Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μήπως είναι έγκυος ; Τι να κάνουμε; Επείγον


Recommended Posts

Γειά σας ! Παρόλο που το σαιτ λέγετε parents και εγώ γονέας δεν είμαι ακόμα, και έχοντας αγνοήσει να διαβάσω τις οδηγίες του φόρουμ παίρνω το θάρρος να ανοίξω θέμα διότι κάτι πολύ σημαντικό συμβαίνει σε μένα και την κοπέλα μου. Λοιπόν, πριν στις 19 Οκτωβρίου κάναμε σεξ και έσπασε το προφυλακτικό , σαν πρωτάρηδες δεν ξέραμε τι πρέπει να κάνουμε και πήγαμε στα επείγοντα του νοσοκομείου εκεί μας είπαν να πάρουμε το χάπι της επόμενης γιατί ήταν και η 15η μέρα του κύκλου της... Οπότε 2 ώρες το πολύ από το τέλος της πράξης η κοπέλα μου είχε πάρει το χάπι . Δύο-Τρεις μέρες αργότερα άρχισε να νιώθει ζαλάδες και ανακατευόταν ... είναι πολύ πιθανό να την περιτριγύριζε κάποια ίωση γιατί κι εγώ κάπως έτσι ήμουν . Τρεις μέρες μετά από αυτό καθόταν για ώρα στον καναπέ της και όταν σηκώθηκε ζαλίστηκε και για λίγο μαύρισαν τα πάντα γύρω της και βρέθηκε στο πάτωμα , σηκώθηκε αμέσως και βούιζαν τα αυτιά της (νομίζω αυτό είναι λιποθυμία ) . Σήμερα έχει τρεις μέρες καθυστέρηση και φοβόμαστε πάρα πολύ μήπως έχει μείνει έγκυος . Η κοπέλα μου προέρχεται από οικογένεια παλαιών αρχών και δεν μπορεί να μιλήσει στην μητέρα της γι αυτό ... φοβάται και εγώ προσπαθώ να κάνω τα πάντα για αυτήν αλλά νιώθω ότι δεν μπορώ να κάνω πολλά !Επίσης αυτή είναι μαθήτρια 3ης λυκείου και εγώ είμαι φοιτητής και οι 2 μας έχουμε πολλούς στόχους και το τελευταίο που θέλουμε είναι μια εγκυμοσύνη ! Εν τέλη γνωρίζω ότι ίσως φταίει το άγχος ή η δράση του χαπιού για την καθυστέρηση αλλά δεν μπορώ να αποκλείσω την εγκυμοσύνη . Είμαστε και οι 2 απελπισμένοι και δεν ξέρουμε πως να το αντιμετωπίσουμε ... γι αυτό θα θέλαμε κάποιες συμβουλές ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σου!!!!η λυποθυμια που ειχε πιστευω οτι μπορει να ειναι κ απο μινι ιλιγγο ισως....κ η ακαταστασια του κυκλου ισως απο την εποχη η κ το χαπι...μερικες φορες το χρονο αναστατωνεται ο κυκλος μας λογω καιρου...η μονη λυση για να σας φυγει το αγχος ειναι να κανει ενα τεστ κυησεως...ευχομαι πραγματικα να ειναι το αποτελεσμα που επιθυμειτε γιατι ειναι κριμα να οδηγηθειτε σε μια ασχημη πραξη που αλλα ζευγαρια αγωνιουν να αποκτησουν ενα παιδακι...........................

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ! Παρόλο που το σαιτ λέγετε parents και εγώ γονέας δεν είμαι ακόμα, και έχοντας αγνοήσει να διαβάσω τις οδηγίες του φόρουμ παίρνω το θάρρος να ανοίξω θέμα διότι κάτι πολύ σημαντικό συμβαίνει σε μένα και την κοπέλα μου. Λοιπόν, πριν στις 19 Οκτωβρίου κάναμε σεξ και έσπασε το προφυλακτικό , σαν πρωτάρηδες δεν ξέραμε τι πρέπει να κάνουμε και πήγαμε στα επείγοντα του νοσοκομείου εκεί μας είπαν να πάρουμε το χάπι της επόμενης γιατί ήταν και η 15η μέρα του κύκλου της... Οπότε 2 ώρες το πολύ από το τέλος της πράξης η κοπέλα μου είχε πάρει το χάπι . Δύο-Τρεις μέρες αργότερα άρχισε να νιώθει ζαλάδες και ανακατευόταν ... είναι πολύ πιθανό να την περιτριγύριζε κάποια ίωση γιατί κι εγώ κάπως έτσι ήμουν . Τρεις μέρες μετά από αυτό καθόταν για ώρα στον καναπέ της και όταν σηκώθηκε ζαλίστηκε και για λίγο μαύρισαν τα πάντα γύρω της και βρέθηκε στο πάτωμα , σηκώθηκε αμέσως και βούιζαν τα αυτιά της (νομίζω αυτό είναι λιποθυμία ) . Σήμερα έχει τρεις μέρες καθυστέρηση και φοβόμαστε πάρα πολύ μήπως έχει μείνει έγκυος . Η κοπέλα μου προέρχεται από οικογένεια παλαιών αρχών και δεν μπορεί να μιλήσει στην μητέρα της γι αυτό ... φοβάται και εγώ προσπαθώ να κάνω τα πάντα για αυτήν αλλά νιώθω ότι δεν μπορώ να κάνω πολλά !Επίσης αυτή είναι μαθήτρια 3ης λυκείου και εγώ είμαι φοιτητής και οι 2 μας έχουμε πολλούς στόχους και το τελευταίο που θέλουμε είναι μια εγκυμοσύνη ! Εν τέλη γνωρίζω ότι ίσως φταίει το άγχος ή η δράση του χαπιού για την καθυστέρηση αλλά δεν μπορώ να αποκλείσω την εγκυμοσύνη . Είμαστε και οι 2 απελπισμένοι και δεν ξέρουμε πως να το αντιμετωπίσουμε ... γι αυτό θα θέλαμε κάποιες συμβουλές ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

 

 

καλησπερα!!δεν νομιζω πως ςιναι εγκυος ειδικα με το χαπι που πηρε!!!!μπορει η καθυστερηση να οφειλεται σε αγχος.ωστοσο το καλυτερο που μπορειτε να κανετε ειναι ενα τεστ οπως ειπε κ η φουλα27!!!η παρτε απ το φαρμακειο(predictor,clear blue)η κλειστε ραντεβου σ ενα μικροβιολογικο για μια β χοριακη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...