Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΑΛΙΝΑ ΒΑΖΑΚΙΑ ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ


artemis

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 283
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

soryy apla kolai kai mperdeftika ligo

άμα θέλετε κύριε Στέφανε να διαφημίσετε την επιχείρηση σας να επικοινωνήσετε με την διαχείριση.

Αυτό που κάνετε απαγορεύεται από τους κανονισμούς του φόρουμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βαζάκια σκέτα των 40 ml είδα όυι έχει και το oinotour.gr με 0,35 το τεμ. Είναι καλό σαν μέγεθος αυτό το βαζάκι; Έχει κάνει καμία σε τέτοιο βαζάκι γλυκό να μας πει;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό το μέγεθος μου φάνηκε πολύ μικρό και γι' αυτό προτίμησα τα 106ml. Αν μάλιστα βάλεις επάνω και πανάκι με κορδέλα χάθηκε τελείως. Επίσης σε σχέση με το κουταλάκι μοιάζει μικρό πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Βαζάκια σκέτα των 40 ml είδα όυι έχει και το oinotour.gr με 0,35 το τεμ. Είναι καλό σαν μέγεθος αυτό το βαζάκι; Έχει κάνει καμία σε τέτοιο βαζάκι γλυκό να μας πει;

καλησπέρα επειδή έψαχνα κι εγώ είδα βεβαιά ειναι θεσσαλονικη βαζάκια των 40 με ο.33 λεπτα στο perle

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επειδή έψαχνα κι εγώ είδα βεβαιά ειναι θεσσαλονικη βαζάκια των 40 με ο.33 λεπτα στο perle

 

ενω των 106ml το εχει 0,41 δεν ξερω αν σας βοηθαω..:( απλα θεωρώ ότι σε σχεση με αλλους που ειδα ειναι πιο φτηνος και στελνει παντου επειδη επικοινωνησα για μενα...το λεω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sas iketeuw psaxnw k egw vazakia gia to gamo mou ei mai apo kriti k edw einai panakriva poios einai o xalkiadakis???prospathisa na mpw apo th selida pou grafete alla de mpainei....vohthiste me!uparxei thlefwno?einai o xalkiadaakis alisida supermarket h' kati allo?

 

 

μαρια καλησπερα !!! δεν ξερω για τον χαλκιαδακη μπες στην σελιδα του perle πηγαινε εκει που λεει υλικα και κοιτα για βαζακια εχει διαφορα απο 0,33 το μικροτερο των 40 και εχει και μεγαλυτερα το κοιταγα σημερα για μενα..;)

ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι...;)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μπες να ρίξεις μια ματιά και στο http://www.myboboniera.gr, έχει βαζάκια διάφορα σχέδια, τιγράκια, σπιτάκια κλπ.. Διαφορετικά από τα κλασσικά συνηθισμένα, τα είδα σερφάροντας και μου άρεσαν πολύ.. αλλά την έχω βαφτίσει ήδη τη μικρή. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια τη βοηθειά σας!Βαπτιζω το καλοκαιρι και θα τα φτιάξω όλα μόνη μου!

Πειτε μου παρακαλώ που έχει τα φθηνότερα βαζάκια (το απλό 106μλ) αλλά χωρις να χρειάζεται επαγγελματικό ΑΦΜ γιατι δεν εχω!

Επίσης πόσο καιρό πριν βαλατε το γλυκο μέσα και μετα που τα αποθηκευσατε ψυγειο ή εκτος (υπενθυμιζω βαπτιζω καλοκαιρι)

Εκτος απο το γλυκο του κουταλιου δωσατε και γλυκο τύπου παστακι ?

Απο το έλξις λετε να το επιχειρήσω για βαζακια ή οχι ?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τη βοηθειά σας!Βαπτιζω το καλοκαιρι και θα τα φτιάξω όλα μόνη μου!

Πειτε μου παρακαλώ που έχει τα φθηνότερα βαζάκια (το απλό 106μλ) αλλά χωρις να χρειάζεται επαγγελματικό ΑΦΜ γιατι δεν εχω!

Επίσης πόσο καιρό πριν βαλατε το γλυκο μέσα και μετα που τα αποθηκευσατε ψυγειο ή εκτος (υπενθυμιζω βαπτιζω καλοκαιρι)

Εκτος απο το γλυκο του κουταλιου δωσατε και γλυκο τύπου παστακι ?

Απο το έλξις λετε να το επιχειρήσω για βαζακια ή οχι ?

Αν καταλήξεις στον ελξις πρέπει να έχεις γαϊδουρινη υπομονή και επιμονή!! Ο Μαμμωνάς στη Ρόμβης νομίζω ότι έχει και είναι και εξυπηρετικός. Το θεωρώ too much να δώσεις και δευτερο γλυκό. Στην μπομπό να βάλεις κουταλάκι έτσι ώστε όποιος θέλει να το φαει. Για αποθήκευση δεν ξερω αλλά δεν νομίζω να θέλει ιδιαίτερες συνθήκες. Στα σούπερ μάρκετ στα ράφια τα έχουν

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τη βοηθειά σας!Βαπτιζω το καλοκαιρι και θα τα φτιάξω όλα μόνη μου!

Πειτε μου παρακαλώ που έχει τα φθηνότερα βαζάκια (το απλό 106μλ) αλλά χωρις να χρειάζεται επαγγελματικό ΑΦΜ γιατι δεν εχω!

Επίσης πόσο καιρό πριν βαλατε το γλυκο μέσα και μετα που τα αποθηκευσατε ψυγειο ή εκτος (υπενθυμιζω βαπτιζω καλοκαιρι)

Εκτος απο το γλυκο του κουταλιου δωσατε και γλυκο τύπου παστακι ?

Απο το έλξις λετε να το επιχειρήσω για βαζακια ή οχι ?

 

 

Σιγά μην δώσεις 15 διαφορετικά γλυκά...το γλυκό του κουταλιού αρκεί, βλέπω ότι θα έχεις και μεγάλο μέγεθος.

Εγώ θα σου πω μόνο ότι καλό θα ήταν να μην τα ετοιμάσεις πολύ καιρό πριν,γιατί υπάρχει περίπτωση το γλυκό να πιάσει ένα στρώμα μούχλας... δεν ξέρω για ποιό λόγο γίνεται αυτό...μπορεί να συμβαίνει μόνο με τα σπιτικά που δεν έχουν πολλά συντηρητικά...καλό θα ήταν σε κάθε περίπτωση να τα τσεκάρεις 1-2 μέρες πριν,αν τα έχεις συσκευάσει νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σιγά μην δώσεις 15 διαφορετικά γλυκά...το γλυκό του κουταλιού αρκεί, βλέπω ότι θα έχεις και μεγάλο μέγεθος.

Εγώ θα σου πω μόνο ότι καλό θα ήταν να μην τα ετοιμάσεις πολύ καιρό πριν,γιατί υπάρχει περίπτωση το γλυκό να πιάσει ένα στρώμα μούχλας... δεν ξέρω για ποιό λόγο γίνεται αυτό...μπορεί να συμβαίνει μόνο με τα σπιτικά που δεν έχουν πολλά συντηρητικά...καλό θα ήταν σε κάθε περίπτωση να τα τσεκάρεις 1-2 μέρες πριν,αν τα έχεις συσκευάσει νωρίτερα.

 

Α!! Αυτό το ξέρω πρέπει να τα αποστειρώσεις πρώτα τα βαζάκια!!!! Η συνυφάδα μου τα έπλυνε στο πλυντήριο πιάτων πριν. Μερικες τα βράζουν πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Α!! Αυτό το ξέρω πρέπει να τα αποστειρώσεις πρώτα τα βαζάκια!!!! Η συνυφάδα μου τα έπλυνε στο πλυντήριο πιάτων πριν. Μερικες τα βράζουν πρώτα.

 

 

Ναι,τα βράζεις τοποθετημένα ανάποδα σε μια πετσέτα,αφού πρώτα τα έχεις πλύνει και μόλις τα βγάλεις,βάζεις κατευθείαν το γλυκό.Έτσι τουλάχιστον τα έκανε ο Παρλιάρος.Αλλά δεν ξέρω αν πιάνουν μούχλα όλα ή μόνο τα χειροποίητα.Την οποία βέβαια αφαιρείς από πάνω(χωρίς παρενέργειες).

Link to comment
Share on other sites

Εμάς η βάφτισή μας είνι 26/12 και τα βαζάκια τα ετοίμασα 13/12.Τα βαζάκια πλύσιμό απαραίτητα αλλά αν το γλυκό είναι εμπορίου δεν χρειάζεται αποστείρωση γιατί αντί για ζάχαρι περιέχει γλυκόζη.ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!! και καλό σκούπισμα πριν τα γεμίσεις με στεγνή πετσέτα.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!!!!!!

 

Το γλυκο θα το παρω μαλλον ετοιμο, η μαμα μου φτιαχνει τετοια, αλλά δε ξερω αν θα βολεψει τοτε!οπως κ να χει παντως συμφερει πάρα πολυ σε σχεση με τα γλυκα ζαχαροπλαστειου κ εχει κ αλλη χαρη!

Ο Μάμμωνας εχει κ υλικά για μπομπο?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!!!!!!

 

Το γλυκο θα το παρω μαλλον ετοιμο, η μαμα μου φτιαχνει τετοια, αλλά δε ξερω αν θα βολεψει τοτε!οπως κ να χει παντως συμφερει πάρα πολυ σε σχεση με τα γλυκα ζαχαροπλαστειου κ εχει κ αλλη χαρη!

Ο Μάμμωνας εχει κ υλικά για μπομπο?

Ναι! Υλικά για μπομπό έχει! Εγώ το μετανιωσα γιατί πήρα από τον Αdorex τα υλικά που δεν είναι καθόλου εξυπηρετικοί και σε κάνουν να μετανιώνεις και την τελευταία δεκάρα που τους αφήνεις και μετά πηγα στον Μαμμωνα για να πάρω κατι λίγα.Καμία σχέση!!Αυτά παθαίνεις αμα είσαι από την επαρχία και μεσα σε ώρες προσπαθείς να τα κλείσεις όλα!!!Σίγουρα πάντως σε συμφερει από του ζαχαροπλαστείο τα γλυκα.Εμένα μου ζήταγαν 1,60 εδώ και δυομισι χρόνια Και τελικά τα πηρα 1,30

Link to comment
Share on other sites

Ο χαλκιαδάκης δίνει μόνο χονδρική, που σημαίνει ότι θέλει επαγγελματικό ΑΦΜ.

 

Οταν λετε θελει επαγγελματικο ΑΦΜ, εννοειται οποια δηποτε ειδικοτητας?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
Κοριτσια μηπως ξερετε στη θεσσαλονικη που θα βρω βαζακια?

 

 

Έχει κάτι μαγαζιά στην Φράγκων με βαζάκια,αλλά δε νομίζω ότι είναι τόσο φτηνά όσο του Χαλκιαδάκη.Βέβαια αυτό που λέει η κοπέλα ότι έχει 0,17 μπορεί να είναι το πολύ μικρό.Για ένα αρκετά μεγάλο που είχα ρωτήσει πριν ένα χρόνο,μου είχανε πει 0,50.Αν τα πάρεις από άλλη πόλη,θα πρέπει να υπολογίσεις και τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...