Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κι εγώ που νόμιζα ότι είχαμε την τέλεια νταντα... :(


Recommended Posts

οχι δεν εκλαιγε, γελαγε...έτσι κανει και οταν τον μαλώνω, μετά από ζαβολιά

κάτι ειπε εκεινη την ωρα, αλλά ήμουν μακριά και δεν κατάλαβα

Μην κάνεις βεβιασμένες κινήσεις. Είναι όντως απαράδεκτο να σηκώνει χέρι, όμως δεν βλέπω να είναι περίπτωση που πέφτει ξύλο και πρέπει να απομακρυνθεί άμεσα η νταντά.

Πες της ευθέως ότι σε ενόχλησε αυτό που είδες και ότι δεν θέλεις να επαναληφθεί. Συζήτησε αν δέχεται μείωση μισθού σε περίπτωση που ο μικρός πάει στο σταθμό και πράξε ανάλογα. Όπως και να έχει θα χρειάζεσαι άνθρωπο στο σπίτι ακόμα και αν ο μεγάλος πάει στο σταθμό για την περίπτωση που αρρωστήσει.

Τέλεια νταντά δεν υπάρχει. Κι εγώ ήμουν πολύ ευχαριστημένη με τη δικιά μου (και είμαι ακόμα σε γενικές γραμμές) όμως βλέπω ότι έχει κουραστεί πολύ ενώ κρατάει μόνο το μικρό μου, αλλα κρατάει και τα εγγόνια της το απόγευμα και τείνει να γίνει νοικοκυρά στο σπίτι μου, σε λίγο θ΄αρχίσει να μου κάνει και παρατηρήσεις... Όμως σέβομαι και εκτιμώ ότι μου μεγάλωσε το μικρό από βρεφάκι και δεν είχα τότε την αγωνία ποιον θα βρω να το αφήσω και μου μεγάλωσε πολύ καλά το μεσαίο μου μέχρι να πάει σταθμό στα 3, δεν θέλω να σκεφτεί ότι τώρα που μεγαλώσαν αρκετά και δεν την έχω πια ανάγκη την κάνω πέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Zouzounel, εγώ θα της έλεγα τι είδα και ότι μου κακοφάνηκε λίγο γιατί δεν την είχα συνηθίσει έτσι. Κατι δεν θα πρέπει να απαντήσει?Το πιο πιθανό είναι να σου πει ότι έτυχε και ότι ήταν κουρασμένη και αντέδρασε έτσι ή είχε καποιο οικογενειακό πρόβλημα και δεν ήταν στα καλύτερα της. Δεν μπορεί να σε βγάλει ψεύτρα! Τότε θα ήταν ανάξια εμπιστοσύνης! Αν όμως καταλάβει ότι ήταν λάθος η κίνησή της , το παραδεχτεί και ζητήσει συγγνώμη, τι θα κάνεις? Δεν θα πρέπει ίσως να της δώσεις μία δευτερη ευκαιρία? Καλύτερα πάντως να το αναφέρεις, σε τέτοιες λεπτές σχέσεις πρέπει να υπάρχει ειλικρίνεια! Αλλιώς θα το κρατάς μέσα σου και θα σου βγαίνει μία εχθρικότητα που δεν θα μπορείς να την ελεγξεις.

Στα λέω εγώ που έιμαι και νηπιαγωγός και εδώ και 2 μέρες προσέχει το παιδί μου(13μηνων) μία γυναικα που ξέρω και της έχω τεράστια εμπιστοσύνη. Απλώς γνώμη μου έιναι να το πεις για να μην επαναληφθεί, αν δεν έχει ήδη ξαναγίνει.

Στον παιδικό σταθμό όντως δεν ξέρεις τι γίνεται,αλλά αν υπάρχει υπεύθυνο αφεντικό που ελεγχει τις τάξεις, ολα πανε μια χαρά!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο παιδικός σταθμός που ειναι κοντά μας ειναι πρωτυπος ΝΠΙΔ μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα με διοικητικό συμβούλιο κλπ. Εχω ακούσει τα καλύτερα, πηγαίνουν εκει και παιδάκια από την πολυκατοικία μας. Πήγα το πρωί, μου άρεσε η πρωτη επαφή, το κόστος ειναι 330 για τον μικρό ή 490 και για τα δύο. Το απόγευμα θα παω να δω και τις εγκαταστάσεις (εχουν και μεγαλη αυλή με παιχνιδάκια). Τον μικρό θα τον στείλω σίγουρα, τωρα σκεφτομαι τι θα κανω με τη μπεμπα...

Σημερα θα συζητήσω και με τη νταντά. Ειμαι σιγουρη για το τι θα μου πει, "δεν εχει ξαναγίνει" ή "δε θα ξαναγινει" και τέτοια. Εχω χασει όμως την εμπιστοσύνη μου, μεχρι τωρα την ειχα για πολύ ηρεμο άνθρωπο και προφανώς δεν ειναι. Και δεν το δεχομαι ότι ήταν "κακιά στιγμή" γιατί τον ξερω τον γιο μου, αντε να πεταξε τα παιχνίδια του από εδω και από εκει, να τραβηξε τα σεντόνια από το κρεββάτι, ενταξει εχυσε και το νερό στο μπαλκόνι, αυτού του ειδους ειναι οι ζαβολιές του, δεν κανει τιποτα επικίνδυνο (να πω πχ ότι πήρε τη γλαστρα και την πεταξε στη μπεμπα οποτε ναι, να τον μαλώσεις -οχι να σηκωσεις χερι, αλλά λεμε τωρα). Το ότι τον χτύπησε για εντελώς απλοϊκό λόγο ειναι κατι που με προβληματίζει. Στα δύσκολα δλδ τι κανει? Ξερω για τα ανήψια της ότι πεφτει πολύ ξύλο και απ' ό,τι εχω καταλάβει δεν την ενοχλεί (ενταξει, ανήψια ειναι και οχι δικά της παιδια -τα δικά της ειναι μεγαλα πλεον, παντρεμένα-, απλά το αναφερω για να καταλάβετε τη νοοτροπία). Το δικό μου το παιδί όμως δεν επιτρέπω να το αγγίξει κανείς και το ξερει!

Θα τα πουμε το απογευμα και βλέποντας και κάνοντας...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο παιδικός σταθμός που ειναι κοντά μας ειναι πρωτυπος ΝΠΙΔ μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα με διοικητικό συμβούλιο κλπ. Εχω ακούσει τα καλύτερα, πηγαίνουν εκει και παιδάκια από την πολυκατοικία μας. Πήγα το πρωί, μου άρεσε η πρωτη επαφή, το κόστος ειναι 330 για τον μικρό ή 490 και για τα δύο. Το απόγευμα θα παω να δω και τις εγκαταστάσεις (εχουν και μεγαλη αυλή με παιχνιδάκια). Τον μικρό θα τον στείλω σίγουρα, τωρα σκεφτομαι τι θα κανω με τη μπεμπα...

Σημερα θα συζητήσω και με τη νταντά. Ειμαι σιγουρη για το τι θα μου πει, "δεν εχει ξαναγίνει" ή "δε θα ξαναγινει" και τέτοια. Εχω χασει όμως την εμπιστοσύνη μου, μεχρι τωρα την ειχα για πολύ ηρεμο άνθρωπο και προφανώς δεν ειναι. Και δεν το δεχομαι ότι ήταν "κακιά στιγμή" γιατί τον ξερω τον γιο μου, αντε να πεταξε τα παιχνίδια του από εδω και από εκει, να τραβηξε τα σεντόνια από το κρεββάτι, ενταξει εχυσε και το νερό στο μπαλκόνι, αυτού του ειδους ειναι οι ζαβολιές του, δεν κανει τιποτα επικίνδυνο (να πω πχ ότι πήρε τη γλαστρα και την πεταξε στη μπεμπα οποτε ναι, να τον μαλώσεις -οχι να σηκωσεις χερι, αλλά λεμε τωρα). Το ότι τον χτύπησε για εντελώς απλοϊκό λόγο ειναι κατι που με προβληματίζει. Στα δύσκολα δλδ τι κανει? Ξερω για τα ανήψια της ότι πεφτει πολύ ξύλο και απ' ό,τι εχω καταλάβει δεν την ενοχλεί (ενταξει, ανήψια ειναι και οχι δικά της παιδια -τα δικά της ειναι μεγαλα πλεον, παντρεμένα-, απλά το αναφερω για να καταλάβετε τη νοοτροπία). Το δικό μου το παιδί όμως δεν επιτρέπω να το αγγίξει κανείς και το ξερει!

Θα τα πουμε το απογευμα και βλέποντας και κάνοντας...

 

Να μας ενημερώσεις! Αυτο ειναι το καλυτερο .... συγνωμη που σου ειπα οτι ισως να ηταν κακια στιγμη και εγω τωρα που το φιλτραρω στο μυαλο μου νομιζω και εγω τις ιδιες κινησεις θα εκανα με εσενα

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία μου κι εγώ το σκεφτηκα ότι ίσως ήταν η κακιά στιγμή. Αλλά όσο κακιά κι αν ήταν αυτή η στιγμή, δε σηκωνεις χερι σε ξενο παιδί, αυτό ειναι κανόνας... Και όσο και αν προσπαθώ να τη δικαιολογήσω δε μπορώ, εγω δε σηκωνω χερι στο δικό μου παιδί, όχι να χτυπήσω άλλο.

Πιο πολύ στεναχωρεθηκα γιατι δεν την ειχα ικανή για κατι τέτοιο... εχασα την εμπιστοσύνη μου, ειλικρινά αρρωστησα αυτές τις 5 μερες, της ειχα απολυτη εμπιστοσύνη, σα να ήταν αδελφή μου...

Δυστυχώς ειναι απλά μια δουλεια γι' αυτήν, επρεπε να το είχα συνειδητοποιήσει νωρίτερα... :(

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σωτηρία μου κι εγώ το σκεφτηκα ότι ίσως ήταν η κακιά στιγμή. Αλλά όσο κακιά κι αν ήταν αυτή η στιγμή, δε σηκωνεις χερι σε ξενο παιδί, αυτό ειναι κανόνας... Και όσο και αν προσπαθώ να τη δικαιολογήσω δε μπορώ, εγω δε σηκωνω χερι στο δικό μου παιδί, όχι να χτυπήσω άλλο.

Πιο πολύ στεναχωρεθηκα γιατι δεν την ειχα ικανή για κατι τέτοιο... εχασα την εμπιστοσύνη μου, ειλικρινά αρρωστησα αυτές τις 5 μερες, της ειχα απολυτη εμπιστοσύνη, σα να ήταν αδελφή μου...

Δυστυχώς ειναι απλά μια δουλεια γι' αυτήν, επρεπε να το είχα συνειδητοποιήσει νωρίτερα... :(

 

ναι μωρε εχεις δικιο σημερα θα της το πεις? τελικα και τα 2 παιδακαι θα τα βαλεις στον παιδικο?

Link to comment
Share on other sites

Παντως ζουζουνελ, εμενα περισσοτερο απο την ξυλιά, με ενοχλησε που ειπε μπροστα στον γιο σου "οτι ηταν δυσκολος" ... τετοιου ειδους "ταμπελίτσες"¨ειναι απαραδεκτες για παιδάκια.

 

Συμφωνώ.Ήταν το πρώτο πράγμα που μου χτύπησε άσχημα. Περισσότερο απο τη ξυλιά της νταντάς στο χέρι του μικρού σου με ενόχλησε που πήγε να το δικαιολογήσει.Τί πάει να πεί "δύσκολος"; Παιδί φυλάει όχι αρνί και πληρώνεται για αυτό.Εγώ στη θέση σου δεν θα της μιλούσα γιατί θεωρώ πως δεν έχει νόημα να μιλήσεις σε έναν άνθρωπο που μπορεί να συνεχίσει να κάνει τα δικά του τις ώρες που λείπεις και δεν βλέπεις.Ο παιδικός ίσως να είναι μια λύση αλλά κι αυτό σχετικό είναι.Δεν είναι όλοι οι σταθμοί καλοί ούτε όλα τα παιδάκια προσαρμόζονται και κοινωνικοποιούνται.Για μένα καλό θα ήταν πρώτα να βρείς μια λύση που εσύ θεωρείς κατάλληλη (είτε παιδικός λέγεται είτε άλλη νταντά) και μετά στείλ'τη.Συγνώμη αν ακούγομαι απόλυτη αλλά σε ότι αφορά το ξύλο προς το παιδί ακόμη κι αν πρόκειται για μία στο χέρι δεν κάνω εκπτώσεις.Καλή τύχη εύχομαι:P

Link to comment
Share on other sites

Zouzounel, θα περιμένουμε νεα σου!

Τωρα που ξαναδιαβάζω αυτό που σου είχα γράψει, μίλησα για 2η ευκαιρια, αλλά δεν το σκεφτηκα καλα προφανως. Από τη στιγμή που άπλωσε χέρι στο παιδί σου ,είτε το έχει ξανακανει ειτε θα το ξανακανει. Και οντως αυτες οι ταμπέλες μπροστά στο παιδι είναι λαθος. Ο,τι κι αν αποφασίσεις καλη σου τυχη!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ειναι απλά μια δουλεια γι' αυτήν, επρεπε να το είχα συνειδητοποιήσει νωρίτερα... :(

 

κοιτα, ''απλα μια δουλεια'' ειναι για ολες οσες πληρωνονται:) αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα κανουν ο,τι τους κατεβει ή πραγματα που εχουν σοβαρο αντίκτυπο στο παιδι. (φωνες, ξυλιες-κ ας μην ειναι κανονικο ξυλο)

ισως εσυ να περιμενες περισσοτερα λογω της συγγενειας...αλλα ο αλλος δινει αυτο που εχει να δωσει.....

ελπιζω να βρηκες λυση ηδη παντως!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα νταντά (όχι συγγενή) και το μετάνιωσα... τα χτυπούσε (εβαλα κάμερα και μαγνητόφωνο)... Τα έστειλα αμέσως παιδικό και αυτό δεν το έχω μετανιώσει στιγμή... ξεκίνησαν 3 χρονών και 17 μηνών... Μαθαίνουν τόσα πράγματα εκεί... ζωγραφίζουν, τραγουδούν, παίζουν με άλλα παιδάκια, κάνουν φίλους, ο μικρός έμαθε νωρίς να τρώει μόνος του... Πλέον είμαι φαν του παιδικού σταθμού όχι μόνο για το ότι συνέβει με την νταντά αλλά γιατί το θεωρώ καλύτερη επιλογή... Οπότε και εγώ θα σου έλεγα να τα στείλεις και τα δυο παιδικό σταθμό... και από οικονομική άποψη το ίδιο θα σου κοστίσει.

Ηλίας 5/7/2007

Νικόλας 3/4/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά τι έγινε? Μιλήσατε τι σου είπε?

Εγώ δούλευα σε παιδικό και τα πραγματα δεν ήτανε κοθόλου καλά πάντως, και με άλλες κοπελες που έχω επαφή από αρκετούς παιδικούς σταθμούς τα νέα δεν είναι καλά. Θέλει πολύ ψάξιμο. Να δουμε τώρα που πριν λίγο έβαλα αγγελία για κοπέλα για τα Σάββατα μου μπήκανε φιτίλια... Έτσι απλά ενημερωτικά , όταν έρχονταν γονεις με ένα κουμπάκι ενημερωναμε την αίθουσα του παιδιού... και όλα τα έβρισκαν τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

ίσως κάτι τέτοιο σε βοηθούσε να αποφασίσεις. Αν φέρεται άσχημα στο μεγάλο παιδί γιατί να φέρεται καλύτερα στο μικρό?

 

http://www.super-shopping.gr/index.php?act=viewProd&productId=1052

 

τοποθετείς κάρτα sim μέσα σε αυτό. Το καλείς, χωρίς βέβαια να ακουστεί κάποιος θόρυβος στο χώρο που είναι τοποθετημένο, ''απαντάει'' αυτόματα και έχεις ανοιχτή ακρόαση μέσα στο σπίτι σου. Αν έχεις what's up το κάνεις και αυτό και δεν ξεκολλάς το αυτί σου απο το κινητό:mrgreen: Βέβαια δεν είπαμε για μια ζωή, δεν είναι λύση αυτή, απλά μέχρι να σιγουρευτείς πώς περνάν τα παιδιά σου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα νεα μας...

 

Μιλησαμε εχθες με τη νταντά. Εκείνη θεωρεί ότι απλά του χτύπησε το χεράκι, εγω ειδα ξυλιά, εκει διαφωνήσαμε. Της εξήγησα ότι για μενα δεν εχει διαφορά και το χερι δεν το σηκωνουμε σε ξενο παιδι. Μου ζήτησε συγνωμη, οτι δεν εχει ξαναγινει, οτι δεν επρεπε να το κανει και τετοια. Μου ειπε ότι τα παιδιά μου τα αγαπαει και θελει να συνεχισει να ερχεται. Στραβωσα λίγο γιατί καταλαβε απ' την αρχή για ποιο θεμα ήθελα να της μιλήσω, που σημαίνει ότι ήταν/δεν ήταν σίγουρη ότι την ειχα δει εκεινη την ημερα και απλά περιμενε να δει αντιδράσεις. Θα το εκτιμούσα περισσότερο αν ερχόταν από μόνη της να μου πει ότι ξερεις, να, αυτό κι αυτό εγινε, δεν το ήθελα και τέτοια... Τεσπα, της ειπα ότι θεωρώ ότι κουραζεται με τα δυο παιδιά και θα στειλω τον μικρό στον σταθμό. Δεν σχολιασε, ό,τι νομίζεις κάνε, μου ειπε... Σε γενικές γραμμες από τη μια μου φανηκε οτι στεναχωρεθηκε, απο την άλλη ειδα οτι κραταγε μια αμυντικη/ελαφρα επιθετική σταση...

 

Ο μικρός καλα πηγε σημερα πρωτη μερα στον σταθμό, με το που πήγαμε τον παρελαβε η δασκαλα, ελα να δεις αυτο κι εκεινο και το αλλο και την αυλη μας και τετοια και πηγε ο μικρός, εκλαιγε βεβαια στην αρχη, μου ειπαν, αλλά μετά επαιζε με τα παιδάκια. Τον παρελαβε νωρίς ο πατερας του σήμερα και οταν τον ρωτησε αν θελει να ξαναπαει, ειπε ναι, αρα σε καλό δρόμο βρισκόμαστε...

 

Σκεφτομαι να στειλω μονο τον μικρό στον σταθμό αυτον τον μήνα, να δουμε πώς θα παει, προσαρμογή και ιώσεις κλπ και αν παμε καλά από τον Οκτώβριο στέλνω και τη μπεμπα.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να΄χει, να μην έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη σε κανέναν και πάντα να έχεις τις κεραίες σου σε εγρήγορση! Και όποτε προκύπτει κάποιο θέμα που σε ενοχλεί/προβληματίζει, θα το συζητάς εκείνη τη στιγμή.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, οι νταντάδες είναι αναγκαίο κακό.

Κάθε φορά που αλλάζω νταντά, γιατί κάτι δεν πήγε καλά, σκέφτομαι ότι μεγάλωσαν τα παιδιά μου λίγο ακόμα, πέρασε ένας ακόμη χρόνος κλπ.

Το γιο μου και την κόρη μου τους πήγα παιδικό 2,5. Το τρίτο λέω να το πάω 1 γιατί έχω βαρεθεί τις νταντάδες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
στο κατω κατω, ακομα κι αν εγώ (λεμε τωρα) τα σαπιζω στο ξύλο, ειναι δικά μου παιδιά. αυτή με τι δικαιωμα σηκωνει χέρι?

 

ΔΕΝ αποτελεί κανένα δικαίωμα του γονέα να χτυπάει το παιδί του!! Δικαίωμα έχει το παιδί να μην δέχεται σωματική βία. Ο νόμος δεν δίνει κανένα δικαίωμα σε κανέναν να χτυπάει κανένα παιδί (δικό του ή άλλου).

 

"Η Διεθνής Σύμβαση για τα Δικαιώματα του Παιδιού υιοθετήθηκε ομόφωνα από τη Γενική Συνέλευση των Ηνωμένων Εθνών το 1989 και τέθηκε σε ισχύ στις 2 Σεπτεμβρίου 1990. Μέχρι σήμερα έχει κυρωθεί από 193 χώρες. Στην Ελλάδα κυρώθηκε στις 2 Δεκεμβρίου του 1992 με τον Ν.2101/92."

 

 

http://www.0-18.gr/gia-megaloys/ta-dikaiomata-toy-paidioy

 

 

 

Τό ότι κάποιοι γονείς επιλέγουν να χτυπούν το παιδί τους, δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι έχουν και το δικαίωμα να το κάνουν. Δικαίωμα τους είναι να επιλέγουν αν θα φορέσουν στο παιδί μπλε μπλούζα ή πράσινη, αν θα του δώσουν να φάει αρακά ή ρύζι.

 

Το αν θα χτυπήσουν το παιδί τους, δεν αποτελεί δικαίωμα τους. Και η νταντά δεν είναι υποχρεωμένη να μη το χτυπάει επειδή είναι απλά η νταντά και όχι γονιός του. Η νταντά είναι υποχρεωμένη να μη χτυπάει το παιδί επειδή απογορεύεται από το νόμο ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!

Link to comment
Share on other sites

kalhspera....me olo to tharros....egw den eimai manoula.....omws asxoloumai me ta paidia apo 15 etwn kai eimai 29....exw doulepsei se arketa spitia...exw para polles sustaseis....kai exw doulepsei kai arketa xronia se paidiko stathmo....den eixa kanena provlhma me kanena spiti gia polu apla gia na kaneis ti douleia auth prepei na exeis polu upomonh....kai agaph gia ta paidia...t oti vrethikan kapoies pou htan oxi kales sth douleia auth den shmainei oti oles eimaste etsi...na kserete ena pragma...oti einai se ti anthrwpo tha pesete....kai oxi pou tha exete to paidi...euxaristw...kai oti xreiasthte mporeite na mou sthlete munhma!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε? Μιλήσατε τι σου είπε?

Εγώ δούλευα σε παιδικό και τα πραγματα δεν ήτανε κοθόλου καλά πάντως, και με άλλες κοπελες που έχω επαφή από αρκετούς παιδικούς σταθμούς τα νέα δεν είναι καλά. Θέλει πολύ ψάξιμο. Να δουμε τώρα που πριν λίγο έβαλα αγγελία για κοπέλα για τα Σάββατα μου μπήκανε φιτίλια... Έτσι απλά ενημερωτικά , όταν έρχονταν γονεις με ένα κουμπάκι ενημερωναμε την αίθουσα του παιδιού... και όλα τα έβρισκαν τέλεια...

Ξερετε αν υπάρχουν πιστοποιησεις για παιδικους σταθμους και που να τις βρούμε ??

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα σε ενα καλο παιδικο σταθμο που εχεις ακουσει καλα λογια παρα σε μια γυναικα που οσο εμπιστη και να εινια μανα των παιδιων σου ουτε και γιαγια τους δεν ειναι!

Αλλιως βαλε καμερες ή κασετοφωνακι να δεις τι γινεται πισω απο τη πλατη σου.....για μενα καλα εκανες και συγκρατηθηκες και δεν μιλησες γιατι μπορεις να τσεκαρεις τη συμπεριφορα της τωρα χωρις αυτη να υποπτευθει ή απλα να τη σουταρεις και να πας τα παιδια σε παιδικο σταθμο.......

στο παιδικο φοβουνται να βγει κακη φημη....ασε που αν ο παιδικος ειναι καλος τις κοπελες τις εχουν ολες σουζα!!! αλλιως πως θα εχουν δουλεια????

Θεωρω θα ήταν καλο να υπηρχε κάποια πιστοποιηση όπως τα ISO 9002

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...