Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κατεψυγμενο γαλα και κολικοι


Recommended Posts

την τελευταια εβδομαδα εχω προβλημα με τη μικρη τις νυχτες (και μεσα στη μερα καποιες φορες), δεν κοιμαται καλα γιατι εχει ενοχλησεις στην κοιλια της.

Εγω επειδη γυρισα στη δουλεια αφηνω συνηθως..

1 αποψυγμενο γαλα (αποψυγμενο στη συντηρηση απο το προηγουμενο βραδυ αντλημενο λιγοτερο απο μηνα)

1 αντλημενο απο την προηγουμενη (το οποιο ειναι στη συντηρηση στο πισω μερος του ψυγειου)

1 φρεσκοαντλημενο το οποιο αν δεν το πιει μεχρι να επιστρεψω μενει για την επομενη η παει στην καταψυξη για ενισχυση της τραπεζας..και βεβαια οταν επιστρεφω μεχρι το επομενο πρωι πριν φυγω παλι για δουλεια θηλαζω κανονικα.

 

φοβαμαι λοιπον μηπως αυτος ο συνδυασμος η κατι απο αυτα της δημιουργει προβληματα..εχετε κατι υποψην σας? διοτι το προβλημα ειναι πολυ εντονο και αυτη ταλαιπωρειται και εγω δεν μπορω ουτε να την βοηθησω αλλα ουτε και να ξεκουραστω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν πιστεύω ότι παίζει ρόλο η βραδινή ανησυχία με το κατεψυγμένο γάλα.Εγώ αφήνω αντλημένο γάλα από την προηγούμενη και αν δεν φτάνει η μία μερίδα του το συμπληρώνω με κατεψυγμένο από την τράπεζα.Πολλές φορές δηλαδή πίνει μισό φρέσκο και μισό κατεψυγμένο στο ίδιο γεύμα και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.Κάνε της μασαζάκι δεξιόστροφα στην κοιλίτσα μετά το μπάνιο για λίγα λεπτά και πίεζε προς την κοιλιά εναλλάξ τα ποδαράκια για να ελευθερωθούν τα εγκλωβισμένα αέρια.

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι παίζει ρόλο η βραδινή ανησυχία με το κατεψυγμένο γάλα.Εγώ αφήνω αντλημένο γάλα από την προηγούμενη και αν δεν φτάνει η μία μερίδα του το συμπληρώνω με κατεψυγμένο από την τράπεζα.Πολλές φορές δηλαδή πίνει μισό φρέσκο και μισό κατεψυγμένο στο ίδιο γεύμα και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.Κάνε της μασαζάκι δεξιόστροφα στην κοιλίτσα μετά το μπάνιο για λίγα λεπτά και πίεζε προς την κοιλιά εναλλάξ τα ποδαράκια για να ελευθερωθούν τα εγκλωβισμένα αέρια.

 

 

αυτο το κανω με την κοιλιτσα της εδω και καιρο, αλλα αυτες τις ημερες και που ελευθερωνονται τα αερια δεν βλεπω φως..ισως μετα ηρεμει ελαχιστα και μετα απο λιγο παλι τα ιδια..

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μήπως πεινάει;Τη βάζεις στο στήθος και δεν τρώει;Σου κάνει διπλώματα και τινάγματα;Εμένα έτσι έκανε όταν τον πονούσε η κοιλιά του.Διαφορετικά ξυπνούσε μόνο για να φάει.Μήπως είστε σε φάση άλματος ανάπτυξης;

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μήπως πεινάει;Τη βάζεις στο στήθος και δεν τρώει;Σου κάνει διπλώματα και τινάγματα;Εμένα έτσι έκανε όταν τον πονούσε η κοιλιά του.Διαφορετικά ξυπνούσε μόνο για να φάει.Μήπως είστε σε φάση άλματος ανάπτυξης;

 

τρωει ακαταπαυστα τις νυχτες την τελευταια εβδομαδα, μεσα στην ημερα οταν ειμαι σπιτι χαζολογαει με το στηθος αλλα την πιεζω για να μην μειωθει και η παραγωγη..δεν πιστευω οτι πειναει..ισως αν τρωει το κανει για ανακουφιση...δοντακια On the way επισης..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...