Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

40η εβδομαδα


Recommended Posts

καλημερα!ειμαι στην 40η εβδομαδα ο γιατροσ με παρακολουθει συχνα και μου λεει να περιμενουμε αλλεσ 5 μερεσ και μετα να κανουμε προκληση.αγορακι εχω.του εχω εμπιστοσυνη, αλλα με εχουν πρηξει το σοι του αντρα μου να μη το α φησω αλλο το μωρο γιατι ειναι αγορι και θα σκασει και με αγχωνουν τρομερα.επισησ λογω παλινδρομησ πριν ενα χρονο εχει επηρεαστει και ο αντρασ μου και ολη μερα με πρηζει γεννα και θα το σκασεισ το παιδι.δε ξερω τι να κανω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καταρχάς με το καλό!!!!

μην αγχώνεσαι, μπορεί να γεννήσεις από ώρα σε ώρα.

σου κάνει antistress?

έτσι νομίζω λέγεται ή παλμογράφος.

ελέγχει αν το μωρό είναι καλά, αν έχει υγρό και τέτοια.

θα δεις σε λίγες μέρες θα έχεις γεννήσει!!!

εσύ νιώθεις τίποτα?

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

MHN ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥς ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ!

Θα έρθει, πού θα πάει? Μέσα θα μείνει?

Καλή γέννα και καλή ευκολία σου εύχομαι...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες είμαι στην 40η εβδομαδα σημαίνει ότι τη διανύεις. Ο γιατρος είπε να περιμενετε αλλες 5 μερες για να κλεισεις και τη 40η, προσπαθεί να εξαντλήσει όλα τα περιθώρια και καλά κάνει. Δεν υπάρχει πρόβλημα στη περίπτωσή σου, χαλάρωσε λοιπόν και περίμενε το μπεμπουλίνι σου. Ο γιός μου βγήκε στην 40η και η κόρη μου 40η+++ με καισαρική τελικά μια ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ & 13!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην ακούς κανεναν Νάταλι. Εγώ γέννησα 41εβδομάδων και 2 ημερών. Το πιο σπαστικό πράγμα ήταν όχι το ότι άργησε η γέννα μου αλλά το ότι μου τα πρήζανε όλοι οι συγγενείς. Και μη φανταστείς ότι μου λέγανε αυτά που λένε σε εσένα, αλλιώς θα είχα τσακωθεί μάζί τους. Ενα απλό "μα ακόμα να γεννήσεις?" και μου έφτανε το αίμα στο κεφάλι, γιατί το άκουγα συνέχεια από όλους επι 2 εβδομάδες. Η γέννα έρχεται όταν είσαι και εσύ και το μωρό έτοιμοι. Και το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην πιέσεις καταστάσεις. Να πηγαίνεις για τα καρδιοτοκογραφήματα που κάνουν αν περάσεις τις μέρες σου και θα στε μια χαρά. Αν φυσικά δεν έχεις γεννήσει ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ(ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΛΛΗΤΕΣ,ΦΙΛΕΣ,ΚΟΥΜΠΑΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ)ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΗΝ 40ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΕΙ ΓΙΑ ΤΕΧΝΗΤΟΥΣ.ΚΑΙ ΕΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΤΙΣ ΑΦΗΣΑΝ ΚΑΙ ΠΗΡΑΝ ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ41 ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΡΑΤΤΕΙ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...