Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΑΝΕΙΚΑ ΩΑΡΙΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ


Recommended Posts

Γεια σας

Δυστυχώς για διαφόρους λόγους έχω οδηγηθεί σε δανεικά ωάρια. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες έγκυρες και ελεγμένες πληροφορίες που καλό θα ήταν να ξέρετε για μην ενημερωθείτε από κανέναν λανθασμένα.

 

1. Δότρια η οποία προφανώς είναι νέα και γόνιμη γυναίκα παράγει στην χείριστη των περιπτώσεων 15 ωάρια. Συνήθως παράγει πάνω από 20 ωάρια.

2. Τα άριστα έμβρυα τα οποία μένουν στο τέλος και μετά την διαδικασία των βλαστοκύστεων είναι 4-6. Συνήθως μεταφέρονται τα 2 άρα 2-4 καταψύχονται. Αυτά τα νούμερα ισχύουν αν τα ωάρια αυτά δοθούν σε 2 γυναίκες. Αν την κάθε φορά αντιστοιχίζεται 1 δότρια σε μια γυναίκα (λήπτρια) τότε είναι 8-16 έμβρυα.

3. Άρα λογικά μένουν καλά έμβρυα και για δεύτερη προσπάθεια.

4. Ο Γιατρός μπορεί εύκολα να ξεχωρίσει με τις κατάλληλες εξετάσεις πότε μια γυναίκα είναι γόνιμη και πότε όχι και είναι δύσκολο να πέσει έξω.

5. Τιμές (υποκειμενική γνώμη αλλά μετά από έρευνα αγοράς) για δανεικά 5000 και 6000 ευρώ είναι υπερβολικές.

6. Ο Γιατρός οφείλει να επιλύει όλες τις απορίες, να δίνει όλες τις πληροφορίες και να μην χρεώνει επίσκεψη για να δώσει πληροφορίες για τα ποσοστά επιτυχίας του κέντρου του, ποια είναι η διαδικασία των δανεικών ωαρίων κτλπ. Και να απαιτείται τέτοιες πληροφορίες πριν την ιατρική επίσκεψη. Τους ξένους ασθενείς αρκετοί γιατροί τους ενημερώνουν και δίνουν και ιατρικές πληροφορίες χωρίς χρέωση .

Καλό θα ήταν ότι πληροφορίες έχετε και εσείς να τις μοιραστείτε εδώ για να ενημερώνουμε η μια την άλλη.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελενη καλησπερα,

μετα απο την χθεσινη αποξεση που εκανα😢τριτη στη σειρα και μετα απο δευτερη εξωσωματικη,μπαινω στη διαδικασια κ στην πιθανοτητα των δανεικων ωαριων.

τα στοιχεια που δινεις παραπανω ειναι πολυ ενδιαφεροντα.ειναι πληροφοριες που απλα γνωριζεις η εχεις περασει κ εσυ απο αυτη τη διαδικασια?

Το σκεφτομαι σοβαρα κ θελω να μαθω περισσοτερα.μπορεις να με βοηθησεις??:?:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ιωάννα μου σου απάντησα σε προσωπικό μήνυμα δεν ξέρω αν το είδες. Δεν μπαίνω πολύ συχνά εδώ παρά μόνο αν θέλω πληροφορίες. Αν θέλεις κάτι στείλε μου μήνυμα . Αυτά που λέω πάντως τα έχω ελέγξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σας

Δυστυχώς για διαφόρους λόγους έχω οδηγηθεί σε δανεικά ωάρια. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες έγκυρες και ελεγμένες πληροφορίες που καλό θα ήταν να ξέρετε για μην ενημερωθείτε από κανέναν λανθασμένα.

 

1. Δότρια η οποία προφανώς είναι νέα και γόνιμη γυναίκα παράγει στην χείριστη των περιπτώσεων 15 ωάρια. Συνήθως παράγει πάνω από 20 ωάρια.

2. Τα άριστα έμβρυα τα οποία μένουν στο τέλος και μετά την διαδικασία των βλαστοκύστεων είναι 4-6. Συνήθως μεταφέρονται τα 2 άρα 2-4 καταψύχονται. Αυτά τα νούμερα ισχύουν αν τα ωάρια αυτά δοθούν σε 2 γυναίκες. Αν την κάθε φορά αντιστοιχίζεται 1 δότρια σε μια γυναίκα (λήπτρια) τότε είναι 8-16 έμβρυα.

3. Άρα λογικά μένουν καλά έμβρυα και για δεύτερη προσπάθεια.

4. Ο Γιατρός μπορεί εύκολα να ξεχωρίσει με τις κατάλληλες εξετάσεις πότε μια γυναίκα είναι γόνιμη και πότε όχι και είναι δύσκολο να πέσει έξω.

5. Τιμές (υποκειμενική γνώμη αλλά μετά από έρευνα αγοράς) για δανεικά 5000 και 6000 ευρώ είναι υπερβολικές.

6. Ο Γιατρός οφείλει να επιλύει όλες τις απορίες, να δίνει όλες τις πληροφορίες και να μην χρεώνει επίσκεψη για να δώσει πληροφορίες για τα ποσοστά επιτυχίας του κέντρου του, ποια είναι η διαδικασία των δανεικών ωαρίων κτλπ. Και να απαιτείται τέτοιες πληροφορίες πριν την ιατρική επίσκεψη. Τους ξένους ασθενείς αρκετοί γιατροί τους ενημερώνουν και δίνουν και ιατρικές πληροφορίες χωρίς χρέωση .

Καλό θα ήταν ότι πληροφορίες έχετε και εσείς να τις μοιραστείτε εδώ για να ενημερώνουμε η μια την άλλη.

 

Ευχαριστώ

Καλησπερα σας κοριτσια!Ειμαι και γω μια απ τις κοπελες με δανεικα ωαρια για 2 φορα.Δεν εχει σημασια ποιανεις ειναι τα ωαρια ΣΗΜΑΣΙΑ εχει οτι θα εχεις στα σπλαχνα σου και στην αγκαλια σου το ΜΩΡΟ ΣΟΥ!!! Εμενα η δοτρια εκανε 12ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 6 απ τα οποια τα 4 ηταν καλα τα οποια και βαλαμε και τωρα περιμενω να κανω την χοριακη μου.Ο γιατρος μου,μου πηρε φιλικα 3.000ακαι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου σου απάντησα σε προσωπικό μήνυμα δεν ξέρω αν το είδες. Δεν μπαίνω πολύ συχνά εδώ παρά μόνο αν θέλω πληροφορίες. Αν θέλεις κάτι στείλε μου μήνυμα . Αυτά που λέω πάντως τα έχω ελέγξει.

 

Ελενη μου καλησπερα,η αληθεια ειναι οτι ουτε κ εγω μπαινω συχνα.Να φανταστεις μολις χθες ειδα την απαντηση σου κ σε ευχαριστω,αλλα δεν ξερω με ποιον τροπο να δω το π.μ καθως ειμαι λιγο ασχετη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας κοριτσια!Ειμαι και γω μια απ τις κοπελες με δανεικα ωαρια για 2 φορα.Δεν εχει σημασια ποιανεις ειναι τα ωαρια ΣΗΜΑΣΙΑ εχει οτι θα εχεις στα σπλαχνα σου και στην αγκαλια σου το ΜΩΡΟ ΣΟΥ!!! Εμενα η δοτρια εκανε 12ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 6 απ τα οποια τα 4 ηταν καλα τα οποια και βαλαμε και τωρα περιμενω να κανω την χοριακη μου.Ο γιατρος μου,μου πηρε φιλικα 3.000ακαι τωρα

 

Φιλη μου σου ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα.Και για μενα αυτη πιστευω θα ειναι η μονη λυση.Ηδη εχω κανει μια ενγμερωτικη επισκεψη στο γιατρο,κ πςριμενω νεα του.Θα δουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Φιλη μου σου ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα.Και για μενα αυτη πιστευω θα ειναι η μονη λυση.Ηδη εχω κανει μια ενγμερωτικη επισκεψη στο γιατρο,κ πςριμενω νεα του.Θα δουμε.....

 

καλησπερα

λόγω προωρης εμμηνοπαυσης στα 39, ξεκιναω και γω για εξωσωματική με δανεικά. γιατρος μου ο κ. Ξυδιάς.

Κόστος 4.500 ευρω συν τις ενέσεις που θα τις πάρω από την Επιτροπή. Για μεταφορα 2-3 ωαριων μου ειπε και καταψυξη αλλων τόσων για ενδεχομενη δεύτερη προσπάθεια.

Μου έκανε εντυπωση ότι κατά την διάρκεια του κυκλου με φορτωσε με χαπια. πολλα χάπια.

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου τα στοιχεία μου είναι σωστά και ελεγμένα το έχω ψάξει μου τα έχουν πει γιατροί και σε επιστημονικά site. Επειδή μια νεα κοπέλα όπως είναι η δότρια θα κάνει τουλάχιστον 20 (+) και ωάρια και καλά δεν έχει νόημα μια λήπτρια όπως είμαστε εμεις να τα πάει όλα. Αν έπαιρνε και τα 20 θα πλήρωνε πολλά και δεν τα χρειάζεται κιόλας. Αν τα μοιράσουν σε δύο λήπτριες, οι γυναίκες με πρόβλημα όπως εμείς έχουν πολλές καλές πιθανότητες να μείνουν έγκυοι και και περισσεύουν και έμβρυα κιόλας. Οπότε αν ένας γιατρός σας λέει ότι έκανε 12 ωάρια και περίσσεψαν πέρα από τα δύο που σας εμφύτευσαν και 2-4 έμβρυα έκανε πολύ σωστά το παραπάνω. Εγώ μιλάω για άλλους γιατρούς που λένε άλλα. Π.χ. μόνο δύο πολύ μέτρια έμβρυα έχεις και τίποτα παραπάνω.

Προσωπικό μήνυμα στέλνεις αν κάνεις διπλό κλικ στο όνομα και επιλέξεις προσωπικό μήνυμα και βλέπεις αν κάποιος σου έχει στείλει κάτι πάνω δεξια στα προσωπικά μηνύματα. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε όλες μας

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μάνα είναι αυτή που μεγαλώνει ένα παιδί και όταν κάποιος ταλαιπωρείται για να κάνει ένα παιδί όπως εμείς είναι και συνειδητοποιημένος γονιός. Οπότε αν η λύση είναι δανεικά ωάρια, δανεικά ωάρια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου τα στοιχεία μου είναι σωστά και ελεγμένα το έχω ψάξει μου τα έχουν πει γιατροί και σε επιστημονικά site. Επειδή μια νεα κοπέλα όπως είναι η δότρια θα κάνει τουλάχιστον 20 (+) και ωάρια και καλά δεν έχει νόημα μια λήπτρια όπως είμαστε εμεις να τα πάει όλα. Αν έπαιρνε και τα 20 θα πλήρωνε πολλά και δεν τα χρειάζεται κιόλας. Αν τα μοιράσουν σε δύο λήπτριες, οι γυναίκες με πρόβλημα όπως εμείς έχουν πολλές καλές πιθανότητες να μείνουν έγκυοι και και περισσεύουν και έμβρυα κιόλας. Οπότε αν ένας γιατρός σας λέει ότι έκανε 12 ωάρια και περίσσεψαν πέρα από τα δύο που σας εμφύτευσαν και 2-4 έμβρυα έκανε πολύ σωστά το παραπάνω. Εγώ μιλάω για άλλους γιατρούς που λένε άλλα. Π.χ. μόνο δύο πολύ μέτρια έμβρυα έχεις και τίποτα παραπάνω.

Προσωπικό μήνυμα στέλνεις αν κάνεις διπλό κλικ στο όνομα και επιλέξεις προσωπικό μήνυμα και βλέπεις αν κάποιος σου έχει στείλει κάτι πάνω δεξια στα προσωπικά μηνύματα. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε όλες μας

 

εγώ πάντως, δεν αμφισβητησα τα γραφομενα σου. ειπα τι μου ειπε ο γιατρος.

και αν θυμαμαι καλα ειπε οτι μια δοτρια απαγορευεται να δωσει σε παραπάνω απο πεντε ζευγαρια. τεσπα.

εγω ξεκιναω δευτερα του πασχα φαρμακευτικη αγωγή με cyclacour και ενα σωρο αλλα χαπια. εκανα ηδη avercap ενεση για αναστολη ωορηξιας.

27-29 θα γινει η ληψη και 3 μερες αργοτερα η εμβρυομεταφορα. καλη επιτυχια σε ολες μας και καλο πασχα.

και οπως λεει ο αντρας μου, αντε μαζι με τον μαη να πιασουμε και κανενα δυο παιδακια χιχιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης μάνα είναι αυτή που μεγαλώνει ένα παιδί και όταν κάποιος ταλαιπωρείται για να κάνει ένα παιδί όπως εμείς είναι και συνειδητοποιημένος γονιός. Οπότε αν η λύση είναι δανεικά ωάρια, δανεικά ωάρια!!!!

 

κι εγω διστασα λιγο στην αρχη αλλα ενταξει ναιτο πηρα αποφαση. εγω θα το πονεσω εγω θα το μεγαλωσω και μεσα μου και οταν γεννησω, το σπερμα του αντρα μου θα εχει. οποτε ναι ειναι δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως, δεν αμφισβητησα τα γραφομενα σου. ειπα τι μου ειπε ο γιατρος.

και αν θυμαμαι καλα ειπε οτι μια δοτρια απαγορευεται να δωσει σε παραπάνω απο πεντε ζευγαρια. τεσπα.

εγω ξεκιναω δευτερα του πασχα φαρμακευτικη αγωγή με cyclacour και ενα σωρο αλλα χαπια. εκανα ηδη avercap ενεση για αναστολη ωορηξιας.

27-29 θα γινει η ληψη και 3 μερες αργοτερα η εμβρυομεταφορα. καλη επιτυχια σε ολες μας και καλο πασχα.

και οπως λεει ο αντρας μου, αντε μαζι με τον μαη να πιασουμε και κανενα δυο παιδακια χιχιχι

vbrillis Μου δεν είπα κάτι για σένα απλά λέω αυτά που ξέρω ουσιαστικά ο γιατρός σου σύμφωνα με αυτά που σου είπε δεν διαφέρουν σαν αποτέλεσμα με αυτά που έχω μάθει εγώ. Δεν ξέρω γιατι δεν λένε ότι τα μοιράζουν σε δύο λήπτριες πράγμα που από ότι λένε και οι γιατροί δεν είναι λάθος. Πολλοί πάντως δεν το λένε. Ενώ π.χ. σε άλλες χώρες λένε τόσο κοστίζει τα μισά ωάρια τόσο κοστίζει και τα 20. Τώρα κάτι που δεν ξέρω καλά και δεν το έχω ψάξει υπάρχει νόμος που απαγορεύει να μοιράζονται τα ωάρια σε παραπάνω από 2 λήπτριες; Και ποιους τους ελέγχει;

Και φυσικά εσύ θα είσαι η μάνα τόσα έχεις τραβήξει, εσύ θα τα γεννήσεις και το σημαντικότερο (αυτό που θεωρώ εγώ) εσύ θα τα μεγαλώσεις. Πραγματικά καλη επιτυχία!!! Αν θες πες μου ποιος είναι ο γιατρός σου γιατι ψάχνομαι και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Ποιά η διαδικασία που ακολουθεί κάποια για να γίνει δότρια;

Aκριβως την διαδικασία δεν την ξέρω αν και θα έπρεπε. Ξέρω ότι κάνει εξετάσεις για AIDS, ηπατίτιδα, σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα, πολλά κέντρα αν και δεν είναι υποχρεωτικό από το νόμο καρυότυπο, πρέπει να κάνει ορμονολογικό έλεγχο, υπέρηχο για να δουν ότι είναι γόνιμη. Βάσει του νόμου να είναι κάτω των 35 ετών. Έλεγχο για μεσογειακή αναιμία και έλεγχο για κυστική ίνωση (δυστυχώς σε αρκετά κέντρα κάνουν μόνο το 60-65% των μεταλλάξεων). Φυσικά κοιτάνε να μην κάνει κάποιο περίεργο νυχτερινό επάγγελμα. Αυτά θυμάμαι. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως την διαδικασία δεν την ξέρω αν και θα έπρεπε. Ξέρω ότι κάνει εξετάσεις για AIDS, ηπατίτιδα, σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα, πολλά κέντρα αν και δεν είναι υποχρεωτικό από το νόμο καρυότυπο, πρέπει να κάνει ορμονολογικό έλεγχο, υπέρηχο για να δουν ότι είναι γόνιμη. Βάσει του νόμου να είναι κάτω των 35 ετών. Έλεγχο για μεσογειακή αναιμία και έλεγχο για κυστική ίνωση (δυστυχώς σε αρκετά κέντρα κάνουν μόνο το 60-65% των μεταλλάξεων). Φυσικά κοιτάνε να μην κάνει κάποιο περίεργο νυχτερινό επάγγελμα. Αυτά θυμάμαι. Ελπίζω να βοήθησα.

 

Ωραία , ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωάννα μου τα στοιχεία μου είναι σωστά και ελεγμένα το έχω ψάξει μου τα έχουν πει γιατροί και σε επιστημονικά site. Επειδή μια νεα κοπέλα όπως είναι η δότρια θα κάνει τουλάχιστον 20 (+) και ωάρια και καλά δεν έχει νόημα μια λήπτρια όπως είμαστε εμεις να τα πάει όλα. Αν έπαιρνε και τα 20 θα πλήρωνε πολλά και δεν τα χρειάζεται κιόλας. Αν τα μοιράσουν σε δύο λήπτριες, οι γυναίκες με πρόβλημα όπως εμείς έχουν πολλές καλές πιθανότητες να μείνουν έγκυοι και και περισσεύουν και έμβρυα κιόλας. Οπότε αν ένας γιατρός σας λέει ότι έκανε 12 ωάρια και περίσσεψαν πέρα από τα δύο που σας εμφύτευσαν και 2-4 έμβρυα έκανε πολύ σωστά το παραπάνω. Εγώ μιλάω για άλλους γιατρούς που λένε άλλα. Π.χ. μόνο δύο πολύ μέτρια έμβρυα έχεις και τίποτα παραπάνω.

Προσωπικό μήνυμα στέλνεις αν κάνεις διπλό κλικ στο όνομα και επιλέξεις προσωπικό μήνυμα και βλέπεις αν κάποιος σου έχει στείλει κάτι πάνω δεξια στα προσωπικά μηνύματα. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε όλες μας

 

Ελενη μου καλησπερα

σε ευχαριστω πολυ για ολες τις πληροφοριες,ειναι πραγματικα χρησιμες.

Στη δικη μου περιπτωση απλα ενημερωσα τον γιατρο μου Κ.Τσιριγωτη οτι με ενδιαφερει εγκυμοσυνη με δανεικα και μου ειπε οτι χρειαζετε περιπου 2 μηνες για να το κανονισει.Τα χρηματα θα ειναι περιπου 3500-4000.Δεν εχουμε πει κατι αλλο,απλα εγω θα βαλω ενα ωαριο γιατι δεν θελω δυδυμη κυηση.Εχουμε ηδη ενα παιδακι.Βεβαια σε περιπτωση αποτυχιας θελω να εχω κρατησει κ αλλα για να ξαναπροσπαθησω.

Εσυ σε τι φαση εισαι?:-

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

λόγω προωρης εμμηνοπαυσης στα 39, ξεκιναω και γω για εξωσωματική με δανεικά. γιατρος μου ο κ. Ξυδιάς.

Κόστος 4.500 ευρω συν τις ενέσεις που θα τις πάρω από την Επιτροπή. Για μεταφορα 2-3 ωαριων μου ειπε και καταψυξη αλλων τόσων για ενδεχομενη δεύτερη προσπάθεια.

Μου έκανε εντυπωση ότι κατά την διάρκεια του κυκλου με φορτωσε με χαπια. πολλα χάπια.

 

Vbrillis καλησπερα,

γιατι τοσο μεγαλο κοστος?και γιατι τοσα πολα φαρμακα?υποτιθετε οτι κανουμε με δανεικα για να μηνφορτωθουμε τοσα φαρμακα!!!!

Αυτο θελω να αποφυγω τα φαρμακα.Εχω ηδη κανει 2 προσπαθειες με φαρμακα,και ηταν η μια αποτυχια.Η αλλη πετυχε αλλα απεβαλλα στις 9 εβδ.

Δεν ξερω αν εννοεις τα cyclacur k τα utrogestan που αυτα μαλλον θα τα ξαναπαρω για προετοιμασια του ενδμητριου.

Γραψε μας τελικα τι εκανες.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε οτι εκανες η θα κανεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου είμαι στο ψάξιμο πως σου φάνηκε ο Τσιριγώτης, προφανώς καλός για να κάνεις προσπάθεια εκεί άλλα πες μας κάτι αναλυτικότερα. Γιατί τον επέλεξες; Ναι αλήθεια vbrillis και εγώ μόνο cyclacour παίρνω πριν την εμβρυομεταφορά και έτσι φτιάχνει το ενδομήτριο. Γιατί σε φόρτωσε με τόσα φάρμακα και ποια είναι αυτά; Για μαθαίνουμε ρωτάω και να ανταλλάσσουμε εμπειρίες. ΣΑς εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία κορίτσια. Να μην χρειαστείτε τα κατεψυγμένα. Φιλιά.

Link to comment
Share on other sites

ναι κοριτσια για να μαθαινουμε ειμαστε εδω.

λοιπον. περι του οικονομικού. 4500 είναι ολο το πακετο μαζί με καταψυξη. και οι υπερηχοι που θα κανω και δεν θα πληρωνω τιποτα, εχω ηδη κανει δύο. σε περίπτωση που χτυπα ξυλο κατι στραβωσει, η δευτερη προσπαθεια με γονιμοποιημένα απο την καταψυξη θα κοστισει 1100 ευρώ

 

όσο για τα φαρμακα, έκανα ηδη μια ενεση avercap που ειναι για καταστολη ωορηξιας. οσο για τα χαπια μου εχει γραψει

ΑΣΠΡΟ Cyclacur, Profertil, Valtrex 500mg, Zithromax 250mg, Salospir.

αποτι ειδα εχει κανει συνδυασμους στα χαπια. άλλες μερες δυο φορες την μερα και αλλες τρεις. περιοδο περιμενω μ. παρασκευή. χαπια ξεκιναω απο δευτερα του πασχα και θα παιρνω μεχρι και την ημερα της εμβρυομεταφοράς. για προετοιμασία ενδομητριου, αποφυγη κυστεων.

εδωσε και στον συζυγο μου: Valtrex, Zithromax, Vibramysin.

και μενα μου εκανε εντυπωση ο αριθμός των χαπιων.

 

θα σας πω ενα πραγμα μονο ομως. απο τον Οκτωβρη που εμαθα οτι ειχα χαμηλη αναπαραγωγικότητα, έκανα δυο προσπαθειες με τον προηγουμενο γιατρο χωρίς αποτέλεσμα, μεχρι και πριν από δύο εβδομαδες που εμαθα περί προωρης εμμηνόπαυσης, ημουν στα πατωματα. Ψυχολογια πιο αρνητική δεν γινεται. προχθες που πηγα στον συγκεκριμενο γιατρο, για να μας λύσει αποριες - ερωτησεις (ειχαμε γραψει 15 ερωτησεις), βγηκα με το χαμογελο στα χειλη. Ηταν τετοια η αντιμετωπιση του που με εκανε να ενθουσιαστω και να περιμενω τελη του μηνα για να γινει η εμβρυομεταφορα.

Link to comment
Share on other sites

Και γω στον Τσιριγωτη παω!! Τον θεωρω πολυ καλο γιατρο κ ανθρωπο!! Σου αφιερωνει πολυ ωρα.να σου εξιγησει τα παντα!! Εχω ξεκινησει κ γω προετοιμασια ενδομητριου αλλα για δοκιμαστικη εμβρυομεταφορα καθως εκανα υστεροσκοπησγ

Η κ βρεθηκε να εχω 2 τρυπες στη μητρα....εκτος αυτου υπαρχει μια ιδιομορφια και ο καθετηρας δεν μπαινει ευθεια αλκα καμπυλωτα κ θελει να το δει! Μας ειπε οτι τα ωαρια τα τα χωριζει για 2 ληπτριες...ειναι κριμα λεει να κρατησω 10 εμβυα μονο για μενα κ να μην τα χρεισιμοποιησω.. Γιατι οπως λεει θα μεινω 100%... Το οικονομικο μας ειπε 3.500 χωρις τα φαρμακα. Πηγα μεσο γνωστης κ μας τα κανει δωρο....

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω στον Τσιριγωτη παω!! Τον θεωρω πολυ καλο γιατρο κ ανθρωπο!! Σου αφιερωνει πολυ ωρα.να σου εξιγησει τα παντα!! Εχω ξεκινησει κ γω προετοιμασια ενδομητριου αλλα για δοκιμαστικη εμβρυομεταφορα καθως εκανα υστεροσκοπησγ

Η κ βρεθηκε να εχω 2 τρυπες στη μητρα....εκτος αυτου υπαρχει μια ιδιομορφια και ο καθετηρας δεν μπαινει ευθεια αλκα καμπυλωτα κ θελει να το δει! Μας ειπε οτι τα ωαρια τα τα χωριζει για 2 ληπτριες...ειναι κριμα λεει να κρατησω 10 εμβυα μονο για μενα κ να μην τα χρεισιμοποιησω.. Γιατι οπως λεει θα μεινω 100%... Το οικονομικο μας ειπε 3.500 χωρις τα φαρμακα. Πηγα μεσο γνωστης κ μας τα κανει δωρο....

 

και οπως λεει ο αντρας μου, αντε μαζι με τον μαη να πιασουμε και κανενα παιδι χιχι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα!Πριν διαβασω τι εχετε γραψει.... Ελενη επειδη το αλλο θεμα εκλεισε(απολυτα λογικο και αναμενομενο...) τη δοτρια δεν σκεφτομαι α τη βρω εγω εφοσον δε γινεται εννοειται.Απλα θα ηθελα να εχω μια επιλογη πχ αναμεσα σε 2.Πως επιλεγουν δοτες απο τραπεζα;Οκ τραπεζα ωαριων δεν υπαρχει ακομα αλλα θα μπορουσα να περιμενω μεχρι να βρεθει η καταλληλη δοτρια στα δικα μου μετρα και να εχω τη δυνατοτητα να επιλεξω εγω απο ποια θα παρω. Ακομα καλυτερα αν δινουν περισσοτερο σε γυναικες του εξωτερικου.Πολυ λιγοτερες πιθανοτητες να βρεθει αδερφακι του παιδιου μου στην ιδια χωρα.Γιατι μη ξεχναμε οι γυναικες αυτες ειτε εχουν και δικα τους παιδια ειτε θα κανουν αργοτερα. Ολα τα αλλα δεν μπορεις να τα ελεγξεις απλα ελπιζεις να ειναι οπως λενε και οπως πρεπει.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον και στο σερουμ οπως ειδα (κι αν καταλαβα καλα) δεν δινουν αποκλειστικα σε μια γυναικα τα ωαρια.Οχι οτι δεν γινεται κιολας ομως.Εγω επειδη εχω ιστορικο αποβολων δε θα θελα να τα μοιραστω με αλλη.Βεβαια ας δουμε τι θα γινει πρωτα και με τα δικα μου.Κι επειδη θα το καθυστερησω και λιγο για 2ο παιδακι ελπιζω να εχουν φτιαξει καπως οι νομοθεσιες μεχρι τοτε. Κοριτσια καλη επιτυχια σε ολες!

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...