Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χριστίνα-Ελένη...


sardelaki

Recommended Posts

βρε κορίτσια μου αυτά τα δυο ονόματα συνδιάζονται κάπως;;; :?

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορείς να τη φωνάζεις και με τά 2 ονόματα... Μου ακούγεται ωραίο... Ξέρω καποια κοπέλα που φωνάζει την κόρη της Χριστίνα-Μαρία (εννοώ και με τα 2 ονόματα) και ακούγεται μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

έλα κι έχω οίστρο :lol:

Χριστίνα Ελένη

 

Χελένη

Τένη

Κρίνη (Κριστίνα Ελένη)

Ελίνα

Ένια

Ρίνη

 

 

αν βρω και τίποτις άλλο, θα ενημερώσω :lol:

 

60.gif

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τί ωραίες ιδέες είναι αυτές...

βέβαια η ερώτηση μου αυτή δεν είναι της παρούσης, αλλά το σκέφτομαι για το δεύτερο παιδάκι...να μαστε γερή να μου χαρίσει ο Θεούλης ένα και βλέπουμε.

 

Απλά αν είναι κορίτσι θα βάλω το όνομα του μπαμπάκα μου που έχει πεθάνει όταν ήμουν 7 χρονών (το Χρήστος θα γίνει Χριστίνα) το Ελένη είναι της μαμάς μου που πραγματικά το αξίζει...γιαυτό ρωτάω :D

Αν είναι αγόρι εννοείται πως μόνο το όνομα του μπαμπά θα μπεί! :D

 

Το Χριστιένα μου άρεσε πάρα πολύ!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sardelaki τι εβαλες κιολας μπρος για το δευτερο; :lol::lol::lol:

παντως εμενα μου αρεσε το Ελινα και το Χριστιένα!

 

όχι καλέ...θες να τρελλαθώ με δουλειά, σπίτι, το μωρό κι ακόμη ένα μωρό;;; χα χα το αφήνω για αργότερα...απλά έτσι ρώτησα από περιέργεια να δω τί ονόματα μπορούν να προκύψουν!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Μαρίνη (Μαρ από το Σμαράγδα) και ίνη (από το Λαμπρινή)...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

sardelaki όταν βάλεις μπρός για το δεύτερο ενημέρωσε, ενδιαφέρομαι και εγώ! :wink:

 

για τί ενδιαφέρεσαι μάτια μου;;; :D

Για όνομα ή για να βάλουμε μαζί μπρος ;;; :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

sardelaki όταν βάλεις μπρός για το δεύτερο ενημέρωσε, ενδιαφέρομαι και εγώ! :wink:

 

για τί ενδιαφέρεσαι μάτια μου;;; :D

Για όνομα ή για να βάλουμε μαζί μπρος ;;; :lol:

 

Μπρός για το δεύτερο!!! Αλλά και το όνομα αν θα είναι αγοράκι θα είναι Χρηστάκης απο τον μπαμπά μου! :wink:

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites

Μαρίνη (Μαρ από το Σμαράγδα) και ίνη (από το Λαμπρινή)...

 

Ευχαριστώ :D

 

καλό το Μαρίνη ή χάλια ;;; :?

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Καλό απλά έχω τον μπαμπουλοάντρα μου που του ξινίζουν τα διπλά ονόματα :? , βρε να μην έχω αυτή την τσακπινιά που έχουν άλλες και τους τουμπάρουν με ένα χαμόγελο ή ένα χάδι.... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, το ένα το διαλέγω εγώ, άρα ή το κορίτσι ή το αγόρι και το τρίτο ουδέτερο, έτσι είχαμε συμφωνήσει, απλά εγώ δεν μπορώ να διαλέξω ενδιάμεσα στους γονείς μου, έτσι καθώς ο άντρας μου δεν θέλει με κανέναν τρόπο να βγάλουμε και τους 2 έλεγα μήπως έβαζα και το λαμπρινή της πεθεράς μου μέσα στα ονόματα... αλλά ακόμη ανένδοτος. ʼρα θα βγάλω το κορίτσι Σμαράγδα (μαμά μου) - Θοδώρα (μπαμπας μου) και το αγόρι ουδέτερο δηλαδή Παναγιώτη (Πάνο) ή Μάριο.

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα το φωναζεις και με τα δυο η απλα το 2ο ονομα θα την ακολουθει στα χαρτια. Και εγω τη μικρη τη λεω Αναστασια (μαμα) - Ειρηνη (ημ/νια συλληψης) και το μικρο Βασιλη (μπαμπα) . Παιζει και το Ειρηανα που μου προτεινατε αλλα Αναστασια βλεπω να τη φωναζω τελικα. Ξερω γω μηπως απλα τα μπερδευουμε τα παιδακια μας ετσι? ....και για μενα μεσα, μιλαω εεεε?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...