Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύ ζαμπόν...πολύ κιτρινο τυράκι...


Aggeloudia

Recommended Posts

...τι το κάνω;;;

Ριξτε και σε μενα μπαρμπα, μη μου χαλάσουν.

 

Η γιαγιά του αντρα μου εχει περάσει κατοχή...Κατά καιρους τρωει κόλλημα με συγκεκριμένα υλικά...Πάει λοιπον και τα αγοράζει και μας τα στέλνει και αν εχει τυχει να εχω αγοράσει και εγω...τι τα κάνω...Να πετάξω φαγητώ...δεν παιζει...Δεν πεταξε ΠΟΤΕ η μητέρα μου...δεν πετάω ΠΟΤΕ και εγω...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν είμαι και υπόδειγμα νοικοκυράς αλλά μου ήρθε έμπνευση-λιγούρα:

Τεράστια κρύα σαλάτα με βιδες (πολύχρωμες το πακέτο των 500γρ), καλαμπόκι, τυρι,ζαμπόν και dressing thousands islands δικό σου (κέτσαπ-μαγιονέζα). Μένει στο ψυγείο 2-3 μέρες και τρώγεται κρύα...

Πιτσάκια στην κατάψυξη έτοιμα για τα δύσκολα βράδια ή μια ζαμπανοτυρόπιτα που έχει βάλει η Αφροδίτη μας στο εύκολα και γρήγορα;;; :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ωπαααααα!!!!!!!Σουπερ και οι 2 περιπτώσεις...

Και το πολάκι της afroditi d αλλά και τα πιτσάκια...

Ερωτηση κρισεως...Οι πιτες για τα σουβλάκια γινονται καλή βαση για πίτσες...γιατι το ειχα στο μυαλό μου αλλά βαριεμαι να φτιάξω ζυμη...

 

Καλάααααα εισατε ΑΨΟΓΕΣ....ΟΛΕΣ

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια χαρά γίνονται , προτίμησε τις φρέσκες , σε ψυγεία με κοντινή ημερ. λήξεως. Εγω τις πέρνω απο το χασάπη μας , να φανταστείς ...

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

επειδή οι μαγειρικές μου ικανότητες είναι περιορισμένες θα έκανα κάτι λιγότερο ευφάνταστο, αλλά επίσης νόστιμο, ζαμπονοτυρόπιτα με σφολιάτα και αν θες μπορείς να το κάνεις και ρολό, το είχα κάνει σε τραπέζι και είχαν ξετρελλαθεί! με λίγο αυγουλάκι από πάνω για να ροδίσει...είναι επίσης καταπληκτικό για πρωινό ή snak στο γραφείο, και καθότι ολίγον έγγους τώρα που το σκέφτηκα δεν είναι κακή ιδέα για σήμερα το βράδυ!

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πηγα Σκλαβενιτη και βρηκα μικρες πιτουλες στρουμπουλές και ζουμπουρλούδικες και τσιμπισα 2 πακετάκια ...με ξεστραβωσατε κοριτσάκια..Ναστε καλά...σας ευχαριστώ...θα τα φτιάξω για δωρο στην αδελφή μου που θα κάνει μπειμπι σιτινγκ το Σαββατο για να βγω σε πάρτυ γεννεθλίων φιλης μου...Δεν ειναι και λίγο αυτο που κάνει!!!!!!!!!!!

Δικαιουται καμια 30 πιτσάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...εκανα και τα 2 που μου ειπατε, και βγηκαν και τα 2...ΑΠΙΘΑΝΑ!!!!!!!!!!!

 

Πήγα το Σισινι για baby siting στην αδελφούλα μου το Σ/Κκαι της πήγα την ζαμπονοτυρόπιτα της Afroditi D...και δεν εμεινε ψιχουλο...Την εκανε την πλεξούδα και εδειξε πολύ επαγγελματική...Απο νοστιμιά...αλλο πράμα...Σαν αγοραστή...Μονο που δεν προλαβε να φαει πολύ η αδελφή μου γιατι την πήραν χαμπάρι ο γαμπρός μου με εναν φιλο του και την κάναν...μια ωραια αναμνηση...

Την αλλη μερα ειχε επισκέψεις απο μια οικογενεια με 3 παιδάκια...φαγαν τα πιτσάκια και τα ξαπάτωσαν...Τελεια και αυτά...

 

Ευχαριστώ για την βοηθεια...!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά.

Μαρία...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...