Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ακόμη ψάχνω γιατρό... (Λάρνακα - Κύπρος)


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Διανύω την 7η εβδομάδα και ακόμα δεν έχω καταλήξει σε γιατρό. Χρειάζομαι τη συμβουλή σας γιατί έχω αρχίσει να αγχώνομαι.

Ψάχνω να βρω ένα γιατρό που να με κάνει να νιώθω εμπιστοσύνη και να μη φοβάμαι κοντά του.

Ο ένας γιατρός που επισκέφθηκα είναι πολύ μεγάλος σε ηλικία. Έχει μεγάλη φήμη και πολλή πείρα, η μαμά μου τον λατρεύει. Και μάλιστα δεν είναι ούτε παράλογο το ποσό που θέλει. Αλλά εμένα δε μου εμπνέει εμπιστοσύνη. Η συμπεριφορά του είναι αντιεπαγγελματική και στον υπέρηχο δεν ήρθε ΠΟΤΕ να με δει εκείνος. 'Όταν του είπα για την εγκυμοσύνη μου δεν μου είπε το παραμικρό για το τί πρέπει να τρώω και τι όχι.

Ο άλλος ήταν πολύ πιο επαγγελματίας. Μου έδωσε αρκετή προσοχή και μου μιλούσε για πολλές ώρες. Δεν έχει όμως καθόλου πελατεία κι αυτό με ανησυχεί κάπως. Και επίσης είναι αρκετά ακριβός, χρεώνει έξτρα τις επισκέψεις και μου προκαλεί έντονα την αίσθηση ότι σκέφτεται μόνο τα λεφτά.

Στο νοσοκομείο δεν έχω εμπιστοσύνη να γεννήσω γιατί ακούω και βλέπω διάφορα.

Είμαι απο Κύπρο και μένω Λάρνακα. Στην Λευκωσία υπάρχουν πολλοί καλοί γιατροί σε ιδιωτικές κλινικές. Πανάκριβοι. Κι επίσης ο άντρας μου φωνάζει γιατί δε θέλει να ταξιδεύουμε εκτός πόλεως συνέχεια.

 

Συγγνώμη για την έκθεση αλλά χρειάζομαι να ακούσω τη γνώμη σας...Σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθησω ματακια μου αλλα μένω Αθήνα , έχω έναν καταπληκτικό γιατρό και υπέροχο άνθρωπο που δεν σε κοιτάει στην τσέπη αλλα δυστυχώς είσαι παρά παρα πολυ μακριά . Εύχομαι να βρεις σύντομα τον γιατρο που θα σε εκφράζει.. Φιλακιαααα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Katarxin kalispera. eimai kainouria stin parea k auto gt psaxnw ena kalo gunaikologo sti larnaka. mexri twra piga se 2 k den eimai sigouri oti einai oti kalutero uparxoun...Eipa na to psaksw ligo pio sovara giati me ton antra m apofasisame oti 8eloume mwraki opote an mporeite na me voi8isete 8a to ektimisw polu.

Euxaristw k pali k sugnwmi an to dimosieuw se la8os simeio:oops:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν Καλησπέρα σας. Είμαι καινούρια στην παρέα και αυτό γιατί ψάχνω ένα καλό γυναικολόγο στην Λάρνακα (Κύπρος). Μέχρι τώρα πήγα σε 2 και δεν είμαι σίγουρη ότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει...είπα να το ψάξω λίγο πιο σοβαρά γιατί με τον άντρα μου αποφασίσαμε ότι θέλουμε ένα μωράκι οπότε αν μπορείτε να μας βοηθήσετε θα το εκτιμούσαμε πολύ.

Ευχαριστώ και πάλι και συγνώμη αν το δημοσιεύω σε λάθος σημειο:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Πολύ καλός στη Λάρνακα είναι ο Λεοντιάδης. Συστήνεται ανεπιφύλαχτα αν είστε ήδη έγκυες. Εμείς επειδή προσπαθούμε λίγο καιρό τώρα, πήγαμε στη Λευκωσία σε ειδικό για θέματα υπογονιμότητας αλλά αν δεν υπήρχε αυτό το θέμα στον Γιώργο Λεοντιάδη θα πήγαινα σίγουρα γιατί είναι και πολύ επαγγελματίας (ο μόνος που έχει νοοσοκόμα μαζί την ώρα της εξέτασης αλλά και πολύ καλός γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
geia sas eimai kai egw nea manoula apo tin kipro 'lemeso kai 4axno gia ena kalo ginekologo kai euriologo .,,, ime idei stin 13 bdmada...ex bebea kani kapies e3etasis alla agxonome...:oops:

 

Γειά σου, εγώ είμαι από Αμμόχωστο και πηγαίνω σε ένα στην Λάρνακα. Η Θεία μου έρχεται σε έναν στην Λεμεσό από την Αμμόχωστο κι αυτή, διανύει τόσην απόσταση για να πάει σε 'κείνον τον γιατρό γιατί από τα λεγόμενα της, είναι πολύ καλός, της δίνει σημασία, της απαντά όλες της τις απορίες, γενικά της εμπνέει εμπιστοσύνη. Όμως είναι λίγο ακριβός, Νομίζω 70 ευρώ κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...