Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΙΑ ΕΚΓΥΜΟΣΥΝΗ ΙΔΙΟ ΦΥΛΟ ΠΑΙΔΙΟΥ??


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Κι εμένα έτσι μου έλεγαν, κι επειδή αυτή η εγκυμοσύνη ήταν εντελώς διαφορετική όλοι έλεγαν πως αυτή τη φορά έχω κοριτσάκι!

Αμ δε! Αγοράκι και πάλι παρόλο που η μια εγκυμοσύνη με την άλλη είναι σαν τη μέρα με τη νύχτα!

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

στην δικια μου την περιπτωση οχι, οι 2 εγκυμοσυνες ειναι εντελως διαφορετικες στην πρωτη ημουν γεματη ενεργεια καμμια αδιαθεσια και πηρα κιλα μονο στο τελος απο 7 μηνα και μετα .Τωρα ειχα φοβερες αδιαθεσιες,υπνηλιες δεν μπορω να σηκωσω τα ποδια μου ειμαι ηδη τεραστια εχω παρει 10 κιλα και νομιζα το ιδιο πραγμα οτι για να νοιωθω αλλιως πρεπει να εχω κοριτσακι αυτη τη φορα αλλα οχι ο κυριος μας εδειξε νωρις τα καλη του :D αγορομανα τι να κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

Στη δεύτερη εγκυμοσύνη αν και δε δούλευα ήμουν πολύ κουρασμένη λόγω του πρώτου παιδιού. Γι'αυτό το λόγο δε μπορώ να πω με σιγουρια οτι η διαφορά ήταν λόγω διαφορετικού φύλου. Αν και δεν είχα μάθει σε καμία εγκυμοσύνη το φύλο, η κούραση ήταν αυτή που μου φάνηκε διαφορετική. Από κιλά τα ίδια 5 και στα δυο, κοιλιά η ίδια - ουτε μυτερη - ουτε στρογγυλη!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εαν ισχύει γενικά αλλά σε εμένα έπιασε...

Είχα 2 ίδιες εγκυμοσύνες... και έκανα και στις δύο κορίτσι...

Αλλα και τα μωρά μου ίδια είναι...

Σαν δίδυμα με διαφορα 3 ετών!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα 2 πανέυκολες και χωρίς συμπτώματα εγκυμοσύνες και γέννησα 2 διαφορετικου φύλου παιδιά :D

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...