Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚ. ΣΤΑΘΜ.ΚΟΥΚΛΟΣΠΙΤΟ


Recommended Posts

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα,

 

Απόψεις για τον βρεφονηπιακό κουκλόσπιτο στο Ελληνικό (Αγ. Παρασκευής);;;

 

Μου φάνηκαν επαγγελματίες και οι εγκαταστάσεις είναι καταπληκτικές.

Τα χρήματα μηνιαίως σε κανονικά επίπεδα.

 

Θα ήθελα εμπειρίες από γονείς που έχουν πάει τα παιδιά τους ειδικά σε αυτή την ηλικία ( βρεφικό ).

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω γράψει διάφορα παραπάνω αλλα ο καθένας έχει άλλα κριτίρια.το επαγγελματικό βεβαια αλλα και απρόσωπο δεν μου αρέσε καθόλου.ηθελα εναν σταθμο που να νιωθεις ανετα.αλλαξα και πιστευω οτι προσ το παρον με καλυπτει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αν θες μου στέλνεις πμ για τον σταθμό που είστε τώρα και εντυπώσεις.

Σίγουρα βέβαια τα κριτήρια ποικίλουν. Το θέμα είναι το παιδί να είναι καλά και χαρούμενο. Αυτό με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Kalh sas hmera!

Kai egw ayto pou eida se ayton ton paidiko stathmo sto Ellhniko einai oti einai enas para poly omorfos xwros, me poly wraia paixnidia kai poly prosegmenous eswterikous xwrous alla anthrwpous,an krinw apo th "dieythynsh" pou leitourgoun sa stratiwtakia kai oxi san anthrwpoi. Lyphthhka para poly

Link to comment
Share on other sites

Kalh sas hmera!

Kai egw ayto pou eida se ayton ton paidiko stathmo sto Ellhniko einai oti einai enas para poly omorfos xwros, me poly wraia paixnidia kai poly prosegmenous eswterikous xwrous alla anthrwpous,an krinw apo th "dieythynsh" pou leitourgoun sa stratiwtakia kai oxi san anthrwpoi. Lyphthhka para poly

 

perimenw kai dikes sas apopseis

Link to comment
Share on other sites

Η δασκάλα που εχει το παιδί μου δεν μπορώ να την χαρακτήρων στρατιωτάκι το αντίθετο ορεξατη και πολύ επικοινωνιακή με τα παιδιά θα έλεγα πως ειναι! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα και πάλι η μικρή μου είναι σχεδόν 3 και πάμε για 2η χρονιά στο κουκλόσπιτο.

Έγιναν τελευταία κάποια περιστατικά στα οποία συνειδητοποίησα πως το παιδί δεν περνά όσο τέλεια μου λένε.

Μίλησα και με τη δασκάλα της και επιτέλους παραδέχτηκε ότι έχουν τιμωρίες και καρεκλάκι της σκέψης!!!(το οποίο δεν μου το έιχε πει κανείς αν και είχα ρωτήσει)

Ο ιδιοκτήτης δεν επιτρέπει τους γονείς να επισκεφτούν το σταθμό σε ώρα λειτουργίας εκτός ραντεβού...Δεν ξέρω τελικά πόσα παιδιά είναι στο τμήμα...

 

Είμαι λυπημένη η μικρή φαίνεται καλά αλλά όταν παίζει βγάζει επιθετικότητα.

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αλλάξω σταθμό.

Έχετε νεότερες απόψεις για τον σταθμό? Ίσως πληροφορίες εκ των έσω?

 

Θα το εκτιμούσα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική πείρα δεν ξερω αν εχουν αλλαξει δασκάλες πριν 8χρονια εκανα πρακτικη εκει τις δασκάλες τις ειχε για καθαρίστριες, ήταν αυστηρα οκ μεχρι ένα σημείο αλλα τα παιδια δε τα αφηνε να εκτονωθουν οσο επρεπε, είμαι υπερβολικη αλλα δε σας βρωμάει το ότι οι γονεις πρεπει να επισκεφτονται μονο με ραντεβού τα παιδια τους να δουν τι γινετε? ενώ σε αλλους δεν εχουν πρόβλημα. Ο λογος που στελνω τη δικη μου σε δημοσιο είναι αυτος και πολλα αλλα ασχημα που ειχα δει εκει κ με εκαναν και δε συνεχισα σα βλακας τη σχολη να παω για βρεφοκόμος. Μονο δημοσιο ιδιωτικοι θελουν πολύ ψαξιμο. Και όταν ένα παιδακι γεμιζε ψειρες ήταν απαράδεκτοι πως του βαζαν φαρμακο για να του φυγουν, ένα άλλο ειχε θεμα επρεπε επειδή ειχε καποιο μικροβιο πριν να καθαριζουν τη λεκανη καλα με χλωρινη το καναν αλλα όχι παντα το ξεχναγαν μερικες φορες. Όπως στελναν φρουτα οι γονεις με τα παιδια κ εβαζαν πολύ λιγοτερα στο τραπεζακι για να φανε. Οι δασκάλες δεν εκαναν εξολοκλήρου πρόγραμμα δικο του αλλα επενεβαινε ο ιδιοκτητης να κάθονται φρονιμα. Οι δασκάλες ηταν καλες αλλα δεν φτανει μονο αυτό. Ειμαι υπερβολικη αλλα το δικο μου δε θα το στελνα με τπτ εκει.

age.png

CfYbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου.

Δυστυχώς σε δημόσιο δεν μας δέχονται.

 

Επίσης, λυπάμαι που έχω επιλέξει τελικά το σταθμό αυτό και οι φόβοι μου επιβεβαιώνονται.

 

Αν μπορείς και γνωρίζεις ενημέρωσε με για ιδιωτικούς παιδικούς νοτίων προαστίων που να αξίζει τον κόπο να δω άμεσα γιατί πιστεύω πως πρέπει να σταματήσουμε.

 

Θα κάνω καλά ή θα την μπερδέψω τη μικρούλα? Να περιμένω να τελιώσει η σχολική χρονιά?

 

Θα εκτιμούσα τις απόψεις σας.

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν είναι κ ότι καλύτερο αλλα θα το ξεπερασει δεκα μερες να ξεκινησει στον άλλο και θα προσαρμοστει μετα... δεν εχω ιδεα από ιδιωτικούς εδώ ψαξτο στο google από γνωμες μητερων κ μπορεις να πας να τους δεις κιολας εχουν πεσει οι τιμες εχω μαθει γενικα.

age.png

CfYbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς και γνωρίζεις ενημέρωσε με για ιδιωτικούς παιδικούς νοτίων προαστίων που να αξίζει τον κόπο να δω άμεσα γιατί πιστεύω πως πρέπει να σταματήσουμε.

 

 

δεν ξερω που μενεις...εγω στελνω τον γιο μου στο κολυμπρι και ειμαι πολυ ευχαριστημενη...και το παιδι χαρουμενο...ειναι στο ανω καλαμακι....καμμια σχεση με το κουκλοσπιτο,γιατι το εχω επισκεφτει οταν εψαχνα για σταθμους, ουτε στις εγκαταστασεις και κυριως στον ιδιοκτητη του ο οποιος μου ειχε κανει την χειροτερη των αποψεων...αλλα ειναι ενας σχετικα μικρος παιδικος,πιο οικογειακως και σιγουρα ανθρωπινος...

αν νομιζεις οτι το παιδι σου δεν περνα καλα, αλλαξε το...μην περιμενεις την επομενη χρονια...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου.

Δυστυχώς σε δημόσιο δεν μας δέχονται.

 

Επίσης, λυπάμαι που έχω επιλέξει τελικά το σταθμό αυτό και οι φόβοι μου επιβεβαιώνονται.

 

Αν μπορείς και γνωρίζεις ενημέρωσε με για ιδιωτικούς παιδικούς νοτίων προαστίων που να αξίζει τον κόπο να δω άμεσα γιατί πιστεύω πως πρέπει να σταματήσουμε.

 

Θα κάνω καλά ή θα την μπερδέψω τη μικρούλα? Να περιμένω να τελιώσει η σχολική χρονιά?

 

Θα εκτιμούσα τις απόψεις σας.

Ευχαριστώ,

 

 

Εγώ πήγαινα και τα δυο μου παιδιά στης Νερομπογιες . Πολύ καλός παιδικός σταθμός οικογενειακός και με πολύ καλές δασκάλες

Ειναι στην Αργυρουπολη /Ελληνικό

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Εμείς μένουμε Γλυφάδα. Τις Νερομπογιές στην Μεγάλου Αλεξάνδρου έτσι?

Για το Κολύμπρι μας πέφτει λίγο μακριά...

 

Από τις απαντήσεις σας παλιές και νέες έχω τρεις σταθμούς να επισκεφτώ τις "Νερομπογιές", το "Μία φορά και έναν καιρό" στον Άλιμο, και τη "Μικρή Χρυσαλλίδα" στην Αργυρούπολη.

 

Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία θα ήταν ευπρόσδεκτη. Θα δω τους σταθμούς αυτούς άμεσα ΧΩΡΙΣ ραντεβού και ελπίζω να αρέσουν και στη μικρή μου. Σκέφτομαι να την πάρω μαζί μου για να δω αντιδράσεις και για να τη ρωτάω αν θα ήθελε να πάει σχολείο σε αυτούς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χωρις ραντεβου λιγο δυσκολο να ξερεις παντως...και οχι σωστο κατα την γνωμη μου, γιατι εν ωρα που ο σταθμος ειναι φουλ στα παιδακια,δεν μπορεις να απαιτησεις να δεις εσυ το σχολειο εδω και τωρα....τωρα για την μικρη σου, μην το βαλεις το παιδι σε αυτη την διαδικασια,ειναι μικρη...επελεξε εσυ και μετα μιλας στην μικρη σου...το "μια φορα και εναν καιρο" στον αλιμο, νομιζω σου πεφτει μακρια, λιγο πιο κατω ειναι το κολυμπρι να φανταστεις...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα χώρις ραντεβού μόνη για να πάρω μια πρώτη εικόνα όχι να απαιτήσω να δω το σχολείο και αν μου αρέσει να κλείσω ραντεβού γιατί το ανάποδο δεν μου κάνει.

 

Στο ραντεβού συνήθως όλα είναι τέλεια...

Για τη μικρούλα έλεγα να τον δω εγώ το σταθμό και μετά να την έπερνα μαζί μου για βόλτα να δω αντιδράσεις...

 

το "μια φορά και έναν καιρό" δεν είναι πολύ κοντά αλλά με βολεύει τοδρομολόγιο το πρωί να την αφήνω πριν τη δουλειά και να επιστρέφει με το σχολικό.

 

Αν και το κολυμπρι είναι κοντά θα το δώ τώρα, αφού μου λες ότι είσαι ικανοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...