Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάφτιση με θέμα "Φραουλίτσα"


my_Kelly

Recommended Posts

Το Μάιο λοιπόν, θα έρθει η ώρα να γίνει η my_beba---> Στεφανία! Σκεφτήκαμε με την κουμπαροκολλητή μου να έχουμε σαν θέμα τη Φραουλίτσα, την οποία μόλις απέκτησε η κόρη μου την ερωτεύτηκε (τη γλύφει, τη φιλάει, τη δαγκώνει, την ξεμαλλιάζει:rolleyes::rolleyes:). Για μπομπονιέρα θα κάνει μια άλλη φίλη μου ζωγράφος μικρά καδράκια-ελαιογραφίες 10χ10 με διάφορες ζωγραφιές της φραουλίτσας και θα δέσουμε και τούλι με κουφέτα με κόκκινο κορδόνι. Πάει αυτό. Το θέμα μου είναι τα προσκλητήρια, για τα οποία κοιτάω από το πρωί στο ίντερνετ και μου λένε κάτι κουφές τιμές, όπως 3,60 Ε το ένα κι ένας έφτασε να μου πει 5 Ευρώ:shock::shock::shock:. Είναι λέει υφασμάτινα και έχει άλλη χάρη. Βρε ουστ!!!

Γνωρίζετε κάποιο μαγαζί ή έστω κάποιον που ασχολείται με γραφιστικά και να αναλαμβάνει και την εκτύπωση που θα μου κάνει τη δουλειά σε κάποια "νορμάλ" τιμή? Δεν με πειράζει να κάνω συναρμολόγηση, ίσα ίσα θα το χαρώ κιόλας. Έψαξα κάποια μαγαζιά που βρήκα σε διάφορα θέματα για βάφτιση εδώ πέρα, αλλά δεν βρήκα κάτι με την Φραουλίτσα αυτοπροσώπως.

Επίσης, ό,τι προτάσεις μπορείτε να σκεφτείτε για τη διακόσμηση εκκλησίας-μαγαζιού (σε νορμάλ τιμές επαναλαμβάνω) δεκτές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιατί δεν προσπαθείς να κάνεις το σχέδιο τον προσκλήσεων μόνη σου και να τις τυπώσεις μόνο σ΄ένα τυπογρφείο ή φωτογραφείο.Εγώ αυτό έκανα και μου βγήκαν γύρω στα 30 ευρώ οι 120

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια και εγώ απο πείραμα ξεκίνησα.Είχαμε το photoshop και λίγο καταλάθος λίγο ψάξιμο και super αποτέλεσμα είδα τον γιό μου ξαφνικά ντυμένο winnie να λέει τα κάλαντα.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ! αλλά να σου πω την αλήθεια έχω ψιλοαγχωθεί, γιατί δεν έχω κανέναν να μου κρατήσει τη μικρή για να βγω στα μαγαζιά για ψάξιμο και έτσι πρέπει όλα να τα βρω από το ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ωραιο και ευκολο να γινει

επισης μπορεις να βρεις στο νετ κι αλλες φωτο της φραουλιτσας ακ ινα διαλεξεις οποια θες. ή να πεις στον γραφιστα να σου βαλει το προσωπο της μπεμπας σου στο σωμα της φραουλιτσας ;)

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έξυπνο είναι, αλλά δεν θα το έκανα γιατί συνήθως τα προσκλητήρια καταλήγουν στα σκουπίδια και δεν θα ήθελα να γίνει αυτό στη φωτογραφία της φατσούλας μου!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έξυπνο είναι, αλλά δεν θα το έκανα γιατί συνήθως τα προσκλητήρια καταλήγουν στα σκουπίδια και δεν θα ήθελα να γίνει αυτό στη φωτογραφία της φατσούλας μου!

 

πολυ καλα λες! εμεις θα εχουμε θεμα το κερασι και χτες εκανα μια μεγαλη ερευνα και επεσα σε ενα site yeskid.gr και ειδα μεσα ενα σωρο αλλα sites με μαγαζια προσκλητηριων! και μεσα σε αυτα ειδα προσκληση με φραουλα...

ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγαπητη μου, επειδη κι εγω βαφτιζω την μπουμπου μου τελος Μαη κι εγω ψαχνω την φραουλα σαν θεμα και αφου εχω φαει τα ποδαρια μου με ολους τους πανακριβους!!!ελεος πια δηλ.!!!περιμενω μια τελευταια απαντηση απο το "Ροζ&Σιελ" που μου ειπαν θα μου το σχεδιασουν και το κοστος θα βγει περιπου 1.20 ευρω συν τα εξοδα εκτυπωσης αντε να δουμε γιατι ετσι οπως παει θα αλλαξω θεμα αλλα δεν θελω να κανω πριγκιπισα!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα λες! εμεις θα εχουμε θεμα το κερασι και χτες εκανα μια μεγαλη ερευνα και επεσα σε ενα site yeskid.gr και ειδα μεσα ενα σωρο αλλα sites με μαγαζια προσκλητηριων! και μεσα σε αυτα ειδα προσκληση με φραουλα...

ελπιζω να βοηθησα.

 

Ευχαριστώ πολύ κούκλα μου! Θα το κοιτάξω!

Link to comment
Share on other sites

αγαπητη μου, επειδη κι εγω βαφτιζω την μπουμπου μου τελος Μαη κι εγω ψαχνω την φραουλα σαν θεμα και αφου εχω φαει τα ποδαρια μου με ολους τους πανακριβους!!!ελεος πια δηλ.!!!περιμενω μια τελευταια απαντηση απο το "Ροζ&Σιελ" που μου ειπαν θα μου το σχεδιασουν και το κοστος θα βγει περιπου 1.20 ευρω συν τα εξοδα εκτυπωσης αντε να δουμε γιατι ετσι οπως παει θα αλλαξω θεμα αλλα δεν θελω να κανω πριγκιπισα!

 

Δεν ξέρω ρε παιδιά, μου φαίνονται πολλά λεφτά για κάτι που θα πεταχτεί. Σε τελική προτιμώ να δώσω περισσότερα στο μαγαζί για να φάει καλύτερα ο κόσμος που θα έχω παρά να τα πετάξω στα σκουπίδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και με το καλό το φραουλάκι σου!

Βρήκα άλλα δύο site με προσκλητήριο φραουλίτσα και σου τα βάζω.

 

http://elisti.weebly.com/beta940pitauiotasigmaeta-muepsilon-theta941mualpha-phirhoalphaomicronupsilonlambda943tausigmaalpha.html

 

http://www.evendi.gr/398213B4.el.aspx#

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστίνα και Σταυρουλίτσα, αυτό είχα δει από τα πρώτα, αλλά επικοινώνησα με mail με τον τύπο μιλώντας του στον πληθυντικό και ρωτώντας τιμή για τη φράουλα αυτή που φαίνεται στην πρώτη σελίδα και μου απάντησε στον ενικό (αγενώς κατά τη γνώμη μου) και μου είπε πως το συγκεκριμένο κάνει 3,60 ευρώ. Ε, και λέω δε σφάξανε!

Τελικά όμως με τα προσκλητήρια βγάλαμε άκρη, θα βοηθήσει μια ΦΙΛΗ από εδώ (δεν λέω το όνομά της γιατί υποψιάζομαι πως δεν θα το ήθελε) και θα κάνουμε κάτι πολύ απλό και γουστόζικο. Εγώ πάντως ερωτεύτηκα την πρότασή της, το ίδιο και ο άντρας μου!;)

Άλλο θέμα. ΓΛΥΚΑ. Τι κάνουμε μ'αυτά? Δεν μου καλοαρέσει η κλασική παστούλα στο χαρτονάκι που δίνουν έξω από την εκκλησία. Σαν να μοιράζεις το κόλυβο είναι ρε'σεις.....:roll::roll: Μήπως έχετε κάποια άλλη πρόταση? Έχετε δει ή έχετε κάνει ή έχετε ακούσει μήπως κάτι διαφορετικό? Για τα cupcakes τι γνώμη έχετε?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

 

ειμαι νεο μελος, αλλα εχω παρακολουθησει αρκετες συζητησεις του φορουμ. Και γω βαπτιζω τον μπεμπη μου τον αλλο μηνα και εχω παρει διαφορες ιδεες απο τα άλλα μελη. Ευχαριστω! Εγω ειμαι αναμεσα σε σοκολατιτσες και στο να φτιαξω γλυκο κορμο που θα βαλω σε βαζακια του γλυκου. Τι λετε?

Απορια: η βαπτιση ειναι στην Πλακα. Μαγαζι ειτε εκει ειτε στου Ψυρρη εχετε να μου προτεινετε?

 

Καλη σας μερα!:D

Link to comment
Share on other sites

εγω στον πρωτο μου γιο κερασα βαζακια με γλυκο του κουταλιου απ τις συνταγες της γιαγιας που εκαναν τρελλη εντυπωση και στον δευτερο απ το ιδιο εργοστασιο πηρα μπουκαλακια με λικερακι που επισης ξετρελλαναν τον κοσμο.....επισης ειχα σκεφτει τριγωνακι πανοραματος (υπαρχει σε κουτακι για βαφτιση- μικρουλικο και τελειο) απ τον Ελενιδη αλλα δεν ξερω αν ειστε Θεσσαλονικη.....με το καλο ευχομαι!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχχχχχχχχχ ο Ελενίδης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ελενίδης, Τζανής και Τερκενλής! Αυτοί ευθύνονται για 5-6 κιλά μου, είμαι σίγουρη. Αλλά δυστυχώς δεν μένω πια Θεσσαλονίκη..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχχχχχχχχχ ο Ελενίδης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ελενίδης, Τζανής και Τερκενλής! Αυτοί ευθύνονται για 5-6 κιλά μου, είμαι σίγουρη. Αλλά δυστυχώς δεν μένω πια Θεσσαλονίκη..:cry:

 

Αυτό διορθώνεται εύκολα...μπορούμε να σου στείλουμε εμείς με φορτηγό 10 παρτίδες,μια και δεν μένεις πια στην πόλη μας!!:lol::lol::lol:

Τώρα για τον τύπο από το Evendi...έχω ξαναγράψει παλιότερα την πολύ άσχημη εντύπωση που μου έκανε σε μια βάφτιση που ήμουν καλεσμένη και που είχε αναλάβει αυτός...αλλά ήμουν και επιφυλακτική,γιατί ο καθένας "δικαιούται" να έχει στιγμές που του βγαίνει λίγο ο κακός του εαυτός.Αλλά τελικά αυτό είναι το στυλάκι του...και με τις τιμές που έχει,σε συνδυασμό με την συμπεριφορά του,απορώ πώς κρατάει ακόμα το μαγαζί...

Για το γλυκό που ρωτάς,θα σου πω ότι είμαι φανατική των cupcakes!!Και πεντανόστιμα είναι και δεν είσαι υποχρεωμένος να το φας εκείνη την στιγμή.Πάντως να ξέρεις ότι έχω δει πολλές φορές προφιτερόλ σε συσκευασία με την Φραουλίτσα,που ταιριάζει γάντι στο θέμα σου!

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα η κουμπάρα είναι από εκεί (είμαστε κολλητές από τα φοιτητικά χρόνια). Ρε λες να φέρει τριγωνάκια από'κει???? Ποιος κάνει μίνι τριγωνάκια βάφτισης? Αλλά δεν κολλάει με το θέμα... αχ για πες, για πες, έχεις καλές ιδέες εσύ!;)

Link to comment
Share on other sites

Όσο γι'αυτόν, μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση το στυλ της απάντησης... Για την τιμή οκ, δικό του θέμα πόσο τα έχει, δικό μου αν τα διαλέξω. Αλλά όταν σου απευθύνεται ο άλλος "καλημέρα σας θα ήθελα να σας ρωτήσω ....αυτό" είναι χοντροκοπιά να απαντάς "γειά σου, αν θες κοίτα εκεί, εγώ τα δίνω τόσο, αν σου φαίνονται ακριβά τι να κάνω". Τέλος πάντων, ούτε τον ξέρω ούτε θα τον γνωρίσω ποτέ τέτοιος που είναι, αλλά δεν θέλω και να τον δυσφημίσω.

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα και Σταυρουλίτσα, αυτό είχα δει από τα πρώτα, αλλά επικοινώνησα με mail με τον τύπο μιλώντας του στον πληθυντικό και ρωτώντας τιμή για τη φράουλα αυτή που φαίνεται στην πρώτη σελίδα και μου απάντησε στον ενικό (αγενώς κατά τη γνώμη μου) και μου είπε πως το συγκεκριμένο κάνει 3,60 ευρώ. Ε, και λέω δε σφάξανε!

Τελικά όμως με τα προσκλητήρια βγάλαμε άκρη, θα βοηθήσει μια ΦΙΛΗ από εδώ (δεν λέω το όνομά της γιατί υποψιάζομαι πως δεν θα το ήθελε) και θα κάνουμε κάτι πολύ απλό και γουστόζικο. Εγώ πάντως ερωτεύτηκα την πρότασή της, το ίδιο και ο άντρας μου!;)

Άλλο θέμα. ΓΛΥΚΑ. Τι κάνουμε μ'αυτά? Δεν μου καλοαρέσει η κλασική παστούλα στο χαρτονάκι που δίνουν έξω από την εκκλησία. Σαν να μοιράζεις το κόλυβο είναι ρε'σεις.....:roll::roll: Μήπως έχετε κάποια άλλη πρόταση? Έχετε δει ή έχετε κάνει ή έχετε ακούσει μήπως κάτι διαφορετικό? Για τα cupcakes τι γνώμη έχετε?

Θα μπορούσες να κάνεις μπισκοτάκια με σχήμα φραουλίτσα...σίγουρα κάτι διαφορετικό από τα συνηθισμένα γλυκά...έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον. ¨Ενα λινκ που βρήκα είναι αυτό http://www.sugarart.gr/DisplayITM1.asp?ITMID=462, σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα και Σταυρουλίτσα, αυτό είχα δει από τα πρώτα, αλλά επικοινώνησα με mail με τον τύπο μιλώντας του στον πληθυντικό και ρωτώντας τιμή για τη φράουλα αυτή που φαίνεται στην πρώτη σελίδα και μου απάντησε στον ενικό (αγενώς κατά τη γνώμη μου) και μου είπε πως το συγκεκριμένο κάνει 3,60 ευρώ. Ε, και λέω δε σφάξανε!

Τελικά όμως με τα προσκλητήρια βγάλαμε άκρη, θα βοηθήσει μια ΦΙΛΗ από εδώ (δεν λέω το όνομά της γιατί υποψιάζομαι πως δεν θα το ήθελε) και θα κάνουμε κάτι πολύ απλό και γουστόζικο. Εγώ πάντως ερωτεύτηκα την πρότασή της, το ίδιο και ο άντρας μου!;)

Άλλο θέμα. ΓΛΥΚΑ. Τι κάνουμε μ'αυτά? Δεν μου καλοαρέσει η κλασική παστούλα στο χαρτονάκι που δίνουν έξω από την εκκλησία. Σαν να μοιράζεις το κόλυβο είναι ρε'σεις.....:roll::roll: Μήπως έχετε κάποια άλλη πρόταση? Έχετε δει ή έχετε κάνει ή έχετε ακούσει μήπως κάτι διαφορετικό? Για τα cupcakes τι γνώμη έχετε?

 

my_beba…θα ήθελα πολύ να μάθω που κατέληξες στο θέμα προσκλητήρια…

αν πάλι δεν θέλεις να πεις δεν πειράζει… :)

 

σκέφτομαι και εγώ το ίδιο θέμα για τη μικρή…αλλά ακόμα απλά σκέφτομαι και ψάχνω….

για γλυκό πάντως θα σου πρότεινα…ή γλυκό κουταλιού φράουλα…ή πανακότα με γλυκό φράουλα από επάνω…αυτά έχω σκεφτεί καθώς ταιριάζουν με το θέμα και είναι γλυκά που θα αρέσουν σε όλους….

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω εκανα την βαπτιση της αγαπης μου με θεμα φραουλιτσα. το προσκλητηριο μου το εκανε ο φιλος του αντρα μου και φωτογραφος μας . βρηκα ενα κειμενο και μια φωτο με φραουλα στο ιντερνετ και το εφτιαξε αυτος. γλυκα ειχα cup cakes με γλασο φραουλα και μπομπο κρεμαστρες σε κοκκινο πρασινο με παιδικα σχεδιακα. οτι θελετε στη διαθεση σας

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...