Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ταμειο ανεργιας


Recommended Posts

Καλημερα σε ολους,συγνωμμη που ανοιγω νεο θεμα,αλλα ειμαι νεος στο σαιτ και θα ηθελα να ρωτησω 1-2 πραγματακια..

στις 11-04-2011 απολυθηκα απο τη δουλεια επειτα απο πολλα χρονια εργασιας και επειδη ειμαι 30 ετων και πρωτη φορα μενω ανεργος καθως απο 13 ετων δουλευω δεν εχω ασχοληθει με ταμεια ανεργιας και τα σχετικα..

θα ηθελα λοιπον να ρωτησω στις 11 απριλη με απολυσαν εκανα τα χαρτια μου στις 12 απριλη αλλα μου ειπαν να περασω 20 μαιου να δω αν εχει εγκριθει η αιτηση για το ταμειο ανεργιας..

πηγα σημερα και ευτυχως την ειχαν εγκρινει και μου εδωσαν ενα χαρτι που γραφει καθε ποτε πρεπει να πηγαινω στον οαεδ να ενεργοποιουν την τραπεζα ωστε να κατατεθοντε τα λεφτα εκει..

η ερωτηση μου ειναι η εξης δωρο πασχα-χριστουγεννων δικαιουντε οσοι ειναι στο ταμειο??

επειδη στο χαρτι που μου εδωσαν γραφει μονο τα 454 ευρο που πρεπει να περνω για τους 12 επομενουν μηνες..

επισης δωρο πασχα δικαιουμε για φετος??

το χαρτι γραφει οτι με βαλανε στο ταμειο στις 15 μαιου..

ευχαριστω και χιλια συγνωμμη για τις ερωτησεις αλλα πρωτη φορα στη ζωη μου βρισκομε ανεργος και δεν ξερω πως πρεπει να κινηθω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο ΟΑΕΔ καταβάλλει δώρο πάσχα-χριστουγέννων και το ποσό πιστώνεται αυτόματα στους λογαριασμούς των δικαιούχων.

Για φέτος δεν δικαιούσαι δώρο πάσχα, για περισσότερες λεπτομέρειες υπάρχει ανάλογο θέμα εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=84989.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Τα παιδιά μου... η ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

γεια σε ολους σας...μολις γραφτηκα στην παρεα σας κ θα ηθελα την βοηθεια σας...τον ιουνιο του 2012 σταματησα απο την δουλεια μου λογω εγκυμοσυνης κ τον αυγουστο γεννησα...πηρα κανονικα αδεια ικα οπως κ το εξαμηνο του οαεδ το οποιο ηταν μεχρι τον μαιο του 2013...επρεπε 10 μαιου να γυρισω στην δουλεια μου ομως επειδη δεν ειχα που να αφησω το παιδακι μου ζητησα αδεια ανευφ αποδοχων μεχρι να το φεβρουαριο του 2014...αυτο που με προβληματιζει τωρα ειναι πως δεν μπορω να γυρισω στην δουλεια μου παλι γιατι δεν εχω ατομο να μου κρατησει την μικρη...οποτε τον φεβρουαριο θα ζητησω απολυση..θα μπορεσω ομως να παρω το ταμειο ανεργιας η θα το χασω??:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...