Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ό,τι η χαρά μου ήταν απερίγραπτη που το είδαμε να παίρνει μορφή και την καρδούλα του να πάλλεται!!!θα το δείς και θα καταλάβεις...το κακό είναι ό,τι τώρα φοβάμαι πιο πολύ μην πάθει κάτι γιατί έχω δεθεί ήδη μαζί του και κάνω όνειρα :? Την Τετάρτη έχω πάλι και θα δούμε πάλι πως θα είναι η αποκόλληση!θα με σκάσει αυτή η κλεισούρα όμως...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ μωρεεεεε ολα καλα θα σου πανε!!!!και εγω δεν μπορω αλλο κρεβατι....αλλα εχουμε κιαλλη επιλογη;;;;;;ασε που τωρα εχω προβλημα με την αδεια στην δουλεια διοτι ο γιατρος μουδεν ειναι στο εοπυ και μου δωσε απλο δικαιολογητικο....το οποιο δενμε καλυπτει....τι να κανω σε αυτη την περιπτωση;δεν ξερω!και στην δουλεια μου δεν το ξερουνε ακομα για την εγκυμοσυνη και ουτε θελω να το μαθουνε.....και ο γιατρος μου εγραααψε αλλη αιτια για την αδεια ελα ομως που δν με καλυπτει το απλο δικαιολογητικο.....κ αν χρειαστεινα κατσω πολυ καιρο τιθα κανω???αλλο ανχος απο εκει....

Link to comment
Share on other sites

Kalimera afro mouuuuu ta nea m einai akribos ta idia me sena......akribos omws.....i mia apokolisi efige alla m emeine i alli k thelei allo ena 10hmerokatw......bebaia emena m pe tha me dei meta apo 3bdomades twra k auto me anxwnei pio poli!!!!alla i kardoula mas k emas xtipaeiiiii!!!!m grapse kai progennitiko elenxo.....esena;

Link to comment
Share on other sites

Μπραβό!!!πολύ χαίρομαι...3 βδομαδες,ε;πολύ υπομονή πάλι!άρα θα μείνεις ξάπλα 10 μέρες;σημασία έχει ό,τι όλα είναι καλά και άκουσες καρδούλα!!ναι,μου έχει γράψει αλλά δεν έχω κάνει ακόμα γιατί δεν μπορώ να πάω.

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nai ακομη 10μερες ξαπλα γιατι αποκολληση εχουμε ακομα......κααι μετα απο τρεις βδομαδες ραντεβου....αλλα μεχρι τοτε δεν πρεπει να δω αιμα ειπε...αχ βρε αφρο μου εισαι η μονη που μπορω να μιλησω γιατι δεν το ξερει κανενας απο τον κυκλο μου....και ειμαστε και στην ιδια φαση!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να δεις;γιατι αν δείς τι θα γίνει;εγώ είχα ξαναδεί αλλά όλα καλά...απλά τώρα αν δεν ξαναδώ,μπόρει να βγώ!υπομονή θα κάνουμε και να ελπίζουμε να επουλωθεί η αποκόλληση!!γιατί δεν το έχεις πεί;να έχεις βοήθεια και παρέα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το εχω πει μονο σε γονεις...θελω να το διαδωσω σε ολους αφου κλεισω το τριμηνο και βεβαιωθω ολα καλα....δεν θα γινει κατι αμα δεν δω πολυ αιμα...αλλα καλο θα ταν να μην δω για να βγω και εγω εξω......δεν μπορω αλλο μεσα....και απορω πως θα περασουν αλλες 10μερες....αλλα οπως ειπες και εσυ υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια Μαρία μου;τι τραβάμε;και δεν μπορείς βέβαια να πιείς κάτι δυνατό!είναι απο τους χειρότερους πόνους ο πονόδοντος,ξέρω πως νιώθεις...υπομονή πάλι και περαστικά!κατά τα άλλα είσαι καλά;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Afro mou κατι τσιμπηματα εχω...και πολυ ξαπλα....τωρα ετυχε κααι ο πονοδοντος και εχει δεσει ολο το γλυκο...δεν φανταζεσαι μιλαμε οτι κλαιω απο τον πονο....εσυ τι κανεις αφρο μου?και εσυ ξαπλα και μεσα????εσυ εισαι καλα?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ;εύχομαι να περάσει σύντομα...τι άλλο θα μας βρεί;εγώ ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα πέρα των συνηθισμένων συμπτωμάτων και κάθε μέρα που δεν βλέπω αίμα,χαίρομαι πολύ γιατί μπορεί να βγω απο'δω μέσα σύντομα!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου μακαρι στο ευχομααι....εγω εχω ξεθαρεψει και λιγο...σηκωνομαι πιο πολυ κανω και μια γυρα στο σπιτι.....ελπιζω και εγω να βγω συντομα γιατι σε λιγο θα εχω και προβλημα με την δουλεια μου....παντως χαρα στο κουραγιο των κοριτσιων που εκατσαν μεσα μηνες και μερες ....να τις εχει καλα ο θεος αυτες και. Τα παιδακια τους!και να βοηθησει και εμας...τσιμπημαυα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,πραγματικά!είναι ηρωίδες...δεν παλεύεται αυτό το πράγμα!!και εγώ έχω ξεθαρέψει και κάνω το μπάνιο μου,μαγειρεύω και πλένω τα πιάτα!τσιμπηματάκια μια έχω μια δεν έχω...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κουκλίτσες.... εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες όσες αντιμετωπίζουν μικροεμπόδια.

 

Εγώ έχασα τον Δεκέμβρη στην 6η εβδομάδα τα διδυμάκια μου. Παλλινδρόμησαν... ήταν η δεύτερη μου εγκυμοσύνη και είχε την ίδια κατάληξη με την πρώτη....

Πονάει πολύ δυστυχώς.......

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα και εγώ μια παλλίνδρομη τον Δεκέμβρη και ξέρω πως νιώθεις αλλά να σκέφτεσαι ό,τι τουλάχιστον έγινε νώρις και η φύση γνωρίζει καλύτερα!αυτό σκεφτόμουν εγώ...όταν θα έρθει το μωρό σου θα σκέφτεσε μόνο αυτό!σου εύχομαι να έρθει σύντομα και όλα να πάνε καλά αυτή την φορά...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πως πανε οι κρεβατωμενες μας?? Ελα ελα δε θελω ηττοπαθειες! Οι αποκολλησεις ειναι κλασσικο φαινομενο στις εγκυμοσυνες! Καντε λιγακι υπομονη και σε λιγο καιρο θα στε παλι ορθιες! Να θυμαστε οτι πολλες περασαν απο την θεση σας και σημερα κρατουν στην αγκαλιτσα τους τα μωρακια τους και ολα αυτα ειναι πια παρελθον!!

Σας στελνω την θετικη μου ενεργεια!! Χαρειτε τωρα την ξαπλα, γιατι μετα θα τρεχετε και δε θα φτανετε!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε nefeli2014 για την συμπαράσταση!στα ίδια είμαι εγώ,υπομονή!αύριο έχω πάλι ραντεβού αλλά όλα θα είναι καλά πιστεύω γιατί δεν είχα τίποτα περίεργο και αίμα έχω να δω 2 βδομάδες...ελπίζω ό,τι θα βγώ σύντομα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Gεια σας κοριτσουδια μου!!!!!εγω παραμενω κρεβατομενη...και αυριο ζητησα ραντεβου απο τον γιατρο να μου πει αν θα μπορεσω να παω δουλεια απο δευτερα γιατι με πιεζουν......ελπιζω η σιχαμενη αποκολληση να χει κλεισει λιγουλακι....αχ πριν γεμιζα κακες σκεψεις κααι φοβιες..διαβαζα διαφορες κακες περιπτωσεις απο το φορουμ!αλλα πρεπει να ειμαι αισιοδοξη.....αυτη η αποβολη π ειχα στις 7,5βδομαδες τοτεεεεεε με εχει φοβισει!ελπιζω ολα να πανε καλα....ρε κοριτσια εχω φοβηθει τα χαπια utrogestan που συνεχιζωνα περνω και τα περνω ειδη 2,5βδομαδες....διαβασα οτι προκαλουν διαφορα....εσεις τι λετε?για ποσο καιρο τα περνατε? Αφροοοοο πως πηγε σημερα?και εσυ περνεις ακομα utrogestab???

Link to comment
Share on other sites

Gεια σας κοριτσουδια μου!!!!!εγω παραμενω κρεβατομενη...και αυριο ζητησα ραντεβου απο τον γιατρο να μου πει αν θα μπορεσω να παω δουλεια απο δευτερα γιατι με πιεζουν......ελπιζω η σιχαμενη αποκολληση να χει κλεισει λιγουλακι....αχ πριν γεμιζα κακες σκεψεις κααι φοβιες..διαβαζα διαφορες κακες περιπτωσεις απο το φορουμ!αλλα πρεπει να ειμαι αισιοδοξη.....αυτη η αποβολη π ειχα στις 7,5βδομαδες τοτεεεεεε με εχει φοβισει!ελπιζω ολα να πανε καλα....ρε κοριτσια εχω φοβηθει τα χαπια utrogestan που συνεχιζωνα περνω και τα περνω ειδη 2,5βδομαδες....διαβασα οτι προκαλουν διαφορα....εσεις τι λετε?για ποσο καιρο τα περνατε? Αφροοοοο πως πηγε σημερα?και εσυ περνεις ακομα utrogestab???

 

Κορίτσι μου,καλησπέρα συγνώμη που μπαίνω σφήνα στην παρέα σας αλλά ήθελα να σου πω για τα χαπια οτι η κουμπάρα μου τα πήρε 3,5 μήνες κ δεν έπαθε τιποτα...όσο για το ιντερνετ κλείστο κ αντι να γεμίζεις το μυαλό σου με φοβιες κ κακες σκέψεις γεμισε το με σκέψεις για ρουχαλάκια-καλτσάκια πάνες κ όλα τα σχετικα...

WF0Ip3.pngGDwep3.png
Link to comment
Share on other sites

Mpisotouli γεια σου!εισαι ευπροσδεκτη στην παρεα μας εννοειται!και σε ευχαριστω που μου απαντησεςν και με συμβουλευεις για το σωστο!ελπιζω ολα να πανε καλα και μονο θετικη σκεψη πρεπει οπως ειπες και εσυ...αλλα διαβασα στα utrogestan ολο για καρκινους και τετοια οτι δημιουργουν...ελπιζω ολα να ναι παραμυθια!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!τι κάνετε;φυσικά και συνεχίζω τα χάπια και μου τα έχει αυξήσει μάλιστα από την προηγούμενη επίσκεψη!ίσως να έπαιξε ρόλο και αυτό γιατί είδαμε πολύ μικρότερη την αποκόλληση σήμερα και χαρήκαμε πάρα πολύ,έχει σχεδόν επουλωθεί!το μωρό μια χαρά,οι παλμοί 179 που μου φαίνεται πολύ αλλά δεν ξέρω κι'όλας.Μπορώ πάντως επιτέλους να αρχίσω να βγαίνω χαλαρά :D!!!εύχομαι να σου πεί πολύ καλά νέα και εσένα...Α!έκλεισα και για αυχενική σε ένα μήνα.Θα σου πεί και εσένα όπου να'ναι!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφροοοοοο μου ποσο χαιρομαι δεν φανταζεσαι!!!!!μπραβο κοπελα μου...ελπιζω και εγω να εχω τα ιδια νεα με εσενα....και να χουμε και εμεις επουλωση!!!!αυριο απογευμα θα εχω και εγω νεα...παρολου που μου ειχε πει να με δει σε τρεισ βδομαδες δεν αντεξα και του ειπα να με δει για να δω και τι θα κανωμε την δουλεια!!!!αυριο θα εχετε νεα μου!εντομεταξυ εκανα ενα μπανιοκαι τα μαλλια ειχαν γεμισει κομπους....... εκανα και τρεις ωρες ξεχτενισμα..αλλα χαλααααααααλι!!!!!χαχαχααχ

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα!Ναι,σε καταλαβαίνω...μακάρι να είναι όλα καλά και για'σένα και να γυρίσεις στην δουλειά σου!θα περιμένω τα νέα σου αύριο!!καλό βράδυ...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...