Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Φασολάκι γνώρισα τον άντρα μου το 1998 και γέννησα το 2004. Ολα τα χρόνια, μέχρι το 2007 που μετακομίσαμε στο νησί πηγαίνουμε ελεύθερο κάμπινγκ. Είναι η απόλυτη ελευθερία του ανθρώπου. Πρέπει να σου πώ ότι όταν πρωτοπήγαμε με τον μικρό, που ήταν λίγων μηνών, κουράστηκα λίγο παραπάνω. Ομως δεν το αλλάζω με τίποτα! Το θέμα των τροφών αν σε αγχώνει το λιώσιμο και δε θες να το κάνεις με το πηρούνι, μπορείς να πάρεις τον μύλο τροφών που είναι χειροκίνητος. Μόλις τον χρησιμοποιείς θα τον βάζεις μετά στη θάλασσα να μουλιάζει και μετά θα τον ξεπλένεις. Επίσης, το πράσινο σαπούνι είναι το καλύτερο. Ξεπλένεται πολύ ευκολότερα απο υγρά πιάτων και δε βλάπτει το περιβάλλον! Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σου πώ. Ευχομαι να περάσετε τέλεια!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το αγαπάκι μας είναι 6 χρόνων και κάτι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 174
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Campingομαμαδες σας παω τρελα!! Βασουλα ποσο μικρο ηταν το μωρακι ? Εμενα θα ειναι 7 μηνων και σκεφτομαστε να πάμε Ινδονησία σε σπιτι ή Ελλαδα καραελευθερο camping. Δε μπορω να αποφασισω τι ειναι καλυτερο για το παιδι. Δε μπορω να υπολογισω καλα τη διατροφική του φάση τότε. Θα τρωει λιγο τροφες κ πολυ θηλασμο η το αντιθετο? Τον επλενες στη θάλασσα ή με γλυκό νερό?Κοιμοσασταν καλα ολοι μαζι? Χρειαζεται πιο ακριβη σκηνή?ειχες ριλαξ μαζι? Γενικα αν δε σου κανει κοπο γραψε οσες λεπτομερειες μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

Ελεύθερο μεν αλλά με γύρω στις 50-60 σκηνές και τροχόσπιτα, σε μία μεγάλη παραλία. Αποφασίσαμε πρόπερσι να πάμε έτσι για 3-4 ημέρες και αφού δανειστήκαμε σκηνή (2.8Χ3, ψηλή 2 μέτρα που σημαίνει ότι μπαίνεις και βγαίνεις όρθιος, βασικό και αυτό για εμάς γιατί είμαστε και λίγο καλοπερασάκιδες),

 

δεν αγχωνοσουνα απο θεμα ασφαλειας;;;;

ειναι ο λογος που δεν θελω ελευθερο!!!!!φοβαμαι!!!

 

οσο για την σκηνη ετσι και εμεις πριν 3 χρονια δανειστηκαμε μια campus ψηλη με τρια δωματια που εκλειναν ολα και μας αρεσε πολυ!!!!

ψαξαμε μεσω ιντερνετ .....ελλαδα ηταν ακριβες για μας αυτες που θελαμε και τελικα βρηκαμε απο εξω easy camp με τρια δωματια και μικρο χωλ να κλεινουν ολοι οι χωροι....τα παιδια την εχουν καταευχαριστηθει το ιδιο και εμεις.....πιο οικονομικα ακομα περσυ πηρε ο αδερφος μου απο πρακτικερ ψηλη τριων δωματιων[100 euro] πολυ καλη!!!!!

αχ!!!ανυπομονω για το καλοκαιρι!!!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

 

δεν αγχωνοσουνα απο θεμα ασφαλειας;;;;

ειναι ο λογος που δεν θελω ελευθερο!!!!!φοβαμαι!!!

 

αχ!!!ανυπομονω για το καλοκαιρι!!!!

 

Δεν φοβήθηκα καθόλου. Βέβαια όπως σου είπα είμασταν 50-60 σκηνές και τροχόσπιτα. Αλλά στο συγκεκριμένο χώρο από ότι έμαθα υπήρχαν καμπίστες που πηγαίνουν εκεί πάνω από 10 χρόνια. Είναι πια σαν οικισμός. Κλεισμένοι μέσα στη σκηνή το βράδυ δεν είχαμε πρόβλημα.

(Αλήθεια ποιά σκηνή πήρατε; Πόσο σας στοίχισε; Μπορείς να μου πεις και από που την παραγγείλατε και λεπτομέρειες για την αποστολή;)

Δεν είναι όμως τέλεια να βρίσκεσαι μπροστά στη θάλασσα και να έχεις την απόλυτη ελευθερία;

Τώρα για το μωρό όπως είδες τα δικά μου ήταν 5 και 7 όταν πήγαμε. Μεγάλα παιδάκια. Αν όμως πήγαινα με μωρό σίγουρα θα είχα νερό καθαρό να το ξεπλένω. Σίγουρα ριλάξ και γενικώς θα προσπαθούσα να πάρω αρκετά πράγματα για να είναι άνετα πρώτα το μωρό και σε συνέπεια και εμείς (χι,χι,χι!!!).

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

(Αλήθεια ποιά σκηνή πήρατε; Πόσο σας στοίχισε; Μπορείς να μου πεις και από που την παραγγείλατε και λεπτομέρειες για την αποστολή;)

!).

λοιπον πριν 3 χρονια γιατι τωρα ολα εχουν ανεβει μπηκαμε εδω:

http://www.on-holidays.gr/view_cat.php?cat_id=78&vs=off

στις σκηνες διαλεξαμε κατασκευαστη[αφου το ψαξαμε πρωτα,ηθελα σκηνη που ολα τα δωματια να κλεινουν αεροστεγος να ενωνονται οι πορτες με το πατωμα δλδ]και μετα διαλεξαμε χωρους[τρια δωματια και ενα μικρο χωλ η'γινονται δυο μεγαλα δωματια χωρις χωλ] και μας στοιχησε αν θυμαμαι καλα 200-250 με τα μεταφορικα.....ο αδερφος μου οπως ειπα και παραπανω πηρε μια απο το πρακτικερ πολυ καλη με 100 και 3 δωματια.....ψιλη ετσι!!!!!!

τωρα για πιο λεπτομερειες για την αποστολη θα ρωτησω τον συζυγο αν ενδιαφερεσαι να σου πω.....παντως ψαχτο .....γιατι καμια σχεση οι δικες μας τιμες με απ'εξω στις ιδιες σκηνες....

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα για το μωρό όπως είδες τα δικά μου ήταν 5 και 7 όταν πήγαμε. Μεγάλα παιδάκια. Αν όμως πήγαινα με μωρό σίγουρα θα είχα νερό καθαρό να το ξεπλένω. Σίγουρα ριλάξ και γενικώς θα προσπαθούσα να πάρω αρκετά πράγματα για να είναι άνετα πρώτα το μωρό και σε συνέπεια και εμείς (χι,χι,χι!!!).

 

δεν εχω μωρακι.......τρια αγορια εχω 11,9,3 οποτε κουβαλαω ποδηλατα και τσατσαλακια για την θαλασσα.....κατα τ'αλλα τ'απαραιτητα...!!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αγαπητές και αγαπητοί,

Θα ήθελα προτάσεις σας για οργανωμένα κάμπινγκ στην Πελοπόννησο κατά προτίμηση τα πιο κοντινα προς την Αθήνα. π.χ. ξέρω το "Μελτέμι" στο Μαυροβούνι έξω από το Γύθειο αλλά μου φαίνεται αρκετά μακριά. Εννοείται θέλουμε σκιά και ωραία θάλασσα, άμα έχει το κάμπινγκ παραλία ακόμα καλύτερα να μην παίρνουμε ούτε το αυτοκίνητο!

Για πείτε.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητές και αγαπητοί,

Θα ήθελα προτάσεις σας για οργανωμένα κάμπινγκ στην Πελοπόννησο κατά προτίμηση τα πιο κοντινα προς την Αθήνα. π.χ. ξέρω το "Μελτέμι" στο Μαυροβούνι έξω από το Γύθειο αλλά μου φαίνεται αρκετά μακριά. Εννοείται θέλουμε σκιά και ωραία θάλασσα, άμα έχει το κάμπινγκ παραλία ακόμα καλύτερα να μην παίρνουμε ούτε το αυτοκίνητο!

Για πείτε.....

 

εχει στο τολο αρκετα,το καστρακι ειναι μπροστα στη θαλασσα ,θα θυμηθω κ τα αλλα κ θα σου πω!εχει κ τροχοσπιτο να νοικιασεις εκει

Link to comment
Share on other sites

εχει στο τολο αρκετα,το καστρακι ειναι μπροστα στη θαλασσα ,θα θυμηθω κ τα αλλα κ θα σου πω!εχει κ τροχοσπιτο να νοικιασεις εκει

 

δεν ηξερα οτι μπορεις να νοικιάσεις και τροχόσπιτο....

ενδιαφερον!!!!!!

ξερεις τι τιμες παιζουν για τροχόσπιτα;;;;

γινεται σε πολλα καμπινγκ αυτο;;;;

Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα οτι μπορεις να νοικιάσεις και τροχόσπιτο....

ενδιαφερον!!!!!!

ξερεις τι τιμες παιζουν για τροχόσπιτα;;;;

γινεται σε πολλα καμπινγκ αυτο;;;;

 

πριν 3 χρονια ειχαν πει 50,δεν ειναι κ λιγα αλλα ειναι καλη μεταβαση για να πας καμπινγ αρχικα με τις ανεσεις κ μετα με σκηνη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πριν 3 χρονια ειχαν πει 50,δεν ειναι κ λιγα αλλα ειναι καλη μεταβαση για να πας καμπινγ αρχικα με τις ανεσεις κ μετα με σκηνη!

 

κανω καμπινγκ και μου αρεσει πολυ...

φετος ομως ειμαι εγκυος κι ο μικρος μου ειναι 13 μηνων.... αρα δυσκολα τα πργαματα για σκηνη.... γι αυτο ρωταω για το τροχοσπιτο... για να αποφυγω δωματιο στα κοντινα διημερα που θα κανουμε κανα μπανιο. γιατι διακοπες γιοκ.... θα γενναω στην αδεια του καλου μου.....

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε bounitsa, κ εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω..Γεννάω μέσα στον Αύγουστο κ ψάχνω κάτι κοντινό για να πάμε για λίγα μπανάκια τον Ιουνιο.Μ'αρεσε κ εμένα η ιδέα του κάμπινγκ, σε μπανγκαλόους όμως..Δεν έχω βρει κάτι..Αν βρεις ενημέρωσε κ εμένα..

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε bounitsa, κ εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω..Γεννάω μέσα στον Αύγουστο κ ψάχνω κάτι κοντινό για να πάμε για λίγα μπανάκια τον Ιουνιο.Μ'αρεσε κ εμένα η ιδέα του κάμπινγκ, σε μπανγκαλόους όμως..Δεν έχω βρει κάτι..Αν βρεις ενημέρωσε κ εμένα..

 

εχει πολυ ομορφα σπιτακια στο καμπινγκ στη σεριφο κ το καμπ καταπληκτικο,χωρις αυτοκινητα μεσα μπροστα στη θαλασσα

Link to comment
Share on other sites

εχει πολυ ομορφα σπιτακια στο καμπινγκ στη σεριφο κ το καμπ καταπληκτικο,χωρις αυτοκινητα μεσα μπροστα στη θαλασσα

 

εχω δουλεψει σε αυτο το καμπινγκ...

εχει και μια τελεια παραλια πισω απο το καμπινγκ, κανα πενταλεπτο με τα ποδια....

η θαλασσα μπροστα στο καμπινγκ εχει πολλα φυκια ρε παιδια.....

και τα μπανγκαλοους ειναι μια χαρα....

Link to comment
Share on other sites

εχει στο τολο αρκετα,το καστρακι ειναι μπροστα στη θαλασσα ,θα θυμηθω κ τα αλλα κ θα σου πω!εχει κ τροχοσπιτο να νοικιασεις εκει

 

 

Σ'ευχαριστώ!! Πες μου κι άλλα άμα θυμηθείς. Στο Καστράκι που λες εσύ έχεις μείνει; Πώε είναι; Θυμήθηκα τώρα ότι είχα περάσει από το χωριό Ασίνη, πολύ κοντά στο Ναύπλιο, έχει ένα κάμπινγκ εκεί πανω στη θάλασσα, δεν ξέρω αν το έχεις υπόψη σου.

Το πρόβλημά μου ειναι τι θα κάνω τη μικρή τις ώρες 11 με 4 αν δεν υπάρχει σκιά στην παραλία, γιατί ως γνωστό στο κάμπινγκ ξυπνάμε και νωρίς λόγω ζέστης.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ!! Πες μου κι άλλα άμα θυμηθείς. Στο Καστράκι που λες εσύ έχεις μείνει; Πώε είναι; Θυμήθηκα τώρα ότι είχα περάσει από το χωριό Ασίνη, πολύ κοντά στο Ναύπλιο, έχει ένα κάμπινγκ εκεί πανω στη θάλασσα, δεν ξέρω αν το έχεις υπόψη σου.

Το πρόβλημά μου ειναι τι θα κάνω τη μικρή τις ώρες 11 με 4 αν δεν υπάρχει σκιά στην παραλία, γιατί ως γνωστό στο κάμπινγκ ξυπνάμε και νωρίς λόγω ζέστης.

 

εχω μειναι,ειναι καθατο κ εχει σκια.η παραλια με πετρουλες κ λιγο βαθια νομιζω.εχει χωρο για ποδηλατο κ παιδικη χαρα

Link to comment
Share on other sites

Marigoula

τι μηνα λες να πατε;;;

 

Αναγκαστικά Αύγουστο αλλά θα προσπαθήσω όχι την εβδομάδα του 15αύγουστου που θα γίνεται χαμός.

Παρεπιπτόντως βρήκα αυτό το χρήσιμο site: http://www.e-camping.gr το οποίο διαθέτει και forum που γράφουν σχόλια & βαθμολογίες για τα διάφορα κάμπινγκ που έχουν πάει. Εκεί βρήκα το κάμπινγκ Σκάλα στις Καντιες Αργολίδας κοντά στο Ναύπλιο το οποίο είχε πολύ καλά σχόλια απ'όλους. Μήπως το έχετε υπόψη σας;

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμένα είναι τρελός με το κάμπινγκ ο άντρας μου. Εχει πλήρη εξοπλισμό αλλά εγώ δεν τρελένομαι στην ιδέα. Παλιότερα με τους γονείς μου κάναμε ελεύθερο κάμπινγκ, και μέχρι και τα 21 μου χρόνια πήγαινα διακοπές σε κάμπινγκ με τον τότε φίλο μου.

Τώρα είπα να κάνω το χατίρι του άντρα μου που με έχει ψιλοπρήξει, και κοίταγα για το κάμπινγκ Ασέληνος στη Σκιάθο. Είχα πάει πριν 7-8 χρόνια και μπορώ να πω οτι είναι απο τα καλύτερα κάμπινγκ που υπάρχουν. Δυστυχώς έχει κλείσει απο ότι έμαθα λόγω των συμφερόντων του αντίπαλου κάμπινγκ στις κουκουναριές. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως οι εγκαταστάσεις είναι ανοιχτές και πως αφού είστε παλιοί πελάτες και ξέρετε τα κατατόπια μπορείτε να πάτε ελεύθερα χωρίς να πληρώσετε κάτι μόνο που δεν έχει ρεύμα. Και πως θα πρέπει μόνοι μας να καθαρίζουμε την τουαλέττα μας. Δεν λειτουργεί λέει αλλά μόνο κατ'αυτό τον τρόπο πηγαίνει κόσμος.

Φοβάμαι για να είμαι ειλικρινής. Εφ'όσον δεν λειτουργεί δεν θα έχει καθαριστεί κιόλας και θα γίνεται χαμός απο χόρτα και φίδια.....

 

Εχει πάει καμιά ποτέ εκεί??? Και αν ναι έχει βρει ποτέ κάποιο παρόμοιο κάμπινγκ κάπου αλλού??

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα, μια φανατική του camping. Τη Δευτέρα μόλις γυρίσαμε από ενά τριήμερο σε camping στη Χαλκιδική.

Η πρώτη φορά που πήγαμε με τα παιδιά ήταν πέρισυ, 2 χρόνων το ένα και 4 το άλλο. Η εμπειρία μας ήταν πολύ καλή. Και φέτος ακόμα καλύτερη.

 

Μπορείτε να μπείτε στο http://www.e-camping.gr και να πάρετε πληροφορίες για όλα τα camping της Ελλάδας. Έχει και φόρουμ που μπορείτε να δείτε εντυπώσεις από άλλους που έχουν πάει στο συγκεκριμένο camping που σας ενδιαφέρει.

 

Για μένα το καλύτερο camping στη Χαλκιδική είναι το Kalamitsi Thallata camp. Τέλειο μέρος, μπόλικη σκια και υπέροχη θάλασσα.

Link to comment
Share on other sites

Κανω καμπινγκ χρονια και φετος εκανα πρωτη φορα ελευθερο.

Εμενα μαρεσει πολυ κι αντεχω στις σε εισαγωγικα ''κακουχιες'' τυπου, τουαλετα, μπανιο, πολλα ζωυφια πετουμενα, τετραποδα γηινα και τα συναφη. Αντεχω και χωρις κρυο νερο για μερικες ωρες -γιατι ισως εχει υπαρξει προβλημα με το ψυγειακι-, οπως και την ζεστη, τον καυτο ηλιο- ανεξαρτητα αν ειμαι σε σκια η οχι.

Ενα μωρο 10-11 μηνων αντεχει?

Σκεψου το.

Το μωρο θελει ηρεμια, δροσια, μπανακια πολλα. Καλυτερα μην το ταλαιπωρησεις μεχρι να μεγαλωσει, οπως εκαναν και με εμενα οι δικοι μου γονεις, που με επαιρναν μαζι τους απο οταν μπηκα δημοτικο και με ρωτουσαν αν μου αρεσει η οχι.:)

Φυσικα μπορεις να κανεις οργανωμενο που σου παρεχονται πολυ περισσοτερα, ακομα και γιατρος στα μεγαλα. Αν και αν ημουν στη θεση σου, δε θα εκανα ουτε αυτο. Ειναι μεγαλη ταλαιπωρια και για μενα, θα σκεφτομουν, και για το μωρο. Θα προτιμουσα κανονικες διακοπες σε δωματιο η ξενοδοχειο να χω την ανεση μου κι εγω και το μωρο μου. Κι αν ηθελα καμπινγκ θα εκανα με τον ανδρα μου μονοι μας. Ευeλπιστω ο ανδρας που θα παρω να λατρευει τη φυση. Ασχετο.:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμείς πήγαμε τέσσερις μέρες στο κάμπινγκ της Σερίφου με τα πιτσιρικάκια 2,5 χρονών ο ένας και 6,5 μηνών ο άλλος. Ξεσάλωσαν και τα δύο!!!

Ο μεγάλος γνώρισε και διάφορα πιτσιρικάκια λίγο μεγαλύτερα στο κάμπινγκ και κάνανε συμμορία... ο μικρος κακάριζε που έβλεπε κόσμο και ούρλιαζε όταν τον βγάζαμε απ'τη θάλασσα. Δεν μου δωσανε την εντύπωση ότι ταλαιπωρήθηκαν... αντιθέτως ο μικρός είναι μέσα στη μίρλα σήμερα γιατί βαριέται που γυρίσαμε και ο μεγάλος θέλει να πάμε πίσω στο κάμπινγκ.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μία απο τα ίδια γυρίσαμε χθες πήγαμε στο κάμπινκ της αγιας αννας ευβοια τα μικρά τρελάθηκαν ο μεγάλος 3,5 χρονων δεν ακουγε τίποτα σαν μην του μηλαγα ενα πράγμα και βαλαντωσε το παιδακι μου φευγοντας οσο για τον μικρο ειχα την απορία ποτε θα βαρεθεί αλλα τελικα και αυτος γουσταρε τρελά!!!

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ηρθαμε κι εμεις χτες, δευτερη συνεχη χρονια ελευθερο καμπικνγκ με μωρο 2 ετων πλεον..

αν εξαιρεσουμε το τρελο κουβαλημα που εριξε ο αντρας μου για να ετοιμασει τη σκηνη, το χωρο, και γενικα ολα οσα θελαμε για να ειναι ανετη η μικρη, (ντουζιερα που κουβαλουσαμε νερο απο το πηγαδι, καρεκλες κουνιες στρωματα τροφιμα κατσαρολικα κλπ κλπ κλπ)ολα πηγαν τελεια!

η μικρη ξετρελαθηκε, το καταλαβε εννοειται περισοτερο απο περσι, δεν μπορουσαμε να την μαζεψουμε!

ελεγε τη σκηνη σπιτι μας :)

ενταξει, φετος ηταν πιο κουραστικο, η μικρη ετρεχε ολη την ωρα, ηθελε να μπει στη θαλασσα με τα ρουχα, να κυνηγησει τα κατσικια, να σκαρφαλωσει στα βραχια για να φτασει το φεγγαρι, αλλα ηταν τελεια!

αντε, και του χρονου!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

γεια σας ..συγκατασκηνωτριες......

λοιπον εμεις φετος πηγαμε προς ναυπλιο μερια ...και συγκεκριμενα στο παραλιο αστρος και μειναμε στο καμπινγκ αστρος ...μικρο οικογενειακο τα εχει τα χρονακια του αλλα καθαρο με ζεστους και εξυπηρετικους ανθρωπους...και με πολυ καλο φαγητο.....πηγαινοντας στο τολο ειδα και το καστρακι καμπινγκ που ηταν εντυπωσιακο θα ελεγα....

γενικα μας αρεσε πολυ η περιοχη και ανετα ξαναπαμε...τα παιδια μου το ευχαριστηθηκαν πολυ!!!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...