμη και η διακόσμηση. Σκέφτομαι να παραγγείλω και κάτι ξύλινα κουταλάκια(http://www.veryniceday.gr/eshop/product.php?productid=3581&cat=254&page=1 ), αλλά είναι λίγο ακριβά. Τα έχει δει κανείς κάπου αλλού πιο φτηνά?

4ITZp3.png

kRczp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...