Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Clomiphene και Altermon


Recommended Posts

Έχει ακολουθήσει καμία αυτήν την θεραπεία?

Τί αποτελέσματα είχατε?

Εγώ έπερνα τα clomiphene αλλα δεν τα έχω καταφέρει. Αυτόν τον μήνα θα τα ξαναπάρω μαζί και τις ενέσεις altermon. Τί είναι αυτά?

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακι τα επαιρνα και εγω αλλα μονο ενα μηνα και τα σταματησα γιατι μου εκαναν κυστη στην ωοθηκη...τα clomiphene ειναι για πολλαπλη ωορηξια αντι για ενα ωαριο να κανεις περισσοτερα,ετσι αυξανονται οι πιθανοτητες συλληψης και την ενεση την κανεις για να σπασουν σιγουρα τα αυγουλακια και μετα απο καποιες ωρες να ερθεις σε επαφη...εμενα δεν μου εδωσε ο γιατρος ο προηγουμενος που ειχα την ενεση και δεν εσπασαν τα ωαρια γι'αυτο εκανα κυστη :( ...θελει η ολη διαδικασια παρακολουθηση απο την 10η μερα της περιοδου και μετα να πηγαινεις στο γιατρο να σε βλεπει με υπερηχο και εκεινος θα σου πει ποτε θα κανεις την ενεση και μετα την επαφη...

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι τα επαιρνα και εγω αλλα μονο ενα μηνα και τα σταματησα γιατι μου εκαναν κυστη στην ωοθηκη...τα clomiphene ειναι για πολλαπλη ωορηξια αντι για ενα ωαριο να κανεις περισσοτερα,ετσι αυξανονται οι πιθανοτητες συλληψης και την ενεση την κανεις για να σπασουν σιγουρα τα αυγουλακια και μετα απο καποιες ωρες να ερθεις σε επαφη...εμενα δεν μου εδωσε ο γιατρος ο προηγουμενος που ειχα την ενεση και δεν εσπασαν τα ωαρια γι'αυτο εκανα κυστη :( ...θελει η ολη διαδικασια παρακολουθηση απο την 10η μερα της περιοδου και μετα να πηγαινεις στο γιατρο να σε βλεπει με υπερηχο και εκεινος θα σου πει ποτε θα κανεις την ενεση και μετα την επαφη...

 

Ένεση θα κάνω πρώτη φορά. Τους προηγούμενους μήνες έπερνα μόνο τα clomiphene αλλα παρακολουθούσαμε την ωορηξία. Έπερνα τα χάπια απο την 4η μέχρι την 8η μέρα! Τώρα μου είπε να τα πάρω απο την 2η μέχρι την 6η μέρα και απο την 6η και μετα τις ενέσεις. Δεν ξέρω αν είναι μία για σπάσιμο ή πολλές για κάποιο άλλο λόγο, για αυτό ρώτησα. Τον γιατρό ξέχασα να τον ρωτήσω! Μου είπε σίγουρα να ξαναπάω την 6η μέρα να με δει και θα μου τις κάνει αυτός τις ενέσεις!

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα σου τα ειπε ετσι γινεται... απλα ο δικος μου προηγουμενος γιατρος ηταν βλ@κ#ς και ταλαιπωρηθηκα...τωρα ευτυχως πηγαινω σε καποιον αλλο και ειμαι πολυ καλυτερα ειμαι στον 5ο μηνα προσπαθειων και ελπιζω να ειναι ο τελευταιος :shock:

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε παρακολουθούσε ήταν πολύ μα#$@#$!

Καλά έκανες και τον άλλαξες!

Σου το εύχομαι dinaki αυτός ο μήνας να είναι ο τελευταίος που προσπαθείς!

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι βρε κοριτσακι μου δεν μπορεις να φανταστεις τι στεναχωρια περασα γιατι μετα αναγκαστηκα και πηρα αντισυλληπτικα ενα μηνα για να φυγει η κυστη αστα... μια χαρα θα εισαι αν σε παρακολουθει αντε να κανεις πολλα αυγουλακια :wink::wink:

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρήκα αυτο στο internet

 

Η επομενη προσπαθεια προκλησης εγινε με altermon και εκανα περιπου 15 ωαρια διαφορων μεγεθων.

 

Διάβασα επίσης ότι αυτές οι ενέσεις χρησιμοποιείτα περισσότερο στην εξωσωματική!

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

οι ενέσεις altermon και η κλομιφένη χρησιμοποιούντε συνδυαστικά για πρόκληση πολλαπλής ωορρηξίας σε προσπάθειες iui και εξωσωματικής. επιτυνχάνετε μεγαλύτερος αριθμός και καλλίτερη ποιότητα ωαρίων.

μην σε ανησυχεί κάτι, αρκεί ο γιατρός σου να σε παρακολουθεί με υπέρηχους. είναι πολύ συνηθισμένο φαρμακευτικό σχήμα , το έχω κάνει και εγώ, δεν έιχε επιτυχία :( , αλλά δεν έφταιγαν τα φάρμακα , έφταιγαν άλλα.....αν θέλεις στείλε μου με πμ σε ποιον γιατρό πας?

Σου εύχομαι καλή επιτυχία :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

οι ενέσεις altermon και η κλομιφένη χρησιμοποιούντε συνδυαστικά για πρόκληση πολλαπλής ωορρηξίας σε προσπάθειες iui και εξωσωματικής. επιτυνχάνετε μεγαλύτερος αριθμός και καλλίτερη ποιότητα ωαρίων.

μην σε ανησυχεί κάτι, αρκεί ο γιατρός σου να σε παρακολουθεί με υπέρηχους. είναι πολύ συνηθισμένο φαρμακευτικό σχήμα , το έχω κάνει και εγώ, δεν έιχε επιτυχία :( , αλλά δεν έφταιγαν τα φάρμακα , έφταιγαν άλλα.....αν θέλεις στείλε μου με πμ σε ποιον γιατρό πας?

Σου εύχομαι καλή επιτυχία :D:D:D

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν είχα ακούσει να το έχει πάρει καμία και ανχώθηκα! Τί είναι το iui?

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

οι ενέσεις altermon και η κλομιφένη χρησιμοποιούντε συνδυαστικά για πρόκληση πολλαπλής ωορρηξίας σε προσπάθειες iui και εξωσωματικής. επιτυνχάνετε μεγαλύτερος αριθμός και καλλίτερη ποιότητα ωαρίων.

μην σε ανησυχεί κάτι, αρκεί ο γιατρός σου να σε παρακολουθεί με υπέρηχους. είναι πολύ συνηθισμένο φαρμακευτικό σχήμα , το έχω κάνει και εγώ, δεν έιχε επιτυχία :( , αλλά δεν έφταιγαν τα φάρμακα , έφταιγαν άλλα.....αν θέλεις στείλε μου με πμ σε ποιον γιατρό πας?

Σου εύχομαι καλή επιτυχία :D:D:D

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν είχα ακούσει να το έχει πάρει καμία και ανχώθηκα! Τί είναι το iui?

 

 

ΣΠΕΡΜΑΤΕΝΧΥΣΗ :wink:

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτο στο internet

 

Η επομενη προσπαθεια προκλησης εγινε με altermon και εκανα περιπου 15 ωαρια διαφορων μεγεθων.

 

Διάβασα επίσης ότι αυτές οι ενέσεις χρησιμοποιείτα περισσότερο στην εξωσωματική!

 

 

Βρε κοριτσακι δεν ειναι πολλα 15??????????κανει????????

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρήκα αυτο στο internet

 

Η επομενη προσπαθεια προκλησης εγινε με altermon και εκανα περιπου 15 ωαρια διαφορων μεγεθων.

 

Διάβασα επίσης ότι αυτές οι ενέσεις χρησιμοποιείτα περισσότερο στην εξωσωματική!

 

 

Βρε κοριτσακι δεν ειναι πολλα 15??????????κανει????????

 

Δεν ξέρω τι να σου πώ! Θα δούμε τα αποτελέσματα!

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εμεινα εγκυος μετα απο σπερματεγχυση με ΕΙΚΟΣΙ ωαρια!!!Αυτα κανουν ομως οι πολυκυστικες!Ευχομαι τα καλυτερα!!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!

Και εγώ έχω πολυκυστικές!

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα ωάρια σπάνε με την pregnyl, έπειτα από υπερηχογραφικό έλεγχο. Clomiphen και altermon παίρνει κανείς για να αναπτυχθούν τα ωάρια και να γίνει πρόκληση ωορρηξίας. Έχω την αίσθηση όμως ότι προηγουμένως δίνουν gynofen-αντισυλληπτικά είναι-για ένα κύκλο (κάπως έτσι), σε καθημερινή βάση, ώστε οι ωοθήκες να είναι σε καταστολή. (Όλα τα παραπάνω με συνταγή γιατρού εννοείται!!!)

 

Αν έχει δοκιμάσει κ κάποια άλλη αυτό το σχήμα, ας μας πει την εμπειρία της και κυρίως, αν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα!!!

 

Επίσης, είχε παρενέργειες?Πχ κατακράτηση?

 

Περιμένω με αγωνία!!!

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα ωάρια σπάνε με την pregnyl, έπειτα από υπερηχογραφικό έλεγχο. Clomiphen και altermon παίρνει κανείς για να αναπτυχθούν τα ωάρια και να γίνει πρόκληση ωορρηξίας. Έχω την αίσθηση όμως ότι προηγουμένως δίνουν gynofen-αντισυλληπτικά είναι-για ένα κύκλο (κάπως έτσι), σε καθημερινή βάση, ώστε οι ωοθήκες να είναι σε καταστολή. (Όλα τα παραπάνω με συνταγή γιατρού εννοείται!!!)

 

Αν έχει δοκιμάσει κ κάποια άλλη αυτό το σχήμα, ας μας πει την εμπειρία της και κυρίως, αν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα!!!

 

Επίσης, είχε παρενέργειες?Πχ κατακράτηση?

 

Περιμένω με αγωνία!!!

 

Καλημερα βρε elin!!!

Που εισαι χαμενη;;;

Ολα καλα;;

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα ωάρια σπάνε με την pregnyl, έπειτα από υπερηχογραφικό έλεγχο. Clomiphen και altermon παίρνει κανείς για να αναπτυχθούν τα ωάρια και να γίνει πρόκληση ωορρηξίας. Έχω την αίσθηση όμως ότι προηγουμένως δίνουν gynofen-αντισυλληπτικά είναι-για ένα κύκλο (κάπως έτσι), σε καθημερινή βάση, ώστε οι ωοθήκες να είναι σε καταστολή. (Όλα τα παραπάνω με συνταγή γιατρού εννοείται!!!)

 

Αν έχει δοκιμάσει κ κάποια άλλη αυτό το σχήμα, ας μας πει την εμπειρία της και κυρίως, αν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα!!!

 

Επίσης, είχε παρενέργειες?Πχ κατακράτηση?

 

Περιμένω με αγωνία!!!

 

Καλημερα βρε elin!!!

Που εισαι χαμενη;;;

Ολα καλα;;

 

ΚΑΛΗΜΕΕΕΡΑ ELKARAKOYLA ΜΟΥΟΥ!!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!Γύρισα πριν μια εβδομάδα, αλλά με τρέχουν ξανά στη δουλειά-τεσπα!!!Τώρα βρήκαλίγο χρόνο να μπω. Εσύ καλά?

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε παιδι μου κι εγω λεω που εξαφανιστηκες!!!!!

Καλα ελινακι μου!!!

Καλη χρονια και σε σενα!!!

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...