Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?


Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?  

2.439

  1. 1. Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?

    • σχεδόν αμέσως
      1016
    • μετά από έξι μήνες εώς ένα χρόνο
      490
    • μετά από ένα χρόνο εώς δύο χρόνια
      296
    • μετά από δύο εώς τρία χρόνια
      317
    • μετά από περισσότερα χρόνια
      11


Recommended Posts

οκ μην αγχώνεσαι!!!!κ εγώ είδα λίγο καφέ οπότε έρχεται αύριο τελικά!!!!

 

 

 

 

ελπίζω να μην σου ήρθε θάλεια μου και να έχεις ένα ζουζουνάκι στην κοιλίτσα σου......

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ελπίζω να μην σου ήρθε θάλεια μου και να έχεις ένα ζουζουνάκι στην κοιλίτσα σου......

Μου ήρθε!!!!!!κ πονάω πολύ!!!!!ήμουν σίγουρη....δεν πειράζει την επόμενη φορά....

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε!!!!!!κ πονάω πολύ!!!!!ήμουν σίγουρη....δεν πειράζει την επόμενη φορά....

 

 

 

την επόμενη φορά σίγουρα :):):) όταν θές κάτι τόσο πολύ πάντα σου συμβαίνει..........τώρα να δούμε και εγω τι θα κάνω!!!!!!!

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Θάλεια πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα ;)

 

Αγγελική μακάρι να μας έχεις καλά νέα :)

 

 

 

 

καλημέρα κορίτσια!!!μακάρι δεν λες τίποτα :):):) και αυτές οι μέρες όταν θές να περάσουν δεν περνάν με τίποτα..........

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα (όσο μπορεί να είναι γτ υπάρχουν σοβαρά θέματα στην επικαιρότητα)!

Αγγελική λίγες μερούλες έμειναν, υπομονή :) Προσμένω τα καλά σου νέα!!!

Θάλεια εγώ είμαι έτοιμη για νέο κύκλο προσπαθειών ;) Μακάρι αυτή η φορά, να είναι η τυχερή μας!

V12Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα (όσο μπορεί να είναι γτ υπάρχουν σοβαρά θέματα στην επικαιρότητα)!

Αγγελική λίγες μερούλες έμειναν, υπομονή :) Προσμένω τα καλά σου νέα!!!

Θάλεια εγώ είμαι έτοιμη για νέο κύκλο προσπαθειών ;) Μακάρι αυτή η φορά, να είναι η τυχερή μας!

 

 

 

 

προσπαθώ να κάνω υπομονή αλλα έτσι μου ρχεται να πάω τώρα στο φαρμακείο να παρω τεστ........Αν και τα πράγματα είναι πολύ περίεργα αυτη τη στιγμή το μόνο που σκέφτομαι είναι να έρθει το μώρακι μου........

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα (όσο μπορεί να είναι γτ υπάρχουν σοβαρά θέματα στην επικαιρότητα)!

Αγγελική λίγες μερούλες έμειναν, υπομονή :) Προσμένω τα καλά σου νέα!!!

Θάλεια εγώ είμαι έτοιμη για νέο κύκλο προσπαθειών ;) Μακάρι αυτή η φορά, να είναι η τυχερή μας!

άντε βρε κορίτσια να μείνουμε παρέα!!!!!!όλες μαζί..........ελπίζω να είναι η τυχερή η 6η προσπάθεια!!!!!

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα φεύγει σήμερα... Είχαμε επαφή 2 μέρες τώρα...ξέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω...και είμαι χαλιά που δεν θα μείνω έγκυος και φεύγει κιόλας..σε 45 μέρες θα έρθει πάλι..:(((

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα φεύγει σήμερα... Είχαμε επαφή 2 μέρες τώρα...ξέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω...και είμαι χαλιά που δεν θα μείνω έγκυος και φεύγει κιόλας..σε 45 μέρες θα έρθει πάλι..:(((

 

 

 

ελευθερία μου μην το σκέφτεσε καν οι 45 μέρες θα πέρασουν νεράκι,θα σου κάνουμε εμείς παρέα και ούτε που θα το καταλάβεις πως θα περάσουν και όταν θα γυρίσει ο αντρούλης σου θα βάλετε μπροστά για το μπεμπάκι σας και όλα θα πάνε τέλεια,είμαι σίγουρη :):):)

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

άντε βρε κορίτσια να μείνουμε παρέα!!!!!!όλες μαζί..........ελπίζω να είναι η τυχερή η 6η προσπάθεια!!!!!

 

 

 

 

τέλειο θα ήτανε κορίτσια....αν και ακόμα καλύτερο θα ήταν να ήμασταν και στην ίδια πόλη!!!!!!!!αλήθεια απο που είστε?εγω απο Γιάννενα........θάλεια μου η 6η φορα είναι τυχερή αυτο να έχεις στο μυαλό σου ;)

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα κορίτσια , μόλις πήρα τηλ την γυναικολόγο μου κ μου είπε θες να το παρεις παρτο βιταμηνουλα ειναι δεν θες μη το παρεις ετσι κ αλλιως μόλις έχουμε ενα θετικό τεστ εγκυμοσυνης το ξεκινάμε .Τι να πω κ ο καθε γιατρός λεει τα δικά του .

Link to comment
Share on other sites

τέλειο θα ήτανε κορίτσια....αν και ακόμα καλύτερο θα ήταν να ήμασταν και στην ίδια πόλη!!!!!!!!αλήθεια απο που είστε?εγω απο Γιάννενα........θάλεια μου η 6η φορα είναι τυχερή αυτο να έχεις στο μυαλό σου ;)

 

Αγγελική μου κάνε εσύ την αρχή, μιας που έχεις αρκετές πιθανότητες για αυτόν τον μήνα και ακολουθούμε εμείς :)

Εγώ κατάγομαι από την Θεσσαλονίκη αλλά μένω στην Γερμανία εδώ και μερικά χρόνια. Τα Γιάννενα είναι αγαπημένη πόλη :)

 

Θάλεια εμείς θα μείνουμε μαζί στην προσεχή προσπάθεια :D

 

Νόρα είναι μια βιταμίνη, η οποία όπως έχω ξαναγράψει σε άλλο μήνυμα συνιστάται από τους γιατρούς κατά την περίοδο της προσπάθειας αλλά και κατά τους πρώτους μήνες της κύησης καθότι είναι ιδιαίτερα επωφελής για την μέλλουσα μανούλα και το έμβρυο. Υπάρχουν σχετικά άρθρα στο ίντερνετ, διάβασε κάποια να καταλάβεις την χρησιμότητά της. Μακάρι να μείνεις εγκυούλα κι εσύ στην τρέχουσα προσπάθεια.

V12Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αγγελική μου κάνε εσύ την αρχή, μιας που έχεις αρκετές πιθανότητες για αυτόν τον μήνα και ακολουθούμε εμείς :)

Εγώ κατάγομαι από την Θεσσαλονίκη αλλά μένω στην Γερμανία εδώ και μερικά χρόνια. Τα Γιάννενα είναι αγαπημένη πόλη :)

 

Θάλεια εμείς θα μείνουμε μαζί στην προσεχή προσπάθεια :D

 

Νόρα είναι μια βιταμίνη, η οποία όπως έχω ξαναγράψει σε άλλο μήνυμα συνιστάται από τους γιατρούς κατά την περίοδο της προσπάθειας αλλά και κατά τους πρώτους μήνες της κύησης καθότι είναι ιδιαίτερα επωφελής για την μέλλουσα μανούλα και το έμβρυο. Υπάρχουν σχετικά άρθρα στο ίντερνετ, διάβασε κάποια να καταλάβεις την χρησιμότητά της. Μακάρι να μείνεις εγκυούλα κι εσύ στην τρέχουσα προσπάθεια.

 

συμφωνω και καταλαβαίνω απλά μου κάνει εντύπωση πως άλλοι γιατροι το συστήνουν κ άλλοι όχι .Μακάρι όλες μας νε έχουμε ευχάριστα σύντομα!!!

Link to comment
Share on other sites

τέλειο θα ήτανε κορίτσια....αν και ακόμα καλύτερο θα ήταν να ήμασταν και στην ίδια πόλη!!!!!!!!αλήθεια απο που είστε?εγω απο Γιάννενα........θάλεια μου η 6η φορα είναι τυχερή αυτο να έχεις στο μυαλό σου ;)

Εγώ είμαι από Αθήνα κοριτσια!!!!

 

ελευθερία μου ήσουνα καθόλου στις γονιμες ή οχι???

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είμαι από Αθήνα κοριτσια!!!!

 

ελευθερία μου ήσουνα καθόλου στις γονιμες ή οχι???

Αδιαθετησα στις 21 και είχαμε επαφή στις 22 {γτ γύρισε από ένα μικρό ταξίδι} και είχαμε εχθες και σήμερα.. Δεν ξέρω αν είμαι ή όχι...:/

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ απο Αθήνα είμαι :)

Είσαι νότια ή Βόρεια ????εγω Βόρεια του νόμου.βορειοδυτικά δλδ.

ελευθερία μου κύκλο τι έχεις???δεν θυμάμαι...αν έχει 28 πρέπει να έχεις 12η,13η,14η μέρα επαφη

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

Είσαι νότια ή Βόρεια ????εγω Βόρεια του νόμου.βορειοδυτικά δλδ.

ελευθερία μου κύκλο τι έχεις???δεν θυμάμαι...αν έχει 28 πρέπει να έχεις 12η,13η,14η μέρα επαφη

 

28 μέρες...:/

Link to comment
Share on other sites

τελικά σήμερα εχω λίγο καφέ αίμα οπότε πάει αυτή η προσπάθεια πάμε για την επόμενη :(

Δεν πειράζει!!!πάμε δυνατά μαζί για την επόμενη φορά!!!

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ακόμη δεν μου έχει έρθει και έχω πάλι λίγο καφέ αίμα :confused: λέτε να κρύωσα και γι αυτό να αργεί?

 

 

Καλημέρα κορίτσια :D

 

Αγγελική μου ο κύκλος σου συνηθως ξεκινά με καφέ αίμα; η ροή πώς είναι;

Σε κάποιες περιπτώσεις, απο ότι έχω διαβάσει, γυναίκες, οι οποίες εγκυμονούσαν, είχαν κατά της μέρες της αναμενόμενης περιόδου λίγα καφέ υγρά, αλλά η περίοδος με κανονική ροή δεν ήρθε ποτέ. Μακάρι να είσαι κι εσύ μια από αυτές :):).

V12Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...