Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καθυστέρηση πληρωμής εξαμήνου


poukis

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα περιμενεις λιγο και αν δεν μπουν παρε ξανα τηλεφωνο........ εμενα μου ειχαν πει οτι θα πληρωνομαι απο 1 εως 10 μερες το αργοτερο...

σ ευχαριστω ελενα θα περιμενω μεχρι την αλλη παρασκευη και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

koritsia καλησπερα πηρα τηλεφωνο στον οαεδ και μου ειπαν οτι η πρωτη δοση καθυστερει δηλαδη ποτε θα πληρωθω εχω καταθεσει τα χαρτια απο τις 3/8 και ακομα τιποτα ειχαν πει αρχες σεπτεμβρη και σε σας εγινε κατι αναλογο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέθεσα τα χαρτια 3/07 και πληρώθηκα στις 3/08. Να κάνεις αίτηση για e-banking στην εθνικη για να μην χρειάζεται να πηγαίνεις όλη την ώρα στο μηχάνημα. Θα βλέπεις από τον η/υ το λογαριασμό σου!

Link to comment
Share on other sites

koritsia καλησπερα πηρα τηλεφωνο στον οαεδ και μου ειπαν οτι η πρωτη δοση καθυστερει δηλαδη ποτε θα πληρωθω εχω καταθεσει τα χαρτια απο τις 3/8 και ακομα τιποτα ειχαν πει αρχες σεπτεμβρη και σε σας εγινε κατι αναλογο?

 

εγω πληρωθικα 2 δοσεις μαζι δηλαδη την 1η κ την 2η μαζι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια να σας ρωτησω γιατι τα νευρα μου με τον οαεδ.

Προχθες 9/9 εληξε και η αδεια μου που δικαιουμε μετα τα λοχεια.Και πηγα να καταθεσω το εξαμηνο ,και εγραψαν οτι ξεκιναει απο τον οκτωμβριο 9/10 εως τον μαρτιο .Μ αυτο τον μηνα που μεσολαβει δηλαδη τον σεπτεμβριο τι γινεται ?

Εσας το εξαμηνο σας ξεκινησε ενα μηνα μετα την αδεια ?Βοηθηστε με

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

μηπως είχες άδεια απο τον εργοδότη 1 μηνα και μετά ξεκιναει το εξαμηνο σου?

λεω εγω τώρα...μπορει και να μην ισχύει!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι η αδεια μου τελειωσε στις 9/9 μετα την αδεια για τα λοχεια.Κανονικα το εξαμηνο δεν ξεκινα στις 10/9? Εσενα ξεκινησε ακριβως μετα την αδεια σου?ή σεκαθυστερησαν ενα μηνα? Μηπως να μην παω να το διορθωσω? και γυρισω αργοτερα?αλλα φοβαμαι περισσοτερο μην τ ακυρωσουν .

Τα νευρα μου εκατο φορες εχω παει :!:::

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε αμεσως η αδεια μου κ την χρωστουμενη(απο το 2009),μετα απο συνεννοηση με τον εργοδοτη την πηρα μετα που τελειωσε το εξαμηνο.Μηπως εγινε κατι λαθος?Προτεινω να ξαναπας να σου εξηγησουν τι γινετε γιατι ποτε δεν ξερεις!!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η χαζη μου τα χε γραψει λαθος αλλα στα χαρτια τους τα ειχαν σωστα .Τι βουρλα θεε μου που τους εμπιστευομαστε κιολας .Με εκαναν να παω δεκα φορες .

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε παιζονται με τιποτα ακομα δε μου εχουν βαλει τη πρωτη δοση αν ειναι δυνατον τα νευρα μου ειναι κουρελια απο τις 3/8 τα κατεθεσα πηγα απο εκει και μου λενε θα μπουν απο μερα σε μερα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλημερα ακομα δε πληρωθηκα και τωρα μου ειπαν οτι θα πληρωθω με τη δοση του οκτωβρίου πληρωθηκατε εσεις?αν υπαρχει καποια κοπελα που τα πηρε ας μου πει για να ξερω γιατι θα με τρελανουνε ακρη δε βρισκω

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πληρώθηκα. Το είδα τώρα e-banking.

ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις εμενα δεν εχουν μπει καθολου απο τις 3/8 τα εχω καταθεσει επρεπε να ειχα πληρωθει αλλα τιποτα εχω κανει και εγω e banking για να μην τρεχω συνεχεια στο μηχανημα αλλα δε μπορω να καταλαβω τι γινεται απο τα κεντρικα του οαεδ μου ειπαν οτι επρεπε να ειχα πληρωθει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις εμενα δεν εχουν μπει καθολου απο τις 3/8 τα εχω καταθεσει επρεπε να ειχα πληρωθει αλλα τιποτα εχω κανει και εγω e banking για να μην τρεχω συνεχεια στο μηχανημα αλλα δε μπορω να καταλαβω τι γινεται απο τα κεντρικα του οαεδ μου ειπαν οτι επρεπε να ειχα πληρωθει

Για ψαξε μην εχει γινει καμια μ@λ@κια απο την υπηρεσια ... και δεν εχουν γραψει το IBAN σου.... Σε ποιον ΟΑΕΔ υπαγεσαι?

 

Link to comment
Share on other sites

Για ψαξε μην εχει γινει καμια μ@λ@κια απο την υπηρεσια ... και δεν εχουν γραψει το IBAN σου.... Σε ποιον ΟΑΕΔ υπαγεσαι?

αφου τους εδωσα το χαρτι φωτοτυπια λες να ειναι τοσο μ......ες?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλισπερα..δεν ξερω αν το γραφω σε σωστο Thread αλλα δεν ξερω που αλλου να το γραψω..λοιπον εμενα η αδεια απο τον οαεδ θα ξεκινησει αρχες δεκεμβριου γιατι η αδεια λογχειας τελειωνει στισ 14 οκτωβριου και μετα θα παρω την κανονικη αδεια απο την δουλεια μου..τελοσπαντων το θεμα μου ειναι οτι απο 11 δεκεμβριου του 2009 μεχρι και πριν την αδεια κυοφοριασ ημουν σε συνεχη αδεια λογω επαπηλουμενησ κυησης..το δωρο των χριστουγεννων απο που θα το παρω?απο τον εργοδοτη μου (παρ'ολο που δεν δουλεψα ολο τον χρονο) ή απο τον οαεδ (που θα ειμαι στην αδεια του μολις 20 μερες) ή δεν δικαιουμαι?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλισπερα..δεν ξερω αν το γραφω σε σωστο Thread αλλα δεν ξερω που αλλου να το γραψω..λοιπον εμενα η αδεια απο τον οαεδ θα ξεκινησει αρχες δεκεμβριου γιατι η αδεια λογχειας τελειωνει στισ 14 οκτωβριου και μετα θα παρω την κανονικη αδεια απο την δουλεια μου..τελοσπαντων το θεμα μου ειναι οτι απο 11 δεκεμβριου του 2009 μεχρι και πριν την αδεια κυοφοριασ ημουν σε συνεχη αδεια λογω επαπηλουμενησ κυησης..το δωρο των χριστουγεννων απο που θα το παρω?απο τον εργοδοτη μου (παρ'ολο που δεν δουλεψα ολο τον χρονο) ή απο τον οαεδ (που θα ειμαι στην αδεια του μολις 20 μερες) ή δεν δικαιουμαι?

 

Κορίτσι νομίζω ότι αν δεν έχεις δουλέψει ΚΑΜΙΑ μέρα μέσα στη χρονιά, δεν δικαιούσαι δώρο Χριστουγέννων.

Ένα τηλέφωνο στην Επιθεώρηση Εργασίας θα σε διαφωτίσει καλύτερα.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα..επαναφερω το θεμα γιατι καιγομαι...ρωτησα στο λογηστηριο της δουλειας μου και μου ειπαν οτι δικαιουμαι δωρο χριστουγεννων και οτι θα παρω ενα ποσοστο απο τιην δουλεια μου,ενα ποσοστο απο το ικα και κατι λιγα απο τον οαεδ...το ΘΕΜΑ ειναι το εξης:πως θα παρω λεφτα απο το ικα σαν δωρο χριστουγεννων χωρις να εχω αδεια απο εκει εκεινη την περιοδο αρα χωρις κανενα χαρτι?(μου ειπαν οτι δικαιουμαι απο το ικα γιατι ημουν 9 μηνες σε αναρρωτικες λογο επαπειλουμενης κυησης..)το θεμα ειναι πως τα περνω..το εχει παθει καμια?ξερει κανεις τιποτα γι'αυτην την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...