Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικοί Σταθμοί Ανατολική Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

καλησπερα! ελπιζω να βρεθει καποια να μου απαντησει. ψαχνω βρεφονηπιακο κοντα στο σπιτι στην κηφισια. απο ιδιωτικους με βολευουν ο ρεβιθουλης στην σοφουλη,η κιβωτος στην κρητης κ απο δημοσιους αυτος στην υψηλαντου. γνωριζετε κατι για καποιον απο αυτους η εχετε να προτεινετε καποιον αλλον? ευχαριστω πολυ!

3-1-2014 Καλως ηρθες μικρε μου πριγκιπα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας! Ειμαι πολυ μπερδεμενη και θα ηθελα τη βοηθεια σας...

Πρεπει να στειλω την κορη μου παιδικο λογω δουλειας. Θα τη στειλω μεσω Εσπα. Ξεκινησα ηδη να επισκεπτομαι τους παιδικους της περιοχης μου και θυμωσα- μπουχτησα- κουραστηκα-απογοητευτηκα! Σας παραθετω τι ακουσα κ τι ειδα οταν τους επισκεφτηκα.

 

ΣΤΟΡΓΗ: Παραμελημενες τουαλετες, κανενας χωρος με κρεβατια για υπνο! Στην επισκεψη μας, μας ειπε η διευθυντρια οτι δεν υπαρχει χρεωση περαν του σχολικου. Σε τηλεφωνο μου πριν λιγες ημερες μου ειπε οτι τελικα ειναι εξτρα 100 ευρω το μηνα για συμμετοχη στο club δραστηριοτητων. Τη ρωτησα αν ειναι υποχρεωτικο κ μου ειπε οχι δεν ειναι αλλα να ξερετε θα μπουνε με προτεραιοτητα τα παιδια που θα δηλωσουν συμμετοχη στα club(!).

 

INTERNATIONAL BABY COLLEGE: Μας μιλουσε 3 τεταρτα στο πληθυντικο με καθε λεπτομερεια για το προγραμμα που ακολουθουν τα παιδια ...μολις αναφεραμε εσπα η συμπεριφορα της εγινε εχθρικη! Επισης μας ειπε 220 το μηνα με υποχρεωτικο το λεωφορειακι.

 

ΜΠΛΕ ΜΠΑΛΟΝΙ: Μιση ωρα κουβεντα ουτε ενα λεπτο δεν αναφερθηκε για δραστηριοτητες ...ειπε μονο "δουλεια μας εδω ειναι η φυλαξη, να παιξουν να φανε κ να ειναι καθαρα"...οκ μεχρι εδω....οταν αναφεραμε εσπα μας ειπε στα μουτρα μας οτι θα προτιμηθουν τα παιδια που μπηκανε περσυ κ ξερει κ αυτα κ τις μαμαδες τους. Επισης μας ελεγε κ κατι κουλα οτι αν δεν την πληρωσουν εως οκτωβριο θα σταματησει το εσπα κατευθειαν...αρα θα μεινουν τα παιδια εκτος???? Οι χωροι αδιαφοροι και οι τουαλετες παραμελημενες.

 

JUNIOR baby academy: Καλοί χώροι, καλες τουαλετες...αλλα βρε κοριτσια..πολυ επιχειρηματιας ο κυριος με αναλογη συμπεριφορα... ο οποιος μας ζητησε χρηματα για προεγγραφη!

 

Λιμνη των κυκνων: Μας ξεναγησε νηπιαγωγος....ενταξει πολυ ωραιοι χωροι...πολυ καθαρος παιδικος σε ολα τα επιπεδα...επισης ο μονος παιδικος που τα παιδια με πανα τα αλλαζουν με γαντια οι κοπελες. Παρ ολα αυτα μικροι οι 2 χωροι για τα μικρουλια. Τα παιχνιδια στην αυλη βρωμικα! Ενω μας ειπε στην επισκεψη μας 110 ευρω για ολο το χρονο για επισκεψη παιδι. οδοντ. κ για ενημερωσεις που γινονται απογευματινες ωρες σε τηλ μου με ενημερωσαν πως αλλαξε αυτο κ πλεον υπαρχουν προυποθεσεις για παιδια μεσω εσπα. 660 ΕΥΡΩ σε 3 ισοποσες δοσεις με τη μια να ξεκινα οταν δωσεις το voucher!

 

XIONATH: Σκαλοπατια πολλα...παλιο κτηριο...σκαλια για να πανε τα παιδια απο την κατω αιθουσα στο παμπαλαιο και <μυρωδατο> δωματιακι να κοιμηθουν. Οι τουαλετες δε το συζητω, παλιες, σε καποια σημεια σκουριασμενες! Ειναι απο οτι καταλαβα οικογενειακη επιχειρηση κ ο κυριος που μας μιλουσε ο οποιος ηταν λιγο αυστηρος ηταν μαλλον ο πατερας.Δε ζητησαν χρηματα εξτρα.

 

Μιλησα μονο απο τηλ :

 

ΜΗΤΕΡΑ : ΜΟΥ ειπε οτι εχουν ηδη κλεισει οι θεσεις του εσπα(!!!!) μα πως λεω αφου δε βγηκαν αποτελεσματα.....κι ομως μου λεει εκλεισαν απο γονεις που ηδη ξερουν οτι θα μπουν με εσπα κ ηδη ξεκινησαν οι προσαρμογες των παιδιων(!!!!!)

 

REGGIO: καινουριο απο οτι ξερω...με ιδιοκτητριες πολυ νεες που εκαναν εσωτερικα ενα μοντερνο και τυπου minimal παιδικο(λεμε τωρα) κ νομιζουν οτι.....εφτασαν στο φεγγαρι. Στο τηλ μου ειπαν οτι αν ειμαστε για εσπα δεν υπαρχει κανενα ραντεβου..τελειωσαν ολα τα ραντεβου απο τον ιουνιο(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!).

 

Για τα εξτρα χρηματα κ για τις κρατησεις θεσεων επικοινωνησα με Εεταα και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτα...γνωριζουν κ για τα εξτρα χρηματα που ζητανε κ για "ανηψακια" που εχουν ηδη θεση σε παιδικους κλπ κλπ αλλα αν δε θελετε μην πατε μου ειπαν δεν μπορουμε να κανουμε κατι εμεις.

 

 

Heelp κοριτσια.... εμειναν Αντλεριανη αγωγη- Μελισσοπουλα.....αν ξερει καποια ας μου πει τι γνωμη της...φοβαμαι..ειναι η πρωτη φορα που θα τη στειλω..ειναι 2 και δε μιλαει ακομα για να μου πει αν γινει κατι κακο....τοσα ακουμε(κακομεταχειριση κλπ).......ουυυφφφφφφφ......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..επειδη κι εγω ψαχνομουν για τα διδυμακια μου στην ιδια περιοχη..θερμη δλδ...ασχετο αν τελικα δν θα παμε λογω μεταθεσης...λοιπον στα μελισσοπουλα πηγα...ειναι βεβαια δημοτικος κ δν ξερω αν εχεις κανει χαρτια...εχω ακουσει καλα λογια αλλα εμενα δεν μου αρεσε κ τοσο που ειναι ενα τεραστιο κτηριο που μου θυμησε γυμνασιο λυκειο κι εχει παρα πολλα παιδακια...λιγο καλυτερο θεωρω τα ελαφακια στο ν. Ρυσιο αν σε βολευει επισης δημοτικος ομως...επισης πηγα σ αυτον που ειναι στα λουτρα θερμης κ ανηκει στο δημο θεσ/νικης κ μου αρεσε πολυ(η δασκαλα καταπληκτικη) κ σ αυτον θα τα εστελνα τελικα αν δν φευγαμε απ την πολη. Το κακο ειναι οτι δν παιρνει με εσπα παιδια κατω των 2,5 αλλα κ παλι το κοστος ειναι μικροτερο απο οτι στους ιδιωτικους...για ιδιωτικο εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον νηπιακο κηπο στο ρυσιο. Κ το πολυχρωμο στη θερμη!

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Το πολυχρωμο δε δεχεται μεσα εσπα οποτε δεν μπηκα καν στη διαδικασια.. θα ρωτησω για νηπιακο κηπο! αυτος που λες στα λουτρα θυμασαι πως λεγεται ή πως μπορω να τον βρω?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Το πολυχρωμο δε δεχεται μεσα εσπα οποτε δεν μπηκα καν στη διαδικασια.. θα ρωτησω για νηπιακο κηπο! αυτος που λες στα λουτρα θυμασαι πως λεγεται ή πως μπορω να τον βρω?

 

Αν πατησεις στο νετ παιδικος σταθμος λουτρα θερμης θα σου βγαλει τηλ. Απλα ειναι δημοτικος κ οι αιτησεις εχουν ηδη γινει...κ το αλλο κακο δν παιρνει με εσπα κατω των 2,5...

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Θα ήθελα πληροφορίες για τον βρεφικό σταθμό "Στοργή". Βρίσκεται στην στροφή Θέρμης Πανοράματος. Θα εκτιμούσα κάθε πληροφορία από μανούλες που εμπιστέυτηκαν εκεί το παιδί τους. Για αρνητικά σχόλια στείλτε καλύτερα πμ. Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...