Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

κορίτσια να σας ρωτήσω: είχε ή έχει καμιά σας έντονο βήχα λόγω γρίπης??εγώ έχω 2 μέρες που βήχω, όχι ακατάπαυστα αλλά ενοχλητικά..προσπαθώ να μην βήξω γιατί φοβάμαι για την κοιλιά μου αλλά όπως καταλαβαίνεται δεν είναι εύκολο αυτό..υπαρχει κίνδυνος για το μωρό από το βήχα??εσείς πώς το καταπολεμάτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!εγω ειχα βηχα κ στις τρεις εγκυμοσυνες γιατι εχω χρονια βρογχιτιδα.το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ηταν ακρατεια κ λιγο τεντωμα χαμηλα την ωρα που βηχω.εννοειται βεβαια οτι πρεπει να ψαξεις την αιτια του βηχα..η μαμα μου ελεγε οτι μπορει να γεννουσα απο το βηχα,αλλα ο γιος μου γεννηθηκε 39+3 κ η κορη 39+5.τωρα ειμαι στην 37+6,οποτε μαλλον δεν ισχυει αυτο που λεει η μαμα μου...με το καλο...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω βήχα λόγω της ίωσης που ακόμα περνάω και ο γιατρός μου έδωσε το mucomyst λίγο αηδιαστικό αλλά ας ελπίσουμε οτι θα είναι και αποτελεσματικό!

Link to comment
Share on other sites

και γω κοριτσια ειδικα τις πρωινες ωρες και στον υπνο μου... μετα απο κρυολογημα.. πηγα παθολογο και τελικα κατεληξε σε ηγμοριτιδα...

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω βηχω μερες τωρα ...κολισα τις βρωμοιωσεις :evil::evil:

στην αρχη ξεροβηχας...τωρα εχει διαφοροποιηθει!!

ΚΑι εγω με την ακρατεια εχω ενα θεμα...και το μωρο που τρομαζει το κακομοιρο :shock:

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω πάντως απο το βήχα γέννησα... :lol:

Είχα βήχα μερικές μέρες, μέχρι πνιγμού δηλαδή, με είδαν δυο παθολόγοι και δεν μου έδωσαν τίποτα γιατί λεει θα περνούσε!

Τελικά έσπασαν τα νερά και γέννησα με καισαρική γιατί το μωρό ούτε είχε εμπεδωθεί ούτε κατέβαινε για να γεννηθεί (εκ των υστέρων διαπιστώσαμε οτι είχε γίνει σα γαρδουμπάκι με το λώρο).

Επίσης, τρομάζει εύκολα! Ειδικά στο μήνα απο τριών μηνών στον τέταρτο πεταγόταν με το παραμικρό...Λέτε να φταίει ο βήχας που είχα; :shock:

(Σοβαρά ρωτάω...δεν ειρωνεύομαι...)

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλωστηνεεεεεεεεεε :) που χαθηκες εσυ καλε???

Οταν γεννησα το Μαρικακι μου ηταν μια διπλα μου που ειχε γεννησει και αυτη απο τον βηχα...και τον ειχε και μετα...μεγαλο προβλημα με τα ραμματα ειχε η κοπελα :shock:

Μπα δεν νομιζω λε να τρομαζει τοσο απο τον βηχα...και η δικια μου τους 3-4 πρωτους μηνες ετσι τιναζονατονε και τρομαζε με το παραμικρο και δεν ειχα βηξει ουτε μια μερα :wink: μαλλον οι νεοι θορυβοι τα τρομαζουν και ειδικα οι εντονοι :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...