Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός σε παιδί 8 χρονών;


Zaira

Recommended Posts

Kι ο Βασιλης μεχρι τωρα με καλαμακι το επινε. Δεν ειχα σκεφτει οτι του μυριζει. Απλα ζητουσε στανταρ καλαμακι και εδινα.

Μολις συνειδητοποιησα το γιατι το ηθελε .:-D

 

Η μήτρα είναι ένα προστατευόμενο περιβάλλον. Παρέχει στο μωρό... τα πάντα! Όμως... δεν είναι για πάντα... Κάποια στιγμή ο ομφάλιος λόρος πρέπει να κοπεί, όσο κι αν αυτό κοστίζει σε μητέρα και παιδί. Το ίδιο πιστεύω και για το θηλασμό.

αυτο

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 194
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν με σοκαρει καμια εικονα με μπιμπερο και πιπιλα και εχω δει εφηβο να πινει απο μπιμπερο (τον ανηψιο μου), ε, και? Εγω επινα μπιμπερο στα 20 γιατι μου αρεσε η αισθηση.....επαθα κατι? και ξερω παρακαλω πολυ ενηλικα που κανει πιπιλα ΑΚΟΜΑ και τωρα στα 40

.

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

ελα πρωταπριλια ειναι, ολα επιτρεπονται!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

μας κανεις πλακα, το ξερω!!!!! ζαβολιαρα!!! :D

Link to comment
Share on other sites

. Το πινω με...........καλαμακι......και μαλιστα ψηλο για να ΜΗΝ το μυριζω και να μην μπαινει ολοκληρει γουλια στο στομα.

:roll::roll::roll:

εγώ αδυνατώ να καταλάβω για το λόγο που μπαίνεις σ'αυτή τη διαδικασία..βασανιστήριο μου μοιάζει:?

τόσο απαραίτητο θεωρείς το γάλα για τον οργανισμό σου ???

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

ελα πρωταπριλια ειναι, ολα επιτρεπονται!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

μας κανεις πλακα, το ξερω!!!!! ζαβολιαρα!!! :D

 

 

αί στο καλό...

είπα και εγώ..

τζάμπα θα ( από αυτό ντε ) από το παράθυρο...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

και ξερω παρακαλω πολυ ενηλικα που κανει πιπιλα ΑΚΟΜΑ και τωρα στα 40 οταν ειναι κουρασμενος

 

φαντάσου τώρα αυτό τον άνθρωπο να τον έχεις σύντροφο....μπρρρρρρρ

όλα τα καλά του κόσμου να είναι συγκεντρωμένα πάνω του......ευχαριστώ αλλά δεν θα έπερνα...με τίποτα λέμε

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχώς η κόρη μου 10 ετών δυσκολεύεται να κοιμηθεί και έχει ταράξει τα Αστερίξ, τα διηγήματα και ό,τι βιβλίο πέσει στα χέρια της, χωρίς να σκεφτεί να ζητήσει πιπίλα ούτε να θηλάσει!!:lol::roll:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς η κόρη μου 10 ετών δυσκολεύεται να κοιμηθεί και έχει ταράξει τα Αστερίξ, τα διηγήματα και ό,τι βιβλίο πέσει στα χέρια της, χωρίς να σκεφτεί να ζητήσει πιπίλα ούτε να θηλάσει!!:lol::roll:

 

κι ο αντρας μου, δε μπορει να κοιμηθει μερικες φορες...

 

αλλα αμα μου ζητησει πιπιλα, θα παρω το μπαστουνι του μπεηζμπολ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι ο αντρας μου, δε μπορει να κοιμηθει μερικες φορες...

 

αλλα αμα μου ζητησει πιπιλα, θα παρω το μπαστουνι του μπεηζμπολ!!!!

 

Θα του το δώσεις για πιπίλα ή "προς γνώση και συμμόρφωση";;!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω καθετα. Οπως και στο οτι η μαναδες που θηλαζουν πολυ κρατουν πισω την αναπτυξη των παιδιων. Αυτες τις αποψεις τις θεωρω το λιγοτερο προβληματικες. Δεν με σοκαρει καμια εικονα με μπιμπερο και πιπιλα και εχω δει εφηβο να πινει απο μπιμπερο (τον ανηψιο μου), ε, και? Εγω επινα μπιμπερο στα 20 γιατι μου αρεσε η αισθηση.....επαθα κατι? και ξερω παρακαλω πολυ ενηλικα που κανει πιπιλα ΑΚΟΜΑ και τωρα στα 40 οταν ειναι κουρασμενος και ειναι ανθρωπος απολυτα καταξιωμενος, επαγγελματιας και φοβερα δυναμικος μιας και εχασε οικεγενεια νωρις και επρεπε εκεινος να στηριξει μονος του τον εαυτο του. Αν ειναι δυνατον τωρα να κρινουμε χαρακτηρες ανθρωπων και αναπτυξη παιδιων απο το μπιμπερο, τον θηλασμο και την πιπιλα......Συγνωμη αλλα σε βρισκω ΠΟΛΥ υπερβολικη. Και εξαλλου τι μας πειραζει τι κανει ο καθενας. Στο κεφαλι μας πανω το κανει. Οποιανου δεν του αρεσει ας κοψει να θηλαζει νωρις και ας κοψει και τα μπιμπερο απο το μωρο του. Οπως αυτος δεν ενοχλει κανενα ετσι και οι αλλοι και οι πραξεις του δεν πρεπει να ενοχλουν αυτον.......την τρίχα τριχιά ομως......:|:neutral::|

 

Τωρα συμπηρωματικα αυτο το θηλαζω στα 8 για καποιο αλλο λογω φωτογραφιθικε και αμφιβαλω πολυ για την πραγματικοτητα του. Αλλα δεν θα συγκρινω τον 8χρονο (και ειδικα ΑΓΟΡΙ λιγο προ-εφηβειας) κολλημενο στο στηθος της μανας του, με τον αντιστοιχο 8χρονο αλανι να παιζει με το μπιμπερο στο χερι. Το δευτερο το γνωριζω εγω απο προσωπικη εμπειρια και ειναι οτι γουσταρεις πως βγαινει το γαλα απο εκει μεσα -κοινως λιγο λιγο, ΣΥΝ οτι βρωμαει στο ποτηρι και μου ερχεται αναγουλα. Ακομα και τωρα γαλα απο ποτηρι ΔΕΝ μου αρεσει. Το πινω με...........καλαμακι......και μαλιστα ψηλο για να ΜΗΝ το μυριζω και να μην μπαινει ολοκληρει γουλια στο στομα. Ειδικα στην εγκυμοσυνη τα καλαμακια αναστεναξαν.....μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Ελεος.....

 

 

Ok αστειευεσαι...Δεν μπορει να μιλας σοβαρα...Α ναι Πρωταπριλια ειναι σημερα!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,αλλά δεν θεωρώ φυσιολογικό μια κοπέλα 20 χρονών και ένας άντρας 40 να πιπιλάνε πιπίλες.

Είναι ψυχολογική εξάρτηση,όπως είναι το τσιγάρο και το ποτό.Προς Θεού,δεν συγκρίνω το ένα με το άλλο!Η πιπιλα ελάχιστα μπορεί να σε καταστρέψει(αν και έχει επιπτώσεις σε άλλους τομείς της ζωης) αλλά δεν παύει να είναι εξάρτηση!

Δεν μου αρέσουν οι εξαρτημένοι άνθρωποι,ούτε καν απο το παιδικό τους αρκουδάκι :roll:

Μαρίλια 18/2/08

dev183pr___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πως λενε 'τσιγαρο και φυγαμε'...

 

πιπιλα και φυγαμε...

 

 

ενα τσιγαρο δρομος... μια πιπιλα δρομος...

 

-τι σου καναααααααααα και πιιιιιιιιιιιιιιιιιινεις τσιγαρο στο τσιγααααααααααααρο..

 

αναπροσαρμοζουμε..

 

-τι σου κανα και γλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιφεις πιπιλα στη πιπιλαααααααααααααααααααααααααααα

 

 

 

 

 

(ελα, παραδεχτειτε το... ειχα πολυ καιρο να παω αρχειο....)

Link to comment
Share on other sites

frosobal αναγκαστικά το 3...δεν έχει άλλο ( βεβαίως βεβαίως κακώς οι εταιρείες δεν προβλέψανε να ανεβάσουν λίγο το μεγεθος αλλά τι να κάνουμε, στο ολοτελα καλή και η παναγοωταινα )

 

ναιιιιιιιιιιιιιι φυστίκι έχεις πολύ καιρό να μπεις αρχείο...:lol::lol::lol:

εεεε αν φάω και άλλες κάρτες όμως θα χρειαστώ τη συμπαράσταση σας...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

frosobal αναγκαστικά το 3...δεν έχει άλλο ( βεβαίως βεβαίως κακώς οι εταιρείες δεν προβλέψανε να ανεβάσουν λίγο το μεγεθος αλλά τι να κάνουμε, στο ολοτελα καλή και η παναγοωταινα )

 

ναιιιιιιιιιιιιιι φυστίκι έχεις πολύ καιρό να μπεις αρχείο...:lol::lol::lol:

εεεε αν φάω και άλλες κάρτες όμως θα χρειαστώ τη συμπαράσταση σας...

Φαντάζεσαι να ερχόταν σπίτι και να έπαιρνε τις πιπίλες του γιου μου; Θα τον έκανε εχθρό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Cam111093.jpg

 

 

.....και ?

( απ'οτι καταλαβαίνω εγώ ο εν λόγω κύριος:-D κρατάει με αυτό τον άκομψο τρόπο την πιπίλα της κόρης του, έχεις δίκιο πρέπει να μάθει 5 βασικούς κανόνες υγιεινής )

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχα και η κόρη του έχει βάλει το δάχτυλό της στο στόμα.

Βρε παιδιά εμένα ο άνδρας μου με βλέπει που θηλάζω τα δίδυμα και μου λέει αχ να ήμουν μωρό. Λέτε να παίρνει κρυφά τα μπιμπερό τους;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...