Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αδυνατιστικα προιοντα-Συμπληρώματα διατροφής


newbiee

Recommended Posts

Γνωρίζω πολύ καλά πως χωρίς κατάλληλη διατροφή και γυμναστική δεν χάνονται τα κιλά,αλλά σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω εξτρα συμπλήρωμα για βοήθεια.

Στο παρελθόν είχα πάρει και βοήθησαν αλλά δεν θυμάμαι ποια ήταν,γι'αυτό ζητάω την γνώμη σας για μερικά που έχω βρει...

lanes go thin lecithin

power health size one

power health xs cla

Kilokiller

excellence slim&energize

dietary lipotox

 

Δεν θηλάζω οπότε μπορώ να πάρω κάποιο,αλλά απλά δεν ξέρω ποιο :confused: και δεν θέλω να πάω απλά σε ένα φαρμακείο γιατί συνήθως προτείνουν τα "δικά τους"....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κάνε μια έρευνα στο διαδίκτυο για τις παρενέργειες. Ορισμένα σε στέλνουν πιο συχνά στην τουαλέτα. Άλλα προκαλούν εκνευρισμό. Για μένα το πιο αθώο είναι η Λεκιθίνη, αλλά λογικά πρέπει να είναι το λιγότερο δραστικό.

 

Πρόσεξε μην πάρεις από εκείνα που φουσκώνουν στο στομάχι και δημιουργούν την αίσθηση του κορεσμού. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη σιχαμάρα και αηδία!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια έρευνα στο διαδίκτυο για τις παρενέργειες. Ορισμένα σε στέλνουν πιο συχνά στην τουαλέτα. Άλλα προκαλούν εκνευρισμό. Για μένα το πιο αθώο είναι η Λεκιθίνη, αλλά λογικά πρέπει να είναι το λιγότερο δραστικό.

 

Πρόσεξε μην πάρεις από εκείνα που φουσκώνουν στο στομάχι και δημιουργούν την αίσθηση του κορεσμού. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη σιχαμάρα και αηδία!

 

Λες αυτά σαν μιλκ σεηκ ε? πράγματι συμφωνώ....άσε που μπορεί να προκαλέσουν προβλήματα στο στομάχι (το έχει πάθει γνώστη μου)

 

προσωπικα ειμαι μεταξυ λεκιθίνη και power health

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν λέω για τα μιλκ-σέηκ, κι αυτά αηδία είναι βέβαια και τα έχω δοκιμάσει!!!:oops:

Λέω για κάτι σκευάσματα που μόλις φτάσουν στο στομάχι διογκώνονται και είναι σαν να έχεις φάει πολύ... μπλιάχ!

 

Καλή επιτυχία πάντως στην προσπάθειά σου. Αν προβληματίζεσαι τι δίαιτα να κάνεις, δες μια χαλαρή και καλή. Την κάνω κι εγώ, είναι από ενδοκρινολόγο δημόσιου νοσοκομείου.

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?p=1516084#post1516084

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Την είδα skybeam την δίαιτα σου. Ισχύει 1 κιλό την εβδομάδα που λες?χάνεις και πόντους όμως?

τώρα με την εγκυμοσύνη μου έμειναν κυρίως κάτω τα κιλά :-( Κοιλιά επανήλθε,αλλά κάτω επιμένουν.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γνωρίζω πολύ καλά πως χωρίς κατάλληλη διατροφή και γυμναστική δεν χάνονται τα κιλά,αλλά σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω εξτρα συμπλήρωμα για βοήθεια.

Στο παρελθόν είχα πάρει και βοήθησαν αλλά δεν θυμάμαι ποια ήταν,γι'αυτό ζητάω την γνώμη σας για μερικά που έχω βρει...

lanes go thin lecithin

power health size one

power health xs cla

Kilokiller

excellence slim&energize

dietary lipotox

 

Δεν θηλάζω οπότε μπορώ να πάρω κάποιο,αλλά απλά δεν ξέρω ποιο :confused: και δεν θέλω να πάω απλά σε ένα φαρμακείο γιατί συνήθως προτείνουν τα "δικά τους"....

 

το Kilokiller το εχω δοκιμασει και ειναι μια χαζομαρα , δεν κανει τιποτα αντιθετα το προιον που εχω δοκιμασει και ειναι super ειναι το specific cellular της forte pharma. κανω ερευνα απο εχθες να το βρω σε χαμηλη τιμη γιατι στο φαρμακειο το εχει 24 ευρω.Το συγκεκριμενο το πηρα γιατι ειναι φυτικο και δουλευει κανεις ποντους και ειδα θεαματικη διαφορα στη κυτταριτιδα .Το ειχα παρει περισυ και ειχα παρει μονο ενα κουτι (10 αμπουλες που τις διαλυεις σε 1 1/2 λιτρο νερο) και μεσα σε αυτες τις 10 μερες δεν το πιστευα, κανονικα η αγωγη ειναι για ενα μηνα.Η φαρμακοποιος μου την οποια εμπιστευομαι απολυτα μου εχει πει οτι η συγκεκριμενη εταιρεια ειναι γαλλικη παρα πολυ καλη και βγαζει φυτικα σκευασματα.Η αδελφη μου παιρνει 2 αλλα προιοντα της το ενα για αδυνατισμα και το αλλο για κατακρατηση και ηδη φορα μπλουζες τις οποιες δεν μπορουσε να βαλει μεχρι τωρα.Περιμενω να τελειωσει με αυτα και κανουμε μαζι μια παραγγελια σε αυτο που θελω εγω μηπως μας ερθει φθηνοτερα.

 

skybeam τι διαιτα κανεις;

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την είδα skybeam την δίαιτα σου. Ισχύει 1 κιλό την εβδομάδα που λες?χάνεις και πόντους όμως?

τώρα με την εγκυμοσύνη μου έμειναν κυρίως κάτω τα κιλά :-( Κοιλιά επανήλθε,αλλά κάτω επιμένουν.....

Nαι, ισχύει. Ειδικά τις πρώτες εβδομάδες χάνεις και πάνω από 1 κιλό χωρίς ιδιαίτερη πείνα. Εγώ δεν τρώω πρωινό, κι έτσι μεταφέρω το άμυλο και το τυρί στο μεσημεριανό ή το βραδυνό και με βολεύει έτσι. Χάνεις και πόντους, ξεφουσκώνεις, και το σημαντικότερο, όσο πιο αργά χάνεις, τόσο λιγότερα υγρά φεύγουν και αυτό που χάνεται είναι λίπος.

 

α οκ την ειδα! να σε ρωτησω αντι για υποκαταστατο μπορουμε να βαλουμε ζαχαρη καστανη και λιγο απαχο γαλα;

Κι εγώ ένα κουταλάκι κοφτό του γλυκού ζάχαρη ανεπεξέργαστη βάζω στον καφέ, και δεν με έχει πάει πίσω! Γάλα εγώ δεν θα έβαζα, γιατί μετράει ως γαλακτοκομικό και θα πρέπει κανονικά να αφαιρέσεις λίγο από τις υπόλοιπες μερίδες... Σε αυτό πας σύμφωνα με τις προτιμήσεις σου, ή το αγνοείς και βλέπεις πώς πάει.

 

Επίσης έχω να πω πως, αν π.χ. θέλεις παραπάνω τυρί, αφαιρείς το βάρος από το πιάτο σου. Πχ, αν έχω γεμιστά και θέλω παραπάνω φέτα, βάζω 220 γρ. γεμιστά και 30 έξτρα φέτα για να συμπληρωθούν τα 250 γρ. του μεσημεριανού. Αυτό επιτρέπεται.

 

Επιτρέπεται επίσης να φας μεσημεριανό και βραδυνό μαζί, ή να τα συνδυάσεις όπως θέλεις. Κι αν κάνεις και καμιά παρασπονδία, η δίαιτα αυτή "συγχωρεί", δηλαδή το πολύ πολύ να μη χάσεις για μια εβδομάδα το ένα κιλό, να χάσεις μισό, ας πούμε. Κάνω κι εγώ παρασπονδίες, κι ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω πάρει από τα χαμένα κιλά!

 

Με συμβούλεψαν αν κάποια στιγμή ο οργανισμός κολλήσει, το μεγαλύτερο μέρος του φαγητού μου στα γεύματα να είναι καθαρή πρωτεϊνη για λίγες μέρες, π.χ. ψητή μπριζόλα ή άλλο κρέας, ή ψάρι. Π.χ. στο μεσημεριανό ας πούμε 200 γρ. κρέας και μόνο 50 κριθαράκι (άν έχω για παράδειγμα γιουβέτσι). Με αυτόν τον τρόπο ξεκολλάς.

 

Τέλος, κάποια στιγμή με αυτή τη δίαιτα "κλείνει" και το στομάχι, δηλαδή εγώ στην 3η εβδομάδα δεν μπορούσα να φάω τις ποσότητες που ήθελα πριν τη δίαιτα για να χορτάσω. Αυτό το μετράω στα συν.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ψωμί και το τυρί που έχει η κάθε μέρα, το συνδυάζεις όπως θέλεις. Το κάνεις και τοστ άμα θέλεις με 1 φέτα βραστή γαλοπούλα.

 

Newbiee, συγγνώμη για το off topic! Aς συνεχίσουμε τις απορίες της δίαιτας με π.μ. και ας συνεχίσουμε με το θέμα του topic.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

δεν με πειράζει καλέ το off topic....για διατροφή μιλάμε ούτως ή άλλως πώς να αδυνατίσουμε ;)

 

xanthi9 να κάνω μια επανάληψη αυτών που είπες,αν κατάλαβα καλά..πήρες αυτό το specific cellular της forte pharma και κάνει δουλειά αν το πάρεις για 1 μήνα?και χάνεις πόντους?

 

η αδερφή σου παίρνει άλλο προιον και κάνει δουλειά? ποιο?

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως εγω δεν εκανα 1 μηνα αλλα 10 μερες και ειδα διαφορα και δεν το εκανα γιατι σκεφτηκα τα 24 ευρω *3 (1 μηνα) αλλα επειδη το βρηκα τωρα γυρω στα 18 ευρω θα το κανω για 1 μηνα.Η αδελφη μου πηρε της ιδιας εταιρειας κατι φυτικες ταμπλετες παιρνει 1 πρωι και 1 βραδυ αν θυμαμαι πρεπει να το πακετο ναι ειναι για 28 μερες και ενα μπουκαλι που παλι το διαλυεις σε νερο για την κατακρατηση και χοροποηδαει απο τη χαρα της εχει χασει 2,5 κιλα μεχρι τωρα (δεν εχει ολοκληρωσει την αγωγη) ποντους αλλα επειδη εχει και ζυγαρια που της μετραει το λιπος και τη κατακρατηση εχει πεσει απο 46 στο 44 .Το προιον το βρηκα μετα απο αναζητηση που εκανα σε ενα site οπου μιλανε επι το πλειστον παχυσαρκες γυναικες οι οποιες εχουν δοκιμασει σχεδον τα παντα και μονο γιαυτο ειπαν ολες οτι ειδαν αποτελεσμα και διαφορα και μιλαμε για κοπελες που εχουν προβλημα

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

τα προιοντα που παιρνει λεγονται Minceur 24+ και turboslim drink να σημειωσω οτι πας πολλες φορες τουαλετα προς νερου σου , ισως επειδη πινεις και πολυ νερο τουλαχιστον 1 1/2 λιτρο την ημερα

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο ακριβως εγω δεν εκανα 1 μηνα αλλα 10 μερες και ειδα διαφορα και δεν το εκανα γιατι σκεφτηκα τα 24 ευρω *3 (1 μηνα) αλλα επειδη το βρηκα τωρα γυρω στα 18 ευρω θα το κανω για 1 μηνα.Η αδελφη μου πηρε της ιδιας εταιρειας κατι φυτικες ταμπλετες παιρνει 1 πρωι και 1 βραδυ αν θυμαμαι πρεπει να το πακετο ναι ειναι για 28 μερες και ενα μπουκαλι που παλι το διαλυεις σε νερο για την κατακρατηση και χοροποηδαει απο τη χαρα της εχει χασει 2,5 κιλα μεχρι τωρα (δεν εχει ολοκληρωσει την αγωγη) ποντους αλλα επειδη εχει και ζυγαρια που της μετραει το λιπος και τη κατακρατηση εχει πεσει απο 46 στο 44 .Το προιον το βρηκα μετα απο αναζητηση που εκανα σε ενα site οπου μιλανε επι το πλειστον παχυσαρκες γυναικες οι οποιες εχουν δοκιμασει σχεδον τα παντα και μονο γιαυτο ειπαν ολες οτι ειδαν αποτελεσμα και διαφορα και μιλαμε για κοπελες που εχουν προβλημα

 

που το βρήκες 18 ευρώ?σε site? γιατί το έψαξα και εγώ και δεν το βρήκα....

θα κάνω την δίαιτα της skybeam,θα πάρω και αυτές τις specific cellular ..ε που θα πάει θα χαθούν....:P

Link to comment
Share on other sites

που το βρήκες 18 ευρώ?σε site? γιατί το έψαξα και εγώ και δεν το βρήκα....

θα κάνω την δίαιτα της skybeam,θα πάρω και αυτές τις specific cellular ..ε που θα πάει θα χαθούν....:P

 

κορίτσια στο pharmacy4u κάνει 16.32 και τα μεταφορικα 2 ευρω. Παραλαβα σήμερα

eNortjK1UjKzMLM0V7IGXDAS-gKw47.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια στο pharmacy4u κάνει 16.32 και τα μεταφορικα 2 ευρω. Παραλαβα σήμερα

 

 

και εγω απο το παραπανω site ψωνιζω αλλα πριν 1 μηνα ειχα κανει παραγγελια και μου εστειλαν ολα τα αλλα εκτος απο αυτα και μου ειπαν οτι ειχαν ελλειψη, τωρα τους στελνω συνεχεια email να δω αν τα εχουν και δεν μου απαντα κανεις

 

Σε παρακαλώ πες μου τι γραφει ακριβως το κουτι σου και αν ειναι σε μορφη αμπουλας

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο το παραπανω site ψωνιζω αλλα πριν 1 μηνα ειχα κανει παραγγελια και μου εστειλαν ολα τα αλλα εκτος απο αυτα και μου ειπαν οτι ειχαν ελλειψη, τωρα τους στελνω συνεχεια email να δω αν τα εχουν και δεν μου απαντα κανεις

 

Σε παρακαλώ πες μου τι γραφει ακριβως το κουτι σου και αν ειναι σε μορφη αμπουλας

 

Λοιπον επάνω γραφεί specific draineur cellulite και είναι σε μορφή αμπουλας . Πίσω στις οδηγίες λέει οτι διαλύεις την αμπούλα σε 1-1 1/2 λιτρο νερο και το πίνεις ολη μέρα επίσεις λεει οτι εξομαλύνει την κυτταριτιδα στο δερμα, ενεργοποιει την αποβολη του πλεοναζοντος νερού από τα κύτταρα μειωνοντας τα πρηξιματα κτλ.

eNortjK1UjKzMLM0V7IGXDAS-gKw47.png
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ειχα παρει απλα στη φωτο λεει Minceur και αναρωτιομουν μηπως ειναι κατι αλλο , εκανα εχτες τη παραγγελια αφου μου ειπες οτι παρελαβες και εβαλα για 3 κουτια και απλα θα περιμενω να δω αν θα τα παρω

 

Σ'ευχαριστώ

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις συμβουλες κ ολα τα σχολια σας μου φανηκαν πολυ χρησιμα!

Μολις παρειγγειλα κ γω κ ελπιζω να κανει δουλεια!!!

Φιλικα παντα

Ιωαννα

Link to comment
Share on other sites

αχ και εγω παραγγειλα αλλα οταν κοιταζω την κατασταση της παραγγελια λεει "ελεγχος διαθεσιμοτητας" μακαρι να τα βρουν γιατι η φαρμακοποιος ειπε στην αδελφη μου οτι θα τα σταματησουν αυτα και θα βγαλουν αλλα στη θεση τους αλλα πότε ;;;;;

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Μετά από αυτά που διάβασα εδώ(οτι δύσκολα βρίσκεται) πήγα σε όλα τα φαρμακεία της πόλης και δεν υπάρχει πουθενά(οι μισοί ούτε το ήξεραν :( )

τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...