Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικοι σταθμοι εσπα


Recommended Posts

καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αν καποιες απο εσας που σας πηραν μεσω εσπα σας ειπαν ποτε θα ξεκινησουν τα παιδια; εμενα μου τα μασησανε λιγο περιμενουν τις εντολες τοποθετησης αλλα το χειροτερο απο ολα ειναι οτι επειδη φτιαχτηκε για πρωτη φορα τμημα για την ηλικια του δικου μου παιδιου ακομα δεν εχουν δασκαλες κ αν παρουν μου λενε κ στο ερωτημα δηλαδη εμεις θα ερθουμε στο σχολειο η οχι δεν ηξερε η διευθυντρια να απαντησει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα,

αυτο ισχύει για τις εντολές τοποθετησης, σήμερα μιλησα με τον σταθμό που πήραν την κόρη μου και μου είπε η κοπέλα οτι σημερα ξεκινησαν να πηγαινουν και δεν ειχαν παει ακομα όλες. Περιμένω και εγω τηλ του σημερα ή αυριο να με ενημερώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμενα κατι τετοια μου ειπε την Παρασκευη για τις εντολες τοποθετησης, οι οποιες ομως ανεβηκαν το Σαββατο το μεσημερι στην σελιδα του εσπα οποτε σημερα θα επρεπε κανονικα να αρχισουμε.

Πηρα το πρωι τηλεφωνο αλλα δεν ειχε προλαβει να τα δει λεει (εγω πως προλαβα δηλαδη? μονο εμενα αφορα?) και να της δωσω λιγο χρονο και τετοια. Τελοσπαντων, εγω την πιεσα γιατι δεν εχω ανθρωπο να μου κραταει το παιδι και πρεπει να γυρισω στην δουλεια μου πλεον οποτε θα με ενημερωσει μεστην ημερα για να ξεκινησουμε αυριο.

Στην δικη σας περιπτωση ειναι απαραδεκτα αυτα που σου λεει για δασκαλα. Αν δεν μπορουσε τοτε ας μην συμμετειχε στο εσπα, ειχε καιρο να οργανωθει, ειναι δικο της προβλημα οχι δικο σου και πρεπει να στο λυσει αμεσα.

Εχω αρχισει κι εκνευριζομαι λιγο με ολα αυτα και μου φαινεται αυριο θα τσακωθω...

Την Παρασκευη στον δικο μας ενημερωθηκαμε οι γονεις του εσπα και μας παρουσιασε ενα φοβερο εκπαιδευτικο προγραμα με διαφορες δραστηριοτητες οι οποιες ομως ειναι εξτρα απο το εσπα (αυτο μας το ειπε αφου μας τα ανελυε μια ωρα και χαιρομασταν εμεις...) και αν το θελουμε ειναι 200 ευρω το μηνα αλλιως τα παιδια απλα δεν θα συμμετεχουν και την ωρα των δραστηριοτητων θα κανουν κατι αλλο. Δηλαδη λεμε ολα θα κανουν μουσικοκινητικη και 3-4 παιδακια θα κοιτανε? Οχι θα γινει διακριτικα κλπ. Αλλα δυστυχως δεν θα συμμετεχουν στις γιορτες γιατι η προετοιμασια της καθε γιορτης γινεται στο αναλογο μαθημα...

Φυσικα δεν ειμαι διατεθημενη να πληρωσω γιατι δεν τα εχω κιολας, αλλα ουτε θα δεχτω τετοια διακριση. Ενταξει για τα μαθηματα ας τα κανουν οπως θελουν αλλα δεν ειναι δυνατον 80 παιδια να κανουν γιορτη και τα 6 του εσπα να καθονται στο κοινο να κοιτανε...

Link to comment
Share on other sites

σου ειπαν απο ποτε θα μπορει να ξεκινησει να πηγαινει εμας αν τελικα βρουνε δασκαλες ισως μου λεει απο 15 σεπτεμβριου χωρις να ειναι σιγουρη βεβαια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα!εμεις πηγαμε σημερα για εγραφη και αυριο ξεκιναμε σιγα σιγα (οχι το κανονικο προγραμμα) για να προσαρμοστει το παιδι.για κοιταχτετο καλυτερα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μιλησα παλι με τον σταθμο κ μου ειπαν αν δεν παρουν δασκαλες τα 6 παιδια που πηραν μεσω εσπα δεν θα τα παρουν.Μιλαω για τον δημο ζωγραφου τον σταθμο αλκαιου και κρατερου αν καποια απο εσας γνωριζει κατι σχετικα για αυτο τον σταθμο ας μου πει παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κάλεσαν σήμερα και με ενημέρωσαν ότι η κόρη μου πέρασε μέσω εσπα εκεί και ότι αυτή την εβδομάδα που έχουν καθαριότητες στον βρεφονηπιακό, μπορώ να πάω να υπογράψω και να ενημερωθώ γενικά...

Έχω τρομερή αγωνία και πολλές ερωτήσεις να τους κάνω! Άντε να ξεκινάμε!!

 

Καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδάκια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειστε στο τμημα 8-2,5 χρονων; η μηπως ειστε στα τριχρονα; ευχαριστω για την αμεση απαντηση.Εγω πηγα το πρωι κ μου ειπαν ορτι δεν εχουν ακομα τις εντολες τοποθετησης κ πριν λιγο πηρα τηλεφωνο τα ιδια παλι μου ειπαν

Link to comment
Share on other sites

ναι το γνωριζω η διευθυντρια ειπε να ξανα μιλησουμε πεμπτη παρασκευη

 

Καλημέρα και από μένα,να υποθέσω ο παιδικός είναι ιδιωτικός ε?

πάντως πριν λίγο με πήραν τηλ.για να πάω μέχρι την παρασκευή να πάρω την εντολή τοποθέτησης,μιλάω για το δήμο αθηναίων,και μετα να πάω στον παιδικό και μπορώ να ξεκίνησω αμέσως μου έιπαν

θα ξέρω περισσότερα αυριο που θα πάω από κει

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο αύριο στα γραφεία της ΕΕΤΑΑ στην Αθήνα και πες τους τι σου είπαν απ τον σταθμό. Δεν έχουν δικαίωμα να λένε 2/9 ότι αν δεν πάρουν δασκάλες δεν θα λειτουργήσει το τμήμα. Γι αυτό συμμετέχουν τάχα μου οι δημοτικοί σταθμοί στο ΕΣΠΑ για να μπορεί να λειτουργεί ο σταθμός. Και τι θα το κάνει δηλαδή η μάνα το παιδί Σεπτέμβρη μήνα; Θα το χωνέψει;

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα μολις το εμαθα αλλα τα τηλεφωνα ειναι συνεχως κατειλειμμενα. Εστειλα ενα μειλ μηπως κ απαντησουν κ θα ξανα προσπαθησω αυριο μηπως τους πετυχω. εχω τρελλαθει απο την αγωνια γιατι δεν ξερω τι να κανω.Κ ουτε ποιος θα τον κρατησει μεχρι τοτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πήγαμε κι εμείς και μετά από αρκετή ώρα καταλήξαμε ότι ξεκινάμε την Τεταρτη μεθαύριο. Μου είπαν ότι οι εντολές τοποθέτησης θα πάνε στο σταθμό μας την Τετάρτη οπότε και εκείνη η ημέρα θα είναι η πρώτη μας. Σε δημοτικό μας πήραν για το βρεφικό τμήμα 8μην- 2 1/2 ετών.

Καλη σχολική χρονιά σε όλους και όλες!!

T27rp3.png
Link to comment
Share on other sites

ειστε στο τμημα 8-2,5 χρονων; η μηπως ειστε στα τριχρονα; ευχαριστω για την αμεση απαντηση.Εγω πηγα το πρωι κ μου ειπαν ορτι δεν εχουν ακομα τις εντολες τοποθετησης κ πριν λιγο πηρα τηλεφωνο τα ιδια παλι μου ειπαν

 

Αν η ερώτηση σου απευθύνετε σε εμάς, είμαστε στο τμήμα με τα τρίχρονα και σήμερα μάλιστα υπογράψαμε και μου δώσανε ένα απόκομμα από την εντολή τοποθέτησης και το ετήσιο ποσό που χρηματοδοτεί ο εσπα για το παιδί.

 

Το πότε ξεκινάμε δεν το γνωρίζουν ακόμη ούτε οι ίδιοι, οπότε και θα μας καλέσουν όταν γίνει γνωστό, για να πάμε να γνωρίσουμε τη δασκάλα μας και τις λεπτομέρειες που αυτή θα ζητήσει!

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τις 13 εχουμε δικαιωμα εγγραφης κοριτσια.ο δικος μου ξεκινησε κανονικα μεσω εσπα σε ιδιωτικο κ ηδη σημερα θα κατσει κανονικα γιατι δεν εχει προβλημα.ο μεσαιος μου που παει σε δημοσιο βεβαια θα ειναι μεχρι τις 12.30 για τις γνωστες δικαιολογιες.οτι θα ερθουν τα παιδια του εσπα,ακομα δεν εχουν φιαξει τα τμηματα κτλ.γενικα υπαρχει μια ταλαιπωρια στους δημοσιους ακριβως επειδη ειναι δημοσιοι.πηγαινετε απο τους σταθμους που μπηκατε κ μη περιμενετε να σας ειδοποιησουν μη χασετε τη θεση.

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα με ξανακάλεσαν από τον σταθμό και μου είπαν την τρίτη να πάμε οι γονείς για να μας ενημερώσουν για τα τμήματα, να μιλήσουμε για το στάδιο προσαρμογής να γνωρίσουμε τη δασκάλα και την τετάρτη πάμε κανονικά! Επιτέλους! :-D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...