Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παραμύθια με CD


Recommended Posts

Γεια σας! Έχω ένα γιο 2 ετών και 9 μηνών και του αρέσουν πολύ τα βιβλία. Έχουμε πάρα πολλά, αλλά αυτό που μας λείπει και θα ήθελα να βρω είναι βιβλία- παραμύθια με την αφήγηση σε CD. Βρίσκω μόνο τα κλασσικά παραμύθια με την Κοκκινοσκουφίτσα, Τα τρία γουρουνάκια κτλ. , αλλά δεν θέλω αυτά! Ξέρει κανείς να μου προτείνει κάτι; Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΚΕΔΡΟΣ Ο ΕΓΩΙΣΤΗΣ ΓΙΓΑΝΤΑΣ ΚΑΙ Ο ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ ΟΥΑΙΛΝΤ ΜΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΗΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΑΦΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΜΠΑΛΕΤΟ ΟΠΩΣ ΛΑ ΤΡΑΒΙΑΤΑ,Η ΛΙΜΝΗ ΤΩΝ ΚΥΚΝΩΝ,Ο ΜΑΓΕΜΕΝΟΣ ΑΥΛΟΣ Κ.Α ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια ,καλησπέρα!

Τώρα ίσως φανεί χαζό αυτό που θα γράψω αλλά πριν πολλά πολλά χρόνια το περιοδικό METRO είχε βγάλει ένα cd με παραμύθια που την αφήγηση έκαναν διάφοροι διάσημοι όπως Β.Παπακωνσταντίνου ,Δ.Σαββόπουλος ,Μ.Καννά και άλλοι.Δυστυχώς το έχασα .Έψαξα εδώ στο internet αλλά δεν μπορώ να βρω κατι ,μόνο το εξώφυλλο του βρήκα και δύο από τα παραμύθια.Και θα το ήθελα τόσο πολύ για τον μικρούλη μου.

Αν κάποια κοπέλα το έχει ή γνωρίζει που μπορώ να το βρω και αν υπάρχει βέβαια ακόμα ,ας με βοηθήσει ,ήτανε καταπληκτική η αφήγηση!!!

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα πολυ καλα παραμυθια ειναι η σειρα αμπρα καταμπρα αυτη που διαφιμιζει η ερτ1 τα πρωινα! το καθε τευχος εχει πολλα παραμυθια που τα αφηγουνται παλιοι πολυ γνωστοι ηθοποιοι οπως βουγιουκλακη ληναιος καρας και αλλοι. Αυτα η τα παραγγελνεις απο το τηλ που λεει η ερτ αλλα βγαινουν αρκετα τα λεφτα γιατι σου στελνουν 5 τευχη μαζι στην τιμη των 60 ευρω ΝΟΜΙΖΩ η αλλιως εγω τα ειχα βρει μεμονωμενα στην πρωτοπορια στη θεσ/νικη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενα πραγματικά πολύ καλό, είναι της Κάρμεν Ρουγγέρη το "Χένσελ & Γκρέτελ" εκδόσεις Λιβάνη. Είναι βιβλίο που περιλαμβάνει και CD.

Είναι από την παράσταση που δίνει, η οποία είναι παιδική όπερα! Η παράσταση βέβαια, όπως και το CD, είναι σε πρόζα μαζί με όπερα. Είναι ευχάριστο, αστείο, με φοβερή εικονογράφηση, και άκρως κατανοητό (παρόλο που έχει και λίγο όπερα μέσα)

Είναι καταπληκτικό!

Κοστίζει γύρω στα 12 Ευρώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Ειναι πολυ καλο το εχω παρει στον μικρο μου που ειναι 2 και τρελαινεται να το ακουει!!! Το παραμυθι εχει πολλες σελιδες απ'οτι βλεπεις και ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε μία ντήλερ σήμερα να μου πουλήσει 8 CD με 40 παραμύθια συνολικά , 75 ευρώ με όλα τα κλασσικά και ωραία αφήγηση και μαζί άλλα 10 βιβλία με παζλ μέσα αλλά 100 ευρώ το σύνολο 175. Να πω την αλήθεια μου τα CD μου άρεσαν πάρα πολύ. Έχετε υπόψιν κάτι για αυτή τη σειρά;

JiOAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε μία ντήλερ σήμερα να μου πουλήσει 8 CD με 40 παραμύθια συνολικά , 75 ευρώ με όλα τα κλασσικά και ωραία αφήγηση και μαζί άλλα 10 βιβλία με παζλ μέσα αλλά 100 ευρώ το σύνολο 175. Να πω την αλήθεια μου τα CD μου άρεσαν πάρα πολύ. Έχετε υπόψιν κάτι για αυτή τη σειρά;

 

Δεν ξέρω πάλι, αλλά... λίγο ακριβά δεν είναι? Τα βιβλία-puzzle είναι συνήθως πολυ οικονομικά...

Link to comment
Share on other sites

http://www.tospirto.net/index.php?ID=tospirto_events&Rec_ID=1491 Για παραμύθια στο διαδίκτυο. Δεν είναι βιβλίο, δε θα το έχει στα χέρια του, αλλά αν θέλεις μόνο να ακούνε την ιστορία, είναι πολύ καλό.

 

http://www.picturebooks.gr/el/list_full.asp?b_series_id=39 Έχουμε τη συναυλία των ζώων, σε αφήγηση Πέτρου Φιλιππίδη, αλλά και τα άλλα φαίνονται εξαιρετικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...
Εμένα μου ήρθε μία ντήλερ σήμερα να μου πουλήσει 8 CD με 40 παραμύθια συνολικά , 75 ευρώ με όλα τα κλασσικά και ωραία αφήγηση και μαζί άλλα 10 βιβλία με παζλ μέσα αλλά 100 ευρώ το σύνολο 175. Να πω την αλήθεια μου τα CD μου άρεσαν πάρα πολύ. Έχετε υπόψιν κάτι για αυτή τη σειρά;

 

Σήμερα ήρθε σε μένα. Μάλιστα μου είπε οτι είναι από το Κέντρο Πρόληψης. Κι όταν την ρώτησα ποιο ακριβως μου είπε θα σου πω αλλά ποτέ δεν μου είπε. Στο δια ταύτα τα παραπάνω εμένα μου τα κοστολόγησε στα 240 ?. Επειδή μου φάνηκαν πανακριβού της είπα οτι αν τα βρω πιο ακριβά στην πρώτη αναζήτηση στο google θα τα πάρω επί τόπου από αυτή. Αποτέλεσμα; Το κάθε παραμύθι το βρήκα στα 9,52 ?. Το cd δεν κατάφερα να δω τίτλο γιατί πανικοβλήθηκε, τα μάζεψε και έφυγε. Το μόνο που συγράτησα ήταν οτι η αφηγήτρια είναι εγγονή της Θείας Λένας (αν την έχετε ακουστά) και αν κατάλαβα καλά έχει εκπομπή στην ΕΡΤ. Η αλήθεια είναι οτι τα cd με ενδιαφέρουν κι εμένα κι ούτε ήταν ακριβά αλλά δεν πρόλαβα να δω τα στοιχεία τους.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ,καλησπέρα!

Τώρα ίσως φανεί χαζό αυτό που θα γράψω αλλά πριν πολλά πολλά χρόνια το περιοδικό METRO είχε βγάλει ένα cd με παραμύθια που την αφήγηση έκαναν διάφοροι διάσημοι όπως Β.Παπακωνσταντίνου ,Δ.Σαββόπουλος ,Μ.Καννά και άλλοι.Δυστυχώς το έχασα .Έψαξα εδώ στο internet αλλά δεν μπορώ να βρω κατι ,μόνο το εξώφυλλο του βρήκα και δύο από τα παραμύθια.Και θα το ήθελα τόσο πολύ για τον μικρούλη μου.

Αν κάποια κοπέλα το έχει ή γνωρίζει που μπορώ να το βρω και αν υπάρχει βέβαια ακόμα ,ας με βοηθήσει ,ήτανε καταπληκτική η αφήγηση!!!

Ευχαριστώ!!!

 

Πανε μήνες βεβαια από όταν το ζήτησες αλλα το έχω είναι όντως καταπληκτικό

αν εξακολουθείς να το θες μπορείς να μου στείλεις ΠΜ !

 

εμείς έχουμε κατεβάσει πολλά παραμύθια από το ιντερνετ ...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να γράψεις διευθύνσεις από που κατεβάζεις παραμύθια;

Επίσης αυτό που αναφέρεις το πουλάς ή μπορείς να το κάνεις copy;

 

Oxi δεν τα πουλάω !!! τα κάνω copy αν τα θες και να στα στείλω ! :-)

αλλα μπορείτε και μόνοι σας να κατεβάσετε από εδώ : http://greekddl.com/

(πήγαινε εκεί που λέει ψαχτηρι (πάνω δεξια ) γράψε την λέξη παραμύθια

και θα δεις ...:wink: )

Το cd του ΜΕΤΡΟ όμως δεν υπάρχει σε torrent για να το βρείτε !

για αυτό είπα στην κοπέλα αν θέλει να της το γράψω και να της το ΄δώσω . !

Link to comment
Share on other sites

ποια ; :-)

θέλω να πω ότι αν θέλετε παραμύθια μπορείτε να κατεβάσετε από το λινκ που σας έδειξα.!

αφενός δε τα έχω όλα και αφετέρου μπορείτε και μόνοι σας . !

με χαρα όμως να βοηθήσω (αν μπορώ ) :wink::-)

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Έκανα εγγραφή αλλά δεν μου το κατεβάζει. Γιατί άραγε;

 

γεια σου

για να καταβέσεις το αρχείο ή όποιο άλλο αρχείο θες πρέπει πρώτα να πας εκεί που λέει λέει :

Για να κατεβάσετε χρειάζεται να εγκαταστήσετε και να ανοίξετε τον Greekddl Downloader

και εκεί θα σου δοθούν περαιτέρω οδηγίες :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

αλλα μπορείτε και μόνοι σας να κατεβάσετε από εδώ : http://greekddl.com/

(πήγαινε εκεί που λέει ψαχτηρι (πάνω δεξια ) γράψε την λέξη παραμύθια

και θα δεις ...:wink: )

Το cd του ΜΕΤΡΟ όμως δεν υπάρχει σε torrent για να το βρείτε !

για αυτό είπα στην κοπέλα αν θέλει να της το γράψω και να της το ΄δώσω . !

 

UFO ευχαριστούμε πάρα πολύ! μου έφτιαξες τη μέρα με αυτό το Link!!!!!

YVGlp2.png,

holPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...