Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

19εβδομαδων-πονος στην κοιλια


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα.ειμαι εγκυος στην 19 εβδομαδα.τις τελευταιες μερες νοιωθω πονο χαμηλα στην κοιλια μου .δεν μπορω να το προσδιορισω ακριβως.σαν πιεση-ενοχληση εντονη .οχι παντα αλλα δυο τρεις φορες κατα την διαρκεια της μερας.να σημειωθει πως τις τελευταιες μερες ειχα και ενα θεμα με την τουαλετα(δεν ξερω αν εχει σχεση).εχει καποια κοπελα αναλογο θεμα.τι μπορει να ειναι αραγε.................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα.Εγώ είμαι στη 12 εβδομάδα οπότε δεν ξέρω για την 19.Αλλά επειδή κ εγώ έχω ένα θέμα με το έντερο και την τουαλέτα, έχω παρατηρήσει ότι όταν δεν πάω τουαλέτα τότε νιώθω πόνουσ χαμηλά στην κοιλίά.Ενώ όταν πάω κανονικά στην τουαλέτα νιώθω πιο μικρά πονάκια κ όχι συνεχόμενα( που νομίζω δικαιολογούνται στη βδομάδα που είμαι..)Πάντως πίστεύω ότι το θέμα με την τουαλέτα παίζει ένα ρόλο σε αυτό γιατι υποθέτω ότι όταν το παχυ έντερο είναι γεμάτο κ δεν κανει σωστα τισ συσπάσεισ του όσο να ναι μια πίεση θα την προκαλεί κ στα γειτονικά μέρη..

Τωρα αν είνα κατι πολυ έντονο ίσως να ρωτήσεις το γιατρό σου να σου φύγει το αγχοσ..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.ειμαι εγκυος στην 19 εβδομαδα.τις τελευταιες μερες νοιωθω πονο χαμηλα στην κοιλια μου .δεν μπορω να το προσδιορισω ακριβως.σαν πιεση-ενοχληση εντονη .οχι παντα αλλα δυο τρεις φορες κατα την διαρκεια της μερας.να σημειωθει πως τις τελευταιες μερες ειχα και ενα θεμα με την τουαλετα(δεν ξερω αν εχει σχεση).εχει καποια κοπελα αναλογο θεμα.τι μπορει να ειναι αραγε.................

 

καλησπέρα!

 

κι εγω νιώθω που κ που πίεση , πιο πολύ όταν κουράζομαι ....

εντωμεταξύ κάθε φορά που παω για υπερηχο , ο μικρός είναι με το κεφάλι κάτω κ σκέφτομαι μήπως αυτό με πιέζει

 

Πάντως αν έχεις και θέμα με την τουαλέτα , σίγουρα παίζει κι αυτό τον ρόλο του-νομίζω-

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.ειμαι εγκυος στην 19 εβδομαδα.τις τελευταιες μερες νοιωθω πονο χαμηλα στην κοιλια μου .δεν μπορω να το προσδιορισω ακριβως.σαν πιεση-ενοχληση εντονη .οχι παντα αλλα δυο τρεις φορες κατα την διαρκεια της μερας.να σημειωθει πως τις τελευταιες μερες ειχα και ενα θεμα με την τουαλετα(δεν ξερω αν εχει σχεση).εχει καποια κοπελα αναλογο θεμα.τι μπορει να ειναι αραγε.................

 

Καλησπέρα! Νομίζω πως αν δεν πηγαίνεις "τακτικά" στην τουαλέτα τότε είναι πόνος δυσκοιλιότητας. Έχω κι εγώ καμιά φορά όταν δεν έχω πάει 1-2 μέρες.

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

εγω απο την αρχη είχα πονους χαμηλα και η απαντηση της γυναικολόγου μου ήταν ότι "ανοιγουν " οι συνδεσμοι-μητρα και ότι τα διδυμάκια μου έχουν συνεχεια το κεφαλι προς τα κατω.Παντως μου ειχε πει ξεκουραση και αν ποναω συνεχεια να πιω έως 3 buscopan την ημερα,καλό βεβαια θα είναι να μιλησεις με τον γιατρό σου γιατι καθε περιπτωση είναι διαφορετική.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...