Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

''το μελι'' κυψελη, εντυπωσεις??


Recommended Posts

Γεια σας! Παρολο που ειμαι σχετικα ευχαριστημενη με τον παιδικο μας νιωθω οτι ο μικρος μου δεν μαθαινει τιποτα ιδιαιτερο, ειναι πιο πολυ σταθμος-παρκινγκ...

Γνωριζετε το μελι? Ειναι προτυπος ελληνοβρετανικος, ειναι κοντα στη δουλεια μου και θα με βολευε αλλα δεν βρηκα πολλες πληροφοριες στο ιντερνετ και σημερα κλεισανε για καλοκαιρι οποτε μου ειπαν να μιλησουμε τελος αυγουστου (νωρις το θυμηθηκα και εγω!:cool: ), οποια εχει πληροφοριες για το προγραμμα και τα διδακτρα τους θα το εκτιμουσα!!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα. Ελπίζω να κάνεις την καλύτερη επιλογή για το μικρό σου! Η αλήθεια είναι ότι πρόκειται καθαρά για απόφαση της κάθε οικογένειας και του τι θέλει για το παιδί της. Προσωπικά ήθελα να μαθαίνει πράγματα, αλλά κυρίως να είναι σε ένα πρόγραμμα και να περνάει καλά και δημιουργικά.Δεν θεωρώ ότι ο παιδικός είναι για να μάθει αγγλικά και ένα σωρό άλλα πράγματα που ούτως ή άλλως θα τα μάθει στην πορεία. Σου τα λέω αυτά για να καταλάβεις πως το βλέπω εγώ. Τον συγκεκριμένο σταθμό τον είχα δει όταν έψαχνα κι εγώ πέρσι το καλοκαίρι. Από τιμές μου είχε ζητήσει για παιδάκι 2 ετών και για full πρόγραμμα (9-5) με σχολικό, περίπου 320 (+ τον Αύγουστο, + εγγραφή, + υλικά - που δεν θυμάμαι πόσο ήταν, αλλά πάνω κάτω αντίστοιχα με τους υπόλοιπους). Εμένα όμως μου έκανε πολύ αρνητική εντύπωση που μου είπε η υπεύθυνη στην ψύχρα ότι δεν δέχονται παιδάκια μεταναστών γιατί κάθε πρωί κάνουν προσευχή! Sorry αλλά δεν θέλω το παιδί μου να μεγαλώσει σε γυάλα. Και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να κάνει προσευχή σε τέτοια ηλικία. Δική μου άποψη. Εύχομαι να βοήθησα. Καλή απόφαση

Link to comment
Share on other sites

Ο σταθμος ειναι γνωστος και θεωρειται καλος. Ειχα παει και εγω πριν 4 χρονια για την κορη μου αλλα η υπευθυνη δεν ηθελε να μπω στην προσαρμογη μαζι της και ηταν καθετη σε αυτο. Η μικρη μου ηταν 1 ετους και ηθελα τις πρωτες μερες να μπω μαζι της για λιγο και να απομακρυνομαι σιγα-σιγα αλλα η ιδιοκτητρια μου ειπε οτι πρεπει να ειμαι εξω απο το σχολειο. Εγω θεωρησα οτι ηταν μωρο και δεν μπορουσα να την αφησω κατευθειαν σε ανθρωπους που δεν ειχε ξαναδει ποτε. Επισης δεν μου αρεσε η εξωτερικη σκαλα που θα επρεπε να ανεβοκατεβαζουν τα παιδια. Για σενα τωρα μπορει να ειναι μια χαρα γιατι το παιδακι σου ειναι μεγαλυτερο εγω εψαχνα να βρω καλο βρεφικο που εγω θεωρω ειναι πιο δυσκολο.

4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!

 

Τον συγκεκριμένο σταθμό τον είχα δει όταν έψαχνα κι εγώ πέρσι το καλοκαίρι. Από τιμές μου είχε ζητήσει για παιδάκι 2 ετών και για full πρόγραμμα (9-5) με σχολικό, περίπου 320 (+ τον Αύγουστο, + εγγραφή, + υλικά - που δεν θυμάμαι πόσο ήταν, αλλά πάνω κάτω αντίστοιχα με τους υπόλοιπους). Εμένα όμως μου έκανε πολύ αρνητική εντύπωση που μου είπε η υπεύθυνη στην ψύχρα ότι δεν δέχονται παιδάκια μεταναστών γιατί κάθε πρωί κάνουν προσευχή! Sorry αλλά δεν θέλω το παιδί μου να μεγαλώσει σε γυάλα. Και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να κάνει προσευχή σε τέτοια ηλικία. Δική μου άποψη. Εύχομαι να βοήθησα. Καλή απόφαση

 

Κι εγω γενικα δεν ειμαι υπερ των φορτωμενων προγραματων, παιδακια ειναι, το μονο που με ενοιαζε ειναι να περναει διασκεδαστικα την ημερα του και να τον προσεχουν. Τωρα που μεγαλωνει ομως και βλεπω ποσο ευκολα μαθαινει καινουργια πραγματα και ποσο του αρεσει, θα ηθελα να ειναι λιγο πιο δημιουργικη η μερα του.Ας πουμε λιγα Αγγλικα δεν θα με χαλαγαν.. Θυμασαι αλλα για το συστημα τους γενικα? Μηπως ξερεις ποσο κοστιζει χωρις το σχολικο? Φανταζομαι κανενα πενηνταρικο λιγοτερο μαλλον. Αυτο με την προσευχη ουτε εμενα μου αρεσει...χμμ...

 

Ο σταθμος ειναι γνωστος και θεωρειται καλος. Ειχα παει και εγω πριν 4 χρονια για την κορη μου αλλα η υπευθυνη δεν ηθελε να μπω στην προσαρμογη μαζι της και ηταν καθετη σε αυτο. Η μικρη μου ηταν 1 ετους και ηθελα τις πρωτες μερες να μπω μαζι της για λιγο και να απομακρυνομαι σιγα-σιγα αλλα η ιδιοκτητρια μου ειπε οτι πρεπει να ειμαι εξω απο το σχολειο. Εγω θεωρησα οτι ηταν μωρο και δεν μπορουσα να την αφησω κατευθειαν σε ανθρωπους που δεν ειχε ξαναδει ποτε. Επισης δεν μου αρεσε η εξωτερικη σκαλα που θα επρεπε να ανεβοκατεβαζουν τα παιδια. Για σενα τωρα μπορει να ειναι μια χαρα γιατι το παιδακι σου ειναι μεγαλυτερο εγω εψαχνα να βρω καλο βρεφικο που εγω θεωρω ειναι πιο δυσκολο.

 

Σιγουρα ο βρεφικος ειναι πιο δυσκολος! Αυστηρη η υπευθυνη λοιπον...Κι εμενα δεν με ειχαν αφησει αλλα ο δικος μου ηταν 19 μηνων, εσενα ηταν μωρακι ακομα! Τι εννοεις εξωτερικη σκαλα, για να βγουνε στην αυλη δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ο βρεφικος ειναι πιο δυσκολος! Αυστηρη η υπευθυνη λοιπον...Κι εμενα δεν με ειχαν αφησει αλλα ο δικος μου ηταν 19 μηνων, εσενα ηταν μωρακι ακομα! Τι εννοεις εξωτερικη σκαλα, για να βγουνε στην αυλη δηλαδη?

Ναι αν θυμαμαι καλα υπηρχε σκαλα για να βγεις στην αυλη. Βεβαια φανταζομαι οτι προσεχουν πως τα ανεβοκατεβαζουν αλλα με ξενισε λιγο!

4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Να πω κι εγω τη γνωμη μου μιας και τον ειδα τον σταθμο.

Ωραιο κτιριο και ωραιο το προγραμμα τους αν και παραφορτωμενο για τα γουστα μου. Οι χωροι και οι σκαλες που χρησιμοποιουν τα παιδια ειναι προστατευμενες, καθαρα και περιποιημενα, αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι στην πισω αυλη που επαιζαν τα παιδια -αρκετα μικρη αυλη και η πισω και η μπροστα- ειχε πισω απο τη σκαλα ενα τασακι γεματο σβησμενα τσιγαρα και ανετα ενα παιδακι θα μπορουσε να ειχε προσβαση αν ξεφευγε για λιγο απο την προσοχη της δασκαλας...

Επισης δεν μου εκανε καλη εντυπωση η ιδιοκτητρια,μιλαγε υποτιμητικα για τους γυρω σταθμους και περηφανευοταν υπερβολικα -κατα τη γνωμη μου- για τον σταθμο της. Επισης μου ανεφερε κι εμενα οτι ο σταθμος δεν εχει ξενα παιδια και γενικα μιλουσε με μεγαλη επαρση που δεν μου αρεσε, θα εκτιμουσα μια πιο ταπεινη σταση, ετσι κι αλλιως ενας καλος σταθμος φαινεται δεν χρειαζεται τοση αυτοδιαφημιση.

Ο σταθμος δεν παρεχει πρωινο και δεν μου αρεσε που στις τουαλετες δεν υπαρχουν νιπτηρες για να πλυνουν τα παιδια τα χερακια τους αλλα εχουν μπανιερα και υποτιθεται πλενονται εκει (δυσκολο να φτασουν βεβαια).

Τελικα δεν τον προτιμησα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...