Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΡΕΦΟΝ/ΚΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΛΙΜΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts

ηδη καποια ειπε τιμες! πολλα δεν ειναι 400 βρε κοριτσια για Ηλιουπολη???

Εμαθα για εναν προς Χαιδαρι, 960 για διδυμα!!!

Αλλα εχει μεχρι και εσωτερικη πισινα και γενικα πολλα πραματα

Εμενα δυστυχως ,, γυριζοντας σπιτι στις 7 , κανενας δε με εξηπυρετει.

Για φετος μας πηρε ευτυχως ο Δημοσιος και πραγματικα περασαμε παρα πολυ καλα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υπάρχει κάποια μαμά που να στέλνει το μωρό της στη Χρυσαλίδα στην Ηλιούπολη, στο βρεφικό τμήμα; Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα που με προβληματίζουν.

Link to comment
Share on other sites

επειδη καποτε εψαξα κ γω πολυ...σασ λεω κατερινα στον αλιμο φετοσ μετα απο αρκετα χρονια α...ποφοιτουμε κ ειμαστε χαλια 1 εξαιρετικοι ανθρωποι2καθαρο κ οικ περιβαλλον χωρισ υπερβολεσ3επικοινωνια ανα πασα στιγμη3δραστηριοτητεσ παρα πολυ δουλεια 4 ωραριο ωσ 1730 παραδοση5 μονο γενικεσ αργιεσ αν θελησετε πληρ....ευχαριστωσ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα depecheM ,

 

πήγα στον ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΑ και όντως είναι πολύ καλός αλλά δεν κατάλαβα το νταβατζηλίκι κάθε Δεκέμβρη να δίνω και μισό μηνιάτικο ακόμα.Κάτι σαν δώρο δηλαδή.

Δεν το έχω ακούσει σε κανέναν άλλον σταθμό γιατί έχω δει αρκετούς και αξιόλογους σταθμούς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει κάποια μαμά που να στέλνει το μωρό της στη Χρυσαλίδα στην Ηλιούπολη, στο βρεφικό τμήμα; Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα που με προβληματίζουν.

 

 

TI σε προβληματιζει mariori στην Χρυσαλίδα γιατι σκεφτομαι να γράψω τον δικό μου....ειναι 20 μηνων και λεω να τον παω Σεπτέμβρη.Μόνο καλά λογια εχω ακουσει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα είμαι καινούριο μέλος στην παρέα σας και πρόκειται να γράψω τον μικρό μου σήμερα στο παιδικο σταθμό Χρυσαλίδα. Πείτε μου την γνώμη σας και τι σας προβληματίζει. Ο μικρός μου ειναι 22 μηνών. elenivolos : λες να είναι μαζί τα πιτσιρίκια μας;; Πως σου φάνηκε ο σταθμός, εγώ είδα την διευθύντρια πολύ έμπειρη και τον χώρο αρκετά μεγάλο για να αναπτήξουν τις δραστηριότητές τους τα μικρούλια...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που με προβληματίζουν είναι τα εξής :

(α) Το βρεφικό τμήμα αν και έχει ξεχωριστό χώρο κάποιες ώρες τα βρέφη είναι στον ίδιο χώρο με τα νήπια με αποτέλεσμα να κυκλοφορούν πιο εύκολα οι ιώσεις. Περάσαμε έναν Ιούλιο βάσανο με πυρετούς και βήχα κάθε λίγο και λιγάκι, να μην κοιμόμαστε από το βήχα, με ένα σωρό επισκέψεις στη γιατρό και δεν την γλύτωσε η μικρή την αντιβίωση. Εγώ είχα κλειστό λαιμό από φαριγγίτιδα 10 μέρες, πολύ βήχα, και μετά από λίγο ξανακύλησα με ακροαστικά, ξανά βήχας, και πήρα κι εγώ αντιβίωση άλλες 10 μέρες. Και όλα αυτά μέσα στον Ιούλιο.

(β) Υπάρχει μια γενικότερη μυστικοπάθεια (πχ δεν σε αφήνουν να δεις το σταθμό εν ώρα λειτουργίας, παραδίδουν και παραλαμβάνουν το παιδί στη σκάλα) και όσο να'ναι όταν το παιδί δεν μιλάει να σου πει ακριβώς τι γίνεται σου δημιουργεί μια ανασφάλεια.

Πάντως μπορώ να πω ότι η μικρή ήταν χαρούμενη και έδειχνε να της αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Mariori kai FLOJIM σημερα πήγα και είδα την Χρυσαλλίδα και μίλησα με έναν υπευθυνο(είναι ο αδερφός της ιδιοκτήτριας-νηπιαγωγου).Κατ'αρχην να ξεκαθαρισω οτι προκειται για τον ίδιο..ειναι στην οδο Διγενή Ακρίτα,πάνω απο την Αργυρουπολεως.Λοιπόν,οι εντυπώσεις μου ήταν θετικές.Μου εδωσε την εντύπωση ενός οικογενειακού σταθμού πράγμα που μου αρεσε.Προτιμώ να δοθεί βαση στο εμψυχο υλικό,στην προσοχη και στην αγάπη που θα λαμβάνουν καθημερινά,παρα να τον παω σε ένα παιδικο που θα έχει τρελες εγκαταστάσεις(γηπεδα-πισινα) αλλά τα παιδια θα είναι πολλά και δεν θα δίνεται η απαραιτητη προσοχη.Παρόλα αυτα, και η αυλή του ειναι μια χαρα,διαφορετικη με των μεγαλυτερων παιδιών,ο σταθμός καθαρός,προσεγμένος και μάλλον εκεί θα καταλήξω.

Αυτο που σκέφτομαι στην τελικη είναι.....ολοι αγαπάμε τα παιδιά μας και θέλουμε το καλυτερο για αυτά....αλλά μήπως το παρακάνουμε???Οι ξένοι δεν τρελλαίνονται τόσο πολυ για όλα αυτα.Μήπως τα παραχαιδευουμε εμεις τελικά??

FLOJIM ο μικρος μου είναι Δεκέμβρη του 2008 και θα μπει στο τμήμα των 2 ετων-το ΄βρεφικό.Θα χαρω πολυ να είναι σημμαθητες και να γνωριστουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Αν και βλέπω ότι έχει περάσει καιρός από τις προηγούμενες συζητήσεις, θα ήθελα να μάθω αν κάποιος γνωρίζει κάτι για τον παιδικό σταθμό "Το μήλο" στην Αργυρούπολη, βρίσκεται πίσω από τον Αγ. Γεώργιο στην Αλίμου. Δεν έχω κανέναν γνωστό που να πηγαίνει τα παιδιά του εκεί και οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
  • 7 months later...

Καλησπέρα σας ,

 

Θα ήθελα παρακαλώ την βοήθεια σας για την αναζήτηση παιδικού σταθμού στην Αργυρούπολη , Αλίμο , Ελληνικό για τον γιο μου 2,5 ετων.

Κάθε πληροφορία (αν κάποιος ξέρει ή απο την εμπειρία σας) σχετικά με τις Μικρές Πατούσες , Αναγέννηση(Κουτσομάλλη),Μικρή Χρυσαλίδα , Φωτεινή & οποιονδήποτε άλλο είναι ευπρόσδεκτη

Έχω απορρίψει κάποιους στην ευρύτερη περιοχή (παρόλο που μου άρεσαν) γιατι ήταν απαγορευτικά τα δίδακτρα. Ευχαριστώ εκ' των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

 

Θα ήθελα παρακαλώ την βοήθεια σας για την αναζήτηση παιδικού σταθμού στην Αργυρούπολη , Αλίμο , Ελληνικό για τον γιο μου 2,5 ετων.

Κάθε πληροφορία (αν κάποιος ξέρει ή απο την εμπειρία σας) σχετικά με τις Μικρές Πατούσες , Αναγέννηση(Κουτσομάλλη),Μικρή Χρυσαλίδα , Φωτεινή & οποιονδήποτε άλλο είναι ευπρόσδεκτη

Έχω απορρίψει κάποιους στην ευρύτερη περιοχή (παρόλο που μου άρεσαν) γιατι ήταν απαγορευτικά τα δίδακτρα. Ευχαριστώ εκ' των προτέρων

Δεν ξερω αν εχεις επισκεφθει την "Κατερινα" στον Αλιμο. Εχω την κορη μου εκει απο τον Σεπτεμβρη στον παιδικο σταθμο. Οικογενειακο περιβαλλον, ΑΝΘΡΩΠΟΙ στην κυριολεξια, καθαριοτητα και δασκαλες εκπληκτικες. Η κορη μου φευγει και επιστρεφει με το χαμογελο! Ειμαι πολυ ικανοποιημενη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ήρθες στη Ζωή και μας άνοιξες δρόμους Ευτυχίας!

Μας δώρισες Χαμόγελο και ομόρφηνες κάθετί ολόγυρα!

Σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχεις επισκεφθει την "Κατερινα" στον Αλιμο. Εχω την κορη μου εκει απο τον Σεπτεμβρη στον παιδικο σταθμο. Οικογενειακο περιβαλλον, ΑΝΘΡΩΠΟΙ στην κυριολεξια, καθαριοτητα και δασκαλες εκπληκτικες. Η κορη μου φευγει και επιστρεφει με το χαμογελο! Ειμαι πολυ ικανοποιημενη.

 

Καλημέρα Eva ευχαριστώ πολύ για την απάντηση , δεν έχω παεί στην Κατερινά , η αλήθεια είναι ότι προσπαθούσα να βρω πληροφορίες αλλά το site τους είναι υπο κατασκευή και δεν μπορούσα να δω έστω κάποιες φώτογραφίες.

Θα το κοιτάξω πάντως , μήπως ξέρεις μέχρη ποιά ώρα κρατούν τα παιδάκια το απόγευμα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Eva ευχαριστώ πολύ για την απάντηση , δεν έχω παεί στην Κατερινά , η αλήθεια είναι ότι προσπαθούσα να βρω πληροφορίες αλλά το site τους είναι υπο κατασκευή και δεν μπορούσα να δω έστω κάποιες φώτογραφίες.

Θα το κοιτάξω πάντως , μήπως ξέρεις μέχρη ποιά ώρα κρατούν τα παιδάκια το απόγευμα ?

 

Νομιζω ειναι μεχρι τις 4.30. Σου το λεω ετσι γιατι εμενα ερχεται στις 2 και δεν ειμαι απολυτα σιγουρη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ήρθες στη Ζωή και μας άνοιξες δρόμους Ευτυχίας!

Μας δώρισες Χαμόγελο και ομόρφηνες κάθετί ολόγυρα!

Σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Καλησπέρα! Είμαι καινουρια μαμα στο forum και αυτή την περίοδο ψάχνουμε παιδικό σταθμό για την κόρη μας που ειναι 2 χρόνων! Προσάνατολιζομαστε στο " Τα φιλαράκια" στην ηλιουπολη. Παει κάποια μαμα το παιδι της εκεί να μας έστελνε πληροφορίες?

Ευχαριστούμε πολυ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, εγώ ξέρω για το Διαμαντένιο Κάστρο στην Αργυρούπολη πάω το μωρό μου εκεί και είμαι υπερευχαριστημένη οι δασκάλες κάνουν φοβερή δουλεία και η διευθύντρια του σταθμού αγαπάει τα παιδάκια πιο πολύ από τις μαμάδες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Γνωρίζω κι εγώ το Διαμαντένιο κάστρο (στην Αργυρούπολη), λόγω συνεργασίας μας τον τελευταίο χρόνο. Δυστυχώς Tinkerbell78, εγώ δεν είδα τίποτα από όλα αυτά που λες. Συνέβησαν πάρα πολλά αλλά θα σταθώ στο τελευταίο συμβάν όπου το παιδί μου, όλη την τελευταία βδομάδα, έκλαιγε με λυγμούς και δεν ήθελε να πάει. Ο λόγος ήταν πως δεν την άφηναν να χορεύει. Θα λείπαμε την ημέρα της γιορτής και θεωρήσαμε πω θα έπρεπε να τους ενημερώσουμε για την απουσία της μικρής. Θεωρήθηκε σκόπιμο από την διεύθυνση και την δασκάλα της να την βάζει επί 1 βδομάδα - 10 μέρες να κάθεται σε μια καρέκλα και να βλέπει τα άλλα παιδάκια να χορεύουν. Δυστυχώς η μικρή μας μίλησε τις τελευταίες 2 μέρες και δεν μπορούσαμε να την κρατήσουμε στο σπίτι. Ο λόγος που στέκομαι σε αυτό το γεγονός είναι γιατί πραγματικά αντικατοπτρίζει τις αρχές του σταθμού. Όποιος ενδιαφέρεται για περισσότερες πληροφορίες μπορεί να μου στείλει είτε pm είτε και δημόσια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα miniemouse πιστεύω ότι αφού δεν θα συμμετείχε στη γιορτή το παιδάκι σου θα χάλαγε το χορευτικό και για αυτό δεν συμμετείχε στις πρόβες. Πάνος θα ήθελα να μου στύλεις π.μ. με τα προβλήματα σου. Όσο για τη διεύθυνση του σταθμού έχω εντελώς διαφορετική άποψη και οποίος ενδιαφέρεται για περισσότερες πληροφορίες μπορεί να μου στείλει πμ ή δημόσια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΡΑΨΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΣΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!

ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!

ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΥ ΟΣΟ ΘΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!

 

Και εγώ στα φιλαράκια θα γράψω την μικρή μου .εινα 4 χρόνων και της αλλάζουμε σταθμό καθώς ο προηγούμενος σταματάει το σχολικό.τα φιλαράκια μου άρεσαν ελπίζω όλα να πανε καλά .αν έχετε να μας δώσετε πληροφορίες για τον σταθμό θα μας βοηθούσατε πόλου.ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Βρεφονηπιακος σε αργυρουπολη ελληνικο ή αλιμο;;Με εσπα θα προσπαθησω να τη παρουν τη μικρη.Ειχα δει ενα σχολικο Η μαγικη αυλη καπως ετσι το ξερει κανεις;

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα και από μένα. Εμείς συμπληρώσαμε φέτος πρώτη χρονιά στο βρεφονηπιακό σταθμό Πασχάλη. Ο μικρός ήταν 15 μηνων όταν τον πήγαμε. Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα. Οταν τον επιλέξαμε εντυπωσιάστηκα τόσο από τον εξωτερικό χώρο ο οποίος πραγματικά είναι ότι καλύτερο έχω δει όσο και από το προσωπικό το οποίο μου φάνηκε ότι ήξερε ακριβώς τι έκανε. Επιπρόσθετα στα συν μέτρησε το γεγονός ότι το χειμώνα όταν είναι καλός ο καιρός τα ντύνουν καλά και τα βγάζουν στην αυλή γιατί δεν μπορούσα να φανταστώ να είναι κλεισμένος ο μικρός σε μία αίθουσα για τόσους μήνες. Μετά από ένα χρόνο έχω να πω ότι δεν διαψεύθηκα καθόλου. Οι κοπέλες είναι πραγματικά εξαιρετικές, ο μικρός μου δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα προσαρμογής (πλέον στενοχωριέται όταν φεύγουμε από το σχολείο) και είναι πάρα πολύ καθαρός ο χώρος (οταν τον έπαιρνα μύριζε οινόπνευμα επειδή τα κορίτσια καθαρίζουν τα παιχνίδια κάτι που είναι πολύ σημαντικό για τόσο μικρές ηλικίες που όλα καταλήγουν στο στόμα τους) με αποτέλεσμα να μην αρρωστήσουμε και τόσες πολλές φορές για πρώτη χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα και από μένα. Εμείς συμπληρώσαμε φέτος πρώτη χρονιά στο βρεφονηπιακό σταθμό Πασχάλη. Ο μικρός ήταν 15 μηνων όταν τον πήγαμε. Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα. Οταν τον επιλέξαμε εντυπωσιάστηκα τόσο από τον εξωτερικό χώρο ο οποίος πραγματικά είναι ότι καλύτερο έχω δει όσο και από το προσωπικό το οποίο μου φάνηκε ότι ήξερε ακριβώς τι έκανε. Επιπρόσθετα στα συν μέτρησε το γεγονός ότι το χειμώνα όταν είναι καλός ο καιρός τα ντύνουν καλά και τα βγάζουν στην αυλή γιατί δεν μπορούσα να φανταστώ να είναι κλεισμένος ο μικρός σε μία αίθουσα για τόσους μήνες. Μετά από ένα χρόνο έχω να πω ότι δεν διαψεύθηκα καθόλου. Οι κοπέλες είναι πραγματικά εξαιρετικές, ο μικρός μου δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα προσαρμογής (πλέον στενοχωριέται όταν φεύγουμε από το σχολείο) και είναι πάρα πολύ καθαρός ο χώρος (οταν τον έπαιρνα μύριζε οινόπνευμα επειδή τα κορίτσια καθαρίζουν τα παιχνίδια κάτι που είναι πολύ σημαντικό για τόσο μικρές ηλικίες που όλα καταλήγουν στο στόμα τους) με αποτέλεσμα να μην αρρωστήσουμε και τόσες πολλές φορές για πρώτη χρονιά.

 

Μαριάννα σ ευχαριστω.Ξέρεις αν έχει θέσεις μεσω εσπα;

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...