Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτήριο Ρέα - Γυναικολόγοι


basou

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι να γεννήσω το τρίτο παιδάκι μου στο Ρέα εξαιτίας της μικρής απόστασης από το σπίτι μου, δεν ξέρω όμως κάποιον γιατρό που να συνεργάζεται με το μαιευτήριο αυτό. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μία συνάδελφός μου γέννησε το περασμένο Σάββατο στο Ρέα. Ολα πήγαν καλά, γέννησε ένα πανέμορφο κοριτσάκι με φυσιολογικό τοκετό. Ο γιατρός της λέγεται Πιερρουτσάκος, από ότι μου είχε πει πολύ καλός, άνθρωπος που εμπνέει εμπιστοσύνη, με πείρα και πολύ συζητήσιμος. Δεν ξέρω το μικρό του όνομα, από τον Ιατρικό Σύλλογο Αθηνών, μπορείς να το μάθεις. Δε νομίζω να υπάρχουν πολλοί μαιευτήρες - γυναικολόγοι με αυτό το επίθετο. ΄Διαφορετικά (σε 1-2 ημέρες) μπορώ να σου βρω εγώ τηλέφωνα, εάν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να γεννήσω το τρίτο παιδάκι μου στο Ρέα εξαιτίας της μικρής απόστασης από το σπίτι μου, δεν ξέρω όμως κάποιον γιατρό που να συνεργάζεται με το μαιευτήριο αυτό. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα basou,

 

Mε το καλό το 3ο σου παιδάκι! :):) Θα γίνω και εγώ τρίτεκνη σε λίγο καιρό και θέλω να σ' ενημερώσω -αν φυσικά δεν το ξέρεις ήδη - ότι το Ρέα έχει έκπτωση 30% στο 3ο παιδάκι. Θέλω κι' εγώ να γεννήσω εκεί, αν και μένω Κηφισιά, και είχε πει ο γιατρός μου ότι θα πάει να ρωτήσει για ν' ανοίξει κωδικο. Ελπίζω να το κάνει :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μία συνάδελφός μου γέννησε το περασμένο Σάββατο στο Ρέα. Ολα πήγαν καλά, γέννησε ένα πανέμορφο κοριτσάκι με φυσιολογικό τοκετό. Ο γιατρός της λέγεται Πιερρουτσάκος, από ότι μου είχε πει πολύ καλός, άνθρωπος που εμπνέει εμπιστοσύνη, με πείρα και πολύ συζητήσιμος. Δεν ξέρω το μικρό του όνομα, από τον Ιατρικό Σύλλογο Αθηνών, μπορείς να το μάθεις. Δε νομίζω να υπάρχουν πολλοί μαιευτήρες - γυναικολόγοι με αυτό το επίθετο. ΄Διαφορετικά (σε 1-2 ημέρες) μπορώ να σου βρω εγώ τηλέφωνα, εάν σε ενδιαφέρει.

 

Είναι όντως πολυ καλος ανθρωπος και γιατρος με πολυ κοσμο και πολυ εμπειρια...το λεω γιατι ειναι κι εμενα ο γιατρος μου και δεν εκμεταλλευεται οικονομικα..δε περνει πολλα.

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και ο δικός μου γιατρός είναι στο Ρέα πλέον. Λέγεται Νίκος Κουτσοδήμας και έχει το ιατρείο του στον Άλιμο. Το χαρακτηριστικό του είναι ότι ... είναι πάντα εκεί όταν τον χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να γεννήσω το τρίτο παιδάκι μου στο Ρέα εξαιτίας της μικρής απόστασης από το σπίτι μου, δεν ξέρω όμως κάποιον γιατρό που να συνεργάζεται με το μαιευτήριο αυτό. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα basou ευχομαι να πανε ολα καλα και με το 3ο μωρακι σου!!!Και ο δικος μου γιατρος ειναι στο ΡΕΑ και λεγετε Περρακης.Αν θες πληροφοριες στειλε μου πμ.Με το καλο!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους και όλες για τις πληροφορίες. Δεδομένου ότι μένω στον Άλιμο θα με ενδιέφερε καταρχήν ο Κος Κουτσοδήμος που λέει η kyra. Αν έχει κανείς περισσότερα στοιχεία (διεύθυνση ιατρείου, τηλέφωνο) θα με βοηθούσε πολύ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια σημερα πηγα στο ρεα για να το δω και να κανω την αυχενικη.το σαλονι ειναι ωραιο,οι οροφοι και τα δωματιο λιγο μικροτερα σε μεγεθος απο το μητερα αλλα δεν παυει να ειναι καινουργια και εχει και παρα πολυ καλα μηχανηματα.ο υπερηχος που εκανα ηταν σουπερ.

ειναι το τριτο μου παιδακι και ρωτησα για τιμες.

τρικλινο που συμπεριλαμβανει πακετο(δεν ξερω τι εννοουν) 1780 δεν ειναι στην εκπτωση των τριτεκνων

δικλινο οικονομικο δηλαδη ειναι δυο δικλινα και ενδιαμεσα υπαρχει μια συρομενη η οποια ειναι κλειστη(αυτο το ρωτησα)

2250 +13% φπα+φαρμακα.η εκπτωση ειναι μονο στην τιμη δωματιου που δεν διευκρινιζεται ποσο ακριβως ειναι γιατι στα 2250 συμπεριλαμβανονται και υγειονομικο υλικο το οποιο δεν εχει εκπτωση

δικλινο 2970+φπα +φαρμακα

μονοκλινο 4370+φπα +φαρμακα

ολα ειναι για φυσιολογικο τοκετο.στην καισαρικη ανεβαινει κατα 200+ ευρω

δεν εμεινα τρελαμενη απλα ικανοποιημενη πιο πολυ απο τις τιμες γιατι σε συγκριση με το μητερα θα γλυτωσω κανενα 2500ευρω.

ο δικος μου γιατρος λεγεται παπαευσταθιου βασιλειος και με αυτο εχω γεννησει και τα αλλα δυο μου παιδια.γνωμη μου παντως ειναι να βρεις καποιον γιατρο που να εμπιστευεσαι και μετα το μαιευτηριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Β. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΟΤΣΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ.ΕΙΝΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ,ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΜΕΛΛΟΥΣΑ ΜΑΝΟΥΛΑ,ΟΤΙ ΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ.ΑΦΟΥ ΟΑΤΑΝ ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΕΡΝΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΛ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ο κουτσοδημοσ ηταν στο ικα ν.σμυρνησ?ενασ ασπρομαλλησ κυριοσ?με εξυπηρετουσε παντα στο ικα!ηταν καλοσ!δεν τον ξερω ομωσ περισσοτερο!

 

Ναι, αυτός είναι. Τα στοιχεία του είναι

Νίκος Κουτσοδήμας

Αριανού 1

Άλιμος

τηλ. 210 9838434

 

Δεν είναι μεγάλος, παρά το ότι είναι ασπρομάλλης. Νομίζω ότι δεν είναι καν 50 ετών.

Link to comment
Share on other sites

Και ο δικός μου στο Ρέα έχει μεταφερθεί Βασιλείου λέγεται και το ιατρείο του είναι στον Πειραιά .Εξυπηρετεί και Δευτέρα-Τετάρτη απόγευμα που είναι κλειστά τα μαγαζιά και το parking είναι εύκολο ενώ απαντάει πάντα στα τηλ.και είναι ιδιαίτερα ήρεμος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ευχαριστω για τις πληροφοριες.Ειναι ολες πολυ χρησιμες.

Αυτο που θελω να προσθεσω ειναι οτι στο ΡΕΑ ,αν εισαι δημοτης Π.Φαληρου, εχεις εκπτωση 50% στις εξετασεις και καποια εκπτωση ,ισως 20% ,στον τοκετο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλημέρα κορίτσια , θα ήθελα τη βοήθεια σας!

μήπως μπορείτε να μοθ προτείνετε καποιον γυναικολόγο στο Ρεα που να είναι καλός αλλα να μη ζητάει και τρελά ποσά????? ζητάω πολλά???

το ξέρω αλλά πιστεύω ότι καποιοι θα υπάρχουν που θα ζητούν κάποιο λογικό ποσό!

ευχαριστώ και περιμένω τις απαντήσεισ σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο Χασιακος συνεργαζεται και με το Ρεα (προσφατα γεννησε μια γνωστη μου μαζι του εκει) απ΄οσο γνωριζω εχει ολοκληρο fun club εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=35781&highlight=%F7%E1%F3%E9%E1%EA%EF%F3 και γενικα εχουν γινει πολλες αναφορες στο ονομα του σε διαφορα θεματα εδω στο forum.

Η μικρή μου καραμέλα μεγαλώνει κάθε μέρα!!

Link to comment
Share on other sites

τον νικο τον εχω εγω γιατρο εδω και πολλα χρονια με ειχε συστησει η ξαδερφη μου και απο τοτε κολλησα.πολυ γλυκος ανθρωπος εξαιρετικος επιστημωνας.ειχα παει σε πολλους γυναικολογους πριν γνωρισω αυτον οποτε μια μικρη εμπειρια εχω..σου τον προτεινω ανεπιφυλακτα..το μονο ελλατωμα ειναι με τα ραντεβου του..του κλεινει η ελενη στο ιατρειο ανα 15΄ και εχει παρα πολυ κοσμο και περιμενειςςςςς. εγω οτι προβλημα εχω αντιμετωσει το εχει χειριστει αψογα γεννησα σε αυτον και τα 2 παιδακια μου χωρις προβληματα..δεν σε αγχωνει καθολου σου εξηγει και την παραμικρη λεπτομερεια και οτι και αν θες το συζηταει...εμενα να φανταστεις οτι ο αντρουλης μου οταν γεννησα τοτε ηταν στο ιασω δεν ειχε ανοιξει το ρεα ακομα ηταν ανεργος και μας πηρε 1200 και λιγα λιγα χωρις μαιες χωρις τιποτα...ειναι ενας απο τους καλυτερους αν οχι ο καλυτερος..σου ευχομαι καλη τυχη σε οποιον και αν καταληξεις..

Link to comment
Share on other sites

ο Χασιακος συνεργαζεται και με το Ρεα (προσφατα γεννησε μια γνωστη μου μαζι του εκει) απ΄οσο γνωριζω εχει ολοκληρο fun club εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=35781&highlight=%F7%E1%F3%E9%E1%EA%EF%F3 και γενικα εχουν γινει πολλες αναφορες στο ονομα του σε διαφορα θεματα εδω στο forum.

 

 

ο χασιακος ομως συνεργαζεται και βρισκεται παρα πολλες ωρες και στο αρεταιειο...και εκει κανει και τις περισσοτερους τοκετους..ειναι καλος γιατρος τον εχω γνωρισει αλλα οταν ταυτοχρονα ξεγενναει 5 γυναικες στο αρεταιειο πως μπορει να ειναι ταυτοχρονα και στο ρεα?μια απορια εχω μη με φατε ολες απο το fun club..ισως μετα απο οτι εχω διαβασει απο ολες να ειναι και ο μονος λογος που δεν τον εμπιστευομαι προσωπικη αποψη ειναι παντα.και σιγουρα για να ειναι στο ρεα ειναι αψογος γιατι εκει εχει μονο γιατρους με οραμα και οχι γιατρους για πλουτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σας σήμερα επιβεβέωσα πως είμαι έγκυος και ψάχνω επιγώντος γυναικολόγο στον Πειραιά(na είναι και στο Ρέα)!!Μία φίλη μου είπε για τον Πιερουτσάκο πως είναι πολύ καλός γιατρός και άνθρωπος,τον έχει κάποια κοπέλα??Κορίτσια περιμένω την βοήθεια σας γιατι πρέπει να κλείσω ραντεβού μέσα στην εβδομάδα!:)

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη !

 

Δυστυχώς ο Τάκης μας έφυγε από την ζωή την 01/06/2011... δεν είναι πλέον κοντά μας. Ήταν εξαίρετος γιατρός μα και άνθρωπος - τον είχα και στις 2 γέννες μου- η φίλη σου έχει δίκιο....

 

Υπάρχει και τόπικ γι αυτό

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=91579

 

-ειλικρινά λυπάμαι για τα άσχημα νέα που σου γράφω .... λείπει σε όλες μας, τελικά...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...