Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πινακες ζωγραφικης;


BEAUTIFULL

Recommended Posts

εκτος απο το αφισοραμα και biz art εχετε κανενα αλλο site να προτεινετε; ψαχνω να αγορασω πινακες για το σαλονι μου σε αφηρημενο υφος μοντερνο - ειχα παρει παλιοτερα απο το αφισοραμα σε καλες τιμες , και θελω να δω παλι κατι οικονομικο σε αλλη εταιρεια παρεμφερη με τις παραπανω ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα βρεις πολύ όμορφους πίνακες στο στυλ που ζητάς στο Εντός και στο Vicko. Δεν ξέρω αν είναι αληθινοι αλλά είναι σε τελάρο κανονικό και οι μπογιές είναι αναγλυφες επάνω. Τιμές από 15 - 80 Ε.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από Θεσσαλονίκη έχω πάρει εγώ πίνακα σε πολύ καλή τιμή με φοβερή δουλειά από μία κυρία που είναι πάρα πολύ καλή, καλλιτέχνης στην ζωγραφική, η οποία κάνει ότι σχέδιο θέλετε, έχει και έτοιμους πίνακες που μπορείτε να τους δείτε και να αγοράσετε, για την κουζίνα σας, για το σαλόνι σας, για το παιδικό δωμάτιο των παιδιών σας!!Μπορείτε να βρείτε ότι σχέδιο σας αρέσει και να σας το ζωγραφίσει!!!Οποια θελήσει ας μου στείλει πμ να της δώσω το τηλέφωνο της!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσουν το στυλ και οι τιμες :lol: του Praktiker :D

 

Επισης στα maxstores εχει πολυ ομορφους! Ειδα εναν εχθες εκει τελειο λεμε!! Οι σταγονες του νερου ηταν λες και πρεπει να εχω την σφουγγαριστρα διπλα :lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

και γω θα σου προτινα το vicko. αν και μπορεις να βρεις και σε αλλα μαγαζακια που εχουν διαφορα για το σπιτι. πχ ανδρεαδης homestores η και αλλα μη επωνυμα. χωρις να θελω να σου χαλασω το θεμα αλλα εχω και γω μια ερωτηση και μαλιστα κοιτουσα αν υπαρχει ηδη στο φορουμ και ετσι βρηκα το δικο σου θεμα. καιγω ψαχνομαι να αγορασω πινακες για το σαλονι. αυτο ακριβως που λες. και μου ειπε ο αντρας μου να τους κανω μονη μου αγοραζοντας χρωματα και καμβαδες. η αληθεια πιανει το χερι μου! ασε που μαλλον θα κλεψω καμια ιδεα απο κανεναν πινακα που θα δω και γω σε λιγο απο bizart. ( μη το πειτε πουθενα! :P) λοιπον.... η ερωτηση μου ειναι ξερει καμια σας τι χρωματα να παρω και πως να τα ζητησω?

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

εχθες ανακάλυψα οτι και το amazon.co.uk στελνει πινακες σε εξευτελιστικές τιμες και καποιους μαλιστα τζάμπα ή με 4 ευρω μεταφορικά. Εχει και τριπτυχα! και απο τα αλλα με αντικειμενα!!! Ψαξτε το σαν canvas wall art ή metal wall art αντιστοιχα. Καλη αναζητηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια συγγενής μου ζωγραφίζει πολύ όμορφους πίνακες ζωγραφικής,κυρίως τοπία και θαλασσογραφίες,με λάδι σε μουσαμά.

Έχει ζωγραφίσει εκατοντάδες πίνακες,αν ενδιαφέρεται κάποια κοπέλα μπορώ να βάλω κάποιες φωτογραφίες να δείτε.

Δεν το κάνει για να τους πουλήσει,απλά από χόμπυ,εγώ προσπαθώ να την ψήσω να τους πουλήσει!!;);)

Link to comment
Share on other sites

και γω θα σου προτινα το vicko. αν και μπορεις να βρεις και σε αλλα μαγαζακια που εχουν διαφορα για το σπιτι. πχ ανδρεαδης homestores η και αλλα μη επωνυμα. χωρις να θελω να σου χαλασω το θεμα αλλα εχω και γω μια ερωτηση και μαλιστα κοιτουσα αν υπαρχει ηδη στο φορουμ και ετσι βρηκα το δικο σου θεμα. καιγω ψαχνομαι να αγορασω πινακες για το σαλονι. αυτο ακριβως που λες. και μου ειπε ο αντρας μου να τους κανω μονη μου αγοραζοντας χρωματα και καμβαδες. η αληθεια πιανει το χερι μου! ασε που μαλλον θα κλεψω καμια ιδεα απο κανεναν πινακα που θα δω και γω σε λιγο απο bizart. ( μη το πειτε πουθενα! :P) λοιπον.... η ερωτηση μου ειναι ξερει καμια σας τι χρωματα να παρω και πως να τα ζητησω?

 

Aυτό έκανα και εγώ. Πήρα ακρυλικές μπογιές (το αποτέλεσμα είναι σαν ελαιογραφία αλλά είναι πιο ευκολες γιατί δουλευονται με νερό) και τελάρα από το Ηοbby, και έκανα δοκιμαστικά 2 πίνακες και μια προσωπογραφία της κόρης μου. Θα σου πω όμως κάτι, ο κάθε πίνακας αργεί να ολοκληρωθεί, πρέπει να έχεις όρεξη όταν τον κάνεις, έμπνευση, και πολύ χρόνο. Εντωμεταξύ θα σου στοιχίσει πιο πολύ από το Vicko. Όταν πας να ψωνίσεις θα καταλάβεις, εγώ απορώ τι κερδίζουν από τα Vicko, να σκεφτείς ότι ένας πίνακας εκεί στοιχίζει πιο λίγο και από ένα τελάρο. Εγώ τελικά έβαλα τους 2 δικούς μου πίνακες στο καθιστικό μαζί με 2 από Vicko και περισσότερο αληθινοί φαίνονται αυτοί παρά τα δικά μου αυθεντικά μοναδικά κομμάτια. Πήρα και ένα στην κρεββατοκάμαρα, άπαιχτος και αυτός.

Κάλή επιτυχία αν το κάνεις τελικά, να ξέρεις στο Hobby θα βρεις τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο αντρας μου σημερα μου ειπε πως ολα αυτα που θα χρειαστω, χρωματα κ.λ. θα κοστισουν βαρια ενα 30 ευρω. οσο για τελαρο το κανουμε και μονοι μας.. ξερωγω... ειδα κατι σχεδια που μαρεσαν. θακανω μια προσπαθεια και βλεπουμε.

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

ο αντρας μου σημερα μου ειπε πως ολα αυτα που θα χρειαστω, χρωματα κ.λ. θα κοστισουν βαρια ενα 30 ευρω. οσο για τελαρο το κανουμε και μονοι μας.. ξερωγω... ειδα κατι σχεδια που μαρεσαν. θακανω μια προσπαθεια και βλεπουμε.

 

Καλή επιτυχία, περιμένω εντυπώσεις και φωτογραφίες!

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι εννοητε! θα σας τα δειξω οταν με το καλο ειναι ετοιμα! και αν βγουν καλα με βλεπω να κολαω κιολας. με ξερω. θα κανω παγκο στην αριστοτελους!χαχαχαχα

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ναμαι παλι. πηρα προχθες υλικα. αλλα πηρα και για αρχη ενα μπλοκ με φυλλα καμβα. δεν ηξερα οτι υπηρχε τετοιο μπλοκ! πηρα και τεμπερες να βγαλω μια το σχεδιο στα προχειρα μη χαλαω τα καλα χρωματα (να ζωγραφισουν και τα μικρα μαζι μου διπλα για ναμαι ησυχη)καιμετα το κανω πιο επισημα. μολις τελιωσω το προχειρο ομως θα σας το δειξω μαζι με τα αυθεντικα που διαλεξα να μου πειτε.

οσο για τα υλικα δεν το ψαξα και πολυ τωρα απο μαλλιαρη τα πηρα. οταν παρωτα καλα θα το ψαξω πιο πολυ

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

ναμαι παλι. πηρα προχθες υλικα. αλλα πηρα και για αρχη ενα μπλοκ με φυλλα καμβα. δεν ηξερα οτι υπηρχε τετοιο μπλοκ! πηρα και τεμπερες να βγαλω μια το σχεδιο στα προχειρα μη χαλαω τα καλα χρωματα (να ζωγραφισουν και τα μικρα μαζι μου διπλα για ναμαι ησυχη)καιμετα το κανω πιο επισημα. μολις τελιωσω το προχειρο ομως θα σας το δειξω μαζι με τα αυθεντικα που διαλεξα να μου πειτε.

οσο για τα υλικα δεν το ψαξα και πολυ τωρα απο μαλλιαρη τα πηρα. οταν παρωτα καλα θα το ψαξω πιο πολυ

Αν χρησιμοποιήσεις ακρυλικά χρώματα, καλό είναι να μην τα αραιώνεις πάρα πολύ με νερό, γιατί μετά μπορεί να σου κάνει ραγίσματα το χρώμα. Υπάρχουν κάποια medium που έχουν ματ ή γυαλιστερό αποτέλεσμα και κάνουν την δουλειά του νερού χωρίς όμως το ελάττωμά του.

Επίσης όταν ζωγραφίζεις να έχεις δίπλα σου ένα σπρέυ με νερό, και να ψεκάζεις τα πινέλα σου και να τα σκουπίζεις σε βργμένο πανί, γιατί τα ακρυλικά στεγνώνουν πάρα πολύ γρήγορα. Τέλος ένα πολύτιμο για μένα κόλπο. Επειδή σπάνια τελειώνεις έναν πίνακα σε μία μέρα :-P πάρε χαρτί κουζίνας, ψέκασε το καλά να γίνει υγρό, βάλτο πάνω από την αυγοθήκη με τα χρώματα σου και κλείστο με ένα polybag. Η υγρασία θα σου διατηρήσει τα χρώματα και την επόμενη μέρα. Απλά αν ψεκάσεις πολύ νερό κάποια χρώμτα θα αλλάξουν έναν τόνο απόχρωση.

Καλή επιτυχία και περιμένουμε να δούμε δουλειά σου! :-P

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ καλο!

Για όσες ενδιαφέρονται να αγοράσουν δείτε στο www.allposters.com

Οι αφίσες είναι πολύ καλής ποιότητας και μετά μπορείτε να τις δώσετε να τις περάσουν σε καμβά και γίνονται τέλεια καδρα και έχει πολλή μεγάλη ποικιλία.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλο!

Για όσες ενδιαφέρονται να αγοράσουν δείτε στο www.allposters.com

Οι αφίσες είναι πολύ καλής ποιότητας και μετά μπορείτε να τις δώσετε να τις περάσουν σε καμβά και γίνονται τέλεια καδρα και έχει πολλή μεγάλη ποικιλία.

Όντως έχει τέλεια σχέδια. Αλλά τι εννοείς να τις περάσουν σε καμβά; Τις τύπωνουν πάνω σε καμβά ή κάτι άλλο;:confused:

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

το 2ο δημιουργημα μου! :P το κανα βλεποντας κισμετ σημερα!χαχαχα

 

http://i1222.photobucket.com/albums/dd484/athina2/17112010068.jpg

 

και για να καταλαβετε αυτο ειναι το original.. απλα το κοκκινο μου το τελειωσαν τα μικρα και ετσι αλλαξα ολο το θεμα και το στυλ.

 

http://i1222.photobucket.com/albums/dd484/athina2/da8100649135a02cd66527b41be419a4.jpg

 

(σορρυ κοριτσια που σας βαζω σε κοπο να μπειτε να το δειτε αλλα φοβαμαι μη θεωρηθει ακαταλληλη η εικονα-οχι οτι εχει κατι ιδιαιτερο αλλα..)

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει τέλεια σχέδια. Αλλά τι εννοείς να τις περάσουν σε καμβά; Τις τύπωνουν πάνω σε καμβά ή κάτι άλλο;:confused:

΄

Από το σάιτ σου στέλνουν την αφίσα και μετά το πας σε κορνιζά και το φτιάχνει εκείνος .

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις?

Το τελειωσες σε τοση λιγη ώρα και εισαι και ερασιτεχνης? Τι δουλεια κανεις? Μήπως να αλλάξεις δουλεια και να γίνεις διασημη? :)

 

Καλημερααααα!!! ναι mgeorman και ο αλλος τοσο με πηρε. ισως επειδη το κανω ετσι για την πλακα και δε ξερω, το κανω πιο γρηγορα προσεχοντας οχι πολλα και στην ουσια βγαινει μονος του. Οσο για τη δουλεια εχω μαθει κατι λιγα περι διακοσμηης οποτε εκανα σχεδιο και λιγο ελευθερο. θα κανω να σας δειξω στο περιπου τι διαλεξα για το σαλονι μου. τερμα τα ασχετα πειραματα. θατα βαλω μολις ταχω ετοιμα. Μεσολαβει και το Σαββατοκυριακο γαμ*** και δεν εχει κισμετ! χαχαχαχα

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

΄

Από το σάιτ σου στέλνουν την αφίσα και μετά το πας σε κορνιζά και το φτιάχνει εκείνος .

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Να σε ρωτήσω εσύ έχεις αγοράσει από αυτο το σαιτ. Και κάτι άλλο οι αφίσες τους ειναι ματ ή γυαλιστερές στην όψη τους.;

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...