Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χαμηλη χοριακη και επαναληψη....


zeta23

Recommended Posts

καλημερα!

θελω να ζητησω τη βοηθεια σας καθως εχω μπερδευτει παρα πολυ!

λοιπον εχω πολυ αστατο κυκλο..ποτε 30,ποτε 40,ποτε 45 μερες...τελευταια περιοδο ειχα 28/9.οι επαφες που ειχα ηταν 23,24,25 ακι 31/9.

εκανα ενα τεστ τη προηγουμενη δευτερα στο σπιτι κ βγηκε αρνητικο.

εχθες το πρωι εκανα ακομα ενα και βγηκε θετικο!πεταξα απο τη χαρα μου.πηγα κατευθειαν κ εκανα μια χοριακη να το σιγουρεψω.κ εδω ξεκιναει το αγχοσ....η χοριακη βγηκε 145 μοναδες.μιλησα με το γιατρο κ μου ειπε να κανω μια ακομα αυριο ημερα τεταρτη.

βρε κοριτσια τι πιστευετε???με δεδομενο τον αστατο κυκλο δεν ειμαι 6 εβδομαδων σιγουρα.ποσο να ειμαι?να ειμαι 3 εβδομαδων?πως να μετρησω για να δω αν ειναι καλη η χοριακη?ειναι πολυ χαμηλη?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


An einai kalh h xoriakh tha fanei apo th shmerinh timh thw xoriakhw pou tha kaneis (an diplasiastei einai ok). Twra gia na katalaveis se poia ebdomada eisai mallon tha xreiastei synektimish xoriakhs kai yperhxou (metrhsh embryou). Mou exei tyxei na meinw egkyos sto gio mou me 60-70 meres kuklo (eixa prvth xoriakh polu mikroterh apo th dikh sou) kai fysika den hxera se poia evdomada eimai kai mathame me ton tropo pou sou grafw. Kala apotelesmata sth xoriakh sou kai xamogelaaaaaaaaaaaaaa gt eisai egkuos!!!!

GlXHp3.png

YCLEp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

θελω να ζητησω τη βοηθεια σας καθως εχω μπερδευτει παρα πολυ!

λοιπον εχω πολυ αστατο κυκλο..ποτε 30,ποτε 40,ποτε 45 μερες...τελευταια περιοδο ειχα 28/9.οι επαφες που ειχα ηταν 23,24,25 ακι 31/9.

εκανα ενα τεστ τη προηγουμενη δευτερα στο σπιτι κ βγηκε αρνητικο.

εχθες το πρωι εκανα ακομα ενα και βγηκε θετικο!πεταξα απο τη χαρα μου.πηγα κατευθειαν κ εκανα μια χοριακη να το σιγουρεψω.κ εδω ξεκιναει το αγχοσ....η χοριακη βγηκε 145 μοναδες.μιλησα με το γιατρο κ μου ειπε να κανω μια ακομα αυριο ημερα τεταρτη.

βρε κοριτσια τι πιστευετε???με δεδομενο τον αστατο κυκλο δεν ειμαι 6 εβδομαδων σιγουρα.ποσο να ειμαι?να ειμαι 3 εβδομαδων?πως να μετρησω για να δω αν ειναι καλη η χοριακη?ειναι πολυ χαμηλη?

ευχαριστω!

εισαι εγκυος κοριτσι μου,ευχομαι τα καλυτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω κ τις δυο πολυ!

σημερα θα παρω τη δευτερη χοριακη που ελπιζω να ειναι καλη.

το θεμα μου ειναι πως να υπολογισω ποσο ειμαι?

για να παω στο γιατρο θα πρεπει να φθασει 1500 μοναδες περιπου ε?

και θα πρεπει να κανω χοριακη μεχρι εκεινη τη μερα?

θα τον ρωτησω και σημερα που θα μιλησουμε φυσικα απλα εχω πολυ αγωνια.εχω και κατι πονους χαμηλα και φοβαμαι

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω κ τις δυο πολυ!

σημερα θα παρω τη δευτερη χοριακη που ελπιζω να ειναι καλη.

το θεμα μου ειναι πως να υπολογισω ποσο ειμαι?

για να παω στο γιατρο θα πρεπει να φθασει 1500 μοναδες περιπου ε?

και θα πρεπει να κανω χοριακη μεχρι εκεινη τη μερα?

θα τον ρωτησω και σημερα που θα μιλησουμε φυσικα απλα εχω πολυ αγωνια.εχω και κατι πονους χαμηλα και φοβαμαι

 

απο υπολογισμους δεν ξερω κοριτσι μου,το μονο που ξερω ειναι οτι πρεπει να διπλασιαστει.παρε τον γιατρο σου μολις παρεις τα αποτελεσματα να σου πει.μερικοι προτεινουν πολλες χοριακες μερικοι γιατροι οχι,λενε ελα να σε δω την ταδε ημερα.ευχομαι ολοψυχα να διπλασιαστει κ να εχεις μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!τα πονακια ειναι φυσιολογικο να τα εχεις,σε καθε γυναικα τα συμπτωματα ειναι διαφορετικα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν μπορούσα να υπολογίσω πόσων εβδομάδων είμαι και πήρα το γιατρό μου. Μου είπε όπως και ο δικός σου 2 χοριακές και εφόσον ανέβηκαν όσο έπρεπε μου είπε να πάω για υπέρηχο μετά απο 10-15 μέρες. Και είδαμε σάκο, έμβρυο και καρδιά με την πρώτη εξέταση. Ο γιατρός μέτρησε το έμβρυο και βρήκε πόσων εβδομάδων είμαι απο το μέγεθος του εμβρύου. Μάλλον τα ίδια θα σου πει και ο γιατρός σου. Ρωτα τον όταν τον πάρεις για τα αποτελέσματα της χοριακής και θα σου απαντήσει να σου φύγει και το άγχος.

GlXHp3.png

YCLEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!!! Τελειααααααα η χοριακή σου! Να περάσεις ένα ήρεμο ΠΣΚ και απο Δευτέρα να δεις το σποράκι σου και να σου φύγει όλο το άγχοςςςςςςςςς!!!Καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να πάρεις ένα γερό μωράκι στην αγκαλίτσα σου!!! Επίσης μπες στο κατάλληλο τόπικ ...δεν βλέπω "δύσκολες" αλλά "ευτυχισμένες" στιγμές!!! :)

GlXHp3.png

YCLEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!!! Τελειααααααα η χοριακή σου! Να περάσεις ένα ήρεμο ΠΣΚ και απο Δευτέρα να δεις το σποράκι σου και να σου φύγει όλο το άγχοςςςςςςςςς!!!Καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να πάρεις ένα γερό μωράκι στην αγκαλίτσα σου!!! Επίσης μπες στο κατάλληλο τόπικ ...δεν βλέπω "δύσκολες" αλλά "ευτυχισμένες" στιγμές!!! :)

σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!θα αλλαξω τοπικ χαχαχα εχεις δικιο!!!

Link to comment
Share on other sites

μπερδεμα η επισκεψη στο γιατρο...ενδομητρια η κυηση αλλα πολυ μικρος ο λεκιθικος σακος..

με λιγα λογια μου ειπε δυο μπορει να συμβαινουν ηηηη ειναι πολυ νωρις η εγκυμοσυνη και οχι 7 εβδομαδες που υπολογιζει αυτος(εγω βαση των επαφων που ειχα λεω οτι ειμαι 25 το πολυ ημερων) ηηηη ηταν παλινδρομη κυηση.

εκανα παλι χοριακη σημερα και αν ειναι ανεβασμενη θα κανω ακομα μια την τεταρτη και μετα απο 10 μερες αν αυτες βγουν καλες θα παω για νεο υπερηχο.

εχω πλανταξει στο κλαμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπερδεμα η επισκεψη στο γιατρο...ενδομητρια η κυηση αλλα πολυ μικρος ο λεκιθικος σακος..

με λιγα λογια μου ειπε δυο μπορει να συμβαινουν ηηηη ειναι πολυ νωρις η εγκυμοσυνη και οχι 7 εβδομαδες που υπολογιζει αυτος(εγω βαση των επαφων που ειχα λεω οτι ειμαι 25 το πολυ ημερων) ηηηη ηταν παλινδρομη κυηση.

εκανα παλι χοριακη σημερα και αν ειναι ανεβασμενη θα κανω ακομα μια την τεταρτη και μετα απο 10 μερες αν αυτες βγουν καλες θα παω για νεο υπερηχο.

εχω πλανταξει στο κλαμα...

 

Κοριτσάκι μου τι λες?είναι πάρα πολύ νωρίς λογικό είναι να μην φαίνεται τίποτα αφού είχες άστατο κύκλο! Εγώ την πρώτη μου εγκυμοσυνη έμεινα έγκυος λίγες ημέρες πριν την περίοδο και ετοιμαστηκαν να μου δώσουν χάπια και δεν ξέρω τι βλακώδες είχα ακούσει.ημουν έγκυος και απλά περίμενα.αυτο σε συμβουλεύω να κανείς και να είσαι σίγουρη ότι δεν τρέχει τίποτα και όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites

τριανταφυλλακι1403 αστα εχει θιλωσει το μυαλο μου...αφου του ειπα ποτε ειχα επαφες γτ με εβαλε παλι σε αυτη τη διαδικασια??ειχα περιοδο 28/9 και επαφες 23,24 και 31 οκτωβριου.

διαβαζω και στο ιντερνετ οτι ο λεκιθικος εμφανιζεται στις 4,5 εβδομαδες και εχω τρελλαθει...ο αντρας μου σημερα δουλευει βραδυ ειμαι και μονη μου και αντε να περασει η νυχτα και η αυριανη μερα μεχρι να παρω το απογευμα τα αποτελεσματα της χοριακης...

σε ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

τριανταφυλλακι1403 αστα εχει θιλωσει το μυαλο μου...αφου του ειπα ποτε ειχα επαφες γτ με εβαλε παλι σε αυτη τη διαδικασια??ειχα περιοδο 28/9 και επαφες 23,24 και 31 οκτωβριου.

διαβαζω και στο ιντερνετ οτι ο λεκιθικος εμφανιζεται στις 4,5 εβδομαδες και εχω τρελλαθει...ο αντρας μου σημερα δουλευει βραδυ ειμαι και μονη μου και αντε να περασει η νυχτα και η αυριανη μερα μεχρι να παρω το απογευμα τα αποτελεσματα της χοριακης...

σε ευχαριστω παντως!

 

Περί υγείας μην διαβάζεις τίποτα στο ίντερνετ κάθε γυναίκα διαφέρει λοιπόν χαλάρωσε και όλα θα πάνε καλα θα το δεις.Πρωτα απ'την δεν χρειάζεται άγχος και χρειάζεται υπομονή. Μην με ευχαριστείς δεν έκανα κάτι απλά συμμερίζομαι την αγωνία σου!αν θέλεις στείλε μου και π.μ. δεν έχω πρόβλημα! Φιλάκια κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ασχημα νεα...η χοριακη μου απο 1940 τη δευετρα πηγε 3400 τη τεταρτη και η προγεστερονη 5,1.μου ειπε οτι ειναι καταδικασμενη κυηση...και να παω για αποξεση το σαββατο.

με 3 αλλους γιατρους που μιλησα μου ειπαν οτι κακως μετρησε τωρα την προγεστερονη και δεν ηθελαν να μαθουν καν τι τιμη βγηκε.μου ειπαν να παω για υπερηχο αυριο και αν δε δουν κατι να παω σε μια βδομαδα παλι.εοτι ακομα παλευεται εκτος και εαν ο υοερηχος δειξει κενο σακο η εχω αιμοραγια...

οπως καταλαβαινεται ολα χαλια...

Link to comment
Share on other sites

ασχημα νεα...η χοριακη μου απο 1940 τη δευετρα πηγε 3400 τη τεταρτη και η προγεστερονη 5,1.μου ειπε οτι ειναι καταδικασμενη κυηση...και να παω για αποξεση το σαββατο.

με 3 αλλους γιατρους που μιλησα μου ειπαν οτι κακως μετρησε τωρα την προγεστερονη και δεν ηθελαν να μαθουν καν τι τιμη βγηκε.μου ειπαν να παω για υπερηχο αυριο και αν δε δουν κατι να παω σε μια βδομαδα παλι.εοτι ακομα παλευεται εκτος και εαν ο υοερηχος δειξει κενο σακο η εχω αιμοραγια...

οπως καταλαβαινεται ολα χαλια...

Καλημερα...

Με τοσο καλη χοριακη, και χωρις να κανει εναν ακομα υπερηχο σε στελνει για αποξεση? Εγω θα αλλαζα γιατρο..

Πηγαινε να κανεις αλλον εναν υπερηχο κοριτσι μου και μετα θα δεις τι θα κανεις.. Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια:P:p

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

ασχημα νεα...η χοριακη μου απο 1940 τη δευετρα πηγε 3400 τη τεταρτη και η προγεστερονη 5,1.μου ειπε οτι ειναι καταδικασμενη κυηση...και να παω για αποξεση το σαββατο.

με 3 αλλους γιατρους που μιλησα μου ειπαν οτι κακως μετρησε τωρα την προγεστερονη και δεν ηθελαν να μαθουν καν τι τιμη βγηκε.μου ειπαν να παω για υπερηχο αυριο και αν δε δουν κατι να παω σε μια βδομαδα παλι.εοτι ακομα παλευεται εκτος και εαν ο υοερηχος δειξει κενο σακο η εχω αιμοραγια...

οπως καταλαβαινεται ολα χαλια...

 

Δες τη θετική πλευρά...οι 3 απο τους 4 γιατρούς που μίλησες σου δίνουν ελπίδες και χρόνο...εχεις ενδομήτρια κύηση δεν έχεις συμπτωματα αποβολής και η χοριακή ανεβαίνει κανονικά.Ολα αυτά δεν είναι θετικά??? Κάνε λίγο υπομονή...εφόσον αυξάνεται η χοριακή σου είσαι ασφαλής. Εγώ πάντα έκανα πρώτο υπέρηχο μετά την 6η εβδομάδα για να αποφύγουμε όλο αυτό το μπέρδεμα...Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Να έχεις πίστη στο σποράκι σου και να κάνεις θετικές σκέψεις.

GlXHp3.png

YCLEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Με τοσο καλη χοριακη, και χωρις να κανει εναν ακομα υπερηχο σε στελνει για αποξεση? Εγω θα αλλαζα γιατρο..

Πηγαινε να κανεις αλλον εναν υπερηχο κοριτσι μου και μετα θα δεις τι θα κανεις.. Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια:P:p

Συμφωνω. Καλα δεν ανεβηκε η χοριακη? Θελουμε διπλασιασμο και σχεδον διπλασιαστηκε... Κανε υπερηχο παρε μια αλλη γνωμη . Ευχομαι ολα να πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πηγα εχθες σε δυο γιατρους.ο πρωτος ενω δεν ειδε κατι συγκεκριμενο στον υπερηχο μου λεει κανε μια χοριακη γτ αν πουμε για αποξεση πρεπει να στο πιστοποιησω δεν αρκει το δε βλεπω κατι καθως εχεις κ εσυ στο μυαλο σου οτι εχεις αστατο κυκλο κτλπ.η χορικαη μου βγηκε 9500 μοναδες απο 3400 σε δυο μερες!μου ειπε ισως ειναι λαθος η διαγνωση επειδη ειναι ο κυκλος σου ετσι.κανε μια χοριακη τη δευτερα και ελα δευτερα απογευμα απο το ιατρειο για υπερηχο.

ο δευτερος ειδε στον υπερηχο που εκανα εχθες το απογευμα σακαο που ηταν καλος και εμβρυικα στοιχεια 2,1 χιλιοστων.ομως ειδε και κατι που δε μπορει ακομα να το αξιολογησει μεσα στο σακο...ισως καποιο αιματωμα ισως καπια χρωμοσωματικη ανωμαλια δεν ειχε κατι πιο συγκεκριμενο.μου ειπε να παρω μαγνησιο,φυλλικο και προγεστερονη και να παω παλι την πεμπτη το απογευμα για υπερηχο και να μην κανω αλλη χοριακη.δε μου καταδικασε την κυηση.μου ειπε δεν ειναι η καλυτερη δυνατη εικονα αλλα το εχω δει πολλες φορες και εξελισσεται μια χαρα.οπως και να εχει δεν ειναι κατι που πρεπει να διακοπει και μαλιστα αμεσα.

τι να πω κ εγω!θα παω και στους δυο παλι την επομενη εβδομαδα με την ελπιδα την πεμπτη να ξερω επιτελους τι γινεται για να ηρεμησουμε.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πηγα εχθες σε δυο γιατρους.ο πρωτος ενω δεν ειδε κατι συγκεκριμενο στον υπερηχο μου λεει κανε μια χοριακη γτ αν πουμε για αποξεση πρεπει να στο πιστοποιησω δεν αρκει το δε βλεπω κατι καθως εχεις κ εσυ στο μυαλο σου οτι εχεις αστατο κυκλο κτλπ.η χορικαη μου βγηκε 9500 μοναδες απο 3400 σε δυο μερες!μου ειπε ισως ειναι λαθος η διαγνωση επειδη ειναι ο κυκλος σου ετσι.κανε μια χοριακη τη δευτερα και ελα δευτερα απογευμα απο το ιατρειο για υπερηχο.

ο δευτερος ειδε στον υπερηχο που εκανα εχθες το απογευμα σακαο που ηταν καλος και εμβρυικα στοιχεια 2,1 χιλιοστων.ομως ειδε και κατι που δε μπορει ακομα να το αξιολογησει μεσα στο σακο...ισως καποιο αιματωμα ισως καπια χρωμοσωματικη ανωμαλια δεν ειχε κατι πιο συγκεκριμενο.μου ειπε να παρω μαγνησιο,φυλλικο και προγεστερονη και να παω παλι την πεμπτη το απογευμα για υπερηχο και να μην κανω αλλη χοριακη.δε μου καταδικασε την κυηση.μου ειπε δεν ειναι η καλυτερη δυνατη εικονα αλλα το εχω δει πολλες φορες και εξελισσεται μια χαρα.οπως και να εχει δεν ειναι κατι που πρεπει να διακοπει και μαλιστα αμεσα.

τι να πω κ εγω!θα παω και στους δυο παλι την επομενη εβδομαδα με την ελπιδα την πεμπτη να ξερω επιτελους τι γινεται για να ηρεμησουμε.

Kαλησπερα . Η χοριακη σου ειναι παρα πολυ καλη. Στις 9000 μοναδες επρεπε να υπαρχει πιο ξεκαθαρη εικονα.. Σιγουρα ομως αυτο που σου ειπε ο δευτερος, οτι μπορει να υπαρχε χρωμοσωματικη ανωμαλια, δε παιζει. Πως ειναι δυνατον να ειδε "με το ματι" κατι που χρειαζεται σειρα εξετασεων για να βρεθει? Επισης, τι σημαινει, "δεν ειναι η καλυτερη δυνατη εικονα"? Καπως περιεργα μου φαινονται ολα αυτα.

Παρε τα φαρμακα που σου ειπε και που χρειαζονται στην αρχη μιας εγκυμοσυνης και ξαναπηγαινε για υπερηχο αλλου. Καταλαβαινω την αγωνια σου και ευχομαι στον επομενο υπερηχο να ξεκαθαρισουν τα πραγματα και να χαρεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.:-P

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχθες εκανα νεο υπερηχο.ειδε σακο κ εμβρυο 4χιλιοστα στν κατι ακομα που δεν το αξιολογησε.ηθελε να ακουρηει καρδουλα αλλα δεν.μονο με κοπο βρηκε ενα σημειο μια κουκιδα που παλωτανε κ μ ειπε οτι ισως ειναι υποψια καρδιακου παλμου

Θα ξαναπαω τη παρασκευη το πρωι στο μαιευτηριξχ με την δνλπιδα να ακουσουμε κατι.να σημειωσω οτι η χοριακη πηγε 16000 κ λογικα θα επρεπε να εχει πιο καθαρη εικονα

Την πεμπτη θα παω σε ακομα εναν.παναγιτσα μου να με βοηθησει να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχθες εκανα νεο υπερηχο.ειδε σακο κ εμβρυο 4χιλιοστα στν κατι ακομα που δεν το αξιολογησε.ηθελε να ακουρηει καρδουλα αλλα δεν.μονο με κοπο βρηκε ενα σημειο μια κουκιδα που παλωτανε κ μ ειπε οτι ισως ειναι υποψια καρδιακου παλμου

Θα ξαναπαω τη παρασκευη το πρωι στο μαιευτηριξχ με την δνλπιδα να ακουσουμε κατι.να σημειωσω οτι η χοριακη πηγε 16000 κ λογικα θα επρεπε να εχει πιο καθαρη εικονα

Την πεμπτη θα παω σε ακομα εναν.παναγιτσα μου να με βοηθησει να πανε ολα καλα.

Μα τι μπορεί να είναι αυτό το "κάτι" που βλέπει και δεν σου λέει??? Πάντως η χοριακη σου ανεβαίνει μια χαρά οπότε να σκέφτεσαι θετικά!!

Link to comment
Share on other sites

Ασχημα νεα.πηγα σημερα στο γιατρο το εμβρυο ειχε μεγαλωσει αλλα δεν εχει φυσιολογικη αναπτυξη.χαρακτηριστηκα μ ειπε οτι η εγκυμζσυνη δηλ.σακος,μητρα,αιματωση ολα ειναι πολυ καλα κ πως ειμαι 6 βδομαδωδ κ 5 ημερων Αλλα το εμβρυο δεν ειναι φυσιολογικο.το σαββατο παω γ αποξεση

Ευχαριστω πολυ γ τις απαντησεις σας α ελπιζω συντομα να εχω καλα νεα να σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Ασχημα νεα.πηγα σημερα στο γιατρο το εμβρυο ειχε μεγαλωσει αλλα δεν εχει φυσιολογικη αναπτυξη.χαρακτηριστηκα μ ειπε οτι η εγκυμζσυνη δηλ.σακος,μητρα,αιματωση ολα ειναι πολυ καλα κ πως ειμαι 6 βδομαδωδ κ 5 ημερων Αλλα το εμβρυο δεν ειναι φυσιολογικο.το σαββατο παω γ αποξεση

Ευχαριστω πολυ γ τις απαντησεις σας α ελπιζω συντομα να εχω καλα νεα να σας πω.

Βρε κούκλα μου λυπάμαι!! Αλλά κι αυτός ο χριστιανός, γιατί δεν σου εξηγεί τι δεν είναι φυσιολογικό στο έμβρυο ??? Στην μορφή του? Αφού τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά όλα!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...