Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑ-ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 16 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ.

ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ. ΙΔΑΝΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΣΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ!

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΣΟΔΟΥΛΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ!

ΜΑΡΙΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • 2 months later...

Ψάχνουμε παιδικό για το αγοράκι μας που είναι τώρα 20 μηνών και έχουμε χάσει τη μπάλλα!Ξέρετε τίποτε για το "Παραμυθένιος κήπος" είτε τη "Διάπλαση"?Επίσης ακούμε πολλά για το "Γέλα Χαμογέλα" αλλά είναι αντικρουόμενα, είτε πολύ καλά είτε πολύ κακά.Help! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και εμείς στην ίδια φάση βρισκόμαστε...

Προς το παρόν έχουμε πάει στα ¨ΣΠΟΥΡΓΙΤΑΚΙΑ" και στις ¨ΜΑΓΙΚΕΣ ΠΛΑΣΤΕΛΙΝΕΣ". Και τα 2 μας τα σύστησαν φίλοι. Είναι αρκετά ευχαριστημένοι.

Δέχονται όμως παιδάκια απο 2,5 και πάνω...

Για το ΓΕΛΑ-ΧΑΜΟΓΕΛΑ και εγώ δεν έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια!

Δεν πήγα να το δω από κοντά...

 

Τώρα έχω σταματήσει να ψάχνω γιατί μας δέχτηκαν σε δημοτικό παιδικό σταθμό και θα ξεκινήσουμε εκεί και βλέπουμε.

 

Καλά λόγια έχω ακούσει και για το "ΧΡΩΜΑΤΑ Κ ΓΕΛΙΑ" (CITY PLAZA) και για το ¨Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΑΡΕΑ" (ΓΚΟΛΦ).

 

Αν θέλεις να σου πω λεπτομέριες στείλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μήπως έχει ακούσει κανείς τίποτε για το XΆιντι? ειδα στο site του και μου άρεσε, ειδικά ο κήπος με το πραγματικό γκαζόν και τα ξύλινα παιχνίδια. Ο δικός μου είναι τώρα 2 χρονών και 3 μηνών και σκεφτόμαστε να γραφτούμε από Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

και να προσθεσω οτι η χαιντι μου φανηκε ακριβη για αυτα που προσφερει, η τουαλετα των επισκεπτων οχι ιδιαιτερα καθαρη, και η αυλη ηταν χωρις καθολου γκαζον οταν πηγα και με ελαχιστα παιχνιδια. Αλλα μου αρεσε ο ιδιοκτητης και το γεγονος οτι εκαναν αρκετες δραστηριοτητες (ειδα καποιες που ειχαν αφησει στη μεση γιατι πηγα στην ωρα φαγητου) και οι αιθουσες καλες, κλειδωμενες εξωπορτες (σε καποιους αλλους βρηκα ξεκλειδωτες πορτες) και η συζυγος αν θυμαμαι καλα μου ειπε ειναι παιδοψυχολογος και βοηθαει πολυ. Εχουν μικρο ωραριο ομως μεχρι τεσσερις και τεταρτο ανθυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημέρα σε όλους!

ο διονυσάκος μου είναι 21 μηνών και τον σεπτέμβριο που θα πάει σταθμό θα είναι 25 μηνών. το δύσκολο με τη δική μας περίπτωση είναι ότι μένουμε στα αστυνομικά της ηλιούπολης, αλλά το απόγευμα θα πρέπει να γυρνάει στη γιαγιά, στη γλυφάδα. όπως καταλαβαίνετε είναι ελάχιστοι οι σταθμοί που μπορούν να το κάνουν αυτό.

επισκεφτήκαμε τις γλυκεσ φατσουλεσ, που έχουν υπέροχες εγκαταστάσεις, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι 6,500 το χρόνο είναι ασύλληπτο νούμερο! είδαμε και τα εκπαιδευτήρια πασχάλη και πολλούς άλλους σταθμούς...με διαφορετικά αποτελέσματα.

τώρα σκέφτομαι να επισκεφτούμε το γελα χαμογελα. αναρωτιέμαι ποια είναι τα αρνητικά που έχετε να προσάψετε.

πολύ θα ήθελα κάποιος να μας πει λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

υπαρχει καποιος παιδικος σταθμος η προνηπιο που να επιστρεφουν τα παιδια σπιτι κατα τις 1.30 η 2 με σχολικο και αν ναι και ποσο ειναι τα διδακτρα περιπου, εμενα ο γιος μου ειναι 3,5 ετων, για γλυφαδα παντα ρωταω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 5 months later...
και να προσθεσω οτι η χαιντι μου φανηκε ακριβη για αυτα που προσφερει, η τουαλετα των επισκεπτων οχι ιδιαιτερα καθαρη, και η αυλη ηταν χωρις καθολου γκαζον οταν πηγα και με ελαχιστα παιχνιδια. Αλλα μου αρεσε ο ιδιοκτητης και το γεγονος οτι εκαναν αρκετες δραστηριοτητες (ειδα καποιες που ειχαν αφησει στη μεση γιατι πηγα στην ωρα φαγητου) και οι αιθουσες καλες, κλειδωμενες εξωπορτες (σε καποιους αλλους βρηκα ξεκλειδωτες πορτες) και η συζυγος αν θυμαμαι καλα μου ειπε ειναι παιδοψυχολογος και βοηθαει πολυ. Εχουν μικρο ωραριο ομως μεχρι τεσσερις και τεταρτο ανθυμαμαι καλα.

na deite

 

 

ΜΕΝΩ ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝΝ ΓΛΥΦΑΔΑ, ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΚΙΑΣ 3 ΚΑΙ 4 , ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ , ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ-ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ edit admin ΣΤΗΝ ΓΛΥΦΑΔΑ ΟΠΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΑΝ 3ΩΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ , ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΗ . ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΟΚΙΝΗΤΙΚΗΣ, ΤΩΝ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ΕΚΠΛΗΚΤΟΙ ΣΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΣΤΕΛΝΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ edit admin ΣΤΗΝ ΓΛΥΦΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΤΙ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΕΚΕΙ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΟΛΥ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...
na deite

 

 

ΜΕΝΩ ΣΤΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝΝ ΓΛΥΦΑΔΑ, ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΚΙΑΣ 3 ΚΑΙ 4 , ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ , ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ-ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ edit admin ΣΤΗΝ ΓΛΥΦΑΔΑ ΟΠΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΑΝ 3ΩΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ , ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΗ . ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΟΚΙΝΗΤΙΚΗΣ, ΤΩΝ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ΕΚΠΛΗΚΤΟΙ ΣΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ.

 

Προσοχή ο συγκεκριμένος χρήστης κάνει αυτοδιαφήμιση. Δεν ξέρω πως το δηλώνουν στο συντονιστή για να διαγραφεί η διεύθυνση. Όλες οι καταχωρήσεις του αναφέρονται σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως το δηλώνουν στο συντονιστή για να διαγραφεί η διεύθυνση.

Ο ενδεδειγμένος τρόπος για να αναφέρεται μια προβληματική δημοσίευση προς τους Συντονιστές και την διαχείριση είναι με την χρήση της αναφοράς .

 

για πληροφορίες δείτε εδώ :

http://parents.org.gr/news/a354

Ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

εχω ακουσει καλα λογια για τη διαπλαση αλλα ενας αλλος πολυ καλος σταθμος ειναι και το ουρανιο τοξο στην ανω γλυφαδα(γουναρη).εχω παει και τα τρια μου παιδια εκει και ειμαι υπερ ευχαριστημενη.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε για βρεφονηπιακο δημοσιο στην γλυφαδα???

Έχει δύο δημοτικούς βρεφονηπιακούς σταθμούς στην Άνω Γλυφάδα, για τους οποίους έχω ακούσει καλά λόγια. Όμως η προθεσμία για αίτηση έληξε στις 15-6-2010.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ψάχνουμε παιδικό για το αγοράκι μας που είναι τώρα 20 μηνών και έχουμε χάσει τη μπάλλα!Ξέρετε τίποτε για το "Παραμυθένιος κήπος" είτε τη "Διάπλαση"?Επίσης ακούμε πολλά για το "Γέλα Χαμογέλα" αλλά είναι αντικρουόμενα, είτε πολύ καλά είτε πολύ κακά.Help! :)

 

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ , ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ , ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΕΧΤΗΚΑΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΖΩ ΤΟΘΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ , ΦΙΛΗ ΜΟΥ , ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΠΛΑΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ , ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

βρηκα εναν απιστευτα ομορφο παιδικο σταθμο στην γλυφαδα ονομάζεται edit admin .το συστηνω ανεπιφύλακτα ( και σε πολύ καλή τιμή παιδιά ) :P:p:p:p:p:p:p

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια εχει στειλει καμια το παιδακι της στο τρενο με τις φραουλες?ειχα δει κα[ποιους σταθμους περσυ και αυτος μου ειχε κανει την καλυτερη εντυπωση και θεωρησα πολυ θετικο οτι εχει λιγα παιδακια στο τμημα!

Φετος λεω να στειλω τον μεγαλο και αυτος ο σταθμος ειναι η πρωτη μου επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...