Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΛΑΖΑΝΑΚΗΣ-ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ


Recommended Posts

Γεια σας!

Είμαι σχετικά καινούργια στο φόρουμ. Προσπαθώ εδώ και περίπου 1 χρόνο να μείνω έγκυος και είχα κάποιες ατυχίες. Τώρα είμαι προς αναζήτηση καινούργιου γυναικολόγου για μία δεύτερη γνώμη. Γνωρίζει καμία κοπέλα τον γιατρό Λαζανάκη να μου δώσει πληροφορίες;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!

Είμαι σχετικά καινούργια στο φόρουμ. Προσπαθώ εδώ και περίπου 1 χρόνο να μείνω έγκυος και είχα κάποιες ατυχίες. Τώρα είμαι προς αναζήτηση καινούργιου γυναικολόγου για μία δεύτερη γνώμη. Γνωρίζει καμία κοπέλα τον γιατρό Λαζανάκη να μου δώσει πληροφορίες;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Ο γιατρός μου! Είναι πάρα πολύ καλός! Είναι καταρτισμένος, είναι αξιόπιστος, ό,τι σου πει αποτελεί εγγύηση. Το σημαντικότερο είναι ότι είναι εξαιρετικός άνθρωπος και δεν θα σε κοροϊδέψει! Του έχω τρομερή εμπιστοσύνη. Μου τον σύστησε οικογενειακός μας φίλος μας, γιατρός και ο ίδιος, που παρακολουθούσε τη γυναίκα του και στις 4 εγκυμοσύνες, και όλα πήγαν θαυμάσια!;);)

Να τον επισκεφθείς, να πάρεις μία γνώμη, και πιστεύω, ότι θα μείνεις πολύ ευχαριστημένη!.

line_m121_beg_17_time_1020830400_text_d4ef20f0e1e9e4df20eceff520e5dfede1e9.gif

 

 

line_line_typew12_beg_d_typew7_time_870148800_text_c5dfece1f3f4e520ece1e6df.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, θα τον επισκεφτώ. Ήθελα να ρωτήσω απλά κάποιες λεπτομέρειες, κρατάει αρχείο για τις πελάτισες; Γνωρίζεις αν έχει αναλάβει κάποιες 'δύσκολες' περιπτώσεις με επιτυχία; Έχω ιστορικό με βιοχημικές εγκυμοσύνες και θέλω επιτέλους κάποιον να με καθοδηγήσει για το πως να κινηθώ κι όχι να με καθυσηχάζει!

Link to comment
Share on other sites

Τον έχουν γιατρό οι αδελφές μου, ξεγέννησε όλα τ' ανήψια μου.

Γενικώς είναι ευχαριστημένες. Εμένα δεν μου αρέσει γιατί έχει ΠΟΛΥ κόσμο και τρελή αναμονή και δεν το αντέχω.

Σαν γιατρός ξέρω ότι είναι πολύ καλός πάντως.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΟΛΩΝ!

ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!

Ένα θα σου πω, όταν μου έκανε η αναισθησιολόγος την επισκληρίδιο, μου κράταγε τα χέρια και με φιλούσε στο μέτωπο. Το πρώτο βράδυ αφού γέννησα έμεινε μαζί μου στο δωμάτιο μέχρι τις 12 το βράδυ.

Αν έννοούμε τον ίδιο βέβαια γιατι είναι 2 και είναι ξαδέλφια, γυναικολόγοι και οι 2 στο ΙΑΣΩ. Εγώ σου λέω για αυτόν που έχει ιατρείο στα Ανω Πατήσια (Λασκαράτου).

Ότι θέλεις πες μου. Αναντικατάστατος γιατρός

Link to comment
Share on other sites

Efxaristo KAT123 den to gnoriza oti einai 2 adelfia.... Ego enoo afton pou exei iatreio stis Basilis Sofias sto kentro. Alla san perioxi me bolevoun ta A. Patissia opote tha koitaxo na kleiso rendez vous. Afto pou ithela na matho einai krataei istoriko ton asthenon? Giati mexri tora se 2 pou exo paei den to kanoun kai einai ligo eknevristiko na leo tin istoria apo tin arxi.

Link to comment
Share on other sites

koita logika krataei..... den sto lew me akriveia kai tha soy pw to logo. Thimatai toys pantes. akoma kai pws xegennise tin ginaika kai ti wra klp. Na fantasteis otan piga fetos gia to 2o PAP, eixe idi perasei enas xronos, thimotan emena fysika (logiko :P), ton antra moy pws ekane tin imera toy toketoy, thn mama moy kai thn pethera moy!!!! trelo.

me tin prwti entiposh den tha soy gemisei poly to mati (opws kai emena) giati einai ligo "fevgatos", ta theorei ola efkola, kamia fora xexnaei pragmata poy exei pei se proigoumeni episkepsi, alla me ton kairo egw toylaxiston ton latrepsa stin kiriolexia. Makari na evriska paidiatro san kai afton.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από μηχανήματα έχει καινούργια στο ιατρείο του; Σε τρέλανα στις ερωτήσεις... Σίγουρα δεν χάνω κάτι να τον επισκεφτώ απλά τώρα το ψάχνω λίγο περισσότερο γιατί έχω δει κάποιους γιατρούς και με ενδιαφέρει να βρω κάποιον να καταλήξω.

Για παιδίατρο μου έχουν πει κάποιες γνωστές μου για έναν που έχει ιατρείο στην Ανθέων νομίζω Γιαμούρης λέγεται είναι πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Σε ευχαριστώ πολύ, θα τον επισκεφτώ. Ήθελα να ρωτήσω απλά κάποιες λεπτομέρειες, κρατάει αρχείο για τις πελάτισες; Γνωρίζεις αν έχει αναλάβει κάποιες 'δύσκολες' περιπτώσεις με επιτυχία; Έχω ιστορικό με βιοχημικές εγκυμοσύνες και θέλω επιτέλους κάποιον να με καθοδηγήσει για το πως να κινηθώ κι όχι να με καθυσηχάζει!

 

 

Katni σου διεκρινίζω ότι μιλάω για τον Λαζανάκη που έχει ιατρείο στα Αν. πατήσια, στη Λασκαράτου (για να μην δημιουργηθεί κανένα μπέρδεμα). Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες για το αρχείο των ασθενών του. Ομως, έχει μνήμη, τουλάχιστον σε μενα, δεν εχει ξεχάσει ποτέ τίποτα!. Δυσκολες περιπτώσεις έχει αναλάβει (το γνωρίζω από μία φίλη με αποβολες), όμως καλύτερα να τα πεις με τον ίδιον. Ο,τι κι αν αποφασίσεις καλή επιτυχία!!! Με το καλό σε όλα!!!!;);)

 

 

Κατ123 στην ερώτησή σου για παιδίατρο (αν έχεις γιατρό το Λαζανάκη, ρώτησέ τον αν έχει να σου προτείνει κάποιον). Σου το λέω αυτό, γιατί εμένα μου έχει συστήσει παιδίατρο, ο οποίος είναι εξαίρετος, χωρίς υπερβολές!! Και είμαι πολύ ευχαριστημένη.:):):)

line_m121_beg_17_time_1020830400_text_d4ef20f0e1e9e4df20eceff520e5dfede1e9.gif

 

 

line_line_typew12_beg_d_typew7_time_870148800_text_c5dfece1f3f4e520ece1e6df.gif

Link to comment
Share on other sites

Katni σου διεκρινίζω ότι μιλάω για τον Λαζανάκη που έχει ιατρείο στα Αν. πατήσια, στη Λασκαράτου (για να μην δημιουργηθεί κανένα μπέρδεμα). Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες για το αρχείο των ασθενών του. Ομως, έχει μνήμη, τουλάχιστον σε μενα, δεν εχει ξεχάσει ποτέ τίποτα!. Δυσκολες περιπτώσεις έχει αναλάβει (το γνωρίζω από μία φίλη με αποβολες), όμως καλύτερα να τα πεις με τον ίδιον. Ο,τι κι αν αποφασίσεις καλή επιτυχία!!! Με το καλό σε όλα!!!!;);)

 

 

Κατ123 στην ερώτησή σου για παιδίατρο (αν έχεις γιατρό το Λαζανάκη, ρώτησέ τον αν έχει να σου προτείνει κάποιον). Σου το λέω αυτό, γιατί εμένα μου έχει συστήσει παιδίατρο, ο οποίος είναι εξαίρετος, χωρίς υπερβολές!! Και είμαι πολύ ευχαριστημένη.:):):)

 

Καλημέρα,

αν εννοείς τον Μπάμπη Κ..........ρη που είναι το γραφείο του στην Αννίνου, τον δοκίμασα και είμουν πολυ δυσαρεστημένη. Του έσκασα 500 € για να έρχεται σπίτι μου να τον ταϊζει και να μου λεει ότι το παιδί έχει κολλικούς :shock::shock::shock: εκλαιγε το παιδί κολλικοι..... γκρινιαζε το παιδί κολλικοι..... δεν κοιμοταν το παιδί κολλικοι. Ασε που μου ελεγε να κοψω τον θηλασμό, και την πρώτη φορά που ήρθε ήθελε να δει πως θηλάζω και μου επιασε το στηθος :shock::shock::shock:.

Δεν εχω λογια.... ο χειροτερος ever!

Link to comment
Share on other sites

Από μηχανήματα έχει καινούργια στο ιατρείο του; Σε τρέλανα στις ερωτήσεις... Σίγουρα δεν χάνω κάτι να τον επισκεφτώ απλά τώρα το ψάχνω λίγο περισσότερο γιατί έχω δει κάποιους γιατρούς και με ενδιαφέρει να βρω κάποιον να καταλήξω.

Για παιδίατρο μου έχουν πει κάποιες γνωστές μου για έναν που έχει ιατρείο στην Ανθέων νομίζω Γιαμούρης λέγεται είναι πολύ καλός.

 

Εγώ δεν έχω τον Γιαμούρη, αλλά εχω ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια για αυτόν. Τον Σεπτέμβρη που θα πάει ο μικρός παιδικό σταθμό, παιδίατρος εκεί είναι ο Γιαμούρης, οπότε θα τον δω και θα σου πω. Γενικότερα έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλός παιδίατρος από διάφορες μαμάδες. Απλά είμαι ευχαριστημένη από την δική μου για αυτό και δεν σκέφτομαι να αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Katni σου διεκρινίζω ότι μιλάω για τον Λαζανάκη που έχει ιατρείο στα Αν. πατήσια, στη Λασκαράτου (για να μην δημιουργηθεί κανένα μπέρδεμα). Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες για το αρχείο των ασθενών του. Ομως, έχει μνήμη, τουλάχιστον σε μενα, δεν εχει ξεχάσει ποτέ τίποτα!. Δυσκολες περιπτώσεις έχει αναλάβει (το γνωρίζω από μία φίλη με αποβολες), όμως καλύτερα να τα πεις με τον ίδιον. Ο,τι κι αν αποφασίσεις καλή επιτυχία!!! Με το καλό σε όλα!!!!;);)

 

 

Κατ123 στην ερώτησή σου για παιδίατρο (αν έχεις γιατρό το Λαζανάκη, ρώτησέ τον αν έχει να σου προτείνει κάποιον). Σου το λέω αυτό, γιατί εμένα μου έχει συστήσει παιδίατρο, ο οποίος είναι εξαίρετος, χωρίς υπερβολές!! Και είμαι πολύ ευχαριστημένη.:):):)

 

Γεια σας κορίτσια,

 

Θα ήθελα απλά να συμφωνήσω σε οτι αφορά τον κύριο Λαζανάκη...

Του χρωστάω τόσα πολλά...Είμαι στην 31 εβδομάδα της εγκυοσύνης κ σίγουρα δεν θα έφτανα μέχρι εδώ χωρίς τη βοήθεια του...Κινδύνεψα τόσες φορές να χάσω το παιδάκι μου & εκείνος ήταν πάντα δίπλα μου, μέρα νύχτα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Kalhspera σε ολες κ ολους.ειχα περιοδο το μεγαλο σαββατο κ προχθες πηρα πριμολουτ για να μου ερθει εχω σπω κ την περιμενω απο μερα σε μερα εχω δυο ερωτηματα 1μενεις εγκυος με τα πριμολουτ?2γιατι ζαλιζομαι κ σημερα κοιμωμουν δωδεκα ωρες ενω εχω ξανα παρει αυτα τα χαπια

Link to comment
Share on other sites

Ο Λαζανάκης που είναι στα Πατήσια ονομάζεται Κώστας, ενώ ο ξάδερφος του ( κ όχι αδερφός του) ονομάζεται Μιχάλης. Εγώ έχω τον Κώστα κ δεν τον αλλάζω με ΤΙΠΟΤΑ κ κανέναν. Σε πολύ δύσκολες στιγμές ήταν δίπλα μου κ ποτέ δεν θα ξεχάσω πως μου συμπαραστάθηκε στην αποβολή μου. Αυτό για τον κόσμο ισχύει, Δλδ ότι έχει πολύ αναμονή.... Αλλά εξαρτάται από την μέρα κ την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Αν και αργά, ήθελα να πω οτι έιχα εγώ τον Κ. Λαζανάκη Μιχάλη, αυτόν που είναι στο ΙΑΣΩ κοντά στη στάση Μεγαρο Μουσικής και είμαι πολυ ευχαριστημένη, είχα καποια προβλήματα με την εγκυμοσύνη και ολα πηγαν καλά. Και το πιο σημαντικό σέβεται τη γυναίκα. Συνεργάζεται με την γυναίκα του που είναι μαια. Αυτη είναι Αγγλίδα και αυτός εχει σπουδασει Αγγλια και Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας! Θα ήθελα να μαθω πληροφορίες για τον κο Λαζανάκη Κωνσταντίνο Ξέρετε αν είναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου καθως αν ειναι καλός και σε δύσκολες περιπτωσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...